Rákos Vidéke, 1932 (32. évfolyam, 1-52. szám)

1932-04-17 / 16. szám

8. oldal. ÍTÁKöS VIDÉK® 16 szám. RÁKOSSZENTMIHÁLY SPORTJA. Labdarúgás? MŰVE—RFC Annateíep 5:2 (4:1). Nem várt eredményt ért el a jóképességti ellenféllel szemben a fiatal szentmihályi MOVE gárda. Az első negyedóra kölcsönös szürke támadással telik. Végre Varga, rögtön utána Thour, majd Gömöry a felső kapulécről bepattant szép lövéssel 3 gólelőnyt szerez. A MOVE iskolajátékot produkál és teljesen leszorítja összeroppanó ellenfelét. A 25-ik percben Varga lefut, kiugratja Thourt, aki közelről a 4-ik gólt lövi. A félidő előtt 11-esből Szabó (Annateíep) 4 : 1-re javít. A második félidőben állandó MOVE fölény. A 15. perc­ben végre Thour pompás összjáték után gólt szerez. Most az Annateíep részéről több durva faultot látunk, mégis ők szépítenek az eredményen egy szabadrúgás után közelről lőtt góllal. Jók voltak a góllövőkön kívül: Irázy, Schnur, Ménich. RAFC—NSC 3 : 0 (2 : 0). Megérdemelten győzte le a RAFC késő utódját az egy­kori hires NSC*nek. A játék elején az NSC egy darabig támad, de visszaesik, először Frimó labdája talál utat a hálóhoz, majd Szobonyai szabadrúgása nyomán rezzen meg a háló. Fordulás után tovább folyik az egyoldalú játék s újból Frimó eredményes. Jók voltak: Frimó, Szobonyai, Hiavács. — Vasárnap d. u. fél 5 órakor a népszigeti pályán RAFC—MFTR bajnoki mérkőzés. VI. kerület FC-RTK 2: 1 (2 : 1). Elkese­redett küzdelem után maradt vesztes a mindvégig derekasan küzdő zöld-fehér együttes. A kezdés után az RTK támadósora heves ostromot indít s Varga hatal­mas lövése a lécről pattan vissza, amit ugyanő küld a hálóba a 10-ik percben. A tovább támadó zöld-fehére­ket csak 11-essel tudják meggátolni, amit Schäffer II. kapuba lő. A vendéglátó csapat felnyomul, kiegyenlít s majd a vezetést is megszerzi. Szünet után a vendég­látó csapat fölénybe kerül, de a zöld-fehér védelem biztosan ver vissza minden támadást. Különösen Schrank kapus, aki egy 11-est nagy rutinnal védett ki. Az RTK-ból messze kimagaslott Schäffer II., valamint a közvetlen védelem játéka, a két szélső fedezet kissé gyengén működött, a támadósor pedig nem tudott meg­birkózni ellenfelének nehézsúlyú védelmével. — Vasár­nap délután fél 5 órakor a János utcai sporttelepen RTK—TLK bajnoki mérkőzés. Előtte a II. csapatok mérkőznek. BMTE-RRSC 3 : 0 (0 : 0). A vasárnapi mér­kőzésen a jobbik csapat győzött. Szabó egy 11-es rúgást nem értékesített. Atlétika. A RAFC atlétái megkezdték a pályán való edzést, minden kedden és csütörtökön 4—7-ig. A szakosztály ezúton is felhív minden atlétát, hogy az edzésen pontosan jelenjenek meg, mert sok újonc van s hogy jusson idő mindenki számára. Az edzést Kun Gyula vezeti a tőle megszokott szeretettel és szakérte­lemmel. A valódi Hollandi Három Király Tea s legjobb vérliosliti ss®e** Cvakodjank utáozatekiél; az eredeti készítmény kaphat!: INernda Nándor-nál SSSffiftJSiSSFő: Viüdi amerikai Síhsto fogkrém» ZSÜFFA ISTVÁN ÉS TÁRSAI angol gyapjúszövetek kereskedése BUDAPEST, IY., Yáczl-ntcza 25. Piarista-ntcza sarok. Állandó nagy raktár elsőrendű angol-, skót- és Irland szövetekben valamint selyem- és egyéb bélésárakban-£x:D-Á.:M:"sr oszk:Ak temetkező vállalata, Rákosszentmihály. Rákosi-ut 49. Fiók: Mátyásföld, középső megálló. Elvállal egyszerű és díszes temetések rendezé­sét, hullaszállitást Budapestre, vidékre és külföldre vala­mint exhumálásokat bármely temetőből. — Viaszgyertyák, síremlékek, sírkeresztek minden nagyságban, sirtáblák ércből és márványból. Élő- és művirág-koszorúk, koszoru- szallagok kaphatók. Telefon Rákosszentmihály 3. Mészáros László ssücimesíer Rákosi-nt 41. (Berkő festékház) Szőrme megóvás, szőrmék nyári gondozása, biztosítással. STERN JÓZSEF R. T. UT ÓDA BUDAPEST Ezelőtt: Most: IV., CALVIN-TÉR 1. IV., SZERVITA-TÉR 5. TELEFON Aut. 846—78. Férfi és női szövetek, selymek, vászon- és mosóáruk legelőnyösebb és legjobb beszerzési forrása. 1 Kiváló hírnévnek örvendő soltvadkerti fajboraimat mélyen leszállított áron hozom forgalomba. Olcsóbb a bor, mint a szódavíz, mert 16 fillér egy liter kadarka vagy fehér fejtett ujbor Soltvadkert állomásra kiszállítva s feladva. Vasúti fuvar kb. 3 fillér literenkint. Csakis 50 literen felüli rendelést fogadok el. Hordót dijmentesen adok kölcsön a szállításhoz: hordóm 30 napon belül bér­mentve küldendő vissza. Szétküldés utánvéttel. Egy pengő levélbélyeg ellenében küldök mintát a borból mintás dobozban, bérmentve. Boraim kellemes édeskés italuak, nem savanyuak s tiszta zamatuak. Cím: Székely Ferenc Soltvadkert, Pestmegye. Óborokról külön árajánlattal szolgálhatok. Schricker Sándor faiskolája Alsótekercspuszta u. p* Lepsény. Gyümölcsfát, díszfát, díszcserjét és rózsát a legjobb minőségben, a legszebb és legértékesebb fajtákban szállít. Képes oktató árjegyzékét az érdeklődőknek díjtala­nul küldi. SUGAR YILM.OS Budapest, IV. Deák Ferene-ntca 23. (Deák-tér sarok.) Megérkeztek a legszebb újdonságok Férfi és női szövetek, selyem, bársony és flanel­lekben dús választék. Neowald IBés utódai könyvnyomda, Budapest, VITT., Üllői-ut 48. Kiadótulajdonos Balázsovich Zoltánná