Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-11-04 / 44. szám

2003. november 4., kedd SPORT Ftfdlap Világsport Dávid pontrekordja Továbbra is szárnyal Dávid Kornél a Tau Cerámica együttesé­ben a spanyol kosárlabda bajnok­ságban. A magyar center az el­múlt hétvégén a Valladolid elleni, 84-83-ra megnyert mérkőzésen 20 pontig jutott, így oroszlánrészt vállalt a kiszenvedett diadalból. A j csapat legjobbja Nocioni lett 29 ponttal, főként kettejüknek kö­szönhető, hogy még mindig száz- százalékos a hazai csapat. Sajtóér­tesülések szerint Dávidra tovább­ra is kulcsszerep vár, miver az ar­gentin világbajnok Luis Scola kéz­törést szenvedett, és sokáig nem számíthat rá a Tau szakvezetése. Spanyol foci - lassan araszolgat a Barca Nem bírtak egymással a Real Sociedad és a Barcelona ászai a spanyol bajnokság legutóbbi for­dulójában. A baszk és a katalán együttes presztízsmeccsén felvált­va estek a gólok, de a végelszá­molásnál egyik csapat sem lehe­tett elégedett a 3:3-as végered­ménnyel. A BL-ben is érdekelt hazaiak csak a tizenkettedikek a Primera Division mezőnyében, a hullámzó teljesítményt nyújtó Barcelona pedig az ötödik helyen szerénykedik tíz forduló után. A mezőny élén a Mallorcát 5:0-ra verő Valencia áll 23 ponttal, a szintén 23 pontos Real Madrid előtt. A madridi gárdánál a pilla­natnyi pozíciónál fontosabb hír, hogy sikerült meghosszabbítani Guti, Ráül és Michel Salgado szerződését. Ráül például évi 11 millió euróért kergetheti a jövő­ben a labdát a királyi klubban. NBA - nyugaton a Lakers, keleten a New Orleans még veretlen Kobe Bryant 21 pontjával és Shaquille O'Neal 17 pontjával, valamint 14 lepattanójával 87- 72-re győzött a Los Angeles Lakers, vasárnap esti mérkőzésén a Golden State Warriors ellen. A hazai együttesnek ezzel továbbra is folytatódik szezon eleji jó soro­zata. Ki emlékszik már az elősze­zon botlásaira? A Warriors vere­ségéhez hozzájárulhatott, hogy is­mét kénytelenek voltak mellőzni Jason Richardsont, akinek eltiltá­sa épp a Lakers elleni meccsel járt le. Keleten a New Orleans Hornets rajtolt a legjobban, amely a Boston elleni, szombati 97-90-es győzelmével az egyetlen veretlen csapat a főcsoportban. BL-kedd - eldől az E-csoport sorsa? Az előző forduló mérkőzései­nek „visszavágóira” készül a BL mezőnye a hét közepén. A Leverkusen botlásával a Bundesliga élére ugrott VfB Stutt­gart csapatának kellemes emlékei lehetnek a Panathinaikoszról, bár Szabicsék nehéz 90 perc elé néz­nek a görögök otthonában. Eset­leges győzelmével a német gárda valószínűleg elkönyvelhetné a to­vábbjutást. A csoport másik talál­kozóján, a Paul Scholes nélkül felálló Manchester United az esé­lyes, az idén odahaza is csak má­sodhegedűs szerepet kapó Glas­gow Rangers ellen. Az Esztergomi Vitézek legyőzték az osztrák bajnokot Esztergomi Vitézek - Wienna Seltic 13-6 (5-6) Szombaton a Szigeti Kolping pályán a Bajnok- csapatok Európa Kupájá­ban az Esztergomi Vitézek a Wienna Seltic csapatával találkozott. A neves osztrák bajnokot óriási csatában si­került legyőzni. Esztergomi Vitézek - Wienna Seltic 13-6 (5-6) Esztergom, 500 néző, vezette: Steigerwald Esztergomi Vitézek: Heckel, Juhász, Hock, Marosi, Deli (5), Koller, Szőlősi (5), Novák, Pfeiffer, Bíró, Böhm, Nagy R., Molnár T, Tauber, Ardelán (3). Csere: Siroki, Csákvári, Zugyó, Pálfi Edző: Szőlősi László Az eredeti időponthoz képest egy órával később kezdődött a találkozó, de ez a kilátogató szurkolókat egyáltalán nem za­varta. Az összecsapás nagy iramban kezdődött, az osztrák bajnokcsapat nagyon erős gár­da, már a mérkőzés elején kide­rült, hogy nem lesz könnyű dol­ga a Vitézeknek. A 20. percben vezetést szereztek a vendégek, egy szabadrúgásból hárompon­tos előnyre tettek szert. Az esz­tergomiak nagyobb sebességre kapcsoltak, s ez meghozta az eredményt. Egy jó bedobás után Szőlősi vitt célt, 5-3-ra ala­kítva az eredményt. A félidő vé­ge előtt a Wienna újból szabad­rúgáshoz jutott és újra náluk volt az előny. Félidőben a fiúk „fejmosást” kaptak, jobban is kezdték a második 40 percet. A vendégek alig-alig támadtak, a hazaiak pedig sokkal jobban koncentráltak. Meg is lett az eredménye, a 71. percben Deli révén már 10-6-ra vezettek a Vi­tézek. Nem volt megállás, az utolsó pontokat szabadrúgásból Ardelán szerezte. A mutatott játék alapján telje­sen megérdemelt győzelem szü­letett, az Esztergomi Vitézek vé­gig küzdöttek, egy pillanatig sem adták fel. A válogatott ku­darc egyáltalán nem látszott a fiúkon, minden idegszálukkal a Wienna elleni meccsre koncent­ráltak. A mérkőzést néha durva szabálytalanságok jellemezték, a srácok nem ijedtek meg egy­két keményebb belépőnél sem. Ennek következtében majd 30 percet 14 emberrel kellett játsza­ni, mivel a bíró három játékost is kiállított. A szurkolók a bíró tevékenységét amúgy sem dí­jazták, nagyon sok helyzetben furcsa dolgokat művelt a pá­lyán. Az Esztergomi Vitézek vi­szont nemcsak a bírót múlták felül, hanem az osztrák bajnok, Wienna Selticet is. Szőlősi László Szőlősi László: „Nagyon ke­mény mérkőzés volt, de meglá­tásom szerint mi tettük azzá. Az első félidőben sokat hibáztunk, csak kínlódott a csapat. A máso­dik játékrészre viszont össze­kapták magukat a srácok, akkor már jöttek a helyzetek is. Na­gyon erős csapat volt az ellen­fél, de a győzelem teljesen meg­érdemelt. A bíró tevékenységét nem szeretném minősíteni, - soha nem szoktam - de tény, hogy néha számomra is furcsa ítéleteket hozott. ” -nb­Vajon lesz folytatás? A női kézilabda NB 1 utol­só őszi fordulójában az EKSE Debrecenben lépett pályára. A mérkőzés érde­kessége volt, hogy a két csapat az őszi szezon első mérkőzésén Esztergomban találkozott egymással. A ki­rályvárosi gárda akkor hétgólos vereséget mért el­lenfelére, akik ezért szeret­tek volna visszavágni a va­sárnapi mérkőzésen. Nem túl kedvező előjelekkel ké­szülhetett az EKSE a szezonzáró mérkőzésre. A klub körül kiala­kult gondok miatt Éber István ügyvezető korábban a csapatnak DVSC-Valdor - Esztergomi KSE 25-23 (9-12) a bajnokságtól történő visszalép- tetését is kilátásba helyezte, amennyiben nem oldódnak meg az együttes anyagi problémái. Laurencz László vezetőedző az or­szágos sajtóban megjelent nyilat­kozataiban nem rejtette véka alá véleményét, elkeseredett hangú kijelentéseivel próbálta meg fel­hívni az illetékesek figyelmét a sú­lyosbodó helyzetre. A játékosok a feszült helyzetben egyre kevésbé voltak képesek azt a teljesítményt nyújtani a pályán, amit a szakve­zetés és a szurkolók elvártak tőlük, ezzel tovább mélyítve a gödröt, amelybe a csapat az első néhány mérkőzést követően jutott. Ezekkel a gondokkal küszköd­ve utaztak tehát a lányok a Deb­recen elleni visszavágóra. Az el­lenfél ezzel szemben annak elle­nére bizakodva várhatta a kezdő sípszót, hogy erősen tartaléko­sán kellet pályára lépniük. A ta­lálkozót egyperces gyászszünet előzte meg a hazaiak játékosá­nak, Nyilas Tündének vasárnap elhunyt édesanyja emlékére. A több mint ezer néző előtt meg­tartott mérkőzésen meglepetésre nagyon jól tartotta magát az EKSE, sőt az első félidő második felében átvették a vezetést, így a csapatok háromgólos vendégve­zetéssel fordulhattak. A második játékrészben magára talált a Löki, és a 45. percre ledolgozta a hátrányát. Az utolsó negyedóra jó iramú mérkőzést hozott, a ha­zaiak 1-2 találattal folyamatosan vezettek. A meccs az utolsó húsz másodpercben dőlt el: 23-23-as állásnál Borók szerzett ismét ve­zetést a hazaiaknak, és hiába próbált meg egyenlíteni az Egom, a hajdúságiak labdát sze­reztek, és Orbán bebiztosította a DVSC győzelmét. A visszavágás tehát sikerült a debrecenieknek, az EKSE pedig a 10. helyről (amennyiben a Békéscsaba megveri a Spartacust) folytathat­ja a horvátországi világbajnok­ság után a pontvadászatot. Eh­hez azonban az kell, hogy a szü­netben sikerüljön megoldani a problémákat és rendeződjön a csapat vezetése és a város között kialakult feszült helyzet. -bk­Elszalasztott győzelem hazai pályán Párkány - Lapás 1-1 (1-1) A szlovák labdarúgó-baj­nokság harmadik ligájában szereplő párkányi focicsa­pat hazai pályán fogadta a listavezető Lapás gárdáját. A tabella első helyéről dön­tő találkozón 1-1-es ered­mény született. Párkány - Lapás 1-1 (1-1) Párkány, 1000 néző Párkány: Procházska - Urbán, Marsai, Saláta - Kostelník, Smatana, Gavron, Kamasz, Misicák - Gajan, Bábsky Az szombat esti esőzések mi­att a találkozó megrendezése is kérdéses volt, de a bíró végül a rrieccs lejátszása mellett dön­tött. A pálya állapota nem volt a legmegfelelőbb, több helyen is hatalmas pocsolya fogadta a já­tékosokat. A listavezető és a harmadik helyet elfoglaló csa­patok találkozója remekül kez­dődött a párkányi gárda szem­pontjából. Már a második perc­ben megszerezték a vezetést, egy szögletet követően Saláta volt eredményes. A már említett pályán sokszor nehézkes volt még a passzolás is, volt, hogy félúton megállt a labda. A gyors gól megfogta a vendégcsapatot, a hazaiak irányították a mérkő­zést. Remekül védekeztek, s több kontralehetőség is adódott a játékosok előtt. Az ellenfél nem találta a fonalat, majd egy védekezési hibát követően - a semmiből - egyenlítettek a 19. percben. Félidőig az eredmény nem változott, a helyzeteket ki kellett volna használni. A máso­dik játékrészre a csapat ugyan­akkora elánnal lépett pályára, mint az elsőben. Rengeteg hely­zetet alakítottak ki, irányították a találkozót, fölényben játszot­tak. A mérkőzés vége felé elsza­badultak az indulatok, a bíró a befejezés előtt tíz perccel egy tel­jesen jogos büntetőt nem adott meg. A szurkolók idegei fel­mondták a szolgálatot, volt aki a pályára rohant, hogy így vegyen elégtételt a bírón. A rendezők vi­szont megakadályozták a na­gyobb botrányt, s kisebb szünet után folytatódhatott a találkozó. Az eredmény a végéig már nem változott, maradt az 1-1-es dön­tetlen. A hazai csapat ellenfele fö­lé nőtt, de a három pont meg­szerzése nem sikerült, így egyelő­re várat magára a „listavezetés”. Párkány a következő mérkőzését idegenben vívja, a Spartak Trnava B csapatához látogatnak. Lapár Miroslav: „Úgy érzem végig irányítottunk, sokkal job­bak voltunk mint az ellenfél. A gyors gól megalapozta a fiúk önbizalmát, de az előny nem volt elég, a vendégek egyenlíte­ni tudtak. A találkozó utolsó perceiben történt esetről nem szeretnék véleményt mondani, de tény, hogy tizenegyes volt. ” További eredmények: Szombat: Dől. Vestenice . Púchov B 4-0, Komárom - Léva 0-2, Érsekújvár - Myjava 2-2, Topolcany - J. Bohunice 1-0, Vasárnap: Neded - Led. Rovne 0-2, Trnava - Moravce 3-2, Nemsova - Bánovce 1-1 -nb­Regionáus sport Labdarúgó-eredmények Megye I., 11. forduló: Pilisma­rót - Sárisáp 4-2 (2-0), Gyer- mely - Kecskéd 3-0 (2-0), Lábatlan, Vértesi Erőmű 5-1 (2­1), Tardos - Kocs 3-4 (1-2), Bá­bolna - Környe 2-1 (0-1), Ko­márom - Vértesszőlős 4-2 (2-1), Zoltek - Vértessomló 4-0 (2-0) Labdarúgó-eredmények NB III. Duna-csoport, 12. for­duló: Szomor Zsámbék - Grund Rojik FC 4-0 (2-0), Esztergomi SC - Ácsi Kinizsi SXC 1-3 (1-2), Dömsöd - Oroszlány-Vért SE 2-0 (1-0), Dorogi FC - Nagyigmánd KSK 5-0 (3-0) Megvan az első A férfi röplabda NB I-ben sze­replő dorogi csapat megszerezte idei első győzelmét. Hazai pá­lyán fogadták a Veszprém gár­dáját. Az első szettben vezetést szerzett a Dorog, majd jöttek az elkerülhető hibák. A harmadik szett hozta a legnagyobb csatát, a Veszprém már több ponttal is vezetett, de a dorogiak fordítani tudtak. A Dorogi ESE győzel­mének köszönhetően az első NB I-es sikert könyvelhette el a klub történetében. Dorogi ESE - Veszprém 3-2 (18, -22, 25, -21, 12) Megyei sakkbajnokság Megkezdődtek a megyei sakkbajnokság küzdelmei a 2003-2004-es szezonban. A so­rozatban kilenc csapat verseng egymással, de nincs az indulók között a többszörös megyei baj­nok, a Tatai Honvéd AC. Az eredmények: Petőfi TSE I. - Petőfi TSE II. 7,5-2,5 Ácsi Kinizsi SXC - Naszályi SE 4,5-5,5 Almásfüzitő SC - Esztergom SC 2-8 Vértesi Erőmű SE II. - Kisbér- Ászár 3,5-6,5 Totóeredmények 44. hét (2003. november 1-2.) 1. Bremen - Frankfurt 3-1 1 2. FC Köln - Hannover 1-2 2 3.1860 München - Bochum 1-1 X 4:M.gladbach - Rostock 1-1 X 5.Schalke 04 - B.München 2-0 1 ó.Stuttgart - Freiburg 4-1 1 7. Wolfsburg - Hertha BSC 3-0 1 8. Dortmund - Hamburg 3-2 1 9. K.lautern - Leverkusen 0-0 X 10. Udinese - Lazio 1-2 2 11. Milan - Juventus 1-1 X 12. Bologna - Sampdoria 0-12 13. Brescia - Parma 2-3 2 14. Chievo - Inter 0-2 2 E heti tippelőnk a szerkesztőség mun­katársa, Steindl Balázs hirdetésszer­vező volt. Ha valaki az 6 tippjeit fo­gadja meg, ötös találata lett volna. Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Fúr • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • NagyÖlved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér