Hídlap, 2004. október-december (2. évfolyam, 195-257. szám)

2004-10-12 / 202. szám

8 HÍDLAP • 2004. október 12., kedd SPORT Esélyt sem adott a győzelemre az Esztergomi Vitézek a Pécsi Indiánok ellen A Vitézek bajnokhoz méltó teljesítményt nyújtott R Ö G B ___I Az NB l-es rögbi bajnokság ötödik fordulóját rendezték a hét végén. A listavezető Esztergomi Vitézek hazai pályán fogadta az NB I újoncát, a Pécsi Indiánokat. A mérkőzésen fö­lényes hazai siker született. i A Vitézek csapatában nem kapott helyett a múlt héten Százhalombattán fejsérülést szenvedő Hock István. A já­tékos inkább pihent, mivel a gárdára szombaton (Kispesti Elefántokkal talál­koznak) sokkal keményebb mérkőzés vár, mint a Pécsi Indiánok ellen volt. Visszatérve a mérkőzésre, jól kez­dett az Esztergomi Vitézek. Az első félidőben a srácok tökéletesen betar­tották Szőlősi László vezetőedző tak­tikáját, sorozatban születtek a célok (37-0). A folytatásban sem állt le a ha­zai henger, bár a vezetőedző állítása szerint mindenki célt akart vinni. A pécsiek hősiesen védekeztek, egyet­len helyzetüket kihasználták, de nem tudták megakadályozni az átütő erejű támadásokat. A mérkőzés vége felé összekapták magukat a hazai játéko­sok, és meggyőző, nagy célarányú győzelmet arattak. Az Esztergomi Vitézek szombaton Vácon játszanak a Kispesti Elefán­tokkal. A két veretlen csapat derbije rangadónak minősül, óriási összecsa­pásra van kilátás. Esztergomi Vitézek - Pécsi Indiá­nok 87-7 (37-0) Esztergom, Kolping pálya, 200 néző Vezette: Priskin Esztergomi Vitézek: Heckel, Ju­hász, Nagy R., Novák, Marosi, Koller, Szőlősi; Deli, Pfeiffer, Bíró, Böhm, Köbli J., Köbli R, Molnár T, Tauber. Csere: Crestici, Siroki, Sze­gi, Fülöp, Bádi. Edző: Szőlősi László Célok: Szőlősi 15, Bíró 8, Koller 10, Deli 10, Tauber 10, Juhász 5, Nagy R. 5, Novák 5, Pfeiffer 5, Heckel 5, Crestici 5, Köbli R 4. Szőlősi László (Esztergomi Vité­zek): Az első félidőben jó teljesítményt nyújtott a csapat, majd a folytatásban ki­csit kapkodóbb volt a játék, mindenki ment előre fejetlenül. Miután felemeltem a hangom, újból koncentráltak a játéko­sok. Elégedett vagyok az eredménnyel, ha a fiúk betartják a taktikai utasításokat, akkor bárkit képesek megverni. Durucskó József (Pécsi Indiánok): Kedvesen fogadtak minket az esztergomi­ak, de a pályán már a csatáé volt a fősze­rep. Az eredményből kitűnik, hogy nem nagyon tudtunk ellenállni, igaz öt sérül- tünk is volt. A küzdés megvolt, de ennél jóval többet várok csapatomtól. Tavasz- szál szeretnénk pontban közelebb kerülni a Vitézekhez. Az Esztergomi Vitézek második számú csapata is játszott a hétvégén, hazai pályán fogadták a veretlen Bé­késcsabai Bikák együttesét. Az NB Il-es Vitézek magabiztos játékkal győzte le ellenfelét. NB II: Esztergomi Vitézek - Bé­késcsabai Bikák 34-14 (20-0) Esztergom, 100 néző Vezette: Magyarovics Esztergomi Vitézek: Pálfi, Sinkovics, Faragó, Bádi Balázs, Labanc, Haspel, Kiss V, Crestici, Csépke Cs., Kontics, Kiss Balázs, Fehér, Roosz, Baragyin, Fülöp. Csere: Bádi B., Csákvári, Üve­ges. Célok: Kiss V 10, Csépke Cs. 8, Kontics 6, Haspel 5, Roosz 5. • NB A párkányi és esztergomi labdarúgók sikere Párkány A régió labdarúgó-bajnokságaiban szereplő csapatok közül csak az ESC és Párkány lépett pályára, a Dorog FC szabadnapos volt. A két csapat idegenből hozta el a három pontot. Léva - Párkány 1-6 (1-4) Bizonytalan volt, hogy' sor kerül-e a járási rangadóra, mivel a lévaiak háza táján anyagi gondokkal küzdenek. A mérkőzést mégis megrendezték, ame­lyen a 13. percben a hazaiak szereztek vezetést. A gyorsan jött gól felrázta a párkányiakat, öt perccel később sike­rült egyenlíteni, Kúrák volt eredmé­nyes. A találat megnyugtatta a vendé­geket, akik sorozatban gyártották a helyzeteket, s most a befejezésekbe sem csúszott hiba. Három perccel az egyenlítő gól után újból Kúrák talált be, ő értékesítette a megítélt büntetőt. A 26. percben Tárnyik is feliratkozott a góllövők közé, majd öt perccel az el­ső félidő lefújása előtt Gavron is beta­lált, így 4-l-es vendégelőnnyel tértek pihenni a felek. A lévaiak a folytatás­ban sem találták a párkányiak ellen­szerét, a 65. percben Saláta,, majd a vé­delem oszlopa, Marsai Zsolt volt ered­ményes. A mérkőzés végéig több hely­zete is volt a párkányiaknak, de ezek már kimaradtak. A Léva elleni találko­zót teljesen megérdemelten nyerte meg a párkányi csapat, s győzelmével megkezdte a felzárkózást a bajnoki ta­bellán. Lapár Miroslav ügyvezető igazgató nem lett bizakodóbb a nagyarányú győzelem ellenére sem, bár dicsérte csapata helyzetkihasználását. — Annak ellenére, hogy a lévaiak anya­gi gondokkal küzdenek, ők szereztek ve­zetést a találkozón. A fiúk egy kicsit lebe­csülték ellenfelüket, de nagy örömömre ez nem bosszulta meg magát. A gyors egyenlítés jókor jött, utána pedig már nem volt gond. Ezek a mérkőzések a leg­veszélyesebbek, mikor csak a három pont megszerzése az elfogadható. A csapat jól teljesített, három mérkőzésből öt pontot szereztek, így elmarad a büntetés és ma­rad minden a régiben. Az egész csapat ki­tett magáért, a helyzetek kihasználásá­ban is jeleskedtek. Nem szabadna senkit kiemelni, de Kúrák teljesítménye, két gól­ja és három gólpassza magáért beszél. Ka­pusunk is jól helytállt, sőt az öregebb já­tékosok is húzóerőnek számítottak. Vértesi Erőmű - Esztergomi SC 1-2 (0-1) Az esztergomiak a Komárom ellen elveszített mérkőzés után bizonyíta­ni szerettek volna, ennek tudatában kezdték a Vértesi Erőmű elleni talál­kozót. Jó iramban indult az összecsa­pás, mindkét gárda több helyzetet is kidolgozott. Az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést az ESC, Nagy Márton 17 méterről lőtt a vendéglá­tók hálójába. A folytatásban a Vérté- si Erőmű az egyenlítés érdekében mindent egy lapra téve rohamozott, és egy védelmi hibát követően sike- rült is az egyenlítés. Az utolsó perce­ket azonban jobban bírta a vendég­csapat, egy szöglet utáni kavarodás­ból Patkó Péter talált be, eldöntve ez­zel a három pont sorsát. Tóth László, az ESC titkára szerint megérdemelt vendégsiker született.- Jó iramú meccset játszottunk, és a győzelem is meglett. A győztes gólunkat egy kisebb incidens előzte meg, miivel a szögletet követően a partjelző lest intett, de egy vértesi játékos a gólvonalon tar­tózkodott, így lesállásról szó sem lehetett. A játékvezető fújt, de a gólt megadta. Ez biztos megzavarta a hazaiakat, de amit a bíró megad, az gól. Megérdemeltük a há­rom pontot. • NB 6-1-re múlta felül Léva csapatát LABDARÚGÁS Marsai Zsolt (hármas számmal) lőtte a párkányiak utolsó gólját Pozsonyi Agnes aranyérmet szerzett D U A T L 0 __H Ku nmadarason került megrende­zésre a duatlon Diákolimpia Orszá­gos Döntője, ahol az Esztergomi Triatlon Club versenyzői remek eredményeket értek el. A versenyzők több korcsoportban álltak rajthoz, a Duatlonosokat a rossz időjárási körülmények sem akadályozták a versenyzésben. Az Esztergomi Triatlon Club verseny­zői a szezon utolsó megméretteté­sén is kitettek magukért, Pozsonyi Ágnes a negyedik korcsoportban a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Ugyanebben a csoportban Nagy Angéla ötödik lett. A fiúk negyedik kategóriájában Hangya Bálint 16. helyezést ért el. Egy korcsoporttal feljebb Osvald Adrienn tizedik, míg &UATLOM Erős Gábor a kilencedik helyen vég­zett. A versenyzőket Heer Lajos és Zámbó Tibor készítette fel. Heer Lajos az Esztergomi Triatlon Club elnöke szerint jól szerepeltek ta­nítványai, Pozsonyi Ágnes kiemelke­dett a mezőnyből. A versenyzőknek idén ez volt az utolsó versenyük, rövi­desen elkezdik az alapozást és a felké­szülést a jövő évi szezonra. • NB Nagy Balázs jegyzete Mi történt, Lothar? Úgy érzem, a kérdés jogos. Mi történt vajon - újra - a magyar labdarú­gó-válogatottal Svédországban? Talán megint nagy volt a fogadkozás, túl sokat remélt a válogatott, túl nagy volt a felhajtás. Bravúrra készült Lothar Matthäus legénysége, sikeres akart lenni a tizenegy pályára kül­dött játékos, majd a 26. percben Fredrik Ljungberg bevitte az első talála­tot. Ezt követte Gyepes Gábor félelmetes hibája, majd jött Király asz- szisztálása Svensson mindent eldöntő góljához. Két idegenbeli mérkőzés, két zakó. Hiába a fogadkozás, hiába az új címeres mez (bár ettől nem lő­nek jobban hazánk fiai), elszállni látszik az esély, ami a csoportsorsolás- j kor még fennállt. Jómagam már a mérkőzés közben (2-ü-s svéd előnynél) azon törtem a fejem, vajon a magyar szövetségi kapitány milyen indokot talál ki megint? És kitalált: „felháborító, hogy a játékosok a mérkőzést követően nem rúgták szét az öltözőt”. Hát igen, ha a pályán nem megy, akkor legalább az öltözőben tegyünk kárt. Félretéve a viccet, a magyar í labdarúgás legjobb formában lévő játékosai ennyire voltak képesek Svéd­országban. Nem hiszem, hogy Lothar Matthäus csodát tud tenni. Az ala­poktól kéne kezdeni, arra pedig nincs idő. November közepén Máltára utazik a válogatott. Azt hiszem, most nem kéne fogadkozni... Zágráb: PVSK a második A második helyen végzett a Rátgéber László által vezetett Pécsi VSK kosárlabdacsapat a zágrábi női felkészülési tornán, miután az utolsó mérkőzésén húszpontos győzelmet aratott a házigazda Croatia Zagreb együttese ellen. A pécsi hölgyek kö­zül Branzova és Vilipcs bizonyult a legeredményesebbnek, előbbi 22, utóbbi 20 ponttal járult hozzá a si­kerhez. PVSK-Croatia Zagreb (horvát) 88-68 (24-12, 28-17, 13-22, 23-17) A torna végeredménye: 1. Gospic (horvát), 2. Pécs, 3. Croatia Zagreb (horvát). Előrehozott mérkőzés Egy nappal korábban rendezik a Magyar Labdarúgóliga Ferencváros- Lombard FC Pápa mérkőzését. A mérkőzés időpontját az UEFA kupá­ban továbbra is versenyben lévő Fe­rencváros kérésére módosította a li­ga versenybizottsága. A felek októ­ber 23-án, szombaton 18 órától lép­nek pályára. Az NBI 10. fordulójá­nak többi mérkőzésének időpontja nem változott. Magyar foci siker A hétvégi, svédországi magyar ku­darcot némiképpen felejteti a ma­gyar teremlabdarúgó-válogatott si­kere. A Kozma Mihály által irányí­tott, a csehországi Eb-re készülő, tá­vol-keleti felkészülési túrán lévő együttes fölényes győzelmet aratott Tajvan ellen. Teremlabdarúgóink a nemzetközi tornán remek formát mutattak, hiszen korábban Japánt és Malajziát is legyőzték, így a felké­szülési torna első helyén végeztek. Tajvan-Magyarország 0-14 Shaquiüe O'Neal: új csapat, régi forma Bemutatkozott új csapatában, a Miami Heat-ben a nyáron a Los Angeles Lakerstől átigazolt klasszis center. Az észak-amerikai profi ko­sárlabda-liga (NBA) kiválósága 22 percet töltött a pályán, ezalatt 17 pontig és hét lepattanóig jutott. „ A kosárlabdában nincs olyan dolog, amit ő nem tud megtenni. Mozgéko­nyabb lett a legtöbb centernél, úgy­hogy sokan meg fognak döbbenni az idei produkcióján” - áradozott az új szerzeményről Stan Van Gundy ve­zetőedző. Az előkészületi meccsen egyébiránt Shaq teljesítménye is ke­vésnek bizonyult, a Houston 10 ponttal (85-75) nyert a Miami ellen. Crocker új világcsúcsa Világcsúcsot hozott az indi- anapolisi rövidpályás úszó világbaj­nokság záró napja. A férfi 50 méte­res pillangó számot az amerikai lan Crocker 22,71 másodperc alatt telje­sítette, ezzel átadva a múltnak az ausztrál Geoff Huegill rekordját. Az ausztráloknak gyógyír lehet a cím „elorzására”, hogy Brooke Hanson 100 női mellen és 200 női vegyesen is győzni tudott, amivel megszerezte a világbajnokság legeredményesebb versenyzője címet is.