Hídlap, 2010 (8. évfolyam, 26–47. szám)

2010-12-04 / 45. szám

életstílus Maratoni évadot maratonna zárta a futóművek Siófokon az idei Balaton Maraton futa­maival zárták a versenyévet az Eszter­gomi Futóművek Amatőr Sportegye­sület tagjai. A november 20 és 21-én megrendezett megmérettetésen hu­szonhat esztergomi futó állt rajthoz. A Balaton Maraton 2010-zel zárták az év versenyidőszakát az Esztergomi Futóművek Amatőr Sportegyesület tag­jai. Az esztergomi csapat népes mezőny­nyel teljesítette Siófokon a közelmúltban egyebek közt a hagyományos verseny maratoni és a félmaratoni távjait. A meg­mérettetésen maratoni távon összesen 487 induló mérte össze tudását, köztük 152 női és 335 férfi futó. Az esztergomi különítményből tízen vállalkoztak a 42 kilométeres futamra, a női versenyzők közül Tóth Anna bizonyult a legjobb­nak, az összes induló közül ugyanis a 28-ik helyet szerezte meg. A futóművek sportolói közül utána 53. helyen ért célba Göbölös-Szabó Julianna, 139. Gyóni Eri­ka, 149. pedig Tokodi Józsefné. A férfiak mezőnyében az esztergomi résztvevők közül Érdi Gábor ért be leghamarabb a célba, 64.-ként. Mögötte 85. lett Papp Bálint, 211. Horváth Tamás, egy hely- lyel mögötte Szerencsés Tamás végzett, 255. helyen futott célba Garai Zoltán, 259.-ként pedig Krebsz Tibor. A futók a kétnapos versenyen párosban is elin­dultak, a futóművek tagjai közül a leg­eredményesebb az Érdy Gábor és fia, Nándor alkotta páros lett, a duó ugyan­is a férfi mezőnyben a harmadik helyet szerezte meg. Jónás László szintén fiával állt rajthoz, a kettős végül a tizedik lett a mezőnyben. A vegyes kategóriában is rajthoz álltak az esztergomiak, akik közül tizedik lett a Kis Éva, valamint Süveg Miklós párosa, huszonhetedik a Földesi Vera illetve Roczó Edgár kettőse valamint huszonkilencedik a Kovács Edit és Sándor Lajos duója. A teljes maratoni táv mellett a félmaratonon is képviselték Esztergo­mot a futóművek tagjai, az összesen 696 férfiinduló közül Szerencsés Gergely 214., Kuti Tamás 590., Mata Zoltán 614. lett. A Érdy Gábor és fia bronzérmet szerzett az évadzáró Balaton Maratonon félmaratont vegyes kategóriában Nagy Zoltán és felesége, Nagy Irén Etelka tel­jesítette, a páros a kilencedik helyen vég­zett. A hosszabb távokon kívül 14 kilomé­teren is összemérhették képességüket a futók, így többek közt Esztergomból Zugó László is, aki végül kilencedikként zárt. Mellette hét kilométeren Kuti Blanka állt rajhoz a futóművekből, aki 108.-ként tel­jesítette kategóriája versenyét. Hím S/ ES SNOWBOARD SZAKÜZLET SmCHNMKA — Síelj velünk és Télapóval! Mikulás-nap a dorogi aricsonyi vásár /erek síruha szett 19.99 kabátok 9.990-től Buiton snowboardok, w** - vi“ékí' Elérhetőség: Dorog, Szigligeti u. 30.; tel: +3630/386-3377 www.sitechnika.hu ; e-mail: sitechnika@printer-net.hu Nyitvatartás: J Hétfő-péntek 09.00-18.00, ^ szombat 09.00-18.00-ig, Nem akciós kerékpár vásárlása esetén M bukósisakot adunk ajándékba! (max. 5000 Ft értékben) •A KUPON ÉS AZ AJÁNDÉK SISAK NEM VONHATÓ ÖSSZE! Aivuruntj HZHJHIYL/t 10 000 FT FELETTI VÁSÁRLÁS ESETEN! •AZ EREDETI VÉTELÁRBÓL VONJUK LE A KUPON ÉRTÉKÉT! •‘EGY VÁSÁRLÁS ALKALMÁVAL (SAK EGY KUPON HASZNÁLHATÓ FEL. Esztergom, Kossuth L. u. 65, tel.: 33- 502-175, 06-20-530-79-46 *Az akció a visszavonásig érvényes! Vili. ÉVFOLYAM / 45 SZÁM / 2010. DECEMBER 4 hidlap.net 45