Nagy Béla: FTC napló 1899-1910

lőhettek volna. Feljegyzésre méltó, hogy az első félidő első fele emlékezetes marad sokáig, olyan klasszikusan szép volt. A heves tempónak azonban mindkét csapat megadta az árát, mert attól kezdve nagyon lanyhult a játékkedv, sőt a match végén ellaposodott. Az esett goalokat is jellemeztük már, csupán azt tesszük hozzá, hogy az elsőt az első félidő 18. perczében, a másodikat a második félidő 10. perczében adták a ferencvárosiak, míg a BTC — amint a fentebbiekből kitűnik — egy goallal sem szomorították ellen­felüket.” február 28. A folytatás is kitünően sikerült: FTC—Főv. TC 13:0. „Az első félidőben még valahogy ellenállt a Főv. TC a ferencvárosiak szorongatásainak, a má­sodik félidőben azonban tehetetlennek bizonyult az FTC kitűnő csatárai tá­madásaival! szemben. A gólok lövésében mindegyik ferencvárosi forward ki­vette a maga részét: Weisz és Braun 3—3, Pokorny, Borbás, Kovács 2—2 gólt rúgtak. A tizenharmadiknak pedig Bródy volt az okozója. Az FTC most áll formája tetőpontján, csatársora összjáték dolgában még sohasem produ­kált ilyen kiválót.” A két mérkőzés utáni 15:0 után szinte mindenki ismét bajnoknak tekin­tette az FTC-t. március 30. A hazai bajnokság megnyerését követően, nemzetközi siker után is áhítozott az egyre gyarapodó ferencvárosi tábor. Ha az eredményben nem is, de a játékban már mutatkoztak kedvező jelek. Ezen a napon az FTC a Wiener AC vendégeként Bécsben vendégszerepeit. Ez volt az első alka­lom, hogy a zöld-fehérek tudását külföldön is elismerték! Wiener AC—FTC 2:1. „Az idei nemzetközi mérkőzések során, úgy ránk nézve, mint a bécsiekre nézve is a legérdekesebb mérkőzés a múlt vasárnapi volt, mely Bécsben a fenti két egyesület közt folyt le. Magyarország és Ausztria bajnokcsapatai állottak szemben, így mindkét részről különösen fontos volt ez a küzdelem. Jóleső érzéssel regisztrálhatjuk azt a tény, hogy a magyar bajnok­csapat nemcsak megállotta helyét, hanem játékával kivívta magának azt, — amit még eddig magyar csapatnak nem sikerült, — hogy a bécsi sport­sajtó a legjobb bécsi csapattal egyenrangúnak ismerte el. Délután fél 4 órakor Bécsben szokatlanul nagy közönség lepte el a WAC pályájának nézőterületét és nagy érdeklődést mutatott a match alatt mindvégig. Kezdés után a Ferencváros erélyesen támad és a WAC viszont- támadásai alig jutnak túl a középvonalon. Alig tíz percnyi játék után Braun a hátvédek mögé passzolja a labdát, melyet a hátvédek között átcsúszó Pokorny védhetetlenül rúg a kapuba. A magyarok gyors eredménye láthatóan meglepi a bécsieket és ezt a hangulatot a ferencvárosiak ügyesen hasz­nálják ki, s folytatják támadásaikat. Ekkor történt a mérkőzés 'lefolyására nézve talán döntő incidens. Borbás megsántulva kénytelen a játékból, mint­egy negyedórára kiállni. A WAC felhasználja a magyar csapat hiányosságát és erélyesen akcióba lép. A játéknak ez a része volt talán a legélvezetesebb, a labda egyik kaputól a másikig vándorol, mindkét részről alkalmat nyúj va a kapuvédnek a védelemre. Míg azonban a ferencvárosiak támadásai siker­telenek maradnak, a WAC csatárai két ízben is eredménnyel fejezik be támadásaikat. Az első gólt Huber szerzi meg, fejjel lökve be a labdát a kapuba, a másodikat pedig Hoffmann védhetetlen lövése juttatja a kapuba. A második félidőben Borbás újra beáll a játékba és ha nem is játszik úgy, mint a játék elején mutatta, mégis sokat használ a csapatnak. A já­1904. 37