Szent Ferenc-rendi katolikus gimnázium, Esztergom, 1941

Alsó osztályban: 60 m. síkfutás: 1. Daubner Kornél III. o. 8 mp. — 2. Révai Pál IV. o. 8.1 mp. — 3. Wissnyi—Hoffmann Norbert III. o. 8.2 mp. Magasugrás: 1. Tanács József IV. o. 138 cm. — 2. Daubner Kornél III. o. 138 cm. — 3. Hun Béla III. o. 134 cm. Távolugrás: 1. Tanács József IV. o. 496 cm. — 2. Révai Pál IV. o. 480 cm. — 3. Daubner Kornél III. o. 460 cm. A sportkör két csapattal indult a Névtelen Hősök kegyeleti staféta-ver­senyén. A versenyt a sportkör első csapata nyerte s ezzel már harmadszor lett védője a középiskolák részére kiírt vándordíjnak. Második csapatunk is jól szerepelt, amennyiben a 14-es létszámú mezőnyben az 5. helyen végzett. Az első csapat tagjai: Futaky VIII., Mihalovits VIII., Endrényi VIII., Pék VIII., Foga­rassy VI., Keveházi VII., Kiss Dániel VII., Csikszentmihályi VII., Velenczey VII., Kulcsár VIII., Teplán VI., Csapody VIII., Kozák VIII., Kerekes VIII. o. Torna. A tornaterem hiánya és így rendelkezésre álló kevés idő miatt a szakosztály nem működhetett a megkívánt mértékben. A MOTESZ jelvény­szerző versenyén mégis elég szép sikerrel szerepeltek tornászaink: Vas-jelvényt szereztek: Bán Kálmán, Erőss Béla. Máriahegyi János, Wehli István VII. o. Bokor Emil, Németh Győző, VI. o. Kullmann Miklós V. o. Ferkai Ferenc, Thiel Miklós IV. o. — Bronz-jelvényt szereztek: Somogyi Sándor VIII. o. Gaál József, Szent-Andrássy László, Csikszentmihályi Károly VII. o. Tranger Béla VI. o. Szent-Andrássy Tibor V. o. Üszás. A sportkör csapata résztvett a MUSZ csallóközi körzete által ren­dezett esztergomi középiskolák közötti úszóversenyen, ahol különösen az alsóbb korcsoportban kitűnő helyezést értek el. 50 m. gyermek-mellúszás: 1. Gajdóczky Iván. — 3. Szent-Andrássy Tibor. 50 m. gyermek-gyorsúszás: 1. Tranger Béla. — 2. Németh Péter. — 3. Daubner Kornél. 50 m. gyermek-hátúszás: 1. Németh Péter. — 2. Tranger Béla. 3-szor 5o m. gyermek-gyors váltó: 1. Ferences gimnázium. 100 m. fiú-mellúszás: 1. Bergmann Ernő. — 3. Breslinger Endre. 100 m. fiú-gyorsúszás: 1. Kerekes Sándor. — 2. Bokor Emil. — 3. Né­meth Győző. 3-szor 100 m. fiú vegyes váltó: 2. Ferences gimnázium A-csapata. — 3. Ferences gimnázium B-csapata. 200 m. ifjúsági mellúszás: 3. Gajdóczky Tibor. A versennyel kapcsolatos Búvár Kund versenyben 100 m. mellúszásban első lett Szluka Emil. Labdarúgásban. A sportkör csapata résztvett az esztergomi MOVE által kiírt Ernszt Sándor vándor-serleg labdarúgó versenyén, amelyet csapatunk ebben az évben már másodízben nyert meg. Részletes eredmény: Ferences gimn. — Városi gimn.: 2:1 (0:0). — Ferences gimn. — Bencés gimn.: 3:3 (2;0). — Ferences gimn. — Tanítóképző: 2:1 (1:0). Végeredményben: 1. Ferences gimn. 2. Bencés gimn. — 3. Városi gimn. A házi versenyben: 1 .VIII. o. — 2. VII. o. — 3. VI. o. Vívás. Házi versenyek. Alsó osztályban. Tőrcsapat versenyben 1. IV. o. (Schóber, Tóth, Gróf) — 2. III. o. (Daubner, gr. Pongrácz, Korda). — 3. II. o. (Karlbauer, Vass, Noszvai). Tőr egyéni versenyben: 1. Daubner III. o. — 2. Schóber IV. o. — 3. Korda III. o. Kard egyéni versenyben: 1. Tanács IV. o. — 2. Schóber IV. o. — 3. Daubner III. o. Felső osztályban. — Tőrcsapat versenyben: 1. VII. o. (Velenczey, Kerekes, G. Molnár) — 2. VIII. o. (Somogyi, G. Molnár, Sipos) — 3. V. o. (Gajdóczky, Mattiasich, Deák). Tőr egyéni versenyben: 1. Somogyi VIII. o. — G. Molnár VIII. o. — 3. Velenczey VII. o. Kard csapatversenyben: 1. VIII. o. (Somogyi, G. Molnár, Sipos). — 2. VII. o. (Velenczey, Kerekes, G. Molnár). — 3. V. o. (Gajdóczky, Mattiasich, Deák). Kard egyéni versenyben: 1. Velenczey VII. o. — 2. Somogyi VIII. o. — 3. G. Molnár VIII. o. Intézetközi versenyt rendezett a sportkör kardvívásból. A lévai gimn. 37