Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-09-09 / 5. szám (6. szám)

2003. szeptember 9., kedd SPORT Világsport Brazilos VB-rajt: Kolumbia- Brazília 1:2 Megszakadt a világbajnok brazil labdarúgó-válogatott kolumbia elle­ni, idegenbeli rossz sorozata, miu­tán, 1969 óta először Ronaldo és Kaká góljaival 2:1 -re legyőzték a hazaiakat Baranquilla-ban. Az 55 ezer néző előtt lejátszott mérkőzé­sen a brazilok szereztek vezetést a Real Madrid támadója révén, ami­nek Ronaldo különösen örülhetett, mivel különböző okok miatt még életében nem játszott VB-selejtezőt. Hiába egyenlített a kolumbiai csa­pat Angel jóvoltából a félidő vége előtt, ez csak átmeneti zavarokat okozott a világbajnok klasszisainál, akik Kaká 62. percben szerzett talá­latával végleg feltették az i-re a pontot. A brazil csapatban szerepet kapott többek között Cafú, Roberto Carlos, Ze Roberto, Emerson és Rivaldo is. Előselejtezők Rigában Hétfőn különgéppel elutazott Lettországba a felnőtt és az után­pótlás labdarúgó-válogatott, hogy sorsdöntő Európa-bajnoki selejte­zőkön vegyenek részt Rigában. A keddi nap az U-21-es csapat mér­kőzésének jegyében telik majd, mi­vel Róth Antal csapata a hazai fia­talok ellen találkozik, magyar idő szerint 17 órakor. Bátran elmond­ható, hogy az összecsapásnak mi vagyunk az esélyesei, a sérülések miatt sok magyar hiányzó ellenére ugyanis a lettekben élhet még a bu­dapesti, 3:l-es vereségük emléke. Bár Juhász Rolandéknak a csoport- győzelemre már csak matematikai esélye van,, a második helyre még odaérhetnek a fiúk, feltéve, hogy október 10-én, Lengyelország ellen is diadalmaskodnak. A szerdai fel­nőtt meccs előtt jó előhang lenne egy magabiztos magyar győzelem. Hajrá magyarok! Egy győzelem, egy vereség Szebben nem is indulhatott volna a magyar jégkorong válogatott Eurotoui-sorozata. Az Itáliában vendégszereplő hokisok 4-2-es győzelmet arattak a házigazda ola­szok ellen. Két negyed után Szuper Levente még csak gólt sem kapott, így a végén a mieink örülhettek. Szombaton Szlovénia ellen mérete- tett meg a magyar csapat, s a kü­lönbség 2 gólban mutatkozott meg - sajnos - a fociban is jobb szlové­nek javára. Fergeteges kezdés, gyengébb folytatás után jöhetett a zárófelvonás. A harmadik forduló­ban az ellenfél Lengyelország volt (milyen furcsa, hogy itt is a végére maradtak), s a kétfajta eredmény mellé sikerült begyűjteni a döntet­lent is. A jégkorongban ritka 1-1-es állás született hosszabbítás után. A magyarok gólját - az amúgy izgal­mas mérkőzésen - Gröschl Tamás szerezte az 58. percben. Szuper Bodrogi A Tour de France kerékpáros vi­adal egyetlen magyar résztvevője, Bodrogi László a hétvégén a hol­land Delta Profondén az összetett verseny negyedik helyén végzett. Bodrogi az egész kiírás alatt profi módon tekert, s az elért helyezés mellett 36 világranglista pontot is szerzett. A következő verseny Belgi­umban esedékes, majd jön az októ­beri hamiltoni világbajnokság. Uj sztár született Befejeződött az amerikai nyílt teniszbajnokság a New York-i Flushing Maedowsban. Rengeteg esőszünet, nagy visszatérők, végleges búcsúk és szenzá­ciós játék jellemezte az idei viadalt. „Nincs boldogabb ember nálam a földkerekén.” - nyilatkozta az el­ső Grand Slam - tornáját megnye­rő Andy Roddick a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón. Ez a megállapítás teljesen érthető, keresve sem talál­hatunk nála boldogabb és jobb te­niszezőt. A 21 éves amerikai meg­mutatta a világnak, hogy nincs még egy olyan játékos, aki ilyen haté­konysággal küldené a labdát a tér­fél másik sarkába (91 %-ban bejött az első szerva). Merész kijelentés, de az idei mezőnyben nem volt olyan teniszező, aki felvehette vol­na a versenyt vele. Tornagyőztesként érkezett New Yorkba és Grand Slam elsőként tá­vozott. Pedig a sorsolása csöppet sem volt könnyű: az első forduló­ban a brit Henmant búcsúztatta (6:3, 7:6, 6:3 - ugyanaz az ered­mény, mint a döntőben), majd a szintén ászkirály horvát Ljubicic kö­vetkezett (6:3, 6:7, 6:3, 7:6 - az első szettveszteség). A harmadik fordu­lóban a brazil Saretta labdába se rúghatott/üthetett Roddick mellett, sima mérkőzésnek voltak szemta­núi a nézők (6:1, 6:3, 6:3). A nyol- caddöntőban a belga Maiisse (6:3, 6:4, 7:6), míg a negyeddöntőben a német Schalken (6:4, 6:2, 6:3) húz­ta a rövidebbet. Magyar idő szerint szombaton éjjel jöhetett a negyed­döntő összecsapása. De milyen összecsapás volt! A szintén fiatal ar­gentin Nalbandian nagy csatára késztette a hazaiak kedvencét. Az első két szettet elveszítette Roddick, majd jött a feltámadás, az egyenlí­tés és a mindent eldöntő ötödik játszma. Nalbandian még küzdött, de a nemcsak a 38 ász, hanem Andy ellen sem tehetett semmit (6:7 3:6,7:6,6:1, 6:3). Hat mérkő­zés, hat győzelem és jöhetett a megérdemelt döntő. Nagy megle­petésre nem az első kiemelt Andre Agassi, hanem az a harmadik he­lyen rangsorolt spanyol Fererro várt rá, aki az elődöntőben átgázolt a 33 éves (formáját tekintve lehet­ne 22 is) amerikain. Roddick - Fererro döntő. S a végeredmény? Sima három szett. Az első 27 perc alatt, breaklabdából 6:3, majd egy rövidítéses második játszma (7:6), s zárásként ugyanolyan könnyed já­tékkal (6:3) meglett a hőn áhított trófea. A US Open első napján elbúcsú­zott a teniszvilág legnagyobb alakja - Pete Sampras. A viadal utolsó napján megszületett az új bajnok - Andy Roddick. Mindenki a nagy öreghez hasonlította, játékstílus, hozzáállás, kitartás, tenisztudás alapján. Nem tévedtek sokat. Sőt! Újra van kinek tapsolni és nem mellékesen egy amerikai. Ez volt az első Grand Slam- trófea, de kije­lenthető, semmiképpen sem az utolsó. Andy Roddick (amerikai, 4.) - Juan Carlos Ferrero (spanyol, 3.) 6:3, 7:6, 6:3 A nők versenyében a két Williams lány távollétében a belga lányok vitték a prímet. Mindketten amerikait vertek az elődöntőben, az első helyen kiemelt Kim Clijsters az amerikai Lindsay Davenportot bú­csúztatta, míg Justine Henin- Hardenne a hazaiak kedvencét, Jennifer Capriatit múlta felül hatal­mas csatában. A döntőt első játsz­mája 51 percesre sikeredett és az előny Henin-nél volt (7:5). Az el­lenfél a következő felvonásban sem találta meg az ellenszert, s 5:l-es állásnál már borítékolható volt, ki is lesz az idei amerikai bajnok. Az el­ső meccsalbdát könyörtelenül érté­kesítette Justine, ezzel a Roland Garosson aratott diadala után pá­lyafutása második GS-trófeáját vi­hette haza. A sajtótájékoztatón el­hangzottakkal - „Én vagyok a leg­boldogabb nő az egész világon” - mindenki egyetértett. Justine Henin-Hardenne (belga, 2.) - Kim Clijsters (belga, 1.) 7:5, 6:1 nb Játszik a csapat! Esztergomi KSE - DVSC-Valdor 29-22 (13-10) Esztergom, 550 néző Mérkőzésvezető: Nagy E - Túróczy J. Összeállítások, Esztergom: Kurucz O.-Lánczos K. 4, Pőcze J. 3, Wolf A. 4, Csernus K. 6, Vészeli J. 3, Vincze Zs. 1 Csere: Körmöczi B., Nagy M., Si­mon 0., Sipos K., Tóth M. 5, Gálhidi Zs. 2, Povázsay N. 1, Edző: Laurencz László DVSC: Szász M-Kereki E. 3, Gálái M. 3, Lakataite R. 5, Nyilas T, Szűcs G. 6, Szabados 1. Csere: Szamozvanova I., Madai P, Nagy K., Orbán A. 1, Sopronyi A., Trbojevic M. 4. Edző: Balogh Zoltán A telt ház előtt pályára lépő csa­patokat az esztergomi szurkolók meglepetéssel fogadták: az augusz­tusi, macedóniai junior világbaj­nokságon ezüstérmet nyerő ma­gyar válogatott hazai és vendégjá­tékosainak - Simon Orsolya, Szűcs Gabriella és Sütő Marian - egy-egy virágcsokorral köszönték meg a si­kert. A kezdő sípszó elhangzása után nagy iramban kezdtek a csapatok. A debreceniek Szűcs és Kereki talá­latával két gólos előnyhöz jutottak, a hazaiak azonban gyorsan vála­szoltak. Az 5. percben már ők vezet­tek kettővel és a mérkőzés hátrale­vő részében a debreceni csapat már nem tudta visszaszerezni a ve­zetést. A 14. percben a vendégek edzője időt kért, hogy rendbe szed­je a csapatát, de ez sem állította meg az esztergomiak rohamait. A csapatok a mérkőzésnek ebben a fázisában meglehetősen sok hibá­val játszottak, ezért Laurencz László is követte debreceni kollégájának példáját. Az időkérés után kiderült, hogy a tapasztalt mester remek ta­nácsokat adhatott, hiszen a hazaiak három gólos vezetéssel vonulhattak pihenni. A szünetet követően to­vábbra is az esztergomi gárda do­minált a vendégekkel szemben, aki­ket egy szabálytalan csere teljesen összezavart. Ennek, valamint a fél­idő közepén begyűjtött kettős em­berelőnynek köszönhetően a haza­iak hat gólos előnyre tettek szert. A kapuban olykor bravúrokat bemu­tató Kurucz Orsolya és a második félidőben parádésan játszó Lánczos Krisztina eldöntötték a meccs kime­netelét. Az esztergomi szurkolók a biztos győzelem tudatában felsza­badultan buzdították csapatukat a „...már nem kell túl sok a harminc­hoz” refrénű nótával. Az anyagi gondjaik ellenére nagyon jól játszó hazaiak azonban megelégedett 29 dobott góllal, amivel újra bebizo­nyították: a tavalyi évhez hasonló­an idén is számítani kell velük a bajnokságban. A női kézilabda bajnokság rang­adóján a Dunaújváros könnyedén győzte le a fehérváriakat, a Vasas kiütéses vereséget szenvedett a Fe­rencvárostól, a Spartacus és a Hódmezővásárhely pedig szoros mérkőzésen tartották otthon a pon­tokat. Eredmények az NB I. női kézi­labda mérkőzéseiről: Bp. Kőbányai Spartacus- Békés­csabai ENK 25-23 (15-13) Dunaferr-Cornexi 35-24 (17-12) Vasas-Hert FTC 17-38 Liss-HódmezővásárhelyiNKC - Váci NK 20-18 (9-8) Bukovics Krisztián Nehéz csata volt Erdei Zsolt a WBO inter­kontinentális kisvilágbajno- ka megvédte címét a spa­nyol Juan Nélongo Perez ellen. A szegedi csarnokban 12 menetet bokszolt s egy­hangú pontozással bizo­nyult jobbnak ellenfelénél. Erdei Zsolt bizakodva várta az összecsapást és esélyeshez méltóan is kezdett. A spanyol - jól ismerik egymást az edzőmérkőzésekről - az első pár menetben nem tudott ki­bontakozni, de az ütéseket felettébb jól bírta. Az iramra nem lehetett pa­nasz, meglepő módon rengeteg ütést jegyezhettek fel a bírák, ami egyáltalán nem jellemző a félne­hézsúlyra. Kérdéses volt, ki fogja tovább bírni. Erdei kilenc-tíz mene­ten keresztül a kezében tartotta a mérkőzést, de a fáradtság jelei kezdtek rajta kiütközni. Az első pár menet után nyilvánvaló volt, hogy a K.O. győzelem szóba sem jöhet, mivel a spanyolt nem könnyű fából faragták. A tizedik menettől kezdve a magyar kisvilágbajnok már csak a védekezéssel törődött, ütései nem találtak célt, többször csattant nagy pofon Erdei fején. A tizenegyedik felvonásban Perez „padlózott”, saj­nos nem Zsolt ütésétől, hanem egy véletlen fejelés következtében. Félő volt, hogy nem kell fel többet, de a mérkőzés tisztasága és a sportsze­rűség végül győzedelmeskedett a szimulálás fölött. A talpraállás után sem csökkent az iram, Pérez csak jött előre, levegővételnyi szünetet sem adva az amatőrként világbaj­noki címig menetelő Erdeinek. Az utolsó három perc gyötrelmesre si­keredett, néha úgy tűnt baj lehet. Ám Pérez nem tudta bevinni azt az ütést, amely a győzelmét jelentette volna, így egyhangú pontozással, 118-111, 118-11, 117-111-gyei Erdei Zsolt megvédte interkontinentális címét. A meccs tanulsága, hogy na­gyon sok ilyen megmérettetésre lenne szüksége Zsoltnak, hogy vé­gig bírja az iramot, s az utolsó me­netekben se kelljen a szurkolóknak izgulniuk. A cél továbbra is a nagy­világbajnoki cím és a lengyel, Dariusz Michalczewski visszavonu­lása után a trónkövetelés. Addig azonban még rengeteg mérkőzés, rengeteg edzés és sok 12 menetes csata kell, hogy a győzelmek min­denképpen megérdemeltek legye­nek. Erdei jó bokszoló, tud küzde­ni, de a kondíción még lehet, sőt kell is javítani. Magyarország nagy bajnokot akar. Nagy világbajnokot. nb Regionális sport Vitézként küzdöttek Megkezdődött az idény a rögbi bajnokságban. Az Esztergomi Vité­zek - nem halasztották el a mérkő­zést - a Kispesti Elefántok ellen lép­tek pályára a váci stadionban. Az évek óta mumusként titulált csapat sok ellenállást nem tanúsított, bár a találkozó elején még vezettek, fél­időben 14-10-re alakították az ego- miak az állást, majd a végére nagy­arányú győzelmet arattak. A máso­dik játékrészben csak a Vitézek sze­reztek pontot, szám szerint még 40- et. Az edzőmérkőzések alkalmával be­gyakorolt variációk és a fiatalok beépí­tése bizakodással töltheti el a vezető­ket, főleg a kitűzött cél miatt, ami az újabb bajnoki dm megszerzése. Oregfiúk - színészek talál­kozója Jótékonysági labdarúgó mérkő­zésre került sor Dorogon az 53. Bá­nyásznap - Életmód-életminőség kiállítás alkalmából. A fővárosi szí­nészek által képviselt csapat (Nemcsák Károly. Eperjes Károly) a dorogi öregfiúk-vállalkozók csapa­tával találkozott. Az izgalmas mér­kőzésen fociberkekben ismerős eredmény született, annak ellenére is, hogy a fővárosiak mindent meg­tettek az eredmény kozmetikázásá­ért. A félidőben 4-1, a végére 6-3 állt a „+kijelzőn”. A labdarúgó mérkőzést a helyi sport és az után­pótlás támogatása érdekében szer­vezték meg, s a befolyt összegből sportfelszerelést kívánnak vásárol­ni. Megvan az első győzelem A labdarúgó NB 1. B-ben szerep­lő Tatabánya megszerezte első győ­zelmét a Hévíz ellen. A még nulla pontos tatabányaiak, a hétközi ku­pakudarc (Tatabánya - ZTE 0-2) után hazai környezetben arattak 2- 1-es diadalt. A csapat végig jól ját­szott, nem hasonlított a játék az ed­dig megszokottakhoz. Az első fél­időben fnég nem, a másodikban vi­szont annál inkább megmutatták, hogy csak egyetlen eredmény az el­képzelhető. FC Tatabánya Autó Trader - Hé­víz 2-1 (0-0) Gólszerzők: Tóth Z. (56.p). Deme (85.p), ill. Kiss T. (87p) Eredménylista az NB lll-ból A hétvégén megyei rangadót ját szottak Dorogon az NB 111. Duna- csoportjánák 4. fordulójában. A Dorog FC az Esztergomi SC-t latta vendégül, s a végén 0-0-s döntetlen született. A Nagyigmánd súlyos ve­reséget szenvedett hazai pályán a Felcsúttól, míg a Tata idegenben maradt alul a Budakalász ellen. Az eredmények: Dorog FC - Esztergomi SC 0-0 Nagyigmándí KSK - Felcsút 1-5 (0-2) Budakalász - Tatai HAC 1-0 (1-0) Totóeredmények 1 Azerbajdzsán - Finnország 1-2 2 2. Írország - Oroszország 1-1 X 3. Grúzia - Albánia 3-0 1 4. Fehéroroszország - Csehország 1-3 2 5 Örményország - Görögország 0-12 6. Ukrajna - Észak-írország 0-0 X 7 Macedónia - Anglia 1-2 2 8. Lettország - Lengyelország 0-2 2 9. lziand - Németország 0-0 X 10. Bosznia - Hercegovina - Norvégia 1-01 11. Szlovénia - Izrael 3-11 12. Hollandia - Ausztria 3-1 1 13. Olaszország - Wales 4-0 1 13+1 Portugália - Spanyolország 0-3 2 Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Budakalász • Csobánka • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Esztergom • Für • Garamkövesd • Garampáld • Helemba • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kéménd • Kesztölc • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kisoroszi • Kisújfalu • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leléd • Libád • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nána • Nyergesújfalu • Párkány • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentkereszt • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pomáz • Sárisáp • Sárkányfalva • Süttő • Szentendre • Szigetmonostor • Szob • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tokod • Tokodaltáró • Vámosmikola