Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-12-12 / 72. szám

8 2003. december 12., péntek SPORT Világsport Magyarország -bírók, sötétség és Norvégia: 24-24 Regionális sport Ellenőrzések Athénban Az athéni olimpián 25 százalék­kal emelik a vizsgálatok számát, így közel 2200 doppingellenőrzésre kerül majd sor. Ezt a THG néven elhíresült doppingszer miatt hatá­rozta el a Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság. A THG leleplezése óta szá­mos híres sportoló pályafutása ke­rült veszélybe A THG nem egy meglévő gyógyszer, amely alkal­mas teljesítménynövelésre, hanem egy teljesen erre a célra kifejlesztett doppingszer. Az athéni olimpiára való felkészülés alatt is ezer vizsgá­latot terveznek hazánkban a Ma­gyar Olimpiai Bizottságnál. Nedvedet nem adja a Juventus Pavel Nedved menedzsere sze­rint a multimilliárdos Roman Abramovics/a Chelsea orosz tulaj­donosa minden követ megmozgat azért, hogy a Juventus középpá­lyása a londoni csapatban folytas­sa karrierjét. Abramovics 40 millió eurót is ajánlott már a cseh fiúért, de a zebrák sportigazgatója, Luciano Moggi határozottan eluta­sította az ajánlatot. A Chelsea je­lenleg vezeti a Premier Leage ta­belláját, és hogy ezt a pozíciót megőrizzék, valószínűleg nem tesz le a szándékáról a milliárdos orosz. Montoya legyőzte Schumit A brit Autósport magazin olvasói a 2003-as év legjobb autóverseny­zőjének Juan Pablo Montoyát, a Williams-BMW kolumbiai pilótáját választották. Ez azért meglepetés, mert a Ferrari színeiben versenyző Michael Schumacher lett az idei vi­lágbajnok a Forma 1-ben. Kilenc éve, vagyis 1994 óta nem fordult élő, hogy az angol magazin olvasói nem a világbajnokot ítélték a leg­jobbnak. A meglepetés értékét növeli az is, hogy idén a német pilóta már a hatodik bajnoki cí­mét tehette zsebre, és ezzel min­den idők legtöbb vb-címet szerző pilótája lett. Montoya idén csak a harmadik helyen végzett a pont- vadászatban, és kétszer állhatott a dobogó legfelső fokára. Naslundról beszél az NHL Egy embertől volt hangos az NHL legutóbbi játéknapja. A svéd Markus Naslund a Vancouver szí­neiben négy gólt ütött a Pittsburghnek. Ez azért unikum a hoki szerelmeseinek, mert senki más nem ütött gólt a Vancouver színeiben azon az estén. A Pitts­burgh 0-1-es vezetésénél a máso­dik harmadban a svéd csatárzseni beindult, és egy szép akcióból egyenlített. A Pittsburgh öt percre rá megint megszerezte a vezetést Berehowsky jóvoltából. Megint jött Naslund és egyenlített. A svéd egy kipattanó korongot kihasználva a harmadik harmadban megszerezte a vezetést is csapatának. A pitts- burghi pingvinek még ebben a harmadban egalizálták az állást. A hirtelen halálban a brillírozó Naslundnak mindössze 24 másod­percre volt szüksége, hogy pont nélkül küldje haza a pingvineket. ferling kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt A horvát bíróknak és az ugyancsak horvát techni­kusoknak köszönhetően Magyarország rendkívül nehéz helyzetben várhatta a tegnapi, ukránok elleni összecsapást. Mocsai Lajos szövetségi kapi­tány már korábban arra panasz­kodott, hogy a mérkőzések megváltozott kezdési időpontja negatívan befolyásolja a csapa­tok teljesítményét, hiszen a mie­ink a felkészülés során délutáni, illetve kora esti mérkőzésekre készültek. Mint ismeretes, az időpontokat a televíziós közvetí­tések miatt módosították a ren­dezők. Ezek a változások és za­varó tényezők azonban csak apróságok voltak a szerda esti eseményhez képest, amely a vi­lágbajnokság lebonyolítási rendjét is veszélyeztette. A közel kétórás kényszerű technikai szünet nyilvánvalóan befolyá­solta nemcsak a norvég és a magyar csapat teljesítményét, hanem az azt követő mérkőzé­sen pályára lépő szlovén és ro­mán csapatét is. Ok a tervezett kilenc órai kezdés helyett csu­pán éjjel fél tizenegy körül kezd­hették el a mérkőzést. Ilyen idő­pontban maximum bokszmér­kőzéseket szokás kezdeni, csak hát a bokszolóknak nem kell másnap ismét mérkőzniük, míg Horvátországban a középdöntő mérkőzései csütörtökön folyta­tódtak. De nézzük idősorrend­ben a szerdai eseményeket. Az már a mieink pályára lé­pése előtt eldőlt, hogy Ukrajna biztos továbbjutó a csoportból, hiszen két góllal legyőzte Né­metországot (25-23), akik ezzel elvesztették továbbjutási esé­lyeiket. A román válogatott el­len kedden háromgólos győzel­met szerző magyar válogatott szerdán Norvégiával találko­zott. A mérkőzés számunkra nem is kezdődhetett volna szebben, Kulcsár, Pigniczki, Radulovics és Lovász góljaival pillanatok alatt négy gól állt az eredményjelzőn semmi ellené­ben. A norvégok csak a mérkő­zés hetedik percében találtak be Pálinger Katalin kapujába. Az ellenfél ekkorra melegedett be rendesen, ennek köszönhe­tően sikerült is kiegyenlíteniük. A mieink azonban ismét meg­rázták magukat, és Kulcsár, va­lamint a kiegyensúlyozottan jó teljesítményt nyújtó Ferling gól­jaival újra visszaállt a meg­nyugtató különbség a két csa­pat között, így a magyarok a szünetre háromgólos vezetéssel vonulhattak. A második játék­rész elején azután egyik pilla­natról a másikra sötétségbe burkolózott a fiumei sportcsar­nok. A játékosok és a nézők egyaránt döbbent csendben fi­gyelték az eseményeket, a két csapat játékosai egy darabig a Kialakult a nyolcaddöntő a Bajnokok Ligájában Szerdán este befejeződtek a küzdelmek a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeiben. Ked­den nyolc csapat kvalifikálta magát a legjobb 16 közé, szerdán újabb nyolc gárda csatlakozott az elithez. A csoport Bayern München (német) - Anderlecht (belga) 1-0 (1-0) A bajoroknak mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy to­vább léphessenek a csoportból. Ennek a szellemében kezdték a találkozót, szinte kapujához szö­gezték' belga ellenfelüket. Az Anderlecht azonban feléledt, rendezte sorait és a kontrákra kezdett építeni. A vezetést mégis a hazaiak szerezték meg, a játék­vezető egy jogtalan tizenegyest fújt be, melyet Makaay értékesí­tett. A folytatásban már nem vál­tozott az eredmény, igaz mindkét csapat lőhetett volna még gólt. Nem tette és győzelmével a München a második helyről lé­pett tovább, az Anderlecht a má­sik mérkőzés kedvezőtlen ered­ménye miatt búcsúzott. Lyon (francia) - Celtic (skót) 3-2 (1-1) Érdekes találkozót vívott a két csapat, a Lyon már a 6. percben megszerezte a vezetést, amit a Celtic még az első félidőben ki­egyenlített. Félidőig nem válto­zott az eredmény, majd a máso­dik 45 perc hasonló helyzetet te­remtett, mint az első. A szünet után gyors lyoni gól született, amire a Celtic rögtön válaszolt is. A Lyon viszont nem adta fel, és a hajrában megszerezte a győ­zelmet, továbbjutatva a Lyont. A Celtic a vereség miatt lecsúszott a második helyről, csupán az UEFA-kupában vigasztalódhat. B csoport Dinamo Kijev (ukrán) - Intemazionale (olasz) 1-1 (0-0) A továbbjutásért küzdöttek a felek, de ez az első félidőben nem látszódott a játékon, bár helyzetek mindkét csapat előtt adódtak. A folytatásban az Inter szerzett veze­tést és ez továbbjutást ért. Egé­szen a 85. percig, amikor Rincón egyenlített, kiejtve mindkét csa­patot, bár az Inter még az UEFA- kupában bizonyíthat. Arsenal (angol) - Lokomotív Moszkva (orosz) 2-0 (1-0) Hatalmas iramban kezdte a találkozót a hazai csapat, aminek meglett az eredménye, a 12. percben Henry talált be a kapu­ba. Az oroszok nem tudtak ki­bontakozni, sokszor szabályta­lankodtak. Lekghetot a bíró a 45. percben ki is állította. Az em­berelőnyben focizó „ágyúsok” még inkább játszhatták saját já­tékukat és növelték is előnyüket. Az Arsenal csoport elsőként, míg a Lokomotív „csak” második­ként jutott tovább. C csoport PSV Eindhoven (holland) - Deportivo La Coruna (spanyol) 3-2 (1-0) Nem volt más választása a ha­zai csapatnak, győzniük kellett. Már a 14. percben vezetek és a Depor a félidőig nem is tudott egyenlíteni. A második félidőben tovább növelte előnyét a hazai csapat, de az 59 percben kozme­tikázott az eredményen a spanyol gárda. A végén mindkét csapat betalált még egyszer, így egygólos PSV siker született. Később kide­rült, ez az eredmény nem volt elég az Eindhovennek, mivel az első, egymás elleni meccsen jobb volt a Deportivo, így ők jutottak tovább. AEK Athén (görög) - Monaco (francia) 0-0 Unalmas találkozót játszott a két csapat, igaz helyzetek akad­tak, de gólt egyikük sem tudott el­érni. A döntetlen az AEK helyze­tén nem javított, míg a Monaco csoportelsőként mehetett tovább. D csoport Real Sociedad (spanyol) - Galatasaray (török) 1-1 (0-1) A Real nem kaphatott ki, a Galatasaray pedig csak egy győ­zelemmel léphetett volna tovább. Az első félidőben a törökök meg is szerezték a vezetést, de meg­tartani nem tudták, az 51. perc­ben a Real egyenlített és meg­szerezte a szükséges egy pontot. Juventus (olasz) Olympiakosz (görög) 7-0 (4-0) A Juventus ki akarta engesztel­ni szurkolóit az elmúlt hetek vere­ségeiért, s már az első félidőben négy gólt rámolt be ellenfelének. A folytatásban ehhez még hozzá­tettek hármat, amire a vendégek egyetlen góllal sem tudtak vála­szolni. Magabiztos győzelem és csoportelsőként való továbbjutás. Sorsolás ma, folytatás jövőre, -nb­vaksötétben melegítve próbál­ták „üzemi” hőmérsékleten tar­tani izmaikat, majd megunva a homályt, az öltözőbe vonultak. Ezt követően közel kétórás szü­net következett, a horvát tech­nikusok nem bírtak megbirkóz­ni az eddigi szervezési hiányos­ságokat tetéző problémával. A szünet után mindkét csapat próbálta megtalálni a két órá­val korábbi formáját, és ez a mieink minden erőfeszítése el­lenére a norvégoknak sikerült jobban. Hozzá kell tenni, hogy a két horvát játékvezető hathatós segítségével. Tizenegy másod­perccel a vége előtt még meg­volt a sanszunk a továbbjutást jelentő két pont megszerzésére, ám Norvégia egyenlíteni tudott. Kétségtelen -és ez a mérkőzés utáni norvég örömből is lát­szott-, hogy az egy pontnak az ellenfél örült csak igazán. A szerdai játéknap eredményei: I: csoport: Oroszország-Spanyolország 25-25, Franciaország-Ausztria 28-25, Szerbia-Montenegró - Dél-Korea 35-33 II. csoport: Ukrajna-Németország 25-23, Magyarország- Norvégia 24-24, Szlovénia-Románia 30-28 A csoport tegnapi mérkőzései lapzártánk után értek véget.-bk■ Vasárnap jön a Százhalombatta Az Esztergomi Kosárlabda Egylet sorra játssza mérkőzé­seit az NB II közép-magyaror­szági csoportjában. Legköze­lebb december 14-én, vasár­nap este a városi sportcsar­nokban • a Százhalombattai KSE lesz az ellenfelük. A mér­kőzés 18.30-kor kezdődik. A kosárlabdacsapat rajongói jól tudják, hogy a battaiak min­den időben nemes ellenfelek voltak. Most is jobban állnak a táblázaton, éppen ezért lesz ér­dekes a találkozó. Szánthó Gellért játékosedző a hétközi edzések utána következő játé­kosokra számíthat: Torma, Kuti, Tuschinger A., Tuschinger P, Süveges, Erős,. Berecz, Danóczy, Minczér, Funk, Szőllősi, Szádóczki és Sasvári. A karácsonyi szünet előtt még van egy idegenbeli mérkőzése a csapatnak, de­cember 21-én Óbudára utaz­nak az Öreg Kaszásokhoz. Rö­vid szünetük lesz, a bajnokság január 4-én, vasárnap folytató­dik a Ferencvárosi SZSE ellen. Info: Esztergom és Vidéke -nb­Győzött az Oroszlány SZE A férfi teke NB II. közép-cso­portjának 11. fordulójában az oroszlányi csapat magabiztos győzelmet aratott a Gázművek együttese ellen. Jól kezdtek a | hazaiak, de a végére is maradt izgalom. A vendégek nem adták meg magukat, de a győzelmet nem tudták megszerezni. Az eredmény: Oroszlány SZE - Gázművek MTE 6-2 (2597-2464) Nem bírta a bajnokság végét a Tatabánya A Dunaferr ellen még sikeres volt az NB I férfi kézilabda-baj­nokságában a Tatabánya, majd a hétvégén a Fotex ellen már vere­séget szenvedtek. Nem alakult jobban a szerdai találkozó sem, igaz az ellenfél a Pick Szeged volt, méghozzá idegenben. Félidőben 12 góllal vezettek a hazaiak, a vé­gére 17 gólra nőtt a különbség. Pick-Szeged - Tatabánya Carbonex KC 38-21 (22-11) Jurisin megemlékezés Az Esztergomi MIM Vasas SC egykori kiváló kapusára, Jurisin Gyulára emlékeznek játékostár­sai és barátai december 13-án délelőtt. Hatodik éve már nincs köztünk a nagyszerű sportba­rát. A szentgyörgymezői teme­tőben szombaton reggel 8 óra­kor koszorúzás lesz síremléké­nél. Ezt követően a sportcsar­nokban teremfocit tartanak, majd a klubban beszélgetésre kerül sor. A szervezők szeretet­tel várnak mindenkit. Asztalitenisz hírek Az NB 111 Dalmát-csoportban szerepel az Esztergomi ATSE. Az őszi 7 fordulóban Tatabányán a Dragon Copy ellen 16-2 arány­ban maradtak alul. Kasza, Makovics, Aszódi, Petkó összeállí­tásban szerepeltek. Még két mér­kőzésük van hátra, a Babits Mi­hály iskola Sugár úti tornacsarno­kában a tokodiakat fogadják, majd zárásként december 13-án Győrbe utaznak. Ott az egyetemi csapat lesz az ellenfelük. Info: Esztergom és Vidéke Totólista + tippek 50. hét (2003. december 13-14.) 1. Bochum - Frankfurt 1 2. Hamburg - Freiburg 1 3. Hertha - 1860 München X 4. K.lautern - Schalke 2 5. Leverkusen - Bremen 2 6. Rostock - 1. FC. Köln 1 7 Wolfsburg - Hannover X 8. M.gladbach - Dortmund 2 9. Perugia - Sampdoria 1 10. Ancona - Lazio 2 11. Bologna - Intemazionale X 12. Juventus - Parma 1 13. Reggina - Chievo X 14. B. München - Stuttgart 1 E heti tippelőnk Bukovics Krisztián, a szerkesztőség munkatársa. Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Fúr • Garamkövesd * Garampáld * Garamsalló * Garamszentgyörgy * Helemba * Hontfüzesgyarmat * Ipolybél * Ipolydamásd * Ipolypásztó * Ipolyszakállos * Ipolyszaika * Ipolytölgyes * Karva * Kemence * Kéménd * Kesztölc * Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisölved • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zsetíz • Zsemlér