Hídlap, 2008 (6. évfolyam, 20-21, 3–30. szám)

2008-03-01 / 8. szám

sport Hegyi futó és ergométeres bajnoksággal készülnek az esztergomiak Teremben lapátolnak az evezősök Az evezőszezon megkezdése előtt két versenyen is részt vet­tek az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének sportolói. Két hete a Magyar Evezős Szövetség országos terepfutó verse­nyén, míg múlt héten Szolnokon az országos ergométeres bajnokságon mérték össze tudásukat a legjobbakkal az esztergomiak. M ég ugyan nem vízben versenyeznek az esztergomi evező­sök, a szezon ugyanis még nem kezdődött meg, de a száraz­földi megmérettetések is fontos része a felkészülésnek, az erőn­létnövelésnek. Két hete a fővárosban a Hármashatár-hegyen hét kilométeres távon futottak az evezősök, akik az ország minden tájáról érkeztek a terepfutó versenyre. A versenyzők korosz­tályonként vágtak neki a meredek emelkedőkkel, lejtőkkel tarkított hegyi távnak. A felnőtt férfi korosztályban, az 51 induló között, Fehér Bánk a 29., Lovas Ferenc a 38. helyen végzett, míg a masters korcsoport­ban Erős Márton a 25., ifj. Mármarosi a 42. helyezést szerezte meg. A férfi ifi kategóriában a 27 fős me­zőnyben Balázs Miklós a 8., Ignácz Tamás a 15., Müller Mátyás a 25., Müller Bálint pedig a 26. helyen végzett. A női ifjúsági ver­senyzők között PappTímea az 5., Gaál Dorottya a 10., Villányi Van­da a 11. helyen zárt. A férfi serdülők 37-es mezőnyében, Kovács Álmos 6., Domonkos András 11., Sólyom Olivér 21., Bajai Tamás 29., Kiffer Dániel 30., Gacsai Dániel 32. és Plander Márk a 33. he­lyen végzett. A serdülő lányok között Kónya Rebeka a hetedik he­lyen ért célba, míg a férfi tanulóknál Bajai Mátyás a nyolcadikon. Múlt hétvégén Szolnokon folytatták az esztergomi evezősök a szárazföldi versenyzést az Országos Evezős Ergométeres Baj­nokságon. Az eseményt az egykori esztergomi evezős, Szalai Ferenc, Szolnok polgármestere nyitotta meg. A versenyen 29 egyesület 339 versenyzője, 13 korosztályban állt rajthoz, a 2000 méteres távon. Az esztergomiak közül betegségek és iskolai elfoglaltságok miatt hat versenyző tudott nevezni. A legered­ményesebbnek Gaál Dorottya bizonyult, aki a női ifjúságiak 22 fős mezőnyében, hatalmas küzdelemben, a tavalyi pekingi vi­lágbajnokságon szereplő szegedi és bajai páros tagjait is meg­előzve ezüstérmet szerzett. Első ergométeres bajnokságán re­mekül szerepelt, a serdülő kettes korosztály 33 fős mezőnyében a tizenharmadik helyen végzett Bajai Tamás és a tizenötödiken záró Sólyom Olivér. Az ifi fiúk 30 fős mezőnyében 18. helyen végzett Ignácz Tamás, a 29. helyen Müller Mátyás. A serdülő egyes kategóriában debütáló Domonkos András, bemutatko­zásként a 20. helyet szerezte meg. A remek eredmények után azonban most hétvégén sem pihennek az evezősök, Agárdon a Dunántúli Regionális Utánpótlás Ergométeres Bajnokságon vesznek részt a 14 év alatti sportolók. Várják az érdeklődőket a hajósok Új kapitány az EHE élén Közgyűlést tartott szerdán városunk másik hajós egyesüle­te, az Esztergomi Hajós Egylet, melyen a tagok megszavazták a költségvetést, illetve a lejárt mandátumú vezetés helyett új tisztségviselőket választottak. Az egyesület új elnöke Köles Ist­ván lett, a gazdasági vezetője Vidra Péter, míg az ügyvezetői tisztségben megerősítette a választmány Vitalij Pjatacsukot. G yörgy Róbert, az egyesület korábbi gazdasági vezetője nyi­totta meg a közgyűlést a sportcsarnokban szerdán öt óra­kor, a vendégek köszöntése után pedig ismertette a napirendi pontokat. A tavalyi költségvetési beszámoló elfogadását köve­tően, az idei tervet is megszavazták a tagok. Ezután, mivel lejárt a klub vezetőinek mandátuma, tisztújítást tartott az EHE. Sajtos Attilát, Köles István váltja az elnöki poszton, míg György Róber­tét Vidra Péter, az ügyvezetői pozícióban azonban megerősítet­te a közgyűlés Vitalij Pjatacsukot. Az új vezetőket egy tartózko­dás mellett, egyhangúan szavazták meg a jelenlévők. Ezt Köles István felszólalása követte, az elnök kitért terveire, hangsúlyoz­ta, hogy az egyesületnek a fiatalokat és az idősebbeket egyaránt meg kell célozni, ezért elsődleges feladat, hogy új tagokat csá­bítson a hajós egyletbe. Másik sarkalatos kérdésnek a tisztaságot tartja, ezért húsvét utánra összehívta a tagokat a csónakház ala­pos kitakarítására. Vitalij Pjatacsuk ügyvezető kiegészítésképpen hozzátette, hogy megalakult az Esztergomi Kajak-kenu Szakosz­tály, amely függetlenül működik a hajós egylettől, mégis plusz- bevételt hoz az egyesületnek, az új tagoktól és a hajóik tárolására beszedett díjakból, nem mellesleg a város sportpalettáját is szí­nesíti. A szakosztály színeiben indul egyébként a pekingi Olimpi­án Storcz Botond, háromszoros olimpiai bajnok. 24 hídlap