Hídlap, 2004. október-december (2. évfolyam, 195-257. szám)

2004-11-04 / 218. szám

I • HÍDLAP • 2004. november 4., csütörtök SPORT Esélye sem volt á dorogi röplabdacsapatnak RÖPLABDA A férfi röplabda NB I ötödik és hatodik fordulójában is sima 3-0-s ve­reséget szenvedett a dorogi csapat. Az első találkozón a MAFC, míg a másikon Veszprém ellen maradtak alul. A MAFC listavezetőként látogatott Dorogra és a papírforma is1 vendégsi­kert jelzett. Az első szettben a Dorog ESE nem tudott felnőni a jobb játék­erőt képviselő MAFC fölé, a máso­dik felvonás egy kicsivel szorosabbra sikeredett, de az is vendégek győzel­mével zárult. Az utolsó szettben tel­jesen szétesett a hazaiak játéka és a MAFC megérdemelten aratott fölé­nyes 3-0-s győzelmet. A második találkozón, a hatodik fordulóban is hazai pályán bizonyít­hatott a csapat, Veszprém gárdája volt az ellenfél. A dorogiak már több­ször győztek a veszprémiek ellen, de most semmi nem jött össze az együt­tesnek, szinte megalázó vereséget szenvedtek. A Veszprém kegyetlenül kihasználta a hibákat, és félgőzzel is jobbnak bizonyult a Dorog ESE-nél. Az eredmények: Dorog ESE - MAFC 0-3 (19-25, 24-26, 17-25), Do­rog SE - Veszprém SE 0-3 (21-25, 19- 25, 22-25). • NB Egyenes úton a döntőbe Megmenekül a lévai focicsapat ? LABDARÚGÁS A szlovák harmadik ligás labda­rúgó-bajnokság utolsó előtti helye­zettjét, Léva focicsapatát a kizárás veszélye fenyegette. A párkányiak­kal egy bajnokságban szereplő csapat városi támogatást kap a gondok orvoslására. A gárda a gondok miatt kétszer nem játszott találkozót az őszi sze­zonban, s ha még egyszer ilyen elő­fordult volna, a gárda a kizárás sorsá­ra jut és az ötödik osztályba sorolják vissza. A csapat utolsó bajnoki talál­kozóján 8-0-s vereséget szenvedett, igaz rengeteg ifi korú labdarúgó lé­pett pályára. Az együttes hat ponttal zárta az őszi szezont. A hanyatlás oka az volt, hogy nyáron távoztak a szponzorok és a csapat adósságállo­mánya elérte a tízmillió koronát. A két szezon közötti szünetben lesz idő a problémák megoldására és a város vezetősége is a csapat mellé áll. • NB Mandula Petra mérleget vont a TENISZ A következő' évi versenykiírásban szeretnék egyenletes, jó teljesít­ményt nyújtani, hogy ne érjenek olyan kudarcok, mint idén - kezdte beszámolóját Mandula Petra a bu­dapesti sajtótájékoztatón. A találkozón ott volt Köves Gábor, Mandula Petra edzője is, aki a sajtó képviselőinek beszámolt arról, mik történtek a teniszezőnővel a 2004-es évben. A múlt történései után szó esett a jövőről is, hogy mennyire vál­tozik Mandula Petra versenybeosztá­sa a 2005-ös esztendőben.- Az év eleje nagyon szépen indult, öt hónapig tanítványom kirobbanó formában teniszezett, bekerült a leg­jobb harminc játékos közé. Az év má­sodik felében viszont nem jöttek az tavalyi évről eredmények, Mandula vissza is esett az ATP-ranglistán. Sokkal okosab­ban kell beosztani a versenyeket, hogy jövőre ne kerüljünk hasonló helyzetbe - nyilatkozott a tavalyi és idei évvel kapcsolatban az edző. Köves Gábor kitért arra is, hogy nagyon nehéz összeállítani a ver­senynaptárt, mert nem mindegy, hogy Dél-Amerikából utazik vissza Petra Európába, vagy közelebbről.- Petra már nem 17 éves, mentáli­san is muszáj feltöltődni egy-egy verseny után. Számszerűleg még nem tudok pontos adatot mondani, de talán 20 egyéni és 15-18 páros via­dalon fog szerepelni Mandula. Cél, hogy minél kiegyensúlyozottabban teljesítse a 2005-ös szezon versenyeit - zárta mondandóját Köves Gábor. Lapunk szombati számában interjút olvashatnak Mandula Petra teniszezővel. • Nagy Balázs A hét végén nagyszabású birkózó viadal lesz Esztergomban BIRKÓZÁS Nyolc fővel utazott el Egerbe a BVSC-GANZ-TÁT birkózócsapata a serdülő fiú kötöttfogású csapatbaj­nokságra, ahol a várt sikerek nem maradtak el. A hosszú út ellenére a birkózók legjobb formájukat nyújtották, így a csapat három klub felett fölényes győzelmet aratva jutott be a négyes döntőbe, melynek helyszíne és ideje sorsolás útján lesz meghatározva. A négyes döntőbe jutott serdülő csapattagok névsora 35 kg: Molnár Adám (Tát), 38 kg: Lévai István (Sárisáp), 42 kg: Leskó Gábor (Tát), 47 kg: Donigoid Péter (Tokod), 53 kg: Lévai Attila (Sárisáp), Hlavati Dávid (Nyergesújfalu), 59 kg: Hlavati Dániel (Nyergesújfalu), 66 kg: Maros Péter (Nyergesújfalu), 72 kg: Pápa Péter (Tát), 78 kg: Laka­tos Attila (Budapest), +85 kg Balog Béla (Budapest). A versenyzőket Lé­vai Zoltán készítette fel. A BVSC-GANZ-TÁT birkózói nem sok szünetet kapnak, ugyanis a hét végén Esztergomban, a Pézsa Ti­bor Sportcsarnok ad otthont a megye egyik legnagyobb és legszínvonala­sabb rendezvényének, a serdülő egyéni fiú kötöttfogású és lány orszá­gos birkózó bajnokságnak. A számos birkózó klubot felvonultató viadal Menyhárt Gábor és Lukács Ferenc bajóti műkőkészítő mesterek támoga­tásával kerülhet megrendezésre. A verseny szombati napján 12 órá­tól 19 óráig selejtező küzdelmek foly­nak, majd vasárnap i órától 11 óráig az elődöntőkre, 11 órától pedig a döntőkre kerül sor. • NB Zöld-fehér győzelem Esztergomban Esztergomi KSE - FTC 22-43 (11-22) KÉZILABDA Tegnap este 18.30-kor az EKSE a Ferencváros csapatát fogadta a női kézilabda NB I soron következő mérkőzésén. A bajnokság negyedik helyén álló vendégek a papírformá­nak megfelelően magabiztos győ­zelmet arattak Németh Sándor ta­nítványai felett. A várakozásoknak megfelelően, nagy iramban kezdődött a találkozó. A fe­rencvárosiak azt játszották, amit az el­múlt találkozókon is: gyors támadások, leindítások és villámgyors visszazárás a helyzeteket követően. Az esztergomiak nem egész tíz percig tudták tartani az FTC ritmusát, utána a zöld-fehérek fo­kozatosan elhúztak a vendéglátóktól. A 22. percben már 18-9 volt az eredmény a Ferencváros javára. A félidőre 11-22- vel vonultak a felek. Németh Sándor a szünetben csak néhány perc pihenőt engedélyezett a lányoknak, akik utána a pályára vonultak és bemelegítéssel vár­ták a második játékrészt. A folytatás­ban sem változott sokat a játék képe, az EKSE-nek csupán felvillanásai vol­tak, ami nem volt elég ahhoz, hogy megállítsa a Ferencvárost. A mérkő­zés végén a vendégcsapat az őket elkí­sérő szurkolóknak játszott, megkö­szönve ezzel a kitartó bíztatást. További eredmények: Kőbányai Spartacus - Liss-Hódmezővásárhelyi NKC 29-26 (17-14), Pikker-PTE- PEAC-Kiskunhalasi NKSE 25-29 (13- 20), Cornexi-Alcoa - Győri Grabo­plast ETO KC 31-33 (20-18). • BK SAKK A megyei sakk csapatbajnokság második fordulójában az Esztergo­mi Sakk Club hazai pályán fogadta a Komáromi AC II. csapatát. Vártnál nagyobb csata alakult ki a két együttes között, de az esztergo­miak jobb koncentrációjuknak kö­szönhetően 6,5-3,5 arányban győze­delmeskedtek. A hazai csapatban Bereczki János, Tóth Gyula, Gál La­jos, Kovács Gáza, Oravetz Ferenc győzelmet, míg Burghardt József, Horváth István és Pásztor-Túrák Pé­ter döntetlen eredményt ért el. Az Esztergomi Sakk Club két for­duló után az élmezőnyben foglal he­lyet. Kovács Géza szakosztályvezető a győzelem ellenére nem volt elége­dett csapata teljesítményével. — Ismételten 2,5 pontot kidobtunk az ablakon, melyet kellő odafigyelés­sel megszerezhettünk volna. Az első hét táblán összeállt a csapat, az utol­só három asztalon viszont javulnunk kell. November 14-én Naszályon rangadót játszik városi sakkcsapa­tunk. Győzni szeretnénk - nyilatko­zott a szakosztályvezető. • NB Korábban kezd az FTC Az elmúlt napokban többirányú tárgyalás zajlott a Ferencváros és a Feyenoord képviselői, a mérkőzést közvetítő televíziós társaság és az UEFA között a ma esti UEFA kupa mérkőzés kezdeti időpontjáról. Az Európai Labdarúgó-szövetség végül a kezdési időpontot a korábban terve­zettnél negyed órával előrébb hozta, így a mérkőzés ma este háromnegyed kilenckor kezdődik a Puskás Ferenc stadionban. A Ferencváros számára kedvező hír, hogy a zöld-fehérek ma­cedón válogatott támadója, Alekszan- dar Bajevszki felépült, és ha László Csaba edző is úgy akarja, akkor pályá­ra léphet a holland sztárcsapat ellen. Újabb magyar a Premier Leauge-ben? Úgy tűnik, hogy megnőtt a szi­getországi klubok kereslete a magyar labdarúgók iránt. Gera, Király és Torghelle után most Kőhalmi And­rásnak van komoly esélye arra, hogy Angliában, a Leeds United csapatá­ban folytassa pályafutását. Az Új­pest 23 esztendős játékosa október­ben már részt vett egy egyhetes próbateszten a szigetországban, és úgy tűnik, hogy az angolok elége­dettek voltak teljesítményével: ezút­tal egy hét próbajátékra invitálják a fiatal játékost, aki bízik benne, hogy ezt követően szerződést kínálnak ne­ki a Leeds Unitednél. Nyolc vetétytárs az úszó vb megrendezésére Nagy érdeklődés övezi a 2009-es úszó-világbajnokság megrendezését: Budapest mellett további nyolc vá­ros jelezte, hogy szívesen otthont adna az úszó-, vízilabda-, műugró-, műúszó- és hosszútávúszó-világbaj- nokságnak. A Nemzetközi Úszószö­vetség (FINA) lausanne-i ülésén nyilvánosságra hozottak szerint a magyar főváros mellett Párizs, Athén, Koppenhága,'Moszkva, Ró­ma, Stockholm, valamint Dubaj és Tokió is pályázik a rendezvényre. A helyszínről jövő július 16-án, a montreali vb alatt dönt a FINA. Érmet kap Annus és Fazekas A Magyarok Világszövetsége (MVSZ) meglepő lépésre szánta el magát: Patrubány Miklós, a szövet­ség elnöke kezdeményezi, hogy ké­szítsenek egy-egy érmet az eredeti medalionoktól dopping vétség miatt megfosztott Annus Adriánnak és Fa­zekas Róbertnek. Az MVSZ elnöke szerint a két sportolót megilletik azok az alapvető jogok, mely szerint mind­addig nem tekinthetők vétkesnek, amíg az illetékes bíróság nem foglalt állást az ügyben. Az érmekre a pénzt az MVSZ közadakozásból próbálja majd összegyűjteni. Patrubány sze­rint amennyiben mégis bebizonyoso­dik a sportolók bűnössége, akkor az elkészült medalionokat felajánlják a Sportmúzeum számára. Megkezdődtek . az NBA küzdelmei Újra útjának indult a labda az észak-amerikai profi kosárlabda-baj­nokságban (NBA). Az alapszakasz nyitányán remekeltek a tavalyi szezon nagydöntősei: a finálé két résztvevője, a címvédő Detroit Pistons és a Los Angeles Lakers is győzni tudott. Eredmények: Detroit Pistons- Houston Rockets 87-79, Los Angeles Lakers-Denver Nuggets 89-78, Dallas Mavericks-Sacramento Kings 107-98. Lévai Zoltán (balra) tanítvánvai Esztereomban is a csúcsra törnek Megszerezték második győzelmüket a sakkozók