Esztergom és Vidéke, 1994

1994-11-10 / 45. szám

10 ESZTERGOM ÉS VIDÉKE Lászlóvszki Andrea a 2000 méter bajnoka Dér Ádám (középen) ATLÉTIKA Egy-egy arany, ezüst és bronz Pálmai Zoltán az Esztergomi Atlétikai Club szakvezetője szép sikerekről szá­molt be: - Budapesten a Népstadionban ren­dezték meg a serdülő (13-14-15 éves) atléták országos bajnokságát Harminc­egy versenyszámban több mint ezeröt­száz lány és fiú mérte össze a tudását. Az esztergomiak jól helytálltak, egy-egy arany, ezüst és bronzérmet szereztek, egy-egy negyedikés ötödik, valamint két nyolcadik helyet értek el. Eredmények: 2.000 méter lány síkfu­tás 1. Lászlóvszki Andrea 6 perc 57,0 mp. Pályán elért győzelmével növelte a mezei futáson már megszerzett bajnoki címét. Indult a 600 méter síkfutó verse­nyen is, a középmezőnyben végzett 600 méter fiú síkfutás: 2. Dér Ádám 1 perc 33,3 mp. Huszonnyolc induló kö­zött Dér Ádám kicsit lassan kezdett, a hajrában végül másodikként futott át a célon. Egytized másodperccel maradt el a bajnoktól. 300 méter síkfutásban is in­dult, 43,0 másodperc időeredménnyel nyolcadik lett. 100 méter lány síkfutás: 3. Páldi Anita 13,19 mp. Páldi Anita az előfutamokból a legjobb időeredménnyel került a dön­tőbe. Rövid pihenő után a döntőben nem tudta eredményét megismételni, így vé­gül bronzérmet nyert. Szép siker negyvenöt induló között 300 méter síkfutásban négy időfutamot rendeztek. Páldi két futam alapján még harmadik volt, ám az utolsó futamban nyolc tized másodperccel megelőzték, negyedik lett. 1.000 méter fiú akadályfutás: 5. Me­zőfi Gergely 3 perc 06,0 mp. Tizennyolc induló között Mezőfi jól osztotta be ere­jét és ötödik lett. Indult a 3.000 méteres síkfutásban is. Harmincnyolc induló kö­zött tizennegyedik helyen végzett, ideje 10 perc 24,3 mp. 800 méter fiú síkfutás: 8. Égi Zsolt 2 perc 10,0 mp. Égi Zsolt egyéni legjobb­ját javította meg öt másodperccel, érté­kes eredményt ért el. 400 méter síkfutás­ban huszonegy induló között 52,8 mp. gyenge időeredménnyel tizenhetedik lett Gmeiner Erika 800 méter síkfutásban tizennyolc induló között 2 perc 39,1 mp. időeredménnyel tizenegyedik lett. 3.000 méter síkfutásban huszonkilenc induló között 12 perc 33,6 mp. alatt ugyancsak tizenegyedikként futott át a célon. Pálmai Zoltán elmondta, hogy az el­múlt évekre visszapillantva most szere­pelnek legjobban a serdülők. Bizakodás­sal tölti el őket a jövőre nézve. Gratulá­lunk! EVEZES Bélai a válogatott keretben Mármarosi Győző, az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete ügyvezető el­nöke újabb sikerekről számolt be: - Az idény utolsó versenyét, hatezer méteres hosszútávon a Csepel evezőspályáján bonyolították le. A Magyar Evezős Szö­vetség válogató versenyét egyenkénti in­dítással rendezték meg. Bélai Ágnes esz­tergomi evezős ezúttal is helytállt, har­madik lett az ifjúságiak között Megerő­sítette helyét a válogatott keretben. Már­marosi János szegedi főiskolai tanul­mányai alatt a Szegedi Vízügy SE-ben versenyez A Kéri László-Mármarosi Já­nos kettős ugyancsak harmadik lett és ők is tagjai a válogatott keretnek. Bélai Ágnes, Nagy Ildikó és Balogh Pé­ter alpolgármester ASZTALITENISZ NB II Az Uniker ASE jó sorozata Sáfár Ferenc tudósítása: - Folytatja jó sorozatát az Uniker ASE csapata. Szom­baton a Somogyi iskola tornacsarnoká­ban 10:7-re legyőzte a Kiskunfélegyházi CREDO ASE n. csapatát Győztesek: Élis Attila (3), Laczkó Ti­bor (4), Hetzer László (1), Jakab András (1), Hetzer-Laczkó páros. Szombaton megyei rangadóra utaz­nak Tatabányára Az ellenfél az Alfadat SE. SI JELENTKEZES A GRAN TOURSBAN! Szlovákiában, Zarnovicán diáksportolók részére síelési lehetőséget biztosít a Gran Tours utazási iroda. Hét éjszakára, teljes ellátással, szállással. LABDARUGAS Vasárnap 13 óra A tizenharmadik forduló nem hozott szerencsét az Esztergomi Football Club számára: Ácsi Cukorgyár - EFC 2:1 (1:0). Összeállítás: Kovács,-Pásztor, Szurdi, Varga, Gömbös, Szálkái, En­gelbrecht, Lábos, Debre (Dóka), Knei­szel, edző Dóka János. Ali. percben szabadrúgásból lőtt gól­lal vezettek a hazaiak. Szünet után a 67. percben szöglet után Szurdi lőtt szemfü­les gólt. A 78. percben újra szabadrúgás után szereztek előnyt az ácsiak. Balsze­rencsés vereség, mert jóformán két lö­vést küldtek kapura a hazaiak és mind­kettő gól is lett A13. forduló után a táblázat: 1. Orosz­lány 32 pont (53:15 gólarány), 2. Komá­romi FC 29 pont (42:15), 3. Ács 24 pont (20:14), 4. Környe 23 pont (31:19), 5. Komáromi Olajmunkás 19 pont (32:31), 6. Héreg 18 pont (26:21), 7. Esztergomi : EFC - Sárisáp FC 18 pont (22:17 gólarány), 8. Vértes Erőmű 18 pont (21:26),... 15. Sárisáp 10 pont (17:39 gólarány). Vasárnap 13 órakor: Esztergomi FC ­Sárisáp mérkőzés lesz a Ferences sport­telepen. Az ifjúságiak mérkőzése 11 órakor kezdődik, esztergomi siker remé­nyében. BIRKÓZÁS Tehetségkutatás a Sporiban Nyolc-tíz éves fiúk számára tehetség­kutató felmérést végez a birkózó sport­egyesület Az iskolákat már kiértesítet­ték. Hétfőn, szerdán, pénteken délután öttől Major Gyula edző várja a jelentke­zőket. Főszerkesztő: SEBŐ JÓZSEF Szerkeszti a szerkesztőbizottság Elnöke: BENCZE CS. ATTILA Rovatvezetők: Bánhidy László(fotó-grafika), Koditek Pál (közélet), Nagyfalusi Tibor (művelődés), Ortutay András (helytörténet). Pálos Imre (sport) Felelős kiadó: a GRAN TOURS Kft. ügyvezető igazgatója 2500 Esztergom, Széchenyi tér 25. Tel.: (33) 313-756 Nyomda: SPOR1-PRINT KFT. HU-ISSN 0864-7054