Hídlap, 2004. január-március (2. évfolyam, 1-64. szám)

2004-03-02 / 43. szám

8 2004. március 2., kedd SPORT Világsport Női vízilabda: tornagyő- zelemmel Athénba Visszavágott az olasz válogatott­nak a szerdai 4-6-os vereségért Faragó Tamás együttese a spa­nyolországi Imperiában rendezett olimpiai kvalifikációs torna dön­tőjében. Ugyan a 6-4-es magyar sikernek csak presztízsértéke van, hiszen mindkét együttes már ko­rábban beverekedte magát az olimpiára induló csapatok közé, Primászék önbizalmának bizo­nyára jót tett a szép siker. A dön­tősökön kívül Oroszország és Ka­nada szerzett athéni repülőjegyet, míg a házigazda spanyolok lema­radnak a nagy eseményről. Ami nem sikerült négy évvel ezelőtt a mieinknek, azért most harcba szállhatnak, a selejtezőhöz hason­ló sikerek reményében. Összpon­tosításra mindenesetre már az el­ső mérkőzéstől szüksége lesz a Fa­ragó-csapatnak, mivel az olimpiai csoportbeosztás enyhén szólva féloldalasra sikeredett. A B-cso- portban a világbajnoki címvédő amerikaiak, a vb ötödik Kanada és Oroszország társaságában küzdhetnek a mieink, míg a jóval gyengébb A-csoportba az Ola­szok, az utóbbi időben halovány ausztrálok, a lelkes amatőr görö­gök, és sötét lóként Kazahsztán legjobbjai kerültek. Aquaticum-Európa-kupa: debreceni ezüst Nem sikerült a legnagyobb bravúr a Debreceni Vadkakasok kosara­sainak, mivel a hazai pályán meg­rendezett Aquaticum-Európa- kupa főcsoport-döntőjébe ugyan beverekedték magukat Sitkuék, ott azonban végeredményben si­ma, 77-93-as vereséget szenved­tek az esélyesebb német Mitteldeutscher Weissenfels együttesétől. A sztárok egész sorát csapatukban tudó vendégek vé­gig magabiztosan kosaraztak, és tarották a 10 pontos távolságot a lelkes, de ezúttal kevésbé jól játszó debreceniek előtt. Különösen a 40 éves Alexis, az egykori NBA-s játékos volt elemében, 27 pontot szórva a négy negyed alatt. A mi­einknél Bukva 24 pontja érdemel említést, míg az amerikai Green ezúttal mindössze 13 pontig jutott, és sorra hibázott a döntő szituáci­ókban. A nagydöntőre így nem utazhat el a hajdúsági együttes, amely azért így is dicséretet érde­mel, hiszen sohasem látott nagy sikert ért el döntőbe jutásával. Spanyol foci: szökik a Real Madrid Kezd elszakadni az éllovas Real Madrid az őt üldöző csapatoktól a spanyol bajnokságban, miután a hétvégén 75 ezer néző előtt a Celta Vigo elleni 4-2-es sikeré­nek köszönhetően már 59 pont­tal vezeti a tabellát, a dobogósok pedig sorra megbotlottak. A Va­lencia a Montjuic arénájában kapott ki (2-1) az Espanyol ellen, míg a Deportivo La Coruna az egyre jobb formát mutató Barce­lona ellen hajtott fejet, méghozzá hazai pályán (2-3). A katalán sokk következtében immár nyolc pont Raulék előnye a táblázaton az 51 pontos Valencia, és kilenc az 50 pontos Depor előtt. Elszalasztott győzelem Esztergomi KSE - Vasas SC 22-27 (10-12) fia Esztergomi KSE a hét­végi bajnokin nem tudott él­ni a lehetőséggel, ezért a meglehetősen gyenge napot kifogó Vasas megérdemel­ten ünnepelhetett a mérkő­zés lefújását követően. A bajnokság ötödik helyén álló budapesti csapat ellen az előrejelzések szerint is csupán akkor lett volna esélye a győze­lemre az Esztergomnak, ha minden poszton jól játszva vé­gig bírják erővel a találkozót. Ezzel szemben a mérkőzés ele­jén meglehetősen álmosan kezdtek a hazaiak, amit a ven­dégek ki is használtak, és há­rom-négy gólos előnyre tettek szert. Az Egom ekkor kezdett ébredezni, és ezzel együtt felzár­kózni is, ám az angyalföldi gár­da mégis tovább tudta növelni az előnyét, így az első félidő kö­zepén már öt góllal, 4-9-re ve­zettek a vendégek. Úgy tűnt, hogy a hazaiak ekkortájt léptek a pályára lélekben is, és helyen­ként nagyon jó játékkal egyenlí­teni tudtak (9-9). A mérkőzés­nek ebben a szakaszában mind támadásban, mind védekezés­ben a budapesti gárda fölé nőt­tek a hazaiak - fájó, hogy ezt a meccs folyamán már többször nem voltak képesek megismé­telni (sajnos még megközelíteni sem) Laurencz mester lányai. A Vasas sikeresen átvészelte a hullámvölgyet, és még a félidő­ig ismét kétgólos előnyt szerzett. A második félidőben nem sokat változott a játék képe, a hazai és vendégdrukkerek biztatása kö­zepette küzdelmes, sok hibával tarkított játékot mutattak be a csapatok. Ha már a hibáknál tartunk, meg kell említenünk - eddigi szokásunktól eltérően - a mérkőzést vezető Nagy-Túróczy bírópáros tevékenységét is, akik meglehetősen sok vitatható íté­letet hoztak, bár a mérkőzés végeredményét tevékenységük­kel nem befolyásolták. A máso­dik játékrészben állandósult a Vasas két-három gólos előnye, ami elsősorban a hazaiak pon­tatlanságának volt betudható, akik a végére el is fáradtak. A mérkőzés utolsó öt percében pályára lépett az EKSE új szer­zeménye, Lengyel Edit. A Dunaferrtől kölcsönbe kapott fi­atal kapusnak csupán néhány jó védés bemutatására maradt ideje, de ez már nem befolyá­solta a mérkőzést, így a szintén gyengén teljesítő vendégek a végeredményt tekintve sima, ötgólos győzelmet arattak. Éber István ügyvezető szerint a vere­ség elsősorban annak köszön­hető, hogy „csupán fellángolá- sinak voltak, sajnos Veszelinek nem akadt méltó párja. Wolf Alexandra ezúttal csak a táma­dásokban tudta hatékonyan se­gíteni a csapatot, a védekezésre már nem futotta az erejéből, Sipos pedig még nyomaiban sem tudta megközelíteni a Vá­sárhely ellen mutatott formáját. Véleményem szerint a kapusa­ink jó teljesítményt nyújtottak, Lengyel Edit a szakemberek szerint nagyon nagy tehetség, de egyelőre még kevés meccs­tapasztalata van. A mérkőzést megelőzően úgy gondoltam, hogy van esélyünk a pontszer­zésre, de sajnos a gyenge for­mában lévő Vasast sem tudtuk legyőzni. A teljes baloldalunk csődöt mondott, és sok játéko­sunk még átlagos teljesítményre sem volt képes ezen a mérkőzé­sen. Úgy tűnik, hogy sokaknak még mindig nem sikerült feldol­gozniuk azt a terhet, ami a ruti­nos játékosok távozása után ne­hezedett á vállukra.” Nem ártana pedig mihama­rabb feldolgozni azokat, hiszen az alapszakaszból már csak két mérkőzés van hátra, és azt kö­vetően már a bennmaradásért kell majd küzdeni az Eszter­gomnak a Békéscsabával és a Spartacussal. Egyelőre még mindkét csapatot megelőzi a ta­bellán az EKSE, de a hétvégén a Békéscsaba a Debrecen ellen aratott (!) meglepetés győzel- J mével pontszámban már beérte a királyvárosi gárdát. További eredmények: Győr - FTC 25-25, Békéscsaba - Debrecen 21-19, Dunaferr - Hódmezővásárhely 32-13, Hypo - Vác 38-27 -bic­Farsang labdarúgótorna esztergomi győzelemmel Nagyarányú győzelem az utolsó edzőmérkőzésen A hétvégén rendezték meg a télbúcsúztató pilisi „Far­sang tornát” középiskolások részére. A meghívott hat csapatból Esz­tergomot a Temesvári Pelbárt Fe­rences Gimnázium képviselte, de a meghívottak között volt a nagy múltú Budapesti Vasas serdülő csapata is. A csoportküzdelmek után a rájátszásban izgalmas és színvonalas mérkőzéseken dőlt el a végső helyezés sorsa. A torna végeredménye: 1 Te­mesvári Pelbárt Ferences Gim­názium (Esztergom), 2. Erdésze­ti és Mezőgazdasági Szakközép- iskola (Piliscsaba), 3. Budapesti Vasas serdülő válogatott (Buda­pest), 4. Zsigmond Vilmos Gim- pázium (Dorog), 5. Szalézi Gim­názium (Nyergesújfalu), 6. Muttányszki Adám Szakközépis­kola (Pilisvörösvár). Nemcsak az első helynek örül­hettek a frankások, hanem az ösz- szes különdíjat is hazahozhatták. A legjobb kapus díjat Geiszelhardt Márton szerezte meg, míg a gólki­rály megtisztelő címet Ligeti And­rás (6 gól) vihette haza. A győztes csapat névsora: Geiszelhardt Márton, Erős Pé­ter, Korompai István, Bielik Gá­bor, Kuti Dániel, Csernavölgyi Balázs, Omándi Bence, Ligeti András. Csapatvezető és edző: Tóth Béla. -nb­A hétvégén lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzé­sét a párkányi labdarúgó­csapat a trencséni ifik ellen. Az összecsapáson 8-0-ás hazai siker született. A rossz időjárási körülmények ellenére sor került a találkozóra, a párkányi csapat azzal a tizenegy játékossal állt fel a trencséniek el­len, akiknek nagy szerep jut majd a héten kezdődő bajnokságban. Lapár Miroslav ügyvezető el­mondta, hogy a csapat jól moz­gott, tökéletesen oldotta meg az előre kért feladatokat. „A fren- cséni ífigárda a héten Komárom­ban játszott, ott is nagy gólkü­lönbségű vereséget szenvedtek (8-3), így ellenünk a kelleténél fá­radtabban léptek pályára. 8-0-ra nyertünk, ehhez ualójában sokat nem lehet hozzáfűzni. Vrtiel öt gólt szerzett, Tárnik, Sováb és Balázs Gergő pedig egyszer talált be az ellenfél kapujába. ” A fiúk az utolsó edzőmérkőzést követően már a hétvégi bajnoki rajtra készülnek, ami rögtön egy nagy "rangadóval indul Dőlné Vestenice ellen. „Ha az időjárás kegyes lesz, akkor megrendezik a harmadik liga első fordulóját, fiz ellenfélről tudni kell, hogy az őszi szezon után ók állnak az első he­lyen, mi pedig a harmadikon. Egy esetleges győzelemmel a élre ugorhatnánk. ” A Szlovák Labda- | rúgó Liga illetékesei csütörtök es­tig döntik el, hogy megrendezés­re kerül-e az első forduló vagy úgy, mint a magyar NB I-ben ha­lasztani fognak. -nb­A párkányi labdarúgócsapat tavaszi programja: Március 7.: Dőlné Vestenice- Párkány, március 14.: Párkány- Nemsová, március 20.: Komárno-Párkány, március 28.: Párkány-N. Zámky, április 4.: Neded-Párkány, április 11.: Párkány-Topolcany, április 18.: J. Bohunice-Párkány, április 25.: Párkány-Led. Rovne, má­jus 1.: Myjava/T Lúka-Párkány, május 9.: Párkány-Levice, má­jus 15.: Bánovce-Párkány, má­jus 23.: Párkány-Púchov B, má­jus 30.: V Lapás-Párkány, júni­us 6.: Párkány-Tmava B., júni­us 12.: Zl. Moravce-Párkány Döntetlen és az első bajnoki pont A női kézilabda NB I B-ben szereplő Tatabányai SC az őszi szezont győzelem nélkül zárta, sőt még pontot sem tudott szerezni. A hétvé­gén megtört az „átok” és a hölgyek hazai pályán 26-26-os döntetlent játszottak a Szombathelyi TK ellen. A döntetlen egy pontot hozott a konyhára, s bár a győzelem is meg lehetett volna, örülni kell ennek a sikernek. Az első félidőben a csapatok fej fej mellett haladtak, né­ha pár góllal meglépett a szombathelyi alakulat, s a szünetre is előn­nyel tértek (13-15). A folytatás is hasonlóra sikerült, de a hazaiaknak sikerült felzárkózniuk a hajrára. A két bajnoki pont elérése is közel volt, de a döntetlen inkább illett a játék képéhez. Az eredmény: Tatabányai SC - Szombathelyi TK 26-26 (13-15) Simán győztek a hazaiak Ötven néző előtt játszott edzőmérkőzést a Ácsi Kinizsi. A labdarúgó mérkőzésen a Környe gárdáját fogadták hazai pályán, s két ellentétes félidőt láthattak a kilátogatok. A kömyei csapat kétgólos előnyt szerzett (1-3) az első 45 percben, de a folytatásban felébredt az Ácsi Kinizsi. A szünet után újult erővel tért pályára a hazai csapat és jobban akarta a győzelmet. A más hozzáállás gólokban is megmutatkozott és sikerült megfordítani az állást. Az NB Ill-as Ácsi Kinizsi más-más félidőt produ­kált, de a 90 perc eltelte után a győzelem teljesen megérdemeltnek ha­tott. Ledolgozták a kétgólos hátrányt, sőt az elért gólokhoz még kettőt hozzá is tudtak tenni úgy, hogy a Környe már be se talált a kapuba. Az eredmény: Ácsi Kinizsi - Környe 5-3 (1-3) Regionális sport A Conta-Ker sikere A tatabányai Conta-Ker csapa­tának győzelmével ért véget a novemberben útjára induló Jako-kupa teremlabdarúgó baj­nokság. A döntőbe négy együt­tes került be (Conta-Ker, Reisser, Güntner, Grill Team) és körmér­kőzéses rendszerben találkoztak egymással. Az utolsó körre már nem maradt izgalom, mivel a Conta-Ker már az első mérkőzé­seken bebiztosította a végső győ­zelmet. A legjobb kapus díját Lacza Albin nyerte, a torna gól­királya Mayer Árpád lett. A leg­sportszerűbb csapat diját az FTK Építők együttese vihette haza. A mérkőzések után került sor az ünnepélyes díjkiosztóra. Nagy csatában győztek a dágiak A férfi röplabda Extraligában sze­replő Dági SE a hétvégén ide­genbe, a Tisza partjára látogatott, a Papíron SC Szeged otthonában lépett pályára. Remekül kezdtek a vendégek, az első szettet hoz­ták, s nem úgy tűnt, hogy az el­lenfél egyenlíteni tud. Mégis így történt, a hazaiak megnyerték a második felvonást és a csapatok kezdhettek mindent elölről. A dágiak nem ijedtek meg és a foly­tatásban esélyt sem adtak a sze­gedieknek, bár a harmadik játsz­ma végjátékában többet hibáztak a kelleténél. Ez viszont nem befo­lyásolta a végeredményt, a Dági SE megérdemelten vihette haza a bajnoki pontokat. Az eredmény: Papíron SC Szeged - Dági SE 1-3 (-21, 21, -25, -22) Győzött a Tatabánya Sima hazai győzelmet aratott a férfi kézilabda-bajnokságban szereplő Tatabánya Carbonex KC. A megyeszékhely csapata hazai pályán fogadta a Békési FKC-t, és már az első félidőben tetemes előnyre tettek szert (21- 12). A folytatásban sem festett másként a játék képe, a tatabá­nyaiak nem engedtek ki és végig koncentrálva fölényes győzelmet arattak. A sikernek köszönhető­en a bajnokság harmadik helye megmaradt a Tatabányának. Az eredmény: Tatabánya Carbonex KC - Békési FKC 37- 23 (21-12) Totólista + tippek 9. hét (2004. február 28-29.) 1. B. München - Wolfsburg 2-0 1 2. Bochum - Rostock 0-0 X 3. Bremen - Dortmund 2-0 1 4. Frankfurt - M.gladbach 3-1 1 5. Hamburg - Leverkusen 3-11 61. FC Köln -1860 Münchenl-3 2 7. VfB Stuttgart - Schalke 0-0 X 8. Hannover - Hertha 1-3 2 9. Freiburg - K.lautern 1-0 1 10. Empoli - Udinese 2-0 1 11. Parma - Roma 1-4 2 12. Perugia - Bologna 4-2 1 13. Sampdoria - Chievo 1-0 1 14. Lazio - Milan 0-1 2 Ezen a héten a tippeket Steindl Ba­lázs, a szerkesztőség munkatársa adta. Háromtalálatos szelvénye lett volna. Ötöslottó: 13, 36, 53, 59, 75 Hatoslottó: 3, 10, 20, 23, 25, 40, 29 Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind * Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisölved • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Mariahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysallo • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér Á h/ítmlóileói tno/'/'Cpn ctnhili-rnlni Irolf n iipWpImpÍ