Rákos Vidéke, 1933 (33. évfolyam, 1-53. szám)

1933-04-30 / 18. szám

18. szám RÁKOS VIDÉKE 1 oldal. SASHALMI HÍREK. Májusi ájtatosságok. Hétfőtől kezdve tartják a plébánia templomban a májusi ájtatosságokait, amelyek egész hónap fo­lyamán, minden este 6 órakor kezdődnek. Választások. Szombaton választott Sashalom községe 13 képviselőtestületi 'tagot és 6 póttagot. A választás eredménye: az egységes polgári (községi) pártnak teljes és fényes diadala. A hivatalos lista minden jelöltje hatalmas, fölényes szavazat többséget kapott a többi párt jelöltjeivel szemben. A részletesi eredmény a következő: I. kerület. Leadtak összesen 737 szava­zatot. Rendes tagok: Réthey Ferenc dr. 457, Deszkás« Gusz­táv 456, Bodó Ádám 351, Rieger Miklós 351, Bujnovszky Rezső 356, Bocsor József 353, Bajári István 352, póttagok: Farkas István 355, Weisz Izidor 355, Jakab Domokos 355 szavazattal. II. kerület. Összesen 450 szavazatot adtak le. Ren­des tag lett: Mayer Ferenc 330, Maltz Arthur 326, Kül'lős Ede 322, Reintz Rezső 275, vitéz Somoss József 273, ifj. Gattyán Ferenc 265, póttag: vitéz Kovács Jenő 277, Teleki Lajos 277, Galambos István 273 szavazattal. Elhalasztották a bíró választást. A 28-ára tervezett községi birói és elöljárói választást bizonytalan időre elhalasztották. Ökölvívó mérkőzés. A sashalmi leventék mindjobban hír­nevet szerző ökölvivói vasárnap tartották Sashalmon a Kantler- féle vendéglőben bemutató mérkőzésüket. A bemutatón igen szép és előkelő közönség jelent meg, akik lelkesen tapsoltak és elismeréssel adóztak a levente ökölvívók é> a többi megjelent ökölvivó bajnok nivós, stilusos küzdelméért. A mintaszerű ren­dezésért az oktatói kart illeti az elismerés. Bajtársak dlsztábora. A rákosszentmihálvi Corvin Mátyás bajtársi törzs a budapesti Verbőczy bajtársakkal 29-én, szom­baton este 8 órakor a Kantler vendéglőben tánccal egybekötött disztábort rendez. Belépő dij: 1.50, táncosjegy 1.— P. Tánc reggelig. A polgári dalárda nagy napja. A sashalmi polgári dalárda május 14-én a Paksz-féle vendéglőben egész napos ünnepélyt rendez. Az ünnepély reggel tekeversennyel kezdődik. A teke- versenyen 3 értékes dijat adnak ki. Délután, a hangversenyen közreműködik a rákosszentmihályi dalárda is, sőt a két dalárda között futball mérkőzés is lesz, amely után este a vacsoránál a győztesek nagyobb pohárból ihatnak; mint a vesztesek. A va­csorára nagy előkészületek történnek. A vendéglős Szegedről hozat szakácsot, mert valódi szegedi halászlé lesz turóscsuszá- val. Mind e sok élvezetért pedig minimálisra szabták a belépő dijakat. A vacsora jeggyel szabad belépés egész nap minden­hová. Az ipartestület kérelme. Megirtuk, hogy a sashalmi ipar- testület pünkösdkor ünnepli fennállásának 10-ik évfordulóját. Ez alkalommal arra kéri a testület Sashalom egyesületeit, hogy ezen a napon ne rendezzenek mulatságot és előadást. Az ün­nepélyre nagyban készül a műkedvelő gárda is, élén Halbrohr Róbert rendezővel. Hymen. Jablonczay Jenő ismert sashalmi festékkereskedő1 1933- április 19-én eljegyezte Theréze Simont, Brüxellesből (Belgium). A baj kárral jár. Placsek József barakki lakós ápr. 20-án délután labdarúgás közben lábát törte. Az esettel foglalkozó: rendőri hatóság ráadásul kellemetlen meglepetésben részesítette. Házkutatást tartottak lakásán, ahol nagymennyiségű kétesi szár­mazású holmit találtak. Száz éves embercsontok. A barakk telepén ásatás közben emberi csontokat találtak. Szakter Károly dr. megállapítása szerint 100 éve fekhettek a földben. Ki tudja, miről mesél­hetnek ? Elkobzott falragaszok. Az Uránia mozgó »Inkognitó est« cimü plakátját a közerkölcsökbe ütköző szövege miatt elkoboz­ták. A bűnvádi eljárást megindították a kibocsátó ellen. Baromfi tőzsde. A sashalmi baromfiak iránt mutatkozói nagy kereslet tőzsde nyitásra kényszerit. Az érdeklődés igen nagy, különösen a fajbaromfiak iránt. Elhajtásra kerültek Zsuthy Andor, Kovács János, Olajos Kálmán és Janovszky János kiváló minőségű tyúkjai, részben élő, részben levágott állapotban. Tejet lopkodtak. Hulber Kálmán fűszeres tetten ért egy ismeretlen férfit, aki az üzletéből szállított tejeket, a vevők ajtaja elől lopkodta össze. A tettes futásnak eredt. Sok tanúja volt az üldözésnek, segítségre azonban nem jött senki. SPORT. Labdarúgás. Move RFC—B. Diadal 4:1 (1:1). Nehezen induló játék. Az RFC többet támad, de a belső csatárok min­den jó helyzetet elmulasztanak. Az első gól a 10. percben esik Stumpf révén. Heves Diadal támadások a 40. percben kiegyen- litést eredményeznek. A második félidőben egymás után lövi Stumpf az RFC góljait. A mezőny legjobb embere Maros volt, ki remek formát mutatott. RTK—BVSC 2:0 (0:0). Izgalmas mérkőzés. Az RTK jobban, a BVSC szebben játszott. Az első félidő a BVSC-é; a mérkőzést kis szerencsével meg is nyerhette volna. Eredmény­telen félidő után, az iram fokozódik, majd a 38. perc Kisís révén gólt eredményez. Pár percre rá, Csuzman szöktetéséből Kiss ismét gólt lő. Érdekes volt a két válogatott centerhalf küz­delme, amiből a mi Vilink került ki győztesen. RTK ifj.—BTK ifj. 2: 1 (0:1). ZAC—RAFC 2:i (1:1). Súlyos birói tévedés miatt vesz­tette el a RAFC a mérkőzést. Változatos játék után a 28. percben Mentes megszerezte a RAFC gólját. Az ellenfél lesállásból, amit a biró nem fújt le, egyenlített ki. A II. fél­időben a ZAC 11-esből szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. 30-án d. e. 10 órakor a RAFC Újpesten játszik az UTSE ellen. X. kér. F. C.—PATE 2:0 (1:0). A lelkesen játszó ál­lami lakótelepiek Szánthó III. és Wirtenbach góljaival biztosan győztek. Jók voltak: Vörös és Szánthó II. Vasárnap, 30-án a nemzetközi mérkőzés miatt a X. kér. F. C. nem játszik. KAC—BRSC 3:2 (2:0). A rákosfalviak későn kezdtek eredményesebb, lelkesebb játékhoz. Már 3: o-ra vezetett a kő­bányai csapat, amikor nagy irammal kezdték ostromolni kapu­ját a rákosfalvaiak, de az idő nem volt már elég a kiegyenlí­tésre sem. Góllövők: Kovács és Suga. HIVATALOS KÖZLEMÉNYEK. FELHÍVÁS. Felhívom a község lakosságát, hogy azok a fogyasztók, akik hálózatbővitése, csatlákozó vezeték készitése, árammérő- berendezése címén a Phőbus vállalatnak, mint hozzájárulásit fizettek, nyugta. al együtt a községháza 2. számú szobájában 3 napon belül saját érdekükben jelenjenek meg. Rákosszentmihály, 1933. április 24. Dibusz főjegyző. Hatóságilag ellenőrizve, garantált nemes, betegségtől mentes Gyümölcsfák Rózsák, fenyők, díszfák, virágzó és diszbokrok, örök­zöldek stb. igen nagy választékban, újabban leszállított árban. BOZZA1T BÉLA faiskolai kertészetében Rákos«zentmihály György telep, Gusztáv-u. Faiskolai lerakat: Sashalom, Nagyitczei Hév. állomásnál. Nemes gyümölcsfák újabban leszállított árban az összes faiskolai fákban. Budapest, IV., Párisi-*, a. ss. Szörmekülönlegességek, kabátok dns választékban. — Magévásra vállal szőrméket. - Átalakítások, Javítások. ml L __ ________