Szent Benedek-rendi katolikus gimnázium, Esztergom, 1921

6 den gyűlésen két haladó és két kezdő versenyzett egymás között egy-egy perces versenyben. A versenyzőket a bírálók szólították fel. Tervbe vettük, hogy a haladó gyorsírókat beosztjuk alkalomadtán egy-egy szónoki beszéd leírására. Sajnos azonban a tervet végrehajtani nem tudtuk, így annak meg­valósítása a jövő iskolai évre inarad. Folyó év januárjában változás állott be tisztikarban. Ugyanis a háznagy Magyarász Imre VII. o. t. kilépett a „Kör"­ből és helyébe Steiner László VII. o. tanulót választották meg, aki elisme­résre való buzgósággal végezte a háznagyi kötelességeket. Szántó István VIII. o. t. előadónak érettségin való elfoglaltsága miatt májustól a kezdők és a haladók ugyanazt a „Stenogramm"-ot kapták. Ünnepi zárógyűlést junius 25-én tartottunk, melyen dr. Molnár Szulpic igazgató úr s a tanár urak közül is többen megjelentek. Dijakat nyertek : Keresztes a 150 szótagos versenyben, Moncz Boldizsár a 100 szótagos versenyben ; az' általános versenyben első lett Pomázi Ferenc, második Jacoby Károly, harmadik Moncz Boldizsár. Flálás köszönetet mondunk dr. Molnár Szulpic igazgató úrnak, aki a „Kör"-nek díjkiosztásra 100 K-t ajándékozott. Egészségi állapot. A tanulók egészségi állapota az iskolai év folya­mán kedvező volt. Október 5-én és május 5-én dr. Berényi Zsigmond ta­nácsorvos szemvizsgálatot tartott, trachoma-eset nem fordult elő. A tanulók között fertőző betegség 17 volt. A testgyakorlás alól felmentést kapott egész évre 9, félévnél hosszabb időre 2, félévnél rövidebb időre 3. Testgyakorlás. Intézetünkben a testgyakorlás a rendes módon hábo­rítatlanul folyt; az évet atlétikai és sportünnepéllyel fejeztük be. Június hó 17-én d. u. 5 órakor kezdődött a Move szigeti sporttelepén a bemutató ver­seny, amely tanúságot tett ez évi munkánkról. Trombita és dobszó mellett vonultunk ki a pályára, hol az oszlopos felállás után az egész ifjúság a himnuszt énekelte. Ezután következtek a közös szabadgyakorlatok, melyet kifogástalan testtartással szabatosan végeztek. Az atlétikai gyakorlatok felölel­ték a futást, magas- és távolugrást, diszkosz- és gerelyvetést és a súly­dobást. Az eredmények, tekintetbe véve azt a körülményt, hogy a tavaszi játékdélutánok különböző okok miatt csak részben voltak felhasználhatók az atlétika üzésére, — s önálló, bármikor használható játéktere az esztergomi ifjúságnak nincs, — elég jók. Az I. oszt.-ban futásból első díjat, ezüst érmet nyert : Keszthelyi László, bronz érmet, Tanczer István. A II. oszt.-ban első Bernát István ezüst éremmel, második Kaszás Sándor bronzéremmel jutalmazva. A III. oszt.-ban I. díjat: ezüst érmet Bitvai István, a II. dijat: bronz érmet Szauder János kapta. A IV. oszt.-ban Palotai Gyula ezüst, Erőss Imre bronz-érmet nyert. A felsőbb osztályúak részére kiírt 400 m.-es síkfutásban I. Csincsura Béla IV. o. tanuló, II. Bánfi Gyula VIII. o. t., ezüst, illetve bronz-éremmel lettek kitüntetve. Az ugyancsak felsőbb osztályúak részére szánt 4x100 m-es stafétát az V. osztály nyerte a következő futókkal : Kazella József, Kégli László, Fazekas Viktor, Molnár László. Valamennyi ezüstözött nagy bronzérmet kapott. A diszkoszdobásban első Steiner László VII. o. t. 23'40 m., ezüst érmet, második Kottra Ferenc V. o. t. bronz érmet kapott. Gerelyvetésben első dijat: ezüst érmet nyert Bánfi Gyula VIII. o. t. 29 m-es dobásával, másodikat: bronz érmet Tavas József VI. o. t. Magasugrásban első : Hoffmann Béla VII. o. t. 147 cm., második Vass György VI. o. t., ezüst, illetve bronz éremmel jutal­mazva. Távolugrásnál az első dijat, vagyis ezüst érmet Molnár László V. o. t. a második dijat^ bronz érmet Kazella József VI. o. t. vitte el. A súlydobásban az első dij : ezüst érem Steiner László VII. o. t.-é lett 915 cm.-es dobással, a második, vagyis bronzérem Kottra Ferenc V. o. t.-é. A szereken való tor-