Hídlap, 2008 (6. évfolyam, 31–51. szám)

2008-10-18 / 41. szám

sport Sikerek célkeresztben Keresztesi Zsoltról elmondható, hogy nem szokott túllőni a célon, ő ugyanis mindig eltalálja. Az esztergomi sport­ember ráadásul két legutóbbi versenyén rendkívül pontosan tette mindezt: Doro­gon nemzetközi versenyen második lett, míg a fővárosi Glock Kupán negyedik. S űrű hétvégéken van túl Kereszte­si Zsolt, aki a közelmúltban két ver­senyen is használta fegyverét. Előbb egy nemzetközi megmérettetésen Doro­gon, azt követően pedig a hagyományos Glock Kupán Budapesten. A dorogi szitu­ációs versenyen több mint húsz magyar, szlovák és lengyel résztvevő indult, akik­nek a lőtéren kialakított pályákon nem­csak pontosan kellett lőniük, hanem ter­mészetesen a megfelelő célpontot kellett eltalálniuk. Egy ismeretlen helyre való be­lépés után a lövészeknek ugyanis pillana­tok alatt fel kell mérni a helyzetet, nehogy egy civilt lőjenek le a célpont helyett, rá­adásul mindezt időre teljesítve. „Nagyon változatos volt a dorogi pálya, sokat kel­lett menni, futni, jók voltak a célpontok, melyek között volt mozgó is, egy futó alakra kellett lőni, aki ráadásul közben egy túszt is tartott. Hibázni pedig nem szabadott, mert akkor már elbuktad a ver­senyt"- részletezte az esztergomi lövész, aki végül a második helyen végzett. Első Ciesielski Marcin lengyel sportlövőbajnok lett.„Marcin nagyon sportszerűen felaján­lotta az indulók közt az első helyezettnek járó jutalmát, egyébként azt kell tudni róla, hogy a nemzetközi és természetesen a magyar élmezőny tagja, rengeteg ver­sennyel és egyéb más sportteljesítmény­nyel a háta mögött, egy borzasztóan sze­rény, képzett és sportszerű ellenfél" - vé­lekedett Keresztesi Zsolt sporttársáról. Ezt követően egy hétre rá, Budapesten a Tétényi úti RSZKK rendőrkiképző pályán a Glock fegyvergyár versenyén - tavaly az esztergomi lövész ezzel debütált a ma­gyar mezőnyben - indult Keresztesi Zsolt. A Glock Kupán Magyarország elitje, töb­bek közt rendőr-kommandósok vesznek részt, ám ezen a megmérettetésen szin­tén versenyeztek szlovák lövészek, ráadá­sul nem is messziről: Párkányból. A több mint ötven indulós versenyen csak Glock fegyvereket használhattak a résztvevők, akik az egész nap egyfolytában szakadó esőben változó távolságból, és különböző méretű célokra lőttek. Az esztergomi ver­senyző végül a negyedik helyen végzett, megelőzve a párkányiakat. Ám Gajdos Norbert nem sokkal maradt le Keresztesi Zsolttól, ő ugyanis az ötödik helyen zárt, míg a szintén párkányi Pató Péter a ha­todik lett. „Nagyon jó verseny volt mind­kettő, a dorogi lőtéren ráadásul mindig jól érezzük magunkat, remek a hangulat, tulajdonképpen olyan, mint egy családi nap" - tette hozzá Keresztesi Zsolt, aki no­vemberben ismét fegyvert ragad. Bulldogszelídítés Vitéz módra Az idei bajnokság második fordulójában a Vitézek extraligás, NB l-es csapata és kadét alakulata is pályára lépett a százhalombat­tai együttesek ellen. A battai Centerpályán az extraligás fordu­lóban gyorsan megszerezték a vezetést az esztergomi rögbisek, ám hamar feltámadtak a battaiak, akik főleg büntetőrúgásokkal veszélyeztették a tízszeres bajnokot. A félidő végére át is vették a hazaiak a vezetést, a második játékrészben viszont kiegyenlí­tett harc folyt. A Vitéz-védelem magabiztosságának és támadá­sainak, Haspel villámgyors elfutásának, Suiogán és Kiss Kálmán akciójának köszönhetően végül az akarás meghozta a sikert, és a Vitézek 19-12-re győzött azon a mérkőzésen, mely egyben az Interliga fordulóba is beszámított. Az első osztályban szereplő esztergomi rögbisek kitűnő játékkal, esélyt sem adva győzték le a battai csapatot 25-12-re, a kadét együttes azonban kikapott, bár a fiatalok az első félidőben még vezettek, ám a túlkoros há­zigazdák végül 24-19-re legyőzték az ifjú Vitézeket. Az esztergomiak tizenegy játékosával ma világbajnoki előse­lejtezőn lép pályára a magyar rögbiválogatott Kecskeméten. „Az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik!" Dunaparti Futópartik 2008 V. futam Versenykiírás (utolsó futam összetett eredményhirdetéssel és gulyáspartival) A verseny időpontja: 2008. X. 26. Rajt: 10® Helyszín: Erzsébet park Útvonal: kerékpárút Rajtszámátvétel: 9^9® X. 19-ig X. 25-ig X. 26. (helyszínen) Előnevezés: A nevezési lap kitöltésével és elküldésével levélben vagy e-mailben. Nevezési lap letölthető a www. futas.net oldalról ill. kérhető a dpfptafreemail.hu e-mail 4 km 200Ft 300 Ft 500 Ft címről. A nevezési díj megfizetése a helyszínen történik a rajtszám átvételekor. 10 km 400 Ft 600 Ft 1000 Ft A nevezési díj tartalmaz: rajtszámot; frissítést a célban ill. a fordítóknál; kézi időmérés; eredmény- listát e-mailben; Díjazás: - Tévőnként 1-3. férfi és nő tárgyjutalom; Minden forduló után ajándéksorsolás! Fontos: - A versenyzők saját felelősségűkre indulnak a versenyeken.-10 km-es távon csak 10. évüket betöltött versenyzők indulhatnak!-Afutam útvonala árvíz esetén változhat,- Öltöző és ruhatár: a rajttól 100 m-re, az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskolában,- Fürdési lehetőség a Szent István fürdőben.- A ruhatárban elhelyezett értéktárgyakért a rendezőség felelősséget nem vállal! Összetett verseny:- Az öt fordulóból a három legjobb eredmény összesítése alapján tévőnként, nemenként és korcsoportokként az első három helyezett oklevélben és éremben részesül.- Korcsoportok: 10 év alatt, 10-14 évig, 14-18 évig, 1840 évig, 40-50 évig és 50 év felett- Három azonos távú futam teljesítése után mindenkinek egyedi emblémázott póló! Eredményhirdetés: A verseny után 12 órakor a Pézsa Tibor sportcsarnokban, gulyáspartival egybe­kötve. A legalább három fordulón indulóknak díjmentes az ebéd, kevesebb futamon indult versenyzők kedvezményesen 250 Ft-ért, hozzátartozók önköltségi áron 500 forintért vásárolhatnak gulyásjegyet. További részletek (rajtlista, összetett verseny) a www.szeretgom.hu oldalon tekinthető meg! Szervező: Érdy Gábor Tel: 20-9137189 Cím: 2500 Esztergom, Bátori S. B. u. 16. Információ: Érdy Ágnes Tel: 20-9137279 Gáborévá Tel: 20-5394185 ft ■' ♦ y íny J ■'T-cc - Tyco Electronics @ Richte» Gedeon GKIRCHHOFF budmifft Vendégfogadó, Padlizsán Étterem, Csülök Csárda, Nosztalgia Zöldséges, Kati Fotó Doke Vita SQtibolt, www.esztergom auno.hu, www.szeretgom.hu 46 hídlap