Esztergom és Vidéke, 1993

1993-12-16 / 50. szám

8 ESZTERGOM ÉS VIDÉKE ÚSZÁS Kade Zoltán a távúszást választotta Kade Zoltán az UNIKER TE színei­ben országos utánpótlás úszóversenyek és bajnokságok állandó döntőse volt. A úszósport vezetői felfigyeltek az eszter­gomi fiúra és a fővárosba hívták. A Bu­dapesti Spartacus Kőér utcai uszodájá­ban Egerszegi Krisztináékkal egy csa­patban készül a világversenyekre. Az if­júsági Európa Bajnokságon 1500 méte­ren bronzérmes lett. A magyar bajnoksá­gon a felnőttek között ugyancsak harma­dik lett, így nem jutott ki a barcelonai olimpiára. Válaszút elé került: -Mi történi azóta, hol folytatja, mire készül? - 1992 októberében érlelődött meg bennem a gondolat, hogy áttérek a táv­úszásra Ez az úszás egyre népszerűbb versenyága. A úszó-világbajnokságok­kal egyidóben már megrendezik a táv­úszás világbajnokságát is. Legutóbb Perthben az amerikai Chad Handebi nyert a 30kilométeres távon. Átkerültem a BVSC-hez, ahol együtt készülök Tóth Szabó Dusánnal és Molnár Attilával. Na­pi két edzést tartunk; reggel 15, délután 10 kilométert úszunk. Szombaton csak reggel van edzés, vasárnap pihenőnap. Életem első távúszó nemzetközi verse­nyén a németországi Fiirthben 30 kilo­méteren 6 óra 19 perc 43 másodperces időeredménnyel a világbajnok mögött a második lettem. Rá egy hétre, 1993. jú­lius 27-28-án a Földközi-tengeren Alas­sioban 35 kilométert úsztunk a Riviéra Marathon bajnokságon. Nyolcadik let­tem. A nyár végén Macedóniában az Oh­ridi tóban 26 kilométeres távon már győztem, 4 óra 58 perc alatt. Kis hátszél volt, éppen borzolta a vizet, de ez is hozzásegített a nagyszerű időeredmény­hez. 1994-ben Olaszországban, Rómában lesz a úszó világbajnokság. Ezzel egyi­dóben a Rómától délre fekvő Terracina­ban, a Földközi-tengeren rendezik meg a 25 kilométeres távúszás vüágbajnokságot Ezen már az élvonalban szeretnék lenni. Erre tengeri versenyekkel kell készülni. Meghívást kaptunk január végétől február végéig szólóan Brazíliába és Argentínába. Négy tengeri távúszó versenyen egy-egy hétig a házigazdák vendégei leszünk. Ám az utazást nekünk kell fizetni. Ez kétszáz­ezer forintot jelent Ezt szeretném előte­remteni... (A szerkesztő megjegyzése: Kade Zol­tán kiváló sportember. Talán lesz támoga­tója Esztergomból is, hiszen a világ másik végébe viszi el támogatója hírét.) (Fent: Kade célba ér a Riviérán, lent: Kade átveszi a macedóniai első díjat.) TORNA A Dobó fiúcsapata nyert Besey Gyula testnevelő tanár a fiú András 51,6 pont (ugrásban 9,00pont), torna kitűnő szakértője. Irányításával korábban a Hell szakközépiskola és a Labor MIM Vasas SC tornász csapata ért el sikereket E tanévtől a Dobó gim­názium testnevelője, és új csapatot for­mált. Először a másodosztályú csapat­bajnokságon indultak, s a Kalocsai SC mögött másodikak lettek. Majd no­vember végén a hannadosztályú ifjú­sági csapatbajnokságot nyerték meg, 258,95 ponttal. A csapat tagjai: Kreisz Gergő 52,5 pont (legjobb eredménye talajon 8,9 pont), Jurák Norbert 52,45 (gyűrűn 9,25 pont), Knáb Péter 52,25 pont (korláton 9,15 pont), Kis-Balázs Gubó Gergő 49,65 pont (korláton 8,75 pont), Temesvári László 49,45 pont (gyűrűn 8,70 pont). Besey Gyula edző: - A tornászok jól alapoztak. A tömeg­sport órákon Szekeres tanár úr foglal­kozik velük. Szeptemberben megala­kult a torna szakosztály és ezzel több lehetőség nyílt a fejlődésre. A másod­osztályú verseny előtt csupán egy hó­napunk volt a felkészülésre, de a har­madosztályban már sikerült az új gya­korlatokat megtanulni. Célunk, hogy a diákolimpián eljussunk az országos döntőbe. Heti három edzéssel készülünk (Képünkön a Dobó tornászcsapata.) BIRKÓZÁS Megyei évzáró verseny A Komárom-Esztergom Megyei Bir­kózó Szövetség Dorogon tartotta évzáró versenyét Először újonc korcsoport lé­pett szőnyegre. Major Gyula volt a sző­nyeg-elnök, a mérkőzéseket Rajos Csa­ba és Rajos István felnőtt országos baj­nokok vezették. Az Esztergomi Labor MIM Vasas SC birkózóinak eredményei: 1. Fetter Vil­mos (35 kg), 1. Fetter Róbert (38 kg), 3. Krausz Norbert (30 kg). A diák ,A" korcsoportban különösen izgalmas, jó mérkőzéseket vívtak, me­lyeken ugyancsak jól szerepeltek az esz­tergomiak. Eredmények: 3. Balogh Gusztáv (35 kg), 3. Bíró Gábor (38 kg), 3. Orbán József (45 kg), 2. Kovács Krisz­tián (55 kg), 2. Tomacsek Tamás (66 kg), 2. Patkó Gyula (+66 kg). Kiss Kálmán, a megyei szövetség el­nöke a versenyt követő összejövetelen jutalmakat adott át a birkozósport ered­ményes fejlesztéséért Major Gyula edző­nek (Esztergom), Kátai József edzőnek (Dorog), Argyelán József edzőnek (Do­rog), Bogdán György edzőnek (Tatabá­nya) és Takács János megyei titkárnak. TEREMFOCI A városi sportcsarnok elmúlt tíz éves működése során mindig megrendezte a Porga Kupát. Január első hetében indul a mérkőzéssorozat és március közepén játsszák a döntőket Az elmúlt években ötven-hatvan csapat nevezett. Az 1994-es versenykiírást is elkészí­tették, és ezekben a napokban váiják a nevezéseket. A csapatok a sportcsarnokban jelent­kezhetnek. Főszerkesztő: SEBŐ JÓZSEF Szerkeszti a szerkesztőbizottság Elnöke: BENCZE CS. ATTILA Rovatvezetők: Báiihidy László(fotó-grafika), Koditek Pál (közélet), Nagyfalusi Tibor (művelődés), Ortutay András (helytörténet). Pálos Imre (sport) Felelős kiadó: a GRAN TOURS Kft ügyvezető igazgatója 2500 Esztergom, Széchenyi tér 25. Nyomda: SPORI-PRINT KTT. 1IU-1SSN 0864-7054