Nagy Béla: FTC napló 1911-1921

1920. tott, de^ egy üvegdarabra lépett és vérző lábbal kiállt. Némethy a célban 20 m-r,el előzte meg Haideggert, az osztrák futót. augusztus 4. A magyar távúszó bajnokságot a Dunában, az újpesti hídtól a Margit­sziget alsó csúcsáig kb. 5 km-es távon rendezték. Két irodista is indult, mindkettő egyben vízilabdázó is volt: Keserű II. Alajos és Vértessy József. Keserű szerepelt jobban, csak néhány méterrel a cél előtt fáradt el, végül a 4. helyen végzett. Vértessy a 17 induló közül a 6. lett. augusztus 8. Az FTC nemzetközi úszóversenyén a Hégner Jenő vándordíját Wenk János nyerte. A verseny egyéni pontverseny volt, ami a 100 m mell, 100 m hát, és 100 m gyorsúszás összesített eredményeiből állt. Wenk 8 pontot szer­zett és ezzel megelőzte a tavalyi védőt, a 7 pontos Farkas Ödönt (NSC). Az úszóverseny után a vízilabda-csapat 6 éves szünet után nemzetközi mérkőzést játszott, s a Wiener AC felett fölényes, 5:0-as győzelmet aratott. augusztus 21—22. A 10 km-es gyaloglóbajnokságot Szabiár Péter nyerte, ideje: 50:28,4 volt. A 3 km-es ifjúsági gyaloglóbajnokságot is ekkor rendezték, s itt is ferencvárosi gyalogló, Hóra Ferenc végzett az élen. Szabiár egyébként 1 nappal a bajnokság előtt az FTC versenyén is indult, igaz „csak" 3000 méteren. Ami az FTC versenyét illeti, ezúttal gyen­gén sikerült, több szám (magasugrás, gátfutás) jelentkező hiányában el is maradt. Egyedül Némethy Jenő tett ki magáért, az 1 angol mérföldes sík­futásban 4:28,2-es idővel új országos csúcsot ért el. ★ ★ ★ Idehaza az atléták, Bécsben a vizesek vendégszerepeitek. Úszásban az erőviszonyoknak megfelelően 2. és 3. helyezéseket értek el versenyzőink. Vízilabdában viszont váratlan vereség érte csapatunkat: WAC—FTC 6:5! „A Ferencváros sok éve veretlen pólócsapata kikapott, igaz bírói se­gédlettel qyőzték le. A bíró rosszakaratát még a közönség is megsokalta. Többek között gólt ítélt az FTC ellen, noha az osztrák gólbíró határo­zottan ellenezte. A játék folyamán számtalan indokolatlan szabaddobással üldözte a magyar csapatot. Az FTC a 28 órás utazás után fáradtan ját­szott, de félidőben még a zöld-fehérek 2:1-re vezettek.” Másnap az FTC—Amateure mérkőzést játszották. Szédületes iramban lépték le az Amateuröket, 0:0-as félidő után az FTC 6:0-ra győzött. Há­rom gólt ezúttal is érvénytelenített a játékvezető, de az FTC-t ezen az estén nem lehetett megverni. Megtörtént az a „csoda", hogy az FTC még azt is megakadályozta, hogy a bécsiek kapura dobjanak! Glatter, az FTC kapusa egyetlet labdát sem védett... augusztus 24. Az első FTC-tagok egyike a hosszú éveken át köztiszteletnek örvendő Kárpáti Béla elhunyt. „A magyar labdarúgó sportot fájdalmas veszteség érte Kárpáti Béla halálával. Nem tartozott már az aktív vezetők sorába, de csak délceg alakja tűnt el a fórumról. Szívének szeretetével itt csüggödt Kárpáti az MLSZ-en, amelynek elnöki székében oly sokáig tartotta kezében a gyeplő 99