Hídlap, 2008 (6. évfolyam, 20-21, 3–30. szám)

2008-03-22 / 11. szám

sport Megkezdték a menetelést az esztergomi sportolók Nehéz lebirkózni a 2007-es sikereket szágot az Európa-bajnok- ságon. Eközben a diákok az Országos Diákolimpia fináléjába jutottak, az esz­tergomi fiatalok pedig ki­vívták a diák csapatbaj­nokság országos döntőjé­ben való részvételt. Az év 2. harmadában először a BVSC fiataljai re­mekeltek. A diákolimpia remek egyéni eredmé­nyeinek köszönhetően megnyerték az országos csapatversenyt. Esztergom pedig bizonyítva, hogy a ma­gyar utánpótlás-nevelés bázisává nőtte ki magát, több érmet és bajnoki címet nyert. Ezt követően a diák csapatbajnokság or­szágos döntőjében olyan bravúrt ért el a csapat, melyet 1959-es fennállása óta még soha, bajnok lett! Ezek után követ­keztek a világversenyek, melynek sorát a hazai rendezésű SUMO Európa-bajnok- ság nyitotta meg 4 esztergomi SUMO versenyző részvételével: Hegyi Lotti, «lányi János, Tokai Nikolett és Hlavati Dániel, «lányi János 7. helye és Hlavati Dániel Európa-bajnoki ezüstérme mu­tatja, hogy az esztergomiak SUMO-ban is az elithez tartoznak. A BVSC-Dega-Tát Kiss Balázs révén, megkezdte menetelé­sét a világversenyeken is a felnőtt Euró­pa-bajnoki bronzérmével. A juniorok ott folytatták, ahol Balázs abbahagyta, ezt fémjelzi a belgrádi Európa-bajnoki cím, melyet Módos Péter nyert és az Európa- bajnoki bronzérem, mely Korpási Bálint érdemeit dicséri. A kadettek is kitettek magukért Varsóban, hisz olyan eredmé­nyekkel tértek haza, mely a legtöbb euró­pai országnak is dicsőségére válna. Tokai Nikolett 5., Molnár Ádám Európa-bajno­ki 3. és Hlavati Dániel Európa-bajnok lett. Az év utolsó harmadában következett nyáron egy rövid pihenő, majd a kemény alapozásnak is köszönhető, őszi menetelés kezdődött. Az Esztergom és a BVSC-Dega- Tát a korosztályos kötöttfogású országos bajnokságokon felváltva hozták el a csa­patgyőzelmeket a remek egyéni eredmé­nyeknek köszönhetően. Az esztergomiak diák korosztálya 2007-ben mindent meg­nyert, amit meglehetett, a BVSC-Dega-Tát versenyzői pedig élen jártak a kötöttfogá­sú ifjúsági és junior mezőnyben egyaránt. Birkózóink minden évben egyre magasabbra te­szik a mércét, tavaly a 110 szakosztályt felvonulta­tó csapatrangsorban az Esztergomi Birkózó SE a 20. helyen zárt, míg az azt megelőző évben a 49.-en. A sportolók már megkezdték a versenyszezont, rá­adásul a hétvégén két kupát is az esztergomiak rendeztek, ahol a legjobbakkal mérték össze tudá­sukat. Szombaton a Dunántúl Területi Diákolimpia selejtezőjét, a Halker Kupát, vasárnap pedig Nem­zetközi Ifjúsági válogatót, a Kék Duna Kupát rendezte a Dobó Katalin Gimnázium tornatermében az SE. Lévai Zoltán három éve élesztette újra az Esztergomi Birkózó Sport Egyesületet, rá­adásul a vezetőedző Táton már kilence­dik éve, a megalakulástól kezdve dolgo­zik a sikerért a BVSC-Dega-Tát egyesület­tel. Nem is kis eredménnyel, a táti klub ugyanis 2007-ben a harmadik lett a rang­sorban, így mindkét egyesület sporto­lói komoly tervekkel állnak a 2008-as ke­mény év előtt. A részletekről Lévai Zoltán, vezetőedzőt kérdeztük.- Hogyan értékeli 2007-et?- Ha visszatekintünk az év elején meg­fogalmazott elvárásokra, akkor láthatjuk, hogy birkózóink felülteljesítették a kitűzött célokat. Az év első harmada főként a kor- osztályos válogatókról és a diákolimpiáról szólt. A BVSC-Dega-Tát versenyzői közül Kiss Balázs, Korpási Bálint, Jäger Krisztián, Módos Péter, Molnár Ádám, Tokai Nikolett és Hlavati Dániel harcolta ki a jogot, hogy saját korosztályában képviselje Magyaror­22 hídlap