Hídlap, 2006. november (4. évfolyam, 216–236. szám)

2006-11-14 / 224. szám

www.istergranum.hu SPORT 2006. november 14., kedd • HÍDLAP 7 Kiütéses győzelmet aratott az Esztergomi Vitézek Többosztálynyi különbség: száz ponttal kapott ki a Fehérvár IJBöfllu___________________ Az idei szezonban már hetedik győ­zelmét aratja az Esztergomi Vitézek csapata, így továbbra is az extra liga egyetlen százszázalékos teljesítmény­nyel álló csapata. Most hétvégén a ki­rályvárosi gárda óriási fölénnyel nyert meccset a Fehérvári Vadkanok együt­tese ellen. Az időjárás ugyan hideg volt, de ennek ellenére remek küzdelmet lát­hattak azok a szurkolók, akik kiláto­gattak az összecsapásra. A mérkőzést a fehérvári csapat kezdte, azonban egy remek labdaszerzéssel és kitűnő támadással már rögtön az első perc­ben célt vittek az esztergomiak. A ha­zai gárda pedig megőrizte a kezdeti lendületét, és már a harmadik perc­ben újra eredményesen támadtak. A két gyors akció után felélénkültek a fehérváriak, azonban célt nem tudtak vinni, de egy kitűnő rúgással 3 pontot szereztek. De ezt követően a Vitézek játékosai sorra vitték a célokat, így az első félidő végén már 41-3 volt az ál­lás. A játékrész utolsó 10-15 percé­ben azonban az esztergomiak kicsit ráültek az eredményre, nem koncent­ráltak eléggé, ennek köszönhetően akadtak hibák a játékukban. A máso­dik félidőben viszont már egy nyolc­szoros bajnok és hétszeres kupagyőz­tes csapathoz méltóan játszottak. Óri­ási lendülettel, remek akciókkal nagy fölényben sorra vitték az újabb és újabb célokat, esélyt sem hagyva a fehérváriaknak, és így kialakították a mérkőzés 103-3-as végeredményét, amivel sorozatban már a hetedik győ­zelmüket könyvelhették el. „Fölény­ben voltunk végig, nem vártuk, hogy ilyen gyengén állnak ki. Azért nem volt annyira sima a meccs, mint ahogy az eredmény mutatja, ugyanis nem mindig koncentráltunk eléggé, és akadtak hibák is” - számolt be a találkozóról Szőlősi László az eszter­gomiak edzője és játékosa. A tréner azt is hozzátette, hogy ha az első fél­idő végén is úgy játszik a csapat, mint ahogy a második játékrészben akkor akár még 50 pontot is szerez­hettek volna. Az őszi szezon ezzel a találkozóval véget is érhet, hogy ha most hétvégén nem kedvez az időjá­rás a rögbinek, ugyanis ha nem fagy, és nem esik a hó, akkor az esztergo­miak még egy mérkőzést játszanak Vácon az Elefántok ellen, ahol a ki­rályvárosi gárda győzelemmel szeret­né zárni az őszi idényt. • (tenger) Javítottak a mérlegen a kosarasok Magabiztos győzelem a Kőbánya csapata ellen Megtört az átok: győzött az ESC Hosszú nyeretlenségi sorozat szakadt meg a Naszály ellen B Kosárlabda ___________ A z NB II közép-magyarországi cso­portjában szereplő esztergomi kosara­sok újabb mérkőzést nyertek meg a hétvégén, ezzel már a csapat mérlege három győzelem, hat vereség. A ki­rályvárosi fiúk vasárnap fogadták a Kőbányai Darazsakat. Egy lelkes, fiatal és gyors csapat el­len léptek pályára az esztergomi játé­kosok. A két gárda eddig azonos pontszámmal állt a tabellán, azonban ez már megváltozott, ugyanis a ki­rályvárosi kosarasok 90-71 -re legyőz­ték a még kellő rutinnal nem rendel­kező Darazsak csapatát. Az első ne­gyedben kiegyenlített játék folyt, ap­róbb hibákkal remekül támadott a ha­zai együttes, bár a játékrész elején még igazán nem találták a gyűrűt a fi­úk. A kőbányai együttes szerezte meg a vezetést, el is húzott némileg a ven­dégcsapat, de aztán beindultak az esz­tergomiak, és fordítottak, sőt a ne­gyed végén nagyarányú különbség­gel, 31-16-os eredménnyel zárt a csa­pat. A második negyedben még min­dig a királyvárosi együttes irányította a játék mentetét, viszont a játékrész közepén rendkívül szervezetten tá­madtak a Darazsak játékosai, és így megközelítették az esztergomiak pontját, és a félidőre 49-42-es ered­ménnyel mehettek a játékosok. A har­madik negyedben mindkét csapat visszavett a lendületből, itt is, ott is többet hibáztak a kosarasok, ráadásul a gyűrűt sem találták a fiúk. Aztán egy időkérés után összeszedték magu­kat a játékosok és az esztergomiak új­ra fölénybe kerültek. Az utolsó negye­det már óriási, 18 pontos előnnyel kezdte a hazai csapat. Ebben a játék­részben a Darazsak játékára a kapko­dás volt a jellemző, többször hibáz­tak, míg az esztergomi együttes kissé megnyugodott és inkább már a közön­ségnek próbált játszani. A találkozó végén a jobban játszó királyvárosi együttes örülhetett, ugyanis 90-71-re megnyertek a mérkőzést. Az esztergo­miak közül kiemelkedően szerepelt a 29 pontos Rózsa Adám, a 26 pontot dobó Torma Szabolcs, és Funk Mar­cell, aki összesen 17 kosarat szerzett. „Lehetett volna nagyobb arányú a győ­zelem, de örülünk a sikernek” - szá­molt be a mérkőzésről Torma Szabolcs a csapat játékosa és edzője, aki szerint az egész csapat remekül teljesített. • -r -r B Labdarúgás ___________ Vé gre megtört a jég, és kilábalt az Esztergomi SC a negyedik forduló óta tartó nyeretlenségi szériából, ugyanis hazai pályán vasárnap újra győzni tu­dott a megyei első osztályban szerep­lő csapat, Naszály labdarúgói ellen. Az esőnek köszönhetően az esztergo­mi pálya igen rossz állapotban volt, en­nek ellenére keményen küzdött mindkét csapat a győzelemért. Osvald Zsolt, a király városiak vezetőedzője reggel még tartott egy átmozgató edzést a játéko­soknak, majd a taktikai megbeszélést követően a mérkőzésig egy kicsit pi­henhettek még a focisták. Az esztergo­mi csapat egy új felállásban, három csa­tárral, négy középpályással, és három védőve! állt ki Naszály eilen. Ebbot is látszódott, hogy mindenképpen győzni akart az együttes. Osvald Zsolt ilyen felállásban még nem küldte pályára a fi­úkat, és az eredményből is látszik, hogy bejött a tréner taktikai húzása. Az első félidőben két óriási helyzete volt az esz­tergomiaknak Országh Balázs révén. Az első lövés még elkerülte a kaput, azonban a második már a kapufáról pat­tant kj. A naszályi gárda viszont nem tudott kialakítani igazi helyzetet. Ebben a játékrészben még egyik csapat sem tudott gólt lőni, így a félidei eredmény 0-0 volt. A második félidőben azonban Országh Balázs és Váczy Dávid lőtt gólt, így a királyvárosi együttes 2-0-ra megnyerte a találkozót. „Végig letá­madtuk az ellenfelet, így tudtunk nyer­ni, de el kell mondanom, hogy mindkét csapat kiválóan játszott. Nagy küzde- • lem volt mindkét részről, és mindkét gárda nagyon akart győzni” - számolt be a mérkőzésről Osvald Zsolt vezető­edző. A tréner a Hídlapnak azt is el­mondta, hogy tanítványainak hozzáál­lása csillagos ötöst érdemel. A követke­ző fordulóban Piliscsévre utazik az esz­tergomi együttes. Sajnos a vasárnapi mérkőzésről sárgalapok miatt hiányoz­ni fog Pintér Gábor és Országh Balázs, Engelbrecht László pedig munkahelyi eifogiaitsága miatt nem tud maja játsza­ni, de ettől függetlenül a csapat győze­lemre készül. „Piliscséven és majd Vértesszőlősön is nyerni szeretnénk, és akkor legalább az őszi szezon vége jól sikerül, ha már a közepét elrontottuk” - zárta a beszámolóját Osvald Zsolt veze­tőedző, aki duplán örülhetett, ugyanis ifi labdarúgói is győztek, méghozzá 4-0-ra a naszályi fiatalok ellen. • L. P. MAGYARORSZAGI ALLASAJANLAT0K A Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ kirendeltségeinek állásajánlatai Esztergomi kirendeltség ács, festő, gipszkartonszerelő) és • papíripari gépkezelő • fémszerkezeti lakatos (Esztergom, Lázár Vilmos u. 74.) segédmunka Esztergomban • pultos • gyártósori motorszerelő Telefon: 33/413-350 • felszolgáló • szakács • konyhai kisegítő • asztalos • forrasztó (megváltozott • számítástechnikai programozó • konyhai-mosodai kisegítő • benzinkútkezelő munkaképességűeknek) • szerszámkészítő • minőségellenőr • bérszámfejtő • fuvarszervező (angol nyelvtudás) • szobafestő-mázoló • mozgó könyvárus • betanított kandallóépítő • gépészmérnök • műszaki eladó • betanított munka • gyártósori összeszerelő (Suzuki) Dorogi kirendeltség • operátor • betanított összeszerelő • hegesztő (Dorog, Kálvária u. 18. sz.) • pásztor (Komáromban) • hidegburkoló Telefon: 33/431-448 • PLC programozó • börtönőr • konyhai kisegítő • ápoló • pultos • cnc forgácsoló • kőműves • asszisztens • raktáros • cukrász • könyvelő (költségvetési gyakorlat) • autószerelő • raktárkezelő • csomagolás (am kiskönyvvel) • lakatos • betanított gyártósori összeszerelő • rendszergazda • csomagolóanyag-készítő • mérlegképes könyvelő • betanított kábelszerelő • személygépkocsi-vezető • eladó (hot-dog árus) • minőségbiztosítási mérnök (angol) • betegszállító • szerződéses katona • építőipari segédmunkás • műszaki ügyintéző • cnc gépkezelő • szociális asszisztens • építőipari szakmunka (kőműves, • operátor • egyéb művészeti foglalkozások • takarító SP0RTSZILÁNK0K Vereséggel kezdett a Cornexi Látványos mérkőzést játszott egy­mással a nőikézilabda-Szuperliga- találkozón a Comexi-Alcoa-HSB Holding és a Hypo Niederösterreich gárdája. A fehérváriak egygólos ve­reséget szenvedtek a világsztárok sorát felvonultató bécsiek ellen a lát­ványos megoldásokkal tarkított meccsen. Eredmény: Comexi-Hypo 38-39(18-19). Lékó tovább menetel Megszerezte máso­dik győzelmét Lékó Péter a moszkvai sakk szupertornán. A szegedi nagymes­ter az értékszámok alapján a második orosz Alekszandr Morozevicset verte meg, és ezzel hármas holtversenyben az élre állt. A tegnapi szünnapot követően Lékó ma a norvég Magnus Carlsennel találkozik, és a sötét bá­bukat irányíthatja. Kovács Antal csúcsformában Az olimpiai és világbajnok Kovács Antal csapata, a házigazda UR Flachgau nyerte meg az osztrák cselgáncs Bundesliga négyes dön­tőjét. A 100 kilogrammban szerep­lő - és a nemzetközi porondtól ta­valy elköszönt - magyar légiós két győzelemmel járult hozzá a cím­védéshez. „Atom Anti” és társai teltházat jelentő 1500 néző előtt előbb a négy között 9-5-re verték a Wimpassingot, majd a fináléban 10-3-ra a Mühl viertelt. LESVONAL Lábát törte Messi Lábközép csont­törést szenvedett és három hónap­ra kidőlt a sorból a Barcelona játé­kosa a Zaragoza elleni mérkőzé­sen. Lionel Messi az első félidő közepén Albert Celadesszel ütkö­zött, és bár megpróbálta folytatni a játékot, hamarosan le kellett cserélni. Az orvosi vizsgálatok után kiderült: a támadó lábközép- csont-törést szenvedett, és legko­rábban február elején térhet visz- sza a pályára. • tehergépkocsi-vezető • területi képviselő Komáromi kirendeltség (Komárom, Igmándi u. 45.) Telefon: 34/340-143 • gyártósori összeszerelő • pultos-felszolgáló • felszolgáló (cukrászdába) • építőipari segédmunkás • kocsirendező, tolatásvezető • villanyszerelő • géplakatos Hasznos munkaerő-piaci informáci­ók és további állásajánlatok ismer­hetők meg az Állami Foglalkoztatási Szolgálat www.afsz.hu honlapjáról!