Szent Benedek-rendi katolikus gimnázium, Esztergom, 1937

62 zéseket értünk el, így a 4Ó0 m-es síkfutásban Rapai Ferenc Vili o. t. második, a 200 m-es síkfutásban Vízi János V. o. t. ért el jó helyezést, a svédstafétában csapatunk 3. helyezett, súlyban 9‘23 átlagot, távolugrás­ban 572 m-es átlagot értünk el. Pentatlonban Vihar Levente Vili. o. t. negyedik lett. Kár, hogy Hermann 46 m-es gerelyhajítását „belépés“ miatt nem értékesíthette. A helyi intézetek között így is mi értük el a legjobb eredményeket. 2. Céllövés. Szép győzelmet kozott a budapestvidéki tankerület cél­lövő versenye: egyéni bajnok Bezemek Béla VIII. o. t. 263 egységgel, a csapat, amelynek tagjai: Bezemek B. Vili. o. t., Zsolt Gy. VIII. o. t., Szentkuti I. VII. o. t., Gergely A. VIII. o. t., Hauser L. V. o. tanulók vol­tak, 1272 egységgel (254'4 átlag) megnyerte a kér. bajnokságot. Ugyan­ebben a versenyben bonyolítottuk le az esztergomi közép- és középfokú iskolák közötti versenyt is, és mind a két vándordíját elnyertük. A Petz- féle turul vándordíját harmadszor nyertük, most már végleg az intézet tulajdonába jutott. Egyénileg I.: Bezemek Béla VIII. o. t. (263), III.: Zsolt Gy. Vili. o. t. (259), IV.: Szentkuti I. VII. o. t. (253), V. : Gergely A. VIII. o. t. (250 egys.) 3. Játék. Az ősz folyamán megrendeztük az intézeti tenniszbajnok- ságot 10 indulóval, akik közül I. Gáthy Zsolt VI. o. t., II- Bojtor Gábor VIII. o. t., III. Szabó Pál VIII. o. t. A három nyertest éremmel jutalmaz­tuk. Ezenkívül több osztályközötti footballmérkőzést játszottunk. 4. Torna. Dec. 19 én résztvettünk a M. 0. T. Sz. jelvényszerző ver­senyén, amely alkalommal 3 ezüst, 9 bronz és 25 vasjelvényt szerez­tünk. Ezüstjelvényes tornászaink; Ebergényi L. VIII. o. t., Szabó P. VIII. o. t., Sterner Gy. VIII. o. tanulók. 5. Úszás. A szeptember 19-i intézetközi úszóversenyen 7 első, 3 második és 1 harmadik helyezést értünk el. Részletezve: Szabó P. VIII. o. t. 100 m-es hátúszásban első P23'5 p, Rapai F. VIII. o. t. 100 m-es mellúszásban első P28 p, Kostyál K. III. o. t. 50 m-es hátúszásban első 49 mp, Tihanyi V. III. o. t. 50 m-es mellúszásban első 44'4 mp. Alsós vegyes staféta: Tihanyi, Kostyál, Schweitzer első díjat nyert, a felsős 100-as vegyesstaféta fölényesen első lett: Rapai, Szabó, Gerő összeállítás­ban. Egyénileg első még Schweitzer Miklós II. o. t. 50 m-es gyorsúszás­ban 37'2 mp idővel. Második helyezettek: Szupik III. o. t. 50 m-es mel­len, Farnadi VI. o. t. 50 m-es háton, Gerő VIII. o. t. 100 m-es háton (1'42 mp). 6. Vívás. A tavaszon intézetközi vívómérkőzést is tartottunk három intézet között, vívócsapatunk a II. helyen végzett a ferencrendi g. után és a reál előtt. A csapat tagjai: Guthy Zs. VI., Eichler M. VI., Kálazy VI. és Boromisza J. VII. o. tanulók voltak. Sok reményre jogosít Eichler és Kálazy munkája. Szünidei beosztást nem kap egy tanuló sem. A sportkör multévi maradványa 1272 P, a jelen tanévben befolyt 40%-os részesedés 440‘64 P, az összes bevétel 1227‘33 P, az összes kiadás 1138 55 P, maradvány a következő évre 88 78 P. Évzáró tornaünnepély. (V. 22.) Az évzáró tornaünnepélyünk fény­pontja a m. kir. Testnevelési Főiskola vendégszereptése volt. Ezen ünne­pélyünket is belekapcsoltuk az esztergomi ünnepségek keretébe, ép ezért a többi iskolákat is meghívtuk vendégszereplésre. A bizonytalan idő ellenére szokatlan nagyszámú és előkelő közönség özönlött a gimnázium