Rákos Vidéke, 1935 (35. évfolyam, 1-51. szám)

1935-10-06 / 40. szám

8. oldal. KAROS VIDÉKE. 40. szám. Évzáró kugli vacsora. A kaszinó 28-án este ren­dezte évzáró vacsoráját A vacsora kiválóan jól sike­rült, zsúfolt volt a terem, a tagok igen nagy szám­ban jelentek meg, családtagjaikkal. Kitűnő volt a va­csora, jó a bor, szorgalmasan játszott a cigány, csoda- e, hogy a társaság a legjobb hangulatban volt együtt hajnalig. A sashalmi Nemzeti Egység ifjúsági csoportja okt. 1-én rendkívüli választmányi ülést tartott. Kenessey Béla elnök megnyitó szavai után a tánciskola rende­zését beszélték meg, majd a Polgári Lövész Egyesü­let versenyére jelölték ki a hetes csapatot. Okt 9*én, kedden este rendkívüli választmányi ülést tartanak, amelyen Győrvári Ferenc felolvassa az Olasz-abesszin viszály c. értekezését. Érdeklődőket szivesen látnak. Bognár András alelnök ezután megtört szavakkal kö­zölte Fülöp László tagtárs halálát. A választmány egyperces felállással adott kifejezést kegyeletének. Halálozás. Dr. jákfai Böröndy Viktor, a Száza­dos úti polg. iskola tanára, köztiszteletben álló lakos­társunk birtelenül elhunyt. Kedden temették nagy részvét mellett. Az elhunyt tanár felesége alig né­hány hét előtt halt meg hasonlóan tragikus hirtelen­séggel. Négy árva gyermek siratja az elhunyt házaspárt. — Námetbeéli Fülöp László orvostanhallgató 25 éves korában elhunyt. A róm, kath. egyház szertartása szerint temették el 3-án igen nagy részvét mellett.“ A lövészegyesület jubileuma. A polgári lövészegy­let fennállásának 5. éves évfordulóját ünnepli ebben az évben. Az évfordulót nov 12-én d. u. 2 órától és 13-án d. e. 8-tól 4-ig tartandó nagyszabású lö­vészversennyel ünnepelik meg. Versenyzés lesz a hely­beli egyesületek részéről alapított vándordíjért is. Az egyes versenyszámokat dijakkal, oklevelekkel jutal­mazzák. A nevezés határideje 6. d. e. 12 óra, dija 5 P, Adózók Öröme. Nagy örömhullám vonul végig a községen még pedig az adózók, különösen a rosszul adózók körében: a község egyik végrehajtója, Varsá­nyi Tibor katonának vonul be. Meggyőződésünk azon­ban az, hogy az öröm korai. A bevonuló végrehajtó helyében még mindig maradt itthon két, három vég­rehajtó, aki nem katona. Weszely István és társa (cégtulajdonos NAGY KÁROLY FRIGYES) orvosi műszergyár, Apponyi-tér I. Kiamon bokaszoritó Egészségügyi cikkek. — Orvosi műszerek. CAT r7C'F> T PAPIRÁRUGYÁR I vAr.K J. Telefon: Aut. 845-05. Készít legfinomabb pouder-dobozokat, parfüm-kazettákat a legfinomabb kivitelben. — Külön osztály cttkrászpapír kellékek gyártására. Gyártelep: Lehel-u. 9. Városi iroda: Ferenc J. rakpart 11 DI JTAL „REFRAKTI Budapest, A szemorvost vizsgálat d. e. -— Vsl2—í-íg, d. u. 4—6-íg. O" speciális látszerészeti intézet. IV., Ferenci ek-tere 1. Felelős kiadótulajdonos: Balázsovich Zoltánné. Ádler és Brádter könyvnycxmdája Bpest, VIII., Fecske-utca 9. Felelős: Práder Jenő. SPORT RTK—111. kör. TVE 1:0 (0:0). A fölényben játszó kerület az első félidőben nem tudott eredményt elérni jól védekező RTK-val szemben. Szünet után hatalmas küzdelem indul a győztes gól megszerzéséért, ami a kerületnek sikerül is a 29 ik percben. Az RTK-ból Badics és Scheffer tűnt ki jó játékával. RFC—Vili. kér. SE 5:3 (1:2). Ritkaszép mérkőzést látott a sashalmi közönség. A mindvégig izgalmas mér­kőzés szép, tiszta játékot eredményezett. Stumpf szerzi meg a vezetést^ de a kerület rögtön egyenlit, sőt a 34-ik percben a vezetést is megszerzi. A szünet után magára talál az RTC. Irtózatos iram után Stumpf ki­egyenlít, majd Csík révén vezetéshez is jut. A 20-ik percben ismét Csik a gólszerző. Most a kerület rúg gólt s a 30 ik percben tizenegyesből ismét gólt kapunk. A 45. percben Mann szép fejes góllal a végeredményt biztosítja. MpSC—RRFC 12:0 (6:0). X. kör. FC—MPSE 2:1 (1:0). Két gyenge csapat ta­lálkozása, melyből győztesként a szerencsésebb kerü­letiek kerültek ki. Góllövő: Führgang és Vörös. (11-esből). Ezzel a mérkőzéssel a 3. osztály 3-ík helyén áll a csapat. Egyesületi hírek. Vasárnap, október 7-én játszik a MOVE LL válogatott csapata a Középmagyar váloga­tott ellen. Az előkészítő mérkőzésre az RFC csapatá­ból Szabó, Mann, Gömöri, Stumpf, Csik és Maros ka­pott meghívást. Rákosszentmihály község elöljáróságától. FELHÍVÁS. A 103*210—1934. F. M. rendelet értelmében felhív­juk mindazon eb-birtokosokat, kik ebüket mindezidcig ve­szettség ellen be nem oktatták, f. évi október hó 15-ig bezárólag a községháza 8. számú szobájában, a hivatalos órák alatt összeírás végett jelentkezzenek. A jelentkezés során befizetendő az esetleges ebadó hátralék valamint e- benkint 1 P 40 fillér oltóanyag megtérítésként, és ugyan­csak ebenkint 1 P oltódij. Az ebadói és e dijak befizetése után az eb-birtokosok idézésre kötelesek ebeiket oltás cél­jából elővezetni a később közlendő időben és helyre. Amennyiben az érdekeltek e felhívásnak eleget nem tettek, úgy az elöljáróság a kihiágási eljárást a mulasztók­kal szemben lefoly tattat ja s miután e kihágási Cselekmény elkövetői 600 P-ig terjedhető pénzbírsággal sujttatnak, e súlyos következmények elhárítása érdekében nyoma­tékosan felhívjuk az érdekelteket a felhívás teljesítésére!. Ugyancsak: felhívjuk mindazon eb-birtokosokat, a- kik az ingyenes hatósági oltások alkalmával olttatták be ebeiket, hogy az ebadó lefizetését igazoló nyugta felmu­tatásával a községháza 8.-ik számú szobájában a hiva­talos órák alatt az »oltóigazolvány« átvétele céljából je­lenjenek meg szintén f. évi október, hó 15-éig. Amennyiben az elöljáróság az ellenőrzések során megállapítaná, hogy valaki beoltatlan ebet tart, avagy az eb veszettség elleni oltását bizonyító igazolványt felmu­tatni nem tudja, illetőleg ebadóját be nem fizette, az ellen a fennálló törvényes rendelkezések értelmében a legtnar gyobb szigorral fog eljárni. I Rákosszentmihály, 1935 izept*mber hó 30. őr Sor Ferenc s.k. , ; | r f Ú. jegyző.—