Rákos Vidéke, 1933 (33. évfolyam, 1-53. szám)

1933-02-26 / 9. szám

9. szám RÁKOSSZENTMIHÁLY SPORTJA. Labdarúgás. (RTK.) A zöld-fehérek első bajnoki mérkő­zése, valamint az uj labdarugó szakosztály bemutatkozása nagy­szerűen sikerült. Az uj vezetőség igyekezett azon, hogy a csa­patból fegyelmezett együttest kovácsoljon, ami csakugyan meg is történt. A pályát rendbehozták si a rendezőség is feladata magaslatán állott. A mérkőzés minden zavaró körülmény nél­kül folyt le. A zöld-fehér gárda remekül küzdött, igyekezett a nagyszámú közönséget szép játékkal s győzelemmel megjutal­mazni. A kezdés után a vendégcsapat lép fel támadóan s teremt meleg helyzeteket a honi kapu előtt, azonban Schrank hősiesen ment. Majd Scheffer lövése nyomán porzik a kapufa. Váltakozó támadások után Kiss a 16-i'k percben remekbeszabott góljával megszerzi a vezetést. A honi csapat a tempót fokozza s a ig-ik percben Varga mesterlövése a hálóban köt ki 2:0! Utána a vendégek támadnak, perceken keresztül pattog a bőr a honi kapu előtt, a félidő vége felé a játék lapossá válik. Szünet után egy ideig a vendégek támadnak, a védelem kapkod s a vendégcsapat javit az eredményen 2:1. A Nyomdászok hősiesen küzdenek, szebbnél szebb támadást intéznek az RTK ellen, azonban a védelem mindent rombol. Az RTK felszaba­dul az ostrom alól, átveszi a játék irányítását s az utolsó percekben Kiss javit az eredményen 3:1. A zöld-fehér gárda kiválót nyújtott, különösen a fedezetsorban Bencsik, aki a mezőny legjobbja volt. A védelem elfogadható volt s a támadó sorban pedig Kiss és Varga játszottak nagy kedvvel és lé­lekkel. Ki kell emelni a csapatból Csuzmant, aki az első percekben megsántult és igy is teremtett olyan meleg helyzete­ket, mint a harmadik gól, amely az ő mesteri leadásából szár­mazott. RAFC—NTC 2:2 (1:0). A zöld-sárgák csapata is javuló formát mutat. A mérkőzés első félidejében a RAFC szerzi meg a vezetést Indrich révén. Fordulás után a vendéglátók kiegyenliti'k az eredményt, sőt a vezetést is megszór ik, azonban Indrich révén a RAFC eldöntetlent ér el. BRSC—FSE 8:0 (1:0). Megkezdődött Rákosfalván a tavaszi forduló és ismét megcsonkult csapattal vonult ki a rákosfa'lvai csapat; három játékosát elvitték katonának. A csonka csapat, bár nem elégített ki teljesen, mégis pompás győ­zelemmel kezdte meg tavaszi mérkőzéseit. Góllövők: Kovács (2), Suba (2), Kontró (2), Gaál (1). Move RFC—Cinkotai T. K. 2:1 (1:0). Határtalanul durva mérkőzés, mely minden erőszákkal megküzdve a szent- mihályiak győzelmével végződött. A gólokat Stumpf és Kuna lőtte. ' A vasárnapi mérkőzések: RAFC—BSC d. U. fél 4 óra. RAFC pálya. III. 'kér. TVE—RTK d. u. fél 2 óra, Budapest, Nagy- szombat-uti sporttelep. Az RTK mérkőzés után játszik a III. kér.—Kispest profiegyüttes. Mint hírlik, a zöld-fehér csapatot a szurkolók nagy tábora kiséri el. Move RFC—SASC d. u. fél 4 óra. Sashalom. Jíáromszöbás, fürdőszobás lakás, kerttel együtt azonnal vagy május elsejére kiadó. Rákosszentmihály, Farkas Ignác-utca 9. Az egész házat is bérbe lehet venni, ha esetleg valakinek szüksége van rá, akkor lenne 4 szoba, fürdő­szoba, csukott, nyitott veranda és 525 négyszögöl kert. fakhorlftlfAtáecftl hosszú tartamra, intézetünk birtokába árverés utján került környéki olcsó kis családi házak és telkek kaphatók 1 Pestkörnyéki Bank Ingatlanosztálya. 7, oldal. HIVATALOS KÖZLEMÉNYEK. FELHÍVÁS az 1933. évre szóló általános kereseti- valamint jövedelem- és vagyonadó bevalló ivek benyújtására. Ismételten felhívjuk mindazokat a kereseti-, jövedelem- és vagyonadó fizetésére kötelezett adózókat, kik bevalló iveiket a mai napig be nem nyújtották, bevalló kötelezettségüknek f. évi február hó végéig föltétlenül tegyenek eleget, mert ellenkező esetben súlyos birsággal fognák sujttatni. A bevallás céljára szolgáló hivatalos nyomtatványok az elöljáróság 7. sz. szábájá- ban szerezhetők be, ahol az adóbevallások kiállításának módjára nézve is felvilágosítással szolgálunk. Általános kereseti adóbevallást azoknak az adózóknak kell adni: 1. akiknek a múlt évi ált. kereseti adója még nem jogerős, 2. akiknek kereseti adóalapja (múlt évi) a 10.000 pengőt túlhaladja, 3. akiknek múlt évi kereseti adóalapja csonka év eredmé« nyeként állíttatott be, 4. akik a múlt évben foglalkozásukat megváltoztatták, 5. akiknél az adóztatás helye az 1932. évben megváltozott, 6. akik a múlt év folyamán váltak adókötelesekké. Jövedelem- és vagyonadó bevallást azoknak az adózóknak kell adni: 1. akiknek múlt évi jövedelemadója még nem jogerős; 2. akiknél a jövedelemadóalap a 10.000 pengőt, a vagyon­adóalap a 200.000 P-t meghaladja, 3. akiknek jogerős adóalapja nem teljes, hanem csonka év eredménye alapján állapíttatott meg, 4. akik a múlt év folyamán váltak adókötelesekké, 5. akiknél az adóztatás helye változott. Nem tartoznak jövedelem- és vagyonadó bevallást adni: 1. azok, akiknek a múlt évi jogerősen megállapított jöve­delemadóalapja a 10.00 pengőt, vagyonadóalapja, a 200.000 pengőt túl nem haladta, 2. azok, akiknek a múlt év folyamán csupán adómentes jövedelmük volt, adóköteles jövedelmük nem volt, 3. azok, akiknek a múlt évben összes adóköteles és adó­mentes jövedelmük együttesen az 1000 pengőt, illetőleg a múlt évi december hó 31-én adóköteles vagyontárgyuk értéke az 5000 pengőt nem haladta meg, vagy ha a jövedelmük meg is haladta az 1000 pengőt, de ebből az adóköteles jövedelem a 600 pengőt nem haladta meg, 4. azok a közszolgálatban állók, akiknek múlt évi közszol­gálati illetményükön kívül más jövedelmük nem volt, vagy ha más jövedelmük volt is, de ez a jövedelem a 600 pengőt nem haladta meg, 5 azok, akiknek jövedelemadó alá eső jövedelmük a műit évben nem volt és az összes adóköteles vagyonuk értéke ai múlt év december hó 31-én a 25.000 pengőt meg nem haladta. Felhivatnak az adózók, hogy a közös háztartáshoz tartozó gyermekeik számát saját érdekükben vallják be az esetleges gyermekkedvezmények érvényesítése szempontjából. Közös ház­tartáshoz tartozó gyermekek alatt a közös háztartásban élő, illetőleg önálló keresettel nem biró törvényes, törvényesített! mostoha, vagy örökbefogadott gyermekeket és unokákat kell érteni. Rákosszentmihály, 1933. február hó 20-án. Községi elöljáróság. Utalvány. E szelvény ellenében a Korzó mozgó bár­mely szombati előadására féláron lehet jegyet váltani, Érvényes egy személyre. Rákos Vidéke. Kivágandó. RÁKOS VIDÉKE