Hídlap, 2005. január-március (3. évfolyam, 1-62. szám)

2005-03-29 / 60. szám

www.istergranum.hu SPORT 7 2005. március 29., kedd • HÍDLAP • A nagyképűség okozta a párkányiak vesztét A Dorog FC és az Esztergomi SC is megszerezte idei első győzelmét L AB D A R Ú G Á S A hosszú téli szünetet követően gőzerővel beindult a régió sport­élete, már ami a labdarúgócsapato­kat illeti. A Dorog FC még szomba­ton könyvelhetett el győzelmet, hozzájuk csatlakozott az Esztergo­mi SC, míg a párkányiak három pont helyett csak egyet szereztek. Dorog FC — III. Kerület 2-1 (1-1) Az első forduló, Taksony elleni dön­tetlenje után a Dorog FC célja a három pont megszerzése volt. Az ellenfél, a III. Kerület legyőzése nem jelenthetett gondot a dorogi legényeknek, bár mint utóbb kiderült, szerencse is kellett a si­kerhez. Az első félidőben 1-1-es ered­mény állt a kijelzőn, a hazaiak első gól­ját Papp András szerezte, fejjel vette be a harmadik kerületi kaput. A doro­giak házi gólkirálya a második félidő­ben csak perceket játszott, mivel egy húzódás miatt le kellett cserélni. A gól- ratörő csatár hiányát megérezte a gár­da, többen már elkönyvelték az újabb döntetlen, de Bedő Béla, a hazaiak já­tékosa nem így gondolta, gólja egyben győzelmet és három pontot is ért. Papp András a második félidőben sérülést szenvedett, így a mérkőzés végét a betegszobában várta meg.- Sérülésem nem súlyos, bár a hú­zódás miatt két-háromhetes pihe­nő vár rám - beszélt az egészség- ügyi állapotáról a házi gólkirály. Nagyigmánd — Esztergomi SC 0-3 (0-0) Vérmes reményeket nem táplált a megyei első osztályú Esztergomi SC a Nagyigmánd elleni ütközettel kapcso­latban, az együttes már egy döntetlen­nel is kiegyezett volna. Vendég, szem­pontból nem indult jól a találkozó, mi­vel Tóth Bélát egy sérülés miatt kór­házba kellett szállítani, így Holdampf Sándor kénytelen volt taktikát váltani. Az első félidőben kiegyenlítettebb já­ték folyt a pályán, bár a hazaiak sokkal többet kezdeményeztek, de a 0-0-s ál­lás inkább az esztergomiaknak kedve­zett. A második játékrészben viszont eg)' csapára változott meg minden, az ESC erős 45 percet produkált, ami meghozta gyümölcsét. Kezdésnek Sztojka Attila talált be a nagyigmándi kapuba, majd egy régi esztergomi já­tékos, Farkas Gyula lőtt gólt. Ezzel még nem ért véget a vendégek gólpa­rádéja, a hosszú térdsérülés után régi fényében focizó Kneiszel Krisztián adta meg a kegyelemdöfést. Az Esz­tergomi SC, a két félidő produkcióját figyelembe véve, megérdemelt győ­zelmet aratott, bár Tóth László titkár szerint ebből nem szabad messzeme­nő következtetéseket levonni. — Csak reménykedtünk ebben a nagyon szép eredményben, és a csa­pategység, az akarat győzelmet ho­zott - örült a sikernek az ESC titká­ra. Pontszerzésben bíztunk, győze­lem lett a vége. Nem jellemző csapa­tunkra, hogy idegenben ilyen jól megy a játék, az meg főleg nem, hogy három góllal nyerünk. A Nagyigmánd mindig is mumusunk volt, ősszel 2-0-s vereséget szenved­tünk, most sikerült a visszavágás. Nem bízzuk el magunkat, végezzük a dolgunkat, megyünk tovább előre. Nemcsak a felnőtt csapat örülhe­tett győzelemnek, hanem az ifik is. A „kicsik" bebizonyították, hogy az esztergomiak utánpótlás téren is jól állnak, 2-1-es sikerük is ezt támasztja alá. Párkány - Topolcany 2-2 (1-0) A szlovák harmadik ligás párkányi labdarúgócsapat első hazai bajnoki mérkőzésére több százan voltak kíván­csiak, ami még több pluszt jelenthetett volna. Volna... A szurkolók bíztatását csak a első félidőben hálálta meg a csa­pat, már a nyolcadik percben gólnak örülhetett a publikum, sajnos a játékve­zető máshogy látta és kifelé ítélt sza­Lapár Miroslav, a párkányiak ügy­vezetője az egész mérkőzés alatt buzdította fiait, de a 90. perc le­telte után rohamléptekkel az öltö­zőbe vonult, s nem nehéz kitalál­ni: nem megdicsérni akarta labda­rúgóit. Az igazgatót pár órával a j találkozó után értük el telefonon.- Ilyen a labdarúgás, a második félidőben a csapat lebecsülte el- j lenfelét és ez vezetett a döntet­lenhez, sőt örülhetünk, hogy nem kaptunk ki - beszélt már higgad­tan Lapár Miroslav. A játékosok nemcsak szóbeli figyelmeztetést, de pénzbüntetést is kapnak. So­kat elmond a teljesítményünkről, hogyha kapusunkat említem, mint j a csapat legjobbja. badrúgást. Jól játszott a hazai csapat, j szinte kapujához szögezte ellenfelét, de i a gól nagyon hiányzott. A 38. percben | újra a bíró sietett a hazai csapat segítsé- I gére, tizenegyest ítélt, jogosan, amit j Moravcík higgadtan értékesített. Mivel j sok már nem volt hátra, a második fél- j időben mindenki a hasonló folytatás- j ban bízott. Am ez megmagyarázhatat- I lan módon elmaradt. A fordulatra a 60. ! percig kellett várni, a vendégek röpke | három minutum alatt a maguk javára j fordították a mérkőzést, sőt előnyüket tovább növelhették volna, ha a hazai ka­pus - Prochászka - nem véd szenzáci­ósan. A 68. percben vált folyamatossá a párkányiak kapkodó játéka, egy balol­dali beadást követően Vrtiel volt ered­ményes. A hátralévő időben a hazaiak mindent bevetettek a győzelem érdeké­ben, de a rivális sem tétlenkedett, há­rom ponttal akart távozni a Duna-parti városból. Gólt már egyik csapatnak sem sikerült elérnie, így a piros-fehérek örömtáncot jártak, míg a párkányiak fejmosást kaptak a meccs végén. • GY Fél pontot rabolt Lékó Anandtól A Monte-Carlóban zajló 14. Amber sakkverseny nyolcadik for­dulójában Lékó Péter egy vereséget és egy döntetlent ért el az indiai Anand ellen. Lékó a vak partiban a sötét bábukat vezetve szerzett fél pontot, de a rapid játszmában alul­maradt riválisával szemben. Minimális brazil győzelem Minimális, 1-0-s győzelmet köny­velhetett el a labdarúgó VB-selejte- ző dél-amerikai csoportjában Brazí­lia Peru ellen. A világbajnok csapat csak nagy szenvedés árán tudott ri­válisa fölé kerekedni, a brazilok győztes gólját az AC Milan csatára, Kaká szerezte. Az Ecuador-Peru összecsapáson meglepő eredmény született, mivel a vendégek már két góllal is vezettek, de Ecuador végül 5-2-re nyert. A dél-amerikai csopor­tot Argentína vezeti, második he­lyen a brazilok állnak. Szafin és Moya búcsúja Miamitól Nem megy igazán a tenisz az Austral Open győztesének, Marat Szafinnak, aki a Miamiban zajló Masters-versenyen meglepő veresé­get szenvedett a szlovák Dominik Hrbatytól. Az orosz csak az első szettben játszott elfogadhatóan, a második felvonásban már csak asz- szisztálásra futotta erejéből (7:6, 6:1). Nem járt jobban Carlos Moya sem, aki Thomas Johansson ellen veszített. A spanyol honfitársa, Fer- rero viszont ott lesz a legjobb tizen­hat között, sőt a horvát Ljubicic is menetel Miamiban. Kétszeres Los Angeles-i vereség Dabas ellen is kitartott a lendület Dorog ESE - Dabas 3-2 RÖP LABDA A Dorog ESE férfi röplabdacsapa­ta hazai pályán fogadta az egy hellyel eló'tte álló Dabas gárdáját. Az izgalmas mérkőzésen - a kezde­ti megingást követően - megérde­melt hazai siker született. Több játékosára sem számíthatott Kunné Bezzeg Judit a találkozó kezde­tén, a legnagyobb érvágást talán a fel­adó hiánya jelentette, aki munkahelyi elfoglaltsága miatt nem lehetett társai­val. A röplabdást az ifjúsági gárda játé­kosa helyettesítette, nem is akárhogyan. Már az első szettben (29-27) kide­rült nem lesz sétagalopp a Dabas elle­ni ütközet, ezt a teóriát a folytatásban meg is erősítette a Dorog ESE. A má­sodik felvonást a vendégek nyerték (20-25), sőt a lelkesedés a harmadik szettben (23-25) is kitartott. Szerencsé­re időben ébredtek a hazai csapat játé­kosai, újra szoros szettben, de életben tartották a reményeket. Az utolsó, egyben mindent eldöntő ütközetett jobban bírták erővel a hazaiak, és ösz- szességében megérdemelt győzelmet arattak. Ezt az elvet támasztotta alá Csillag Gyula szakosztályvezető is.- Szoros meccs volt a javából, bár a játék színvonala hagyott némi kíván­nivalót maga után - kezdte nyilatko­zatát a Dorog ESE első embere. A bemelegítésnél még mindenki biza­kodó volt, majd a fiúk egy kicsit megijedtek, ami túl görcsössé tette játékukat. Dicséretet érdemelnek mind, de én elsősorban Novák Ta- I más teljesítményét emelném ki, aki j éjszakai műszak után is fantasztiku- I san játszott. A Dorog ESE következő mérkőzé- j sét szintén hazai környezetben vívja, j április 3-án a Zalaegerszegi együttest j látják vendégül. Csillag Gyula el- j mondása szerint akár egy újabb győ- j zelem is elképzelhető.- Nagyon képlékeny az NB I mező- j nye, legutóbb igaz, vereséget szenved- j tünk a ZTE otthonában, de most a ha- 1 j zai pálya és két győzelmünk elég önbi- ! zalmat adhat - tekintett a jövőbe a szakosztályvezető. Ideje lenne nekünk is beleszólni a bajnokság alakulásába, s ha megverjük az egerszegieket, sőt Győr és a MAFC elleni is sikeresek le­szünk, akkor a nagy hátrányunkat le­tudva előbbre is léphetünk. • Hajdú Máté j Dorog ESE - Dabas 3-2 (29-27, 20-25, 23-25. 27-25, 15-11) Dorog ESE: Novák Tamás, Farkas Tamás, Kovács Ferenc, Kreizinger László, Kislaki Viktor, Tóth Tamás, j Edző: Kunné Bezzeg Judit. Tét nélküli utolsó forduló vár a sakkozókra K K Nem jut egy osztállyal feljebb a megyei sakkcsapat bajnokságban szereplő Esztergomi Sakk Club. A csapat miután vereséget szenve­dett Kisbér gárdájától, matematika­ilag is lemondhatott a feljutásról. Az idegenben megvívott találkozó nem kis meglepetéssel kezdődött - a hazai Kisbér nem bízott semmit a vé­letlenre -, két nemzetközi mesterrel állt ki az esztergomiak ellen. Az első táblán Gonda László, míg a másodikon Farkas Gyula rohamozott, természetesen mindkettő győzelemmel zárta viadalát. Az Esztergomi Sakk Club három győ­zelmet, két döntetlent és négy veresé­get könyvelhetett el. Győztes partit ví­vott Meiszner Ferenc, Gál Lajos és Tóth Gyula, míg Kovács Géza és Malatinszky Csaba döntetlennel vég­zett, a többi asztalon vereség született. A csapat vasárnap újra Kisbér együt­tesével találkozik, de most hazai pályán játszanak, a mostani ellenfél második számú együttese ellen. A találkozó már csak formalitás lesz, mivel az Esztergo­mi Sakk Club behozhatatlan hátrányba került az előtte állókkalszemben. • Nb Allen Iverson hathatós közbenjá­rásának és húsz pontjának köszön­hetően a Philadelphia 96-89-re győzte lé a szebb napokat is látott Los Angeles Lakerst az NBA soros fordulójában. A másik „angyali” csapat is vereséget szenvedett, a Los Angeles Clippers hazai pályán maradt alul a Minnesota Timber- ; wolves ellen (89-85). Bronzérmes tánc a kontinensviadalon Törökgyörgy Melinda - Maur- izio Vescovo páros a dobogó harma­dik fokára állhatott fel a latin tán­cok Európa-bajnokságán. A Vilni­usban megrendezett kontinensvia­dalon az ötszörös magyar bajnok remek teljesítményt nyújtott, ami a bronzéremhez volt elegendő. SPORTSZILANKOK Harapni fognak a bolgárok LABDARÚGÁS Holnap este újabb fontos állo­máshoz érkezik a magyar labdarú­gó-válogatott. Lothar Matthäus le­génységének csak egy győzelem­mel maradnak életben a reményei a 2006-os németországi világbaj­nokságra való kijutásra. Tény, hogy nem lesz sétagalopp a bolgárok elleni hazai mérkőzés, már csak annak fényében sem, hogy a szer­dai ellenfél szombaton nagy verést ka­pott Svédországban (0-3). A bolgárok győzelmi reményekkel érkeztek Stock­holmba, de eg\’ kiállítás miatt elszálltak a reményeik. Sztoicskov csapata nem csügged, hol máshol, mint a budapesti Szusza Ferenc-stadionban szeretnék kiköszörülni a csorbát. A magyarok háza táján sem jobb a helyzet, Lothar Matthäus újabb három játékostól köszönt el, állítása szerint a labdarúgók nem tettek meg mindent az edzéseken. Nem lesz egyszerű ösz- szecsapás, csak a csodában reményked­hetünk. Na meg Lothar önbizalmában. • NAGY Rekordok könyvébe illő eredmény Nem csak a magyar felnőtt női kézi­labdacsapat szerepel remek formában mostanság, de az utánpótlásra sem lehet egy rossz szavunk. Főleg nem a junior kézilabda-világbajnokságon elért ered­ményre Moldávia ellen. A magyar vá­logatott a berlini selejtezőben 57 (!) gó­los győzelmet könyvelhetett el a moldá- vok ellen és veretlenül lett csoportelső. Az eredmény: Magyarország - Moldávia: 65-14