Hídlap, 2007. május (5. évfolyam, 84–105. szám)

2007-05-22 / 98. szám

www.esztergom.hu SPORT 2007. május 22., kedd • HÍDLAP 7 Döntőben az Esztergomi Vitézek! Az alapszakasz utolsó meccsén győzött a gárda B Rögbi________________ Az Extra-liga alapszakaszának utolsó mérkőzését rendezték meg a hétvégén, mely során az Esztergomi Vitézek csa­pata Kecskemétre utazott a nagy rivális otthonába, ahol a királyvárosiak 7-3-as győzelmet arattak. Óriási küzdelmet hozott a mérkőzés, ugyanis az Extra-liga két legjobb együttese csapott össze a bajnoki dön­tőbe való jutásért. Erre számítottak is az esztergomi fiúk, ezért a találkozót megelőző napon edzőtáborban készül­tek. A kemény munka pedig meghozta a sikert. A csapattagok közül csupán Novák Péter hiányzott sérülés miatt az összecsapásról, ám rajta kívül a teljes gárda Szőlősi László játékos-edző ren­delkezésére állt. Már a mérkőzés ele­jén óriási nyomást gyakoroltak az esz­tergomiak a házigazdákra, emellett pe­dig keményen védekeztek. Ennek kö­szönhetően harmincöt percig a játék a kecskemétiek térfelén zajlott. Azonban egy kisebb hiba miatt büntetőhöz jutot­tak a hazaiak, melyet értékesítettek is. így 3-0-s kecskeméti előnnyel mehet­tek a csapatok a szünetre. A második játékrészben is keményen támadtak az esztergomi rögbisek, azonban pontot nem tudtak szerezni, egészen addig, míg Heckel Zoltán elért egy nagyon szép célt. Innentől kezdve a Vitézek megpróbálták megtartani az ered­ményt, és ez végül sikerült is, így 7-3-ra megnyerték a találkozót. „Na­gyon jól játszottunk, bár a háromne­gyed támadásai nem mindig mentek úgy, ahogy akartuk, de nemcsak a tá­madásokban, hanem a védekezésben és a tolongásban is nagyon keményen küzdöttünk. Kellemesen elfáradtunk, de volt miért” - számolt be a Hídlap­nak Szőlősi László. Az összecsapást a játékvezető nehezen tudta kezében tar­tani. A kecskemétiek megpróbálták mi­nél jobban elrontani az esztergomiak játékát, ezt sok szabálytalansággal tet­ték, ráadásul a bíró ezt hagyta is. Azon­ban még ez sem akadályozta meg a nyolcszoros bajnok és hétszeres kupa­győztes csapatot a sikerben. Ennek a győzelemnek köszönhetően pedig az Esztergomi Vitézek együttese bejutott az Extra-liga döntőjébe, melyet június 23-án Kecskeméten rendeznek. A má­sik finálés majd a kecskemétiek és a százhalombattaiak párharcából kerül ki, így majd az egyik gárdának lehető­sége lesz megküzdenie az esztergomi rögbisekkel a végső győzelemért. A kadettok elveszítették az utolsó mérkőzést A Vitézek kadett csapatának a fel­nőttekkel szemben nem sikerült a győ­zelem az utolsó bajnoki mérkőzésen, ugyanis a kecskemétiek 10-0-ra meg­verték a fiatal királyvárosi rögbiseket. Az első félidőben az esztergomi fiúk magabiztosan uralták a mérkőzést, szervezett, taktikai fegyelmet betartó játékot mutattak, ám sajnos célt nem sikerült vinniük a játékosoknak. A má­sodik félidőben azonban felélénkült a házigazda együttes, és ennek köszön­hetően 10-0-ra legyőzték a fiatal Vité­zeket. Az utolsó néhány mérkőzésen a rögbisek célja egy erős, egységes csa­pat építése volt a következő bajnokság­ra. A tavaszi szezon megmutatta azokat a hibákat, melyeket a nyár során orvo­solni kell, de összefoglalva a kadettok teljesítményét, egy eredményes évet zártak, ugyanis játéktudásuk sokat fej­lődött. A következő szezonban a csapat már a magyar bajnoki címre hajt. • Kép és szöveg: Lenger 5500 sportos nő a Városligetben I Futás 19 esztendeje várja á BSI a sportos hölgyeket a tavasz női futóversenyén. Május 19-én csaknem 5500-an láto­gattak ki a szebbik nem képviselői kö­zül a Városligetbe, hogy részt vegye­nek a 19. Flora Női Futónap és Fitnesz Fesztiválon. Elsőként a gyaloglók me­zőnye rajtolt, majd őket követték a 3x1,5 kilométeres váltó és a 3,3 kilo­méteres futás indulói. A leghosszabb távon, a 6,5 km-en a kérdés az volt, hogy a verseny ötszörös győztesének, Staicu Simonának akad-e legyőzője. Az egykori ifjúsági világbajnok futónő ezúttal is mindenkit maga mögé utasí­tott, és rajt-cél győzelemmel ünnepel­te hatodik diadalát. Mindeközben a Fitnesz Fesztivál 1500 résztvevője a legkiválóbb aerobikórákon tesztelhette állóképességét. Veszprém, a futók városa Több mint ezren indultak a hétvégi rendezvényen i Futás _________________ A K&H olimpiai futónapok versenyso­rozat 2007-ben másodjára vette fel állo­másai közé Veszprémet, s így a helyi fu­tóélet szereplői már ismerősként érkez­hettek május 20-án vasárnap, az Óváros téri rajtba. A programot Kálmán István aerobikedző bemelegítése nyitotta, majd Csollány Szilveszter olimpiai bajnok tor­nász és Porga Gyula alpolgármester rajt­lövésére indult el az ezerkettőszáz fős mezőny a 3 kilométer hosszú, dimbes- dombos útvonalon. A Bakony adta gyö­nyörű környezetben, s a kanyargós utcá­kon természetesen a VEDAC, azaz a ha­zaiak atlétái mozogtak otthonosan, s sze­rezték meg a dobogós helyek többségét. Míg az elsőként érkező Kovács Tamás 8:27 alatt teljesítette a távot, addig az utolsó indulónak ehhez 34 percre volt szüksége. Az eredményhirdetést követő­en Fortunáé volt a főszerep, s az indulók között mintegy 30 ajándékcsomagot sor­soltak ki. Az autogram és ajándékosztás­ban a „Gyűrűk Ura” nem maradt egye­dül, Dónusz Éva olimpiai bajnok kajakos személyében kapott segítséget. • -cs -N Hazai pályán továbbra is legyőzhetetlen a Dorog FC A hibátlan első félidőnek köszönhető a siker B Labdarúgás ______________ A z NB III Duna-csoportjában szereplő dorogi labdarúgók hazai pályán ebben a szezonban verhetetlenek. Ezt bizo­nyítja a huszonnegyedik forduló össze­csapása, amikor a fiúk a Budapest Erő­mű csapatát verték meg 3-2-re. Faragó Szabolcs három sárga lap mi­atti eltiltása, letelt, így már pályára lép­hetett a kiváló dorogi játékos a hétvé­gén. A kiegészült csapat a megszokott felállásban tudott játszani, ráadásul az első félidőben nem is akárhogyan. Már rögtön az első percben megszerezte a vezetést a házigazda együttes Janetka Zoltán révén. Ezt követően a tizen­nyolcadik percben Faragó Szabolcs növelte az előnyt, végül pedig a har­mincnegyedik percben Egeresi Sándor csúsztatott fejesével kialakult a 3-0-s félidei eredmény. „Az első félidőben uraltuk a pályát, nagyon jól ment a já­tékot, több helyzetet is ki tudtunk ala­kítani, míg az ellenfelet nem hagytuk helyzethez jutni” - számolt be a Híd­lapnak Farkas László játékos-edző, aki ezzel a teljesítménnyel maximálisan elégedett. A második játékrészben azonban némileg gyengébben, kapkod­va és pontatlanul játszottak a dorogi fi­úk. Ennek köszönhetően feljött a Bu­dapest Erőmű alakulata, és a hatvanhe­tedik percben szépítettek a vendégek, A nyolcvannyolcadik percben ráadásul szorossá is tették a hajrát egy újabb ta­lálattal. Ezzel pedig a végeredmény 3- 2 lett. „A második félidőben talán egy­két ember nagyon hamar elhitte, hogy győztünk, ez lehetett az oka a gyen­gébb teljesítménynek, a rendezetle­nebb játéknak. Jobban kellett volna megtartanunk a labdát, nem szabadott volna ennyire kiengednünk, erre a ké­sőbbiekben figyelnünk kell. Ezen a mérkőzésen akár még nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettünk volna” - tet­te hozzá Farkas László, aki a gyengébb második játékrészben mutatott teljesít­ménytől függetlenül kiemelte Nász Szilárd, Janetka Zoltán és Egeresi Sán­dor játékát. A következő fordulóban idegenben lépnek pályára a dorogi já­tékosok, ami azért fontos, mert idén még nem sikerült a csapatnak vendég­ként győznie, ám az edző reméli, hogy végre megszakad a sorozat. „Szeret­nénk pontot, vagy akár pontokat gyűj­teni, bár nem lesz egyszerű feladatunk, mert Százhalombatta erős csapat, de minél szorosabb eredményt szeretnénk elérni” - zárta beszámolóját Farkas László játékos-edző. A dorogi együttes ezzel a győzelemmel megerősítette ha­todik helyét a tabellán. • Kép és szöveg: L. P. MAGYARORSZÁGI ÁLLÁSAJÁNLATOK A Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ kirendeltségeinek állásajánlatai Esztergomi kirendeltség (Esztergom, Lázár Vilmos u. 74.) Telefon: 33/413-350 • asztalos • benzinkútkezelő • bérszámfejtő • betanított kandallóépítő • betanított munkás • betanított összeszerelő (Komáromban) • börtönőr • cnc forgácsoló • cukrász • csomagolás (am kiskönyvvel) • csomagolóanyag-készítő • eladó (hot-dog árus) • építőipari segédmunkás • építőipari szakmunka (kőműves, ács, festő, gipszkartonszerelő) és segédmunka Esztergomban • felszolgáló • forrasztó (megváltozott munkaképességűeknek) • fuvarszervező (angol nyelvtudás) • gépészmérnök • gyártósori összeszerelő (Suzuki) • hegesztő • hidegburkoló • konyhai kisegítő • kőműves • könyvelő (költségvetési gyakorlat) • lakatos • mérlegképes könyvelő • minőségbiztosítási mérnök (angol) • műszaki ügyintéző • operátor • papíripari gépkezelő • pultos • szakács • számítástechnikai programozó • szerszámkészítő • szobafestő-mázoló Dorogi kirendeltség (Dorog, Kálvária u. 18. sz.) Telefon: 33/431-448 • bér és társadalombiztosítási ügyintéző • egyéb építési szakipari foglalkozások • egyéb feldolgozóipari gépkezelő, gyártósori összeszerelő • egyéb fémmegmunkálók, felületkezelők • egyszerű mezőgazdasági foglalkozás • gyártósori összeszerelő • ipari tevékenységet folytató részegység vezetője • könyvelő • kőműves • léghevítő és légszűrőberendezés - szerelő • ne vezérlésű lángvágógép kezelője • szellőző és klimatizáló-berendezés szerelő • szerződéses katona • töltőállomás-kezelő • vagyonőr Komáromi kirendeltség (Komárom, Igmándi u. 45.) Telefon: 34/340-143 • gyártósori összeszerelő • pultos-felszolgáló • felszolgáló (cukrászdába) • építőipari segédmunkás • kocsirendező, tolatásvezető • villanyszerelő Hasznos munkaerő-piaci információk és további állásajánlatok ismerhetők meg az Állami Foglalkoztatási Szolgá­lat www.afsz.hu honlapjáról!