Észak-Magyarország, 2009. augusztus (65. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-24 / 197. szám

2009. augusztus 24., hétfő ÉSZAK SPORT /11 NÉVJEGY Köteles László Született: 1984.09.01., Makó Magassága: 187 cm Testsúlya: 88 kg NB l-es mérkőzéseinek száma: 80 Klubjai: Tisza Volán Szeged, FC Szeged, Makó FC, FK Zeleznik, Videoton, FK Zeleznik, FK Graficar, FK Bezanija, FC Vác, Diósgyőri VTK, KRC Genk Köteles: kölcsönbe Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri VTK labdarúgó­csapatából a KRC Genkbe szerződő Köteles Lász­ló egy évre kölcsönbe került a belga első osztá­lyú csapathoz, amiért - információink szerint - 100 ezer eurót fizetnek a belgák a Diósgyőrnek. A szerződés szerint a Genknek egy év után opciós joga van arra, hogy a kapus játékjogát megszerez-' ze. Amennyiben ezzel élni kívánnak, akkor újabb 100 ezer eurót kell fizetniük, de amennyiben ezt a jogukat nem érvényesítik, akkor Köteles László­nak vissza kell térnie Diósgyőrbe. JEGYZŐKÖNYV Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE-Ereco 4-1 (3-1) Diósgyőr, 2500 néző. V.: Németh Á. (Szalai Z., Víqh T,). Diósgyőri VTK: Kovács Z. (Ö) - Lakatos (5), Milicic (7), Horváth G. (7), Gohér (6) - Lipusz (7), Takács P. (6), Búrány (6), Ivancsics (5) - Szabó V. (6), Balajti (8). Vezetőedző: Aczél Zoltán. ___ Kecskeméti TE-ERECO: Mitrovic (5) - Koszó (5), Koller (6) , Koncz (5), Farkas I. (6) - Némedi (5) - Alempijevic (5), Savic (5) - Csordás (5), Litsingi (5), Yannick (6). Vezető­edző: Tomislav Sivic.___________________________________________ Csere: Mitrovic helyett Lazareanu (6) az 54., Koszó helyett Veselic (5) az 56., Némedi helyett Rakic (-) a 71., Ivancsics helyett Nagy R. (-) a 73., Szabó V. helyett Bokros (-) a 90., Balajti helyett Kállai (-) a 93. percben. Sárga lap: Koncz az 50., Ivancsics a 67., Milicic a 70., Kovács Z. a 83. percben._______________________________________ Gólszerző: Milicic (1 -0) a 4., Szabó V. (2-0) a 24, Balajti (3-0) a 26, Csordás (3-1) a 32, Balajti (4-1) a 92. percben. Aczél Zoltán: - Á Kecskemét jó csapat, oiyan, amelyik támadó focit játszik. Mi is játszani akartuk, játszani akar­juk a focit. Az elején pontrúgásból szerzett gól után 3-0-ig kontrolláltuk a játékot, a Kecskemét pedig az első valamire való helyzetéből gólt ért el. A második félidőben visszaállt a csapat, pedjg nem ez volt a terv, de a vendégek ekkor nagy erőket mozgósítottak a felzárkózásra. A meccs összképe alapján azonban megérdemelt győzelmet arattunk.______ Tomislav Sivic: - Ma az akarati tényezők döntöttek, ebben a Diósgyőr fölénk nőtt. Jól kezdett ellenfelünk, de hiába fogtuk a játékot, kaptunk két gólt. A DVTK száz százalé­kot adott ki magából és megérdemelten nyert. Gratulá­lok a sikerükhöz. DVTK-KTE GÓLOK 4. perc: Balajti bal oldali szabadrúgását Milicic 7 méter­ről[ fejelte yédhetetlenül abaj felső sarokba, 1-0. 24. perc: Lipusz futott el a jobb oldalon, kitünően adott középre, Szabó V. pedig 6 méterről a kapu jobb olda­lába passzolt, 2-0.______________________________________________ 26. perc: A balról induló diósgyőri támadásnál Szabó V. per- dített Balajti elé, a csatár nagy iramban megindult a kecs­keméti kapu felé egy védővel a nyakában, a kifutó Mitrovic mellett elhúzta a labdát, majd 8 méterről kissé kisodródva az üresen maradt kapu bal oldalába gurított, 3-0. 32. perc: Négy a kettő ellen vihette a kapura a labdát a vendégcsapat, az akció végén Yannick bedása után a labda Csordás elé perdült, aki a vetődő kapus lába alatt gurított a kapu közepébe 7 méterről, 3-1. 92. perc: Lipusz szerzett labdát a felezővonaínál, elfutott az alapvonalig, majd középre adott, a kapusról Balajti elé pattant a labda, aki 8 méterről lőtt a kapuba, 4-1. LABDARÚGÓ NB 1, 5. FORDULÓ Vasas - Ferencvárosi TC 3-2 (1-0) G.: Divic (38.), Lázok (49., 66.), ill. Rósa D. (53.), Joaquin (62.). Paksi FC - Kaposvári RFC G.: Éger (62.), Böde (92.). 2-0 (0-0) Nyíregyháza SFC - MTK Budapest G.: Hómmá (29.), ill. Gosztonvi (46.). 1-1 (1-1) Lombard TFC Pápa - Győri ETO 1-0 (1-0) G.: Báli (24.). Kiállítva: Dlusztus (Pápa, 26.). Budapest Honvéd - Újpest FC G.: Hrepka (83.), ill. Kethevoama (29.) 1-1 (0-1) Szombathelyi Haladás - Videoton FC 4-3 (3-2) G.: Schimmer (1.), Kenesei, 11-esből (33.), Oross (44.), NagyG. (88.), ill. Andic (11.), Sitku (34., 58.). Kiállítva: Lipták (Videoton, 95.). Zalaegerszegi TE FC - Debreceni VSC-TEVA: a DVSC- TEVA BL meccse miatt később játsszák. AZ NB 1 ÁLLÁSA 1. MTK Budapest 5 4 1­9-4 13 2. Videoton FC 5 4 -115-9 12 3. Nvíreqvháza SFC 5 2 2 1 10-58 4. Újpest FC 5 2 2 1 6-6 8 5. Kaposvári RFC 5 2 1 28-6 7 6. Győri ETO FC 5 2 1 2 5-4 7 7. Paksi FC 5 2 1 2 6-67 8. Debreceni VSC-TEVA 3 2 ­1 4-2 6 9. Diósgyőri VTK S 2 ­3 9-9 6 10. Lombard TFC Pápa 5 2 ­3 4-4 6 11. Kecskemét! TE-Ereco 5 2 ­312-14 6 12. Vasas 5 2 ­3 8-15 6 13. Ferencvárosi TC 4 1 1 2 8-84 14. Budapest Honvéd 4 1 1 2 5-6 4 15. Szombathelyi Haladás 4 1 3 7-123 1 3-916. Zalaegerszegi TE FC 4__________________________________ Az 1. fordulóból elhalasztott Szombathelyi Haladás - Ferencvárosi TC mérkőzést szerdán 19 órától rendezik meg, míg a 3. fordulóból elhalasztott Budapest Hon­véd - Debreceni VSC-TEVA meccsnek még nincs idő­pontja. ÉM-INTERJÚ: Köteles László, a Diósgyőrből Genkbe szerződő kapus Csütörtökön már az EL-ben véd? Köteles László (balra) és menedzserének magyarországi képviselője, Beszédes Sándor a szombati meccs előtt (Fotó: h. Gy.) ■ Köteles Lászlót a DVTK játékosai győzelemmel, a szurkolók pedig vastaps­sal búcsúztatták. Berecz Csaba e-mail: csaba.berecz@inform.hu Miskolc (ÉM) - A Diósgyőr - Kecskemét bajnokit már a KRC Genk játékosként tekintette meg Köteles László. A kapussal a szom­bati bajnoki előtt beszélgettünk. ÉM: A diósgyőri két éve alatt sok minden történt Önnel. Mi az amire biztosan emlé­kezni fog? Köteles László: A nyíregyházi rangadókra, függetlenül attól, hogy nyertünk-e vagy sem, és arra amikor a Ligakupában, 2007 őszén idegenben vertük a Debre­cent 4-1-re. Vagy amikor a Fehér­várt itthon megvertük, és nagyon jól ment a védés. És persze a „Hé fiúk”-ra, az „Amíg élek én”-re is emlékezni fogok. Meg olyanokra is, mint amikor ehnentünk sétál­ni a feleségemmel, és az utcán odajöttek hozzánk szurkolók és gratuláltak, vagy amikor egy ven­déglátóhelyen a tulajdonos nem engedte, hogy fizessek, mert azt mondta, hogy neki megtisztelte­tés, hogy nála jártunk. ÉM: És a válogatott kerettag­ság? Ez is Diósgyőrben jött... Köteles László: Igen, ez is fontos fejezet. Sikerült elég szépen felépí­teni ezt is, de a Diósgyőr nélkül ez nem ment volna. Volt egy nagyon jónak mondható szériám, és felfi­gyelt rám Várhidi Péter, a koráb­bi kapitány, és behívott a keret­be. Ez újabb lökést adott nekem, és az ázsióm is megnőtt. ÉM: Sajnos, nem annyira, hogy a válogatott kapuját meccsen is őrizze. Van türelme? Köteles László: Szerintem idő­ben vagyok. A válogatottban szereplő játékosok zöme külföl­di, azokban a bajnokságokban, ahol ők játszanak az iram sokkal nagyobb. Ilyen szempontból ért­hető, hogy egy félidőt sem kap­tam. Sosem voltam elégedetlen, most sem vagyok az. Nagy dolog­nak tartom, hogy rendre aközött a két-három ember között voltam, akik a hazai bajnokságban sze­repelve kaptak meghívót a válo­gatottba. ÉM: Maradva még egy kér­désig a válogatottnál: nincs Önben keserűség amiatt, hogy a szeptemberi vb-selejte- zőkre készülő csapat kereté­be meg sem hívták? Köteles László: Babos Gabi és Fülöp Marci is erős európai baj­nokságokban rendre jól véd, és a lista bővült most Király Gabi- val, aki az 1860 Münchenben kap lehetőséget. Mindhárman megha­tározók a csapatukban. Most előt­tem a lehetőség, hogy bizonyít­sam, érett vagyok arra a szintre, ahová ők már eljutottak. ÉM: Milyen csapatban jobb védeni? Olyanban, ame­lyik élcsapatnak számít, jó védőkkel, kevés munkával, vagy olyanban, ahol a nem túl acélos védelem mellett gyakori feladatokat ad? Köteles László: Igazából nem tudom, mert eddig csak olyan csapatokban védtem, amelyek nem számítottak élcsapatnak. Vácon és Diósgyőrben is volt munkám, de nem bánom, mert lehet, hogy ha másképp alakul, akkor fel sem figyeltek volna a képességeimre. ÉM: Egy éve a Kárpáti Lvov felfigyelt, de nem írt alá az ukránokhoz. Köteles László: Nem, de ennek csupán az az oka, hogy tavaly is azt gondoltam, amit most: Diósgyőrből csak olyan csapat­hoz szerződök, ahol biztos lehe­tek abban, hogy tudok fejlőd­ni. Tudom, hogy az ukrán foci jobb, mint a magyar, de utólag úgy érzem, jó döntés volt akkor nemet mondani. ÉM Más csapatokkal is hírbe hozták az elmúlt egy évben, de mostanában mint­ha már Ön se nagyon hitt volna abban, hogy összejöhet egy külföldi szerződés. Köteles László: Igyekeztem ezt kizárni, mert tavaly nyáron a Norwich-csal, majd télen a Mechelennel kapcsolatban bele­éltem magam az átigazolásba, és amikor kiderült, hogy ezekből nem lesz semmi, az a csalódott­ság a teljesítményemre is hatás­sal volt. Éppen ezért amennyire csak lehetett igyekeztem kizár­ni ezt a dolgot, úgy közelítettem ehhez, hogy én a Diósgyőr játé­kosa vagyok, és nekem az itte­ni feladatomra kell koncent­rálnom. A genki kapcsolat két hónappal ezelőtt kezdett alakul­ni, és ameddig csak lehetett igye­kezett mindenki titokban tarta­ni. Ez Genkben jobban sikerült, mint Diósgyőrben, ugyanis a bel­ga csapatnál az első velem kap­csolatos hír csak azután látott napvilágot, hogy aláírtam a szer­ződésemet. ÉM: És meg is érkeztünk Genkhez... Mit látott, mit É C 7 fi Az interiú teÜes szövege a Borsod Online Cd fii II internetes portálon olvasható: www. boon.hu tapasztalt az eddigi szűk két nap alatt? Köteles László: Igazából a csa­pattal még nem edzettem. Szer­da éjjel érkeztem ki, másnap pedig egy 8 órán át tartó vizs­gálatsorozaton vettem részt, este pedig megnéztük a Genk Euró­pa Liga meccsét. Pénteken alá­írtam a szerződést, aztán utaz­tam vissza, ide. ÉM Milyen volt a múlt csütör­töki Európa Liga meccsen a genki kapus? Köteles László: Erre a kérdésre nem nekem kell válaszolnom. Ha lehet, inkább magamról beszél­nék: bár sok helyütt hallottam, hogy első számú kapusnak iga­zolt a Genk, és arról is eljutottak hozzám hírek, hogy azon dolgo­zik a genki klub menedzsment­je, hogy akár már a lillei Európa Liga meccs visszavágóján pályára léphessek, de ezek csak lehetősé­gek. Tudom, hogy a profi világban nincsenek bérelt helyek, kiváltsá­gok. Az fogja őrizni a KRC Genk kapuját, aki a legjobb formában van. Ez szeretnék én leírni, erre törekszem majd az első pülanat- tól, ezt szem előtt tartva dolgozok majd az edzéseken. Balajti: dupla, vagy nem semmi ■ Kapusok voltak a középpontban, de nem ók lettek a főszereplők szombaton. Miskolc (ÉM - BCS) - A labda­rúgó NB I 5. fordulójában szom­baton a Diósgyőri VTK a Kecske­méti TE-Ereco együttesét fogadta. A találkozó előtt a kapuskérdés foglalkoztatta a hazaiakat. Köte­les László immár genki hálóőr­ként csak búcsúzni jött a meccs­re, és kapott annyi vastapsot a találkozó előtt, a szünetben, és a végén, amennyihez másnak egy labdarúgó pályafutás is kevés, és akkor még nem is szóltunk a közönségkedvenc hosszas élteté­séről, akinek a nevét a bő két óra alatt szinte folyamatosan skan­dálta a publikum. A Kötél nél­küli DVTK-nál az volt a kérdés a meccs előtt, hogy Kovács Z. és Somodi közül ki álljon a kapu­ba. Az új fiú nyert, Aczél Zoltán­nak, a DVTK szakvezetőjének az elmondása szerint a rutin dön­tött a csütörtökön Kaposvár­ról kölcsönvett hálóőr, vagyis Kovács Z. javára. így ő volt az, aki a pályáról nézhette, hogy a klub egykori kapusának, - aki szintén nagy kedvenc volt Diós­győrben -, a februárban meggyil­kolt Julius Nótának a fia, Gyuszi végezte el a kezdőrúgást - köny- nyes szemekkel. Mindezt csak a lelátóról lát­hatta a DVTK irányítója, Lippai Ákos, aki nem tudta vállalni a játékot. Csonthártyagyulladás miatt pihenőre kényszerült, és az elkövetkező napokban injekciókú­rával nyerheti vissza egészségét. Lippainál is rosszabb helyzetben volt Despot Viskovic, akit Aczél Zoltán a kezdőcsapatba jelölt, ám a szerb védő a meccset leg­feljebb a tévében láthatta, hiszen ebben az időpontban éppen infú­ziót kapott, mert szervezete egy vírus miatt legyengült. Viskovic helyett honfitársa, Boris Milicic került a csapatba, aki nem sok­kal a kezdés után 100 métert sza­ladt örömében, a hozzá legköze­lebb lévő állóhelyen ünneplő szur­kolók felé (a stadionrekonstrukció miatt csak az északi kanyarban lehettek hazai drukkerek), hogy a fejesgólja közös öröm legyen. Az előnyhöz jutott Diósgyőrrel szemben a Kecskemét változatla­nul focizni próbált, játszani akar­ta a labdarúgást, de a piros-fehé­rek nagy rössel futballoztak, és igyekeztek ellenfelüket továbbra is zavarba ejteni. Sikerült is, egy kontra akció végén, a 24. percben Lipusz remek passza után Sza­bó V. megszerezte élete első NB I-es gólját. (Éppen egy hete fog­lalkoztunk a csatár góltalansá- gával, reményünket fejezve ki, hogy mihamarabb megszerzi első találatát, és ez gátakat szabadít fel benne. A gól utáni örömittas kiáltás erre enged következtetni, iigyhogy várjuk az eredményes folytatást.) A 2-0-ból két perc múl­va már három lett, a DVTK tehetséges csatára, Balajti Ádám is betalált egy újabb kontra végén. Csak néztek egy­másra a hazai szurkolók meg­lepetésükben: ilyen­re is képes a csa­patuk? A Kecske- ^ mét azonban nem adta fel, és nem is annyira a három támadó val volt a gond, inkább azzal, hogy a középpá­lyáról kevés támogatást kaptak a csatárok, így a túlerővel szemben csak egyetlen szépítő gólra futotta. Fordulás után _ _ • Nagyon azon volt a vendégcsapat a tér­félcserét követően, hogy a gólkülönbség tekintetében köze­lebb férkőzzön a DVTK-hoz, de ez a mezőnyfólényben kimerült, Kovács Z.-vel kapcsolatban pedig nem derült ki, hogy igazából mire képes, mert a DVTK hátsó alakza­ta, elsősorban annak is a közepe, a Müicic, Horváth G. kettős rend­re hatástalanította a próbálkozá­sokat. Aztán amikor már csak negyedóra volt hátra a meccsből a Diósgyőr támadójátéka is meg­élénkült néhány perce, ezt követő­en pedig az egyre kevesebb hittel futballozó vendégek, az akarnok diósgyőri játékosok ellen nem sok­Szabó Viktor meg­szerezte első gól­ját az NB l-ben (Fotó: B. T.) ra mentek. Amolyan csattanó­ként a hosz- szabbítás- ban Balajti a második gól­ját is beverte (a pályafutása során hatodik NB I-es mécs­esét játszó 18 éves támadó ötödik talála­tát szerezte az élvonalban!) és rohant ki az egész csa­pat ünnepel­ni, nem csak a gólt, hanem a nagy különbségű győzelmet is - amit egy középkezdés erejéig még meg kellett szakítani. A 4-1- es diósgyőri sikert megelőzően legutóbb 2006. december 4-én az Újpest vendégeként nyert három góllal, 3-0-ra a DVTK az élvonal­ban (nem számítva a 2008. máju­sában a Sopron kizárása miatt a játék nélkül kapott 3-0-s győzel­met), arra pedig a már említett Újpest elleni meccs előtt küenc nappal volt példa, hogy a piros­fehérek hazai pályán négy gólt szerezve nyerjenek (akkor a Győr kapott ki 4-3-ra).