Hídlap, 2008 (6. évfolyam, 31–51. szám)

2008-09-27 / 38. szám

Múlt vasárnap délelőtt ideális őszies „futóidőben" rendezte az Esztergomi Futóművek a Dunaparti Futópartik idei negyedik futamát, amelyen a hagyomá­nyos négy és tíz kilométeres távok mel­lett első alkalommal 21,1 kilométeres félmaratonon is rajthoz állhatták a fu­tók. A megmérettetésen összesen 137 sportoló vett részt. V asárnap reggel még ködös, hűvös idő­ben gyülekeztek a futók az Erzsébet parkban az Esztergomi Futóművek Ama­tőr SE által rendezett Dunaparti Futópartik negyedik fordulójára, de a rajt tízórai idő­pontjára szerencsére kellemes, futásra ide­ális időjárás alakult. Elsőként a tíz kilomé­Őszi futókaland a kerékpárúton teres és a félmaratoni táv mezőnye indult el, majd öt perccel később a négy kilomé­tert választó kicsik és nagyok is a rajtvonal mögé sorakoztak, hogy a kerékpárúton a Szentgyörgymezői lakóparknál lévő két kilométeres jelzésnél fordulva visszatérje­nek a célba. Az első helyezettre nem sokat kellett várni. Ostoroczky Ferenc 13 perc 59 másodperces idővel aratott győzelmet, mögötte Pivók Zsolt (14:12), szoros ver­senyben harmadikként pedig Gyebnár András (14:18) ért célba. A nők négy kilo­méteres küzdelme szintén szoros verseny­ben dőlt el, végül Tomicskó Zsófia (17:13) nyert, Szálka Éva (17:19) lett a második és Nagy Brigitta (17:40) a harmadik. Amikor a rövid távú verseny valamennyi résztvevő­je célba ért, már érkeztek is a tíz kilométert és a félmaratont teljesítők a cél felé, hiszen utóbbiaknak kétszer kellett megtenniük a kijelölt pályát. A tíz kilométeres versenyt a férfiak között Tóth Gábor (42:20) nyer­te, mögötte Székely Árpád (42:42), majd Farda Lajos (44:58) futott be. A hölgyek mezőnyében Kis Éva (45:24), Bakó Móni­ka (45:34) és Kara Anita (48.54) lett a sor­rend. A 21,1 kilométeres távon a férfiak versenyét Lelkes Gusztáv (1:21:48) nyerte, a második Dunai László (1:21:57), a harma­dik pedig Varga Tamás Ervin (1:22:24) lett. A hölgyek között Szegedi Ágnes (1:41:31) bizonyult a legjobbnak, a dobogó máso­dik fokára Vakán Rita (1:43:52), a harma­dikra pedig Vakán Józsefné (1:53:43) áll­hatott fel. A sporteseményen részt vett egy budapesti cég 25 fős csapata is, akik a szervezőktől egy tortát vehettek át kü- löndíjként. A Dunaparti Futópartik idei utolsó záróeseményén, október 26-án a megszokott négy és tíz kilométeres tá­von mérhetik össze erejüket a futók, mely után gulyáspartival egybekötött összesí­tett eredményhirdetéssel fejeződik be az ötfordulós versenysorozat. Éremhalmozó leányváriak Mozgalmas versenyidőszak után van­nak túl a leányvári judosok, akik előbb Tatabányán a Faragó Emlékversenyen és az Észak-dunántúli Régiós Bajnoksá­gon vettek részt, aztán Budapesten az UTE csapatbajnokságán. A tatabányai versenyen első alkalommal működött a régió elektronikus mérkő­zés kijelző rendszere, melyen rengeteg- szer látszódtak a leányvári judosok remek eredményei. Kiválóan teljesített Zupkó Noémi, Ipacs Tamás, Rábai László, Zorics Richárd, Bihari Dániel, Laky Richárd, Csantavéri Krisztián és Nemes Klaudia, akik két korcsoportban is érmet tudtak szerezni. Első helyezettek: Nemes Klau­dia (ifi és serdülő), Rábai Boglárka, Klányi Márk, Nisz Roland, Zorics Richárd, Ipacs Tamás, Pásztor Gergő, Csantavéri Kriszti­án (diák A és serdülő), Bihari Dániel, Rábai László, Frank Arnold, Ipacs István, Vadas Dániel, Dobosi Szabina, Sasvári Dominika, Zupkó Noémi. Második: Perger Botond, Bredoka Dóra, Vadas Gellért, Nagy Bene­dek, Klányi Erik, Tóth Ferenc, Takács Niko­lett, Laky Richárd, Willinger Ivett, Zupkó Noémi, Zsíros Zoárd, Szűcs Dóra. Harma­dik: Szűcs Gábor, Kreisz Ádám, Bihari Dá­niel, Tóth Csaba, Rábai Attila, Klányi Erik, Ipacs Tamás, Laky Richárd, Móczik Máté, Rábai László, Vido Dávid, Takács Nikolett. Ezt követően Budapesten az UTE-csarnok adott otthont az ifi csapatbajnokságnak, ahol a leányvári judosok ezúttal is jól szere­peltek. A főleg serdülőkorú fiúk nagy har­cot vívtak a Judo SZK csapatával, a bronz­éremért jutásért 5-4-re kaptak ki, így vé­gül az ötödik helyen végeztek. A leányvári lány csapat viszont az első lett. Csapatta­gok lányok: Nemes Kludia, Dobosi Szabi­na, Urbanics Roxána, Kruzsely Luca, Ta­kács Nikolett, Kristián Izabella, Willinger Ivett, Baranyai Pálma, Nagy Annamária, Zupkó Noémi,Sasvári Dominika, Dines Mónika. Fiúk: Faragó Norbert, Ipacs Ist­ván, Laky Richárd, Rábai Attila, Rábai Lász­ló, Moczik Máté, Vadas Dániel, Frank Ar­nold, Vido Dávid, Csorna Attila és Kerstner Róbert Titán SE. 44 hídlap