Esztergom és Vidéke, 1992

1992-11-05 / 43. szám

356 ESZTERGOM ÉS VIDÉKE GÖLÖK—PERCEK—EREDMEN YEK ( PÁLOS IMRE N v rovata J TORNA: A BESEY-TANÍTVÁNYOK EZÜSTÉRME Besey Gyula testnevelő tanár, szake­dző tanítványai ebben az évben is kitet­tek magukért Az országos ifjúsági Et. osztályú csapatbajnokságon ezüstérmet nyertek. A végeredmény: 1. Kalocsai Városi Sportegyesület 262,3 pont, 2. Hell Gépé­szeti Szakközépiskola DSK (Esztergom Kertváros) 256,85 pont. A csapat tagjai: Masevszki Gábor, Deák László, Galgán Tibor, Bakai ár Szilárd, Kósa András, Ba­kalár László; edző: Besey Gyula. Örvendetes, hogy a MIM Vasas torna­szakosztályának megszűnésével nem lett vége az esztergomi tornasportnak. Ez az ezüstérem Besey Gyula négy évi munká­jának eredménye. No és természetesen a fiúké, akik heti két-három edzéssel készültek erre a csa­patbajnokságra. Közülük kiemelkedett Kósa ugrás­gyakorlata, 9,2 pontot kapott rá, vala­mint Bakalár László korláton. Gyakorla­tára 9,05-öt kapott. Vannak gyengébb szereik is. Ezért gyűrűn és nyújtón javulniuk kell. Ez a bajnokság jó felkészülést adott a közép­fokú iskolák diákbajnokságára. A megyei bajnokság itt lesz Eszter­gomban, a területi Győrben, a diákolim­pia pedig Sopronban. Nem könnyű a szakedző sorsa, mert a csapatépítésre két-három éve van. Sze­rencsére ezek a fiúk szorgalmasak, sze­retnek edzeni és a tanulással sem állnak hadilábon. A Hell szakközépiskolában jó sport­élet folyik. Kapcsolatban állnak egy észak-komá­rorrd építőipari szakközépiskolával. Évente többször rendeznek sporttalál­kozókat e kétnyelvű iskolával. Atlétiká­ban, kosárlabdában, tornában versenge­nek. Nyáron a hellesek látták őket vendé­gül, balatonszepezdi táborukban, télen pedig a komáromiak a házigazdák a Tát­rában. LABDARUGAS NB ül: MÉG HÁROM FORDULÓ VAN HÁTRA ATLÉTIKA: A KÖZÉPISKOLÁS LÁNYOK EREDMÉNYEI A SZIM VASAS KUPA-ra ez évben a tizedik alkalommal került sor. A verseny megnyitójáról és az általános iskolások eredményeiről lapunk előző számában már beszámoltunk. A középiskolás lányok csapatai közül a Dobó gimnázium, a Közgazdasági szakközépiskola, a 317. számú Ipari szakmunkásképző, a Szent István gim­názium, a Hell szakközépiskola és a do­rogi gimnázium sportolói versenyeztek. Eredmények: 100 méteres síkfutásban: 1. Pálinkás Szilvia (Dorog) 13,9 mp, 2. Szekers Szil­via (Dobó gimn.) 14,0 mp, 3. Moravcsik Edikó (Közgazd.) 14,2 mp. 400 méteres síkfutásban: 1. Ollé Réka (Dobó gimn.) 1 perc 06,6 mp, 2. Árvái Eszter (Dobó gimn.) 1 perc 06,3 mp, 3. Madarász Irén (Közgazd.) 1 perc 10,5 mp. , 800 méteres síkfutásban: 1. Újlaki Ágota (Dobó gimn.) 2 perc 43,3 mp, 2. Árvái Eszter (Dobó gimn.) 2 perc 48,4 mp, 3. Parizek Hortenzia (Közgazd.) 2 perc 53,7 mp. Távolugrásban: 1. Paválka Beáta (Do­bó gimn.) 464 cm, 2. Kertész Patrícia (Dorog) 460 cm, 3. Sarlós Katalin (Dobó gimn.) 438 cm. Magasugrásban: 1. Bartha Lilla (Do­bó gimn.) 140 cm, 2. Papp Márta (Do­rog) 135 cm, 3. Sarlós Katalin (Dobó gimn.) 135 cm 4 x 100 méteres váltófutásban: 1. Do­bó gimnázium (Szekeres, Paválka, Győ­ri, Boris), 54,7 mp, 2. Közgazdasági szakközépiskola (Zámbó, Moravcsik, Madarász, Tóth) 56,5 mp, 3. Hell szak­középiskola (Bucsánszki, Baranya, Bartha, Válent) 1 perc 02,3 mp. 4 x 800 méteres váltófutásban: 1. Do­bó gimnázium (Partos, Árvái, Patkó, Új­laki) 12 perc 03,35 mp, 2. Közgazdasági (Cserni, Sarkadi, Fülöp, Bökő) 13 perc 17,7 mp. A lányok pontversenyének végered­ménye 1. Dobó gimnázium 82 pont, 2. Köz­gazdasági szakközépiskola 42 pont 3. Dorogi gimnázium 25 pont 4. Hell szak­középiskola 10 pont A győztes csapat díszes plakettet és egy hatalmas dobostortát kapott Az egyéni győztesek és a helyezettek pedig oklevelet és csokoládét vittek ha­za. Emlékezetes és szép verseny volt! A fiúk eredményeit következő szá­munkban közöljük - a szerk. Az NB ül Duna csoportban az elmúlt hétvégén lejátszották az őszi szezon 12. fordulójának mérkőzéseit. A Vasas Érdre utazott melynek csapata évek óta a cso­port élmezőnyéhez tartozik. A hétközi edzőmérkőzés már jelezte, hogy a sérü­lések és a kiállítások miatt sebezhető a védelem. Ráadásul Bankó nem utazott a csapattal, mert halaszthatatlan dolga akadt (építkezés). A eredmény: Érdi Vá­rosi Sportegyesület - Esztergomi Vasas 3:1 (2:1), vezette Vámos. Vasas: Schromeisz,-Gömbös, Fogara­si, Ormándi, Paul, - Lábos, Cserép (Ben­ke), Veress,-Spáth, Molnár, Kneiszel (Szálkái); edző: Kertes László. A 10. percben Veress a hálóba fejelte a labdát ám a partjelző beintésére a bíró nem adta meg a gólt Utána két perccel egy hosszúra sikerült kapuskirúgás nyo­mán Ormándi késlekedett a közbeavat­kozással. Ezt kihasználva a hazaiak lőt­tek gólt Lábos egy hatalmas lövéssel még egyenlíteni tudott, úgy hogy a labda a „pipába" vágódott, ám a félidő előtt vezetéshez jutottak az érdiek. A második félidőben Spáth szépíthetett volna, de a kapus kezébe lőtte a labdát. A harmadik gólt az utolsó percben lőtték a hazaiak. Kertes edző mondta: - Már a mérkőzés előtt sok bajunk volt. Jobb összpontosí­tással mégis pontot rabolhattunk volna a bajnokesélyes érdiektől. A helyzeteinket kellett volna kihasználni. LABDAJÁTÉKOK: A HÉTVÉGI ESEMÉNYEK Röplabdában jól kezdett az NB II középcsoportban az Esztergomi Röplab­da Club csapata. Három mérkőzést nyer­tek, aztán váratlan vereséggel tértek haza Gödöllőről. Most a hetedik fordulóban a Kecskeméti Tűzoltó Sportegyesület jön Esztergomba. A mérkőzés szomba­ton délután 16 órakor lesz a sportcsar­nokban. Kosárlabdában egy cseppet sem megnyugtató e helyzet Legutóbb azt panaszolta Hartl László sport­egyesületi elnök, hogy sok a sérültjük, csak tartalékosan tudnak kiállni. Talán ez meghozza a várva várt sikert Új embe­rekkel, új reményekkel. Vasárnap déle­lőtt 11 órakor fogadják a MAFCII. csa­patát a gyakorlóiskola tornacsarnoká­ban. Az EKSC az NB II középcsoportjá­ban szerepel. A Duna csoport élmezőnye: 1. Százhalombattai FC 12 7 5 - 25/10 19 pont 2. Érdi Városi Sportegyesület 11 82120/6 18 pont 3. Szentendrei Petőfi HSE 12 6 4 2 25/20 16 pont 4. Esztergomi Vasas SC 12 5 4 3 28/20 14 pont 5. MALÉV - RADEXCO SE 126 24 28/21 14 pont 6. Dunavarsányi KSK 125 43 21/15 14 pont Következik az őszi szezon hajrája. Még három forduló van hátra. Ebből két­szer hazai pályán mérkőzik a Vasas. Most szombaton a solymáriak jönnek Esztergomba. Ok eddig elég mérsékel­ten szerepeltek. Négy győzelmük és nyolc vereségük van, 8 ponttal, 16/26-os gólaránnyal. A Vasasnak győznie kell, hogy az első har­madban maradjon. Kezdés szombaton, 13 órakor. Az ifjúságiak 11-kor találkoz­nak Hajrá Vasas! ESZTERGOM ÉS VIDÉKE Időszaki lap Főszerkesztő: SEBŐ JÓZSEF Szerkeszti a szerkesztőbizottság Elnöke: BENCZE CS. ATTILA Rovatvezetők: Bánhidy László(fbtó-grafika), Koditek Pál (közélet), Nagyfalusi Tibor (művelődés), Ortutay András (helytörténet), Pálos Imre (sport) Felelős kiadó: a GRAN TOURS Kft ügyvezető igazgatója Nyomda: SPORI-PRINT KFT. HU-ISSN IM4-7#54