Esztergom és Vidéke, 1993

1993-09-23 / 38. szám

8 ESZTERGOM ÉS VIDÉKE GÓLOK—PERCEK—EREDMÉNYEK ' PÁLOS IMRE ^ rovata JÁVORFI FERENC, MARMAROSI JÁNOS A VÁLOGATOTT NYOLCASBAN Jávorfi Ferenc és Mármarosi János a férfi kétpárevezősben az országos bajnokságon bronzérmes lett. Meg­nyerték a vidék bajnokságot és több országos versenyen értek el érmes he­lyezést. A válogatott nyolcas összeállításá­nál is számba vették őket, ám felké­szültségüket bizonyítani kellett. Az elmúlt héten Csepelen volt válo­gató verseny. Eredmények: felnőtt evezős kettes­ben 1. Polgár Csaba-Balogh Ferenc (Csepel), 2. Jávorfi Ferenc-Mármarosi János (Esztergomi Evezősök Hajós Egylete). Tíz kettes közül lettek a má­CSELGÁNCS EREDMÉNYEK Fizel József cselgáncs szakvezető­től kaptuk a híreket: - A felnőtt magyar bajnokságot Miskolcon rendezték. Eredményeink elmaradtak a várttól. Bádi Tibor jó esélyekkel indult. A sor­solás megtréfálta. Egy ágra került a tavalyi bajnokkal, a harmadik helye­zettel és az olimpiai bronzérmes Csősz Imrével. Kellemes meglepetést oko­zott ifj. Fizel József. 27 indulóból a hetedik lett. Ó még junior korosztályú, és ott várunk tőle jobb eredményt. SZOMBATON ASZTALITENISZ NB II-ES MÉRKŐZÉS Sáfár Ferenc tanítványai jól kezdték az új bajnoki szezont: Esztergomi Asz­talitenisz SE - Tokodi ÜSC 14:4. Győztesek: Laczkó-Bognár, Rákos­Hetzer, Rákos (4), Hetzer (4), Laczkó (3), Bereczki (1). Következő NB Il-es mérkőzésüket szombaton, szeptember 25-én délelőtt 11 órakor játsszák. Erdőkertes csapata lesz az ellenfél. Az asztaliteniszezők a Somogyi iskola tornatermébe várják a sportáguk iránt érdeklődő közönséget. Jó mérkőzésre számíthatunk. sodikok. Ez számukra a nyolcasbeli válogatottságot jelentette. Szerdán kelnek útra a hollandiai Rotterdamba, ahol nemzetközi verse­nyen vesznek részt szombaton, szep­tember 25-én. A válogatott nyolcas összaállítása: Pekarek Tibor (Ferencváros)­Schrammel Tibor (Ferencváros)-Fe­kete Attila (Csepel)-Jávorfi Ferenc (Esztergom)-Mármarosi János (Esz­tergom)-Polgár Csaba (Csepel)-Ba­logh Ferenc (Csepel)-Dobrányi Péter (Csepel), kormányos Huszár János (Csepel). MIT HOZ A HETEDIK FORDULÓ? A labdarúgó NB III Duna csoport­ban a mérkőzéseket szombaton ját­szották. Eredmény: Érdi VSE - Eszter­gomi Labor MIM Vasas SC 3:2 (2:0), vezette Szűcs. MIM Vasas: Forgács - Dékai, Szenczy, Varga László, Nagy József, ­Cserép, Benke, Paul, - Debre, Spáth, Kneiszel. Edző: Szendy Gábor. A hazaiak az 50. percben 3:0-ra ve­zettek. A 70. percben Cserép-Kneiszel­Benke összjáték után Benke talált a hálóba, 3:1. A 74. percben Benke lövését a ka­pus még hárította, ám Kneiszel lövése betalált, 3:2. A táblázat 3. helyén álló érdiek ott­hon jobbak voltak. Szombaton következik a hetedik forduló. Mit hoz a MIM Vasas számá­ra? Az ellenfél az élmezőnyhöz tartozó Szentendrei Honvéd Petőfi SE. A mérkőzés 15 órakor kezdődik. Az ifjúságiak előmérkőzésére 13 órakor kerül sor. HAJRÁ VASAS! Az ,Esztergomi Hajós Egylet 1907" kezdeményezésére szombaton, szeptember 18-án rendezték meg a Prímás-sziget körüli víziversenyt: evezősök, kajakosok és kenusok. A versenyen hatvanan vettek részt. A sportolókon kívül ott volt: Balogh Péter alpolgármester, Gyöngyös An­tal, azEHE elnöke, Mármarosi Győző, az EHE ügyvezetője, Schlosser Attila elnök, Rexa Iván ügyvezető, Iványi Pál EBE elnök, Maros József öreg­cserkész, Faragó István evezős csó­nakmester és sok-sok érdeklődő. A versenyt öt kategóriában rendez­ték. Dr. Sztárcsevich László kupa: férfi és női egypárevezősben. A díjakat az EHE ajánlotta fel a hajdani evezős (és zeneiskolai igazgató) emlékére. Dr. Mattyasovszki Kasszián kupa: vízicserkész 4 személyes túrakenusok részére. A díjat a pannonhalmi Bencés Apát­ság ajánlotta fel a hajdani esztergomi, bencés tanár és igazgató emlékére. Szent István kupa: férfi és női kajak egyes, valamint férfi kenu egyes győz­tesei részére. A díjakat a Szent István Gimnázium ajánlotta fel, névadójuk emlékére. Wieder Lajos kupa: a kétszemélyes férfi és női kajakosok részére. A díja­kat a Autotrans Kft. ajánlotta fel a hajdani vízi természetjáró elnök em­lékére. Csitri kupa: a kajak lány és fiú egyes győztesének. A díjat az Esztergom Ba­rátainak Egyesülete ajánlotta fel. A Csitri-sziget volt a cserkészek kedvelt táborozó helye. A sziget körüli közel 7 kilométeres versenyben percenként indultak a ver­senyzők, és az időeredmények alapján hirdették ki a végeredményt. Az ab­szolút pályacsúcsot Jávorfi Ferenc ál­lította fel! Férfi egypárevezősben: 1. Jávorfi Ferenc 24 perc 35 mp, 2. Mármarosi János 24 perc 50 mp, 3. Juhász Albin 26 perc53 mp, 4. Szabó Balázs 27 perc 31 mp, 5. Paholik Viktor 28 perc 22 mp, 6. Ágoston László 28 perc 23 mp, 7. Marlok Tamás 29 perc 55 mp, 8. Magyar Balázs 30 perc 45 mp. Női egypárevezősben: 1. Bélai Ágnes 28 perc 45 mp, 2. Nagy Ildikó 32 perc 23 mp, 3. Szűcs Andrea 33 perc 10 mp. Férfi kajak egyesben: 1. Koroknai Ist­ván 32 perc 33 mp, 2. Török Lajos 34 perc 33 mp, 3. Németh Tamás 36 perc 23 mp. Női kajak egyesben: 1. Hor­váth Szeder Enikő 40 perc 55 mp, 2. Szuhár Szilvia 41 perc 35 mp. Férfi kenu egyesben: 1. Istvánfy Gábor 34 perc 31 mp, 2. Kiss András 34 perc 47 mp, 3. Sajtos Attila 35 perc 35 mp. Férfi kajak kettesben: 1. Farkas Gá­bor-Koroknai Zoltán 42 perc 12 mp, 2. Sági Csaba-Meszes Csaba 45 perc 42 mp. Női kajak kettesben: 1. Szuhár Szilvia-Horváth Szeder Enikő 58 perc 50 mp. Fiú gyerek kajak egyesben (Kis-Duna ágban oda-vissza): 1. Gelb Attila 17 perc 50 mp. Lány gyerek kajak egyesben (a Kis­Dunán oda-vissza): 1. Szuhár Karoli­na 12 perc 25 mp, 2. Cseuscsik Nóra 16 perc 50 mp. Férfi négyszemélyes túra kenuban: 1. 14-es Holló cserkészcsapat ,A" Ist­vánfy Gábor-ErŐs Levente-Barna Já­nos-Szederkényi Miklós 41 perc 03 mp, 2. Ferences diákok „A" Lelovits Zoltán-Csikós Csaba-Tóth Hunor­Bodrogai Péter 41 perc 38 mp, 3.14-es Holló cserkészcsapat ,3" Horváth Szeder Gábor-Grúber Péter-Farkas Gábor-Sölétormos Ottó 43 perc 13 mp, 4. Ferences diákok „B" csapata Csordás Ervin-Okolicsányi György­Hum Péter-Csillik Kristóf 42 perc 32 mp, 5. Ferences diákok „C" csapata Kozma László-Migály István-Szmo­dics Zsolt-Stipits Árpád 43 perc 45 mp, 6.14-es Holló cserkészcsapat „C" 44 perc 35 mp, 7. Ferences diákok ,JD" csapata Ágoston László-Marlok Ta­más-Szabó Márton-Juhász Albin 57 perc 15 mp. Fiú egypárevezősben: 1. Felföldi Balázs 30 perc 25 mp, 2. Forgó Csaba 31 perc 55 mp, 3. Gyurgyák Attila 31 perc 58 mp, 4. Gyurász Gábor 33 perc 55 mp. Balogh Péter alpolgármester: - A győztesek kupát, a többi résztvevő emléklapot kapott. A kupák vándordí­jak, melyek két egymás követő elnye­rés után a védők birtokában maradnak. Gratulálok a győzteseknek és a rende­zőknek. Legyen a mai verseny kiindu­lópont az EHE 1907 és az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete sportszerű együttműködésére! ESZTERGOM ÉS VIDÉKE Polgári hetilap Főszerkesztő: SEBŐ JÓZSEF Szerkeszti a szerkesztőbizottság Elnöke: BENCZE CS. ATTILA Rovatvezetők: Bánhidy László(fotó-grafika), Koditek Pál (közélet), Nagyfalusi Tibor (művelődés), Ortutay András (helytörténet), Pálos Imre (sport) Felelős kiadó: a GRAN TOURS Kft. ügyvezető igazgatója Nyomda: SPORI-PRINT KFT. HU-ISSN 0864-7054