Rákos Vidéke, 1926 (26. évfolyam, 1-52. szám)

1926-12-26 / 52. szám

■ 52 szám. 6. oldal. RÁKOS VIDÉKE ‘észét. Minden osztálynak külön száma volt. A műsort igen elmésen válogatták össze. Mtglepő volt a kis tanulók bátor fellépése és jó előadói készsége. Sajnos, a kis tanterembe a hallgatóságnak egynegyed része sem fért be. Kívánatos volna, ha a tantestület agilis igazgatója a darabot alkalmilag a Postáskor nagytermében adatná elő. Éjfélt nrse Sashalmon karácsony éjjelén két helyen lesz éjféli mise, a felsőkápolnában és a baraki kápolnában, a mi Kül ös Ede plébános előrelátó üdvös intézkedése. Ev. istentiszteletek Sashalmon. A Gizella-uti elemi iskolában 26 án Karácsony 11 napján negyed 12-kor(d. e.) és 2-án, vasárnap negyed '2-kor (a.* e.). Postába nk szinielőadása. A sashalmi nt. k. Posta altisztek csoportja december hó 26-án este 8 órakor a Szt. István-u cai dísztermükben a kulturház javára előadják az „Akácfavirág“ cimü opereitet, utána tánc reggelig. Meghívó. A Sashalmi Ház- és Telektulajdonosok Egyesülete 1926. január 9-én, vasárnap d. e. 10 órakor a Kantler-féle vendéglőben rendes évi közgyűlést tart, a melyre t. tagjainkat meghívja. Az elnökség. IBUUaHBBHHaBUaBHBBUBSHHBHBBHBBBBHBBHBHBHHBBBRBUBHBaBaaBBB RÁKOSSZENTMIHÁLY SPORTJA. Rovatvezető: Dr Kubinyecz Lajos. RTM hfrei. Futhal. RTK—BLK 3 -1 (2 1) Az RTK múlt vasárnap újra játszotta a BLK-val mérkőzését, mely ellon az utóbbi egye­sület óvást jelentett be. Az RTK n*gy fölénnyel nyert 3 — 1 arányban. A mérkőzés első perceiben mezőnyjáték, utána a BLK támadóan lép fel, a 20-ik percben az ellenfél megszerzi a vezető gólt, ez felrázza az RTK csatársorát, szebbnél szebb támadást intéznek az ellenfél kapuja ellen s a 32-ik percben Vegenast kitör és gyönyörű gólt lő. További RTK támadás; a 39-ik percben Schä fér újabb góll >1 terheli az ellenfél kapu­ját. A félidő végéig mezőnyjáték. A 2-ik félidőben az RTK, mintha kicserélték volna, olyan játékba fog, aminöt ritkán látni honi pályán. Szinte odakötötte ellenfelét a saját kapujá­hoz, állandó fölényük ellenére a 36-ik percben Mauglitz szök- tetésből újabb gólt lő. További sorozatos támadás nem hoz eredményt, mire a biró füttye a meccs végét jelzi. Az RTK-ról csak a legjobbat. Szobonvay, a bal hátvéd helyén ezúttal gyengébben szerepelt, mint máskor. Panák, mint kapus tartalékosán szerepelt. Az ellenfélnél a kapus, a jobb hátvéd és a jobbszélső tűntek ki játékukkal. Paulinyi biró erős kézzel, pártatlanul vezette a mérkőzést. RAFC hírei. Sakk. Az egyesület által rendezett sakkverseny befe­jezést nyert. Első Molnár Ferenc, második Kubinyecz Lajos, harmadik Bátori Miklós. Díjkiosztás dec. 22-én este 8 órakor, a klub helyiségben. Karácsonyfa ünnepély. A tornázó ifjak f. hó 25-én d. u. 6 órakor tartandó karácsonyfa ünnepéllyel egybekötött évadzáró összejövetelére jókedvvel és nagy igyekezettel készülnek. Kellemes karácsonyi ünnepeket J^iván Strobl mester. Jó a rossz gyomornak és nem rossz a jó gyomornak az ERDÉLYI drogéria likőr és pálinkái. Árban, minőségben vezet!I Gyorsírást, gépírást, nyelveket sikerrel tanít: KflváPix Tnrinr sy°rs* tan. Rákosszent- l\U VaU $ I UllUT miháiy Farkas Ignác-u. 5-a. Igen mérsékelt dijak, -vn Egy szobás és |^|0^|Q Rákosszen miháiy, Rákóczi-utca 2. két szobás lakás Azonnal elfogta hatók. Budapesti Központi Általános Tfjcsarnolt r.-t Rákosszentmihály 86. sz. Hők ja József-utca 31. Teljes tej, paszter-/ált tej, habtejszin, tejföl, gyermek tej, joghurt, I-a teavaj, gyógytejék házhoz szállítva. Kereskedőknek __________vis/ont eladásra nagyban szállítunk.___________ BU DAPEST IV..VACZ-U. 11 férfi-és női divatáru kölönlegess^gek. Mends Pál Gimnazistát, polgáristát S A. Cinkota Her Kadapest am if«r. tiszte­Kerepesl nti állomáson levő UU‘UI<Va QiuMiaS lettel ajánlja tiszten keze t cukorka- és csokoládé különlegessé­geit. Rendkívül olcsó árak. Szives támogatást kér Ro»ner Hugó. Tetejontv—M. AOt Kilt OtUcytianei/eK leiejoni il V/l*/yrf t ft *7 nöi kalaP syára. Kalapformáid t ¥ ií \4iily f 1Lf/» festés és diszités eifogadtatik. Budapest, IV., Ferenoxiek- tere 3. sxám. Kemény Kallós selyem-, szövet- és női-divat áruháza Budapest, IV Kossuth Lajos-utca 2 szám. Föld vary Imre férfidivat fehérnemű és kalapraktárat ugyanott Feisthammel és Földváry angol férfiszabósága Budapest, Kossuth La jos-u. 18. és Rákóczi-ut 7. Köztisztviselők a napiárb >1 10 kedvezményben részesülnek Legfinomabb Stearin- es viaszgyertyak, tömjén, mecsesek kaphatók házi es templomi használatra Ecclesia agyházmüvíszsti is áruforgalmi r-.t cégnél, Badapest. IT., Vári-atea 59 A főváros legelegánsabb és legdusaoo gi-vito m q"1q í 1 r^Ktáxsi LAURIN és KLEMENT vezérképviselete Budapest, VI., -A-n.d.ráLSS3r-\at lO ff olcsó karácsonyi eladás selyem,szövet és gyapjú trfcoruhák és blúzok* bau megkezdődött Scheiber Sándor cégnél BUDAPEST, IV. EGYETEM-UTCA. 7 SZÁM, ~XÜX“ DROGÉRIA KAMARAI SZÁLLÍTÓ BUDAPEST, Vili. MUZEUM-KÖRUT 5. SZÁM. Gyógyáruk, vegyszerek kozmetikai cikkek legelőnyösebb _________bevásárlási forrása. Belvárosi kavehaz Apponyl (volt Kígyó) tér Elsőrangú italok. Egész nap kitűnő meleg konyha. Külön termek. Figyelmes kiszolgálás. Ránal Miklós ÓN Tsa Tanul Alánunkat felvesz’ unhölgyeket gyorsan és I ailUIUIdliyUndí. sikerrel tanit női divatkalapkészi­tésre Hegedüsné női kalapszalonja. Üzletvezető : Lőwynó Landler Róza. ízléses divatkalapok meglepő olcsö áron, leg­szebb kivitelben. Budapest, IV. Párisi-utca 6. Mám. Elsner Oszkár üzlete mellett.