Hídlap, 2005. április-június (3. évfolyam, 63-127. szám)

2005-04-19 / 75. szám

www.istergranum.hu SPORT 2005. április 19., kedd • HÍDLAP 7 Idegenben is meggyőző az Esztergomi SC Párkány és Dorog is döntetlent játszott riválisa ellen LABDARÚGÁS Jól zárult a hét vége régió álta­lunk figyelt három labdarúgócsa­patának. A Dorog FC és a párkányi együttes idegenből hozott haza egy pontot, míg az Esztergomi SC a Naszály otthonából tért haza három - nagyon fontos - ponttal. Szigetszentmiklós - Dorog FC o-o A találkozón - vendég szempont­ból - a masszív védekezés dominált, a dorogi csapat támadásban nem tu­dott maradandót nyújtani. Papp András visszatérése sem lendített a gárda teljesítményén, a Dorog FC házi gólkirálya három védőt kapott, ígv nem tudta megoldani a rá bízott feladatot. Kiss László ügyvezető igazgató a döntetlen ellenére elége­dett volt a csapat teljesítményével, az' idegenben megszerzett egy pont még jól jöhet a továbbiakban.- A védelmünket dicséret illeti, most már csak támadásban kell fejlőd­ni - értékelt a klub első embere. Érté­A párkányiak értékes egy pontot szereztek kés egy pontot szereztünk, s mivel az élcsapatok elleni mérkőzések javát le­tudtuk, jöhetnek a nagyobb sikerek. Bánovce - Párkány o-o A Bánovce elleni idegenbeli mér­kőzésre nagyon összeszedték magu­kat a párkányi legények, akik az Ér­sekújvár elleni fiaskót követően pénzbüntetést kaptak. A játékosok komoly fejmosáson vannak túl, de színt vallottak, rosszul teljesítettek, de megígérték, hogy már Bánovce el­len bebizonyítják: egyszeri eset volt az érsekújvári vereség. A hét végi ta­lálkozó nagyon kemény, néhol durva összecsapást hozott, a 20. percben már emberelőnyben játszott a ven­déggárda. A létszámfölényt nem tudta kihasználni a csapat, az utolsó húsz percben több nagy ziccer is ki­maradt, de a Duna-parti csapatnak meg kellett elégednie az egy ponttal. Lapár Miroslav igazgató örült a játé­kosok küzdeni akarásának és az ide­genből elcsent egy pontnak.- Az ellenfelünk tudta, hogy tech­nikás csapat vagyunk, ezt próbálták megtörni a keménységgel - mondta Lapár Miroslav. - Ossze-vissza rug­dostak bennünket, sajnos nem tud­tuk kihasználni emberelőnyünket, most be kellett érnünk egy ponttal. Naszály - Esztergomi SC 1-3 (0-0) Eredményekben gazdag hetet ho­zott az ESC számára az elmúlt hét. Szerdán kiütéses győzelem Gyer- mely ellen (4-0), majd a hét végi for­dulóban 3-1-es siker a Naszállyal szemben. A csapat célja a mérkőzés előtt a pontszerzés volt, de sikerült túlszárnyalni az előzetes terveket. Az első félidőt ikszre hozták a felek, majd a folytatásban beleerősített az ESC. A 70. perc után a kontráknak és a három gólnak köszönhetően meg­érdemelt sikert aratott a csapat. • NB Balonyi papírforma győzelme Esztergomi Vitézek: két mérkőzés, két győzelem A fehérvári és az amszterdami alakulat sem jelentett akadályt a csapatnak SAKK A Szentgyörgymezői Olvasókör és az Esztergomi Sakk Club ebben az évben már másodszor rendezett városi gyermeksakkversenyt. Az általános iskolások nyílt versenye meglepően nagt' és fordulatos küzdel­met hozott. Balonyi Roland esélyeshez méltóan papírforma győzelmet aratott a tíz fordulós pontvadászaton. A fiatal sakktehetséget megszorítani sem tud­ták, a József Attila Általános Iskola diák­ja bombaformában vívta a partikat. A versenv első hat helyezettje április 23-án a Szent György Ifjúsági Sportnapon, a felnőttek sakkversenyén vehet részt. • Kéméndi Tibor í. Balonyi Roland 9 pont (Eszter­gom, József Attila Általános Iskola) 2. Patos Benjamin 8 pont (Eszter­gom, Babits Mihály Általános Isko­la) 3. Grinácz Aba Sámuel 7,5 pont (Esztergom, Gyakorló Általános Is­kola) 4. Berek Gergő 7,5 pont (To­kod, Móra Ferenc Általános Iskola) 5. Csaba Bence 6 pont (Esztergom, József Attila Általános Iskola) 6. Szopkó Csaba 6 pont (Esztergom, József Attila Általános Iskola). RÖGBI Meccsszempontból zsúfolt hétvé­gén van túl az Esztergomi Vitézek rögbicsapata, amely szombaton a bajnokságban a Fehérvári Vadka­nokat múlta felül (8-53), míg vasár­nap barátságos találkozó kereté­ben győzte le az ACC Amszterdam együttesét (45-0). Könnyebb mérkőzést vártak a vité­zek, de kemény összecsapás lett belő­le. A találkozó végeredménye nem j tükrözi hűen az erőviszonyokat, a Fe- i hérvári Vadkanok magabiztos játékot j produkáltak, és tényleg megizzasz- i tották a hatszoros bajnokot. Az összecsapás első perceiben a j vendéglátók irányítottak, de a 10. percben a Vitézek szerzett előnyt, Deli volt eredményes. A vezetés megnyugtatta az esztergomi csapa­tot és a félidőig tetemes előnyre tet­tek szert, főleg célratörő játékuknak köszönhetően. A második játékrész vendégfölény hozott, amit az 53-8- as végeredményt is bizonyít. A fon­tos mérkőzésen aratott győzelem mindenképp megérdemelt, az Esz­tergomi Vitézek már hat ponttal ve­zeti a bajnoki tabellát. sen. A vezetők egy holland csapatot hívtak vendégségbe, aki szintén ke­mények voltak, de a Vitéz győzelmet nem veszélyeztette semmi. Az első felvonásban döcögősen indult a játék, de a második játékrészben a fiúk meg­találták az amszterdami csapat ellen­szerét és a 45-0-s siker magáért beszél. Az NB 1-es bajnokság a hét végén szünetel, a válogatott játékosokra azonban egy nagy feladat vár, szom­baton Magyarország-Horvátország világbajnoki selejtezőre kerül sor. A Vitézeket Heckel, Juhász, Szőlősi, Pfeiffer, Bíró, Sujogán és Molnár Ta­más képviseli. Koller Zoltán és Deli Róbert családi okok miatt lemondta a válogatottba való behívást. • Hajdú Máté NB I: Fehérvári Vadkanok - Esztergomi Vitézek 8-53 (8-24) Székesfehérvár, 200 néző. Vezette: Jánosi Esztergomi Vitézek: Heckel (5), Juhász, Hock, Novák, Krestici (5), Koller (5), Deli (10), Szőlősi (5), Pfeiffer, Bíró (4), Sujogán (14), Molnár T„ Molnár J., Haspel, Bőhm (5). Csere: Köbli, Siroki, Kiss V. Edző: Szőlősi László. Kadét: Fehérvár - Esztergom 11-14. Junior: Fehérvár - Esztergom 5-28. NB II: Gyöngyös - Esztergom 5-72 Barátságos mérkőzés: Esztergomi Vitézek - ACC Amsterdam 45-0 (3-0) Esztergom, 150 néző. Vezette: Magyarovics Esztergomi Vitézek: Heckel (10), Hock, Siroki, Marosi, Novák, Koller (15), Deli (io), Szőlősi, Pfeiffer, Bíró (10), Kade, Köbl, Molnár T., Fülöp, Bőhm. Csere: Péntek, Strobl, Istók, Viola. Egy nappal később újra pályára lé­pett az esztergomi alakulat, de már hazai pályán és barátságos mérkőzé­A bravúr kapujában állt a Dorog ESE DIVÍZIÓ I - JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG Döntetlen a nyitányon Magyarország-Norvégia 2-2 (2-1, 0-1, 0-0) RÖPLABDA Az NB l-es bajnokság utolsó for­dulójában a már bajnok MAFC ott­honában lépett pályára a Dorog SE férfi röplabdacsapata, aki kis híján bravúrt ért el a jobb játékerőt kép­viselő hazaiak ellen. Jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó, a Dorog ESE az első két szettet mondhatni simán megnyer­te. A folytatás azonban nem sike­rült jóra, feléledt a bajnokcsapat, s ha szoros játszmában is, de szépí­tett. A negyedik szettben már a ha­zai gárda irányított, s a mindent el­döntő utolsó játszma is MAFC si­kert hozott. Csillag Gyula szakosztályvezető szerint a bajnok elleni összecsapás a harmadik szettben úszott el.- Azt a játszmát elrontottuk, utá­na pedig elfáradtunk - kezdte az ér­tékelést a szakosztályvezető. Marad­tunk az utolsó helyen, de nem szo- morkodunk. A csapat önmagával szemben is bizonyította, hogy képes megújulni, tud jól is játszani. • Nagy MAFC - Dorog ESE 3-2 (17-25, 21-25, 27-25. 25-22, 17-15) Dorog ESE: Bőhm Zoltán, Farkas Tamás, Novák Tamás, Tóth Ta­más, Horváth Csaba, Szele Péter. Csere: Kreizinger László, Kislaki Viktor, Horváth Levente A debreceni Divízió-l-es jégko­rong-világbajnokság első forduló­jában döntetlent ért el a magyar válogatott a norvégokkal szemben. A mérkőzés az első és második harmadban kiegyenlített volt, az utolsó játékrészben azonban a nor­vég válogatott dominált. A vb egyik favoritjának tartott Nor- I végia egy darabig nem találta a ma- j gyár válogatott ellenszerét. A mérkő- j zés első felében teljesen kiegyenlített játék folyt, sőt Erdősi révén a vezetést is megszerezte a válogatott. A norvé­gok egyenlítését követően Ocskay is- ; mét előnyhöz juttatta a hazaiakat, de úgy tűnt, ezzel el is lőtte puskaporát a magyar válogatott. Az ellenfél egyre magabiztosabban játszott, a korong­birtoklásban és a megszerzett bulik számát tekintve is abszolút fölénybe került. A magyar csapat elsősorban a védekezésre koncentrált, az utolsó harmadban csak elvétve kerültek a norvég kapu közelébe. A 2-2-es dön­tetlen és az egy pont megszerzése nagy fegyverténynek számít, a meccs képe alapján a norvégok közelebb áll­tak a győzelemhez. Tegnap este lapzártánk után Ma­gyarország a csoport legerősebb tag­jával, Japánnal mérkőzött. • BK Megóvta az Eger az elődöntöt A vízilabda OB 1 elődöntőjének j vasárnapi, sorsdöntő mérkőzését i megóvta az Eger csapata, mivel sze- í rintük játékvezetői műhiba is közre- j játszott a vereségükbe. A mérkőzést a j Vasas gárdája nyerte 9-7-re, és így ők j jutottak a döntőbe, ahol a Honvéddal j találkoznak. Az egriek azonban úgy j vélik, hogy a bírók hibája okozta a ! vereséget, amikor az Eger játékosát, j Nyékit végleg cserével kiállították I túlzott gólöröméért. A vízilabda szö- j vétség a héten dönt az ügyről. Mandula 74 helyet csúszott vissza a világranglistán Mandula Petra a 116. helyről a 190.-re csúszott vissza a hölgyek tenisz-világ­ranglistáján. A első kétszázban találha­tó többi magyar versenyző javított po­zícióján. Jelenleg Czink Melinda a leg­eredményesebb, öt helyet javítva a 127, Gubacsi Zsófia a 152., Németh Virág pedig a 180. helyen áll. A női tenisze­zők ranglistájának élén továbbra is az amerikai Lindsay Davenport áll. Talmácsi elbukta a portugál futamot i A gyorsasági motoros világbajnok- i ság hétvégi, portugáliai futamát szó i szerint és átvitt értelemben is elbukta j eddigi legeredményesebb verseny- I zőnk, Talmácsi Gábor. „Talma” a ha­todik helyről indult, és már az első körben feljött a második helyre, majd a mezőny élére verekedte magát. Egv jobbos kanvarban azonban megcsú- j szott egy vízfolton, és óriásit bukott, a I mögötte motorozó Luthi kis híján ke- j resztülment rajta. A magyar verseny- ! ző szerencsére kisebb zúzódásokkal megúszta a balesetet, de a versenyt ! kénytelen volt feladni. Szomorú magyarok Várnában A várnai birkózó Európa-bajnok- j ság zárónapja nem sok sikert ho­zott a magvar versenyzőknek. A kötöttfogásúak között érdekelt Bóna László (60 kg), Virág Lajos (96) és Horváth András (74) egy­aránt helvezetlenül fejezte be sze­replését a kontinenstornán. Szilva és Kézdy a sivatagban Két magyar sportoló, Szilva Lajos és Kézdy Gábor is teljesítette a 243 kilométeres sivatagi szupermarato­nit. A mezőny múlt vasárnap raj­tolt, a versenyzőknek egy maximum 15 kg-os hátizsákos felszerelést en­gedélyeztek a szervezők. Szilva a 306., míg Kézdy a 403. helyen vég­zett az összesen 792 induló között. SPORTSZILÁNKOK Sakktáblával dobták meg Kaszparovot A sakktörtémlem nanrég visszavonult legendáját, a világ jelenlegi legeredménye­sebb nagymesterét sakktáblával dobták fej­be egy moszkvai rendezvényen. A nemrég visszavonult Garri Kaszparovnak - úgy tűnik - egyelőre nem sok babért hozott a politikai szerepvállalás. A Putyin ellettes Szabad választások 2008 elnevezésű cso­porthoz csatlakozd nagymestert egy fiatal­ember vágta fejbe a sakktáblával, miután autogramot kért tőle. A sakkozó minden­esetre nem vesztette cl a kedvét, mint mondta, még szerencse, hogy Oroszország­ban a sakk népszerűbb a baseball-nál. Csak zárójelbai érdemes hozzátenni a fentiek után: azén a sakk sem veszélytelen sport...