Észak-Magyarország, 2008. október (64. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-06 / 234. szám

2008. október 6., hétfő SPORT / HIRDETÉS /13 LABDARÚGÓ NB I, 10. FOBDOLÓ BFC Siófok - Budapest Honvéd 0-1 (0-1) G.: Abraham (38.). Újpest FC - MTK Budapest 4-1 (1-0) G.: Bozic (19., 58.), Bori (51.), Kabát (91.), ül. Nagy G. (84.). Kecskeméti TE-ERECO - Vasas 2-0 (2-0) G.: Farkas (14.), Cukic (38.). _________________ Szombathelyi Haladás - GT-Kaposvár 1-1 (1-0) G.: Oross (27.), ill. Zahorecz (87., 11-esből)._____ DVSC-TEVÁ - REAC 6-2 (3-1) G: Szakály P. (7.), Oláh (37.), Rudolf (44., 11-esből), Leandro (57.), Kiss Z. (62.), Kerekes (92.), ill. Jeremiás (18., 64.). _ ___ ___ FC Fehérvár - Paksi FC 4-1 (1-1) G.: Vujovic (29., 65.), Sitku (61.), Kulcsár (93.), ill. Kiss T. (7.).___________________________.__ Győri ETO - Zalaegerszegi TE FC 1 -0 (0-0) G.: Bicak (92.). Kiállítva: Bank (11.), ill. Meye (83.). AZ NB I ÁLLÁSA 1. Újpest FC 1072 121-1323 2. DVSC-TEVA1063 124-1121 3. Haladás 1062 219- 820 4. Vasas 106­418-16 18 5. Győri ETO 105 1 4 19-1216 6. Kecskemét10 51 417-12 16 7. Fehérvár FC 1051 412-1016 8. Nyíregyháza10 4 3 3 14-10 15 9. MTK Budapest1042 418-1814 10. Kaposvár103 3 413-14 12 11. Budapest Honvéd 1033 412-1512 12. Paksi FC 10334 16-23 12 13. Zalaegerszegi TE 14. Diósgyőri VTK o o 3 2 2 3 5 5 13-16 12-21 11 9 15. REAC 10127 14-27 5 16. BFC Siófok 10 1182-184 ESEMÉNYEK 5. perc: A DVTK - nem sokkal azután, hogy Tóth M. feje­sét követően, amit a hazai kapus szögletre tenyereit - Is­mét sarokrúgást végezhetett el. A jobb oldalról Gohér ível­te be a labdát, amit Milicic 5 méterről fejelt a kapu köze­pébe, 0-1.________________________________ 16. perc: Újra Gohér végzett el szögletrúgást, ismét a jobb oldalról. Remekül csavarta a labdát Tóth M. fejére, aki öt méterről s kapu jobb oldalába bólintott, 0-2. _________ 19. perc: Ramos ívelt középre, Stojkov fejjel megcsúsztatta a labdát, Apostu pedig a rosszul kilépő Köteles mellett el- húzta a labdát és 4 méterről az üres kapuba gurított, 1-2. 34. perc: Tóth M. a saját térfelén vett át a labdát, majd le­fordult Hegedűsről, hogy elinduljon a kapu felé. Eközben a könyökével hozzáért a hazai játékos melléhez, aki színpa­diasán nagyot esett, Bede játékvezető pedig előhúzta a pi­ros lapot és kiállította a diósgyőri csatárt, így 10 főre fo­qyatkoztak a vendégek._______________________ 65. perc: Sevel a baloldalról lőtt egy szabadrúgást a védőkbe, a kipattanó labda Miskolczi elé került, aki 28 méterről óri­ási gól lőtt a kapu jobb oldalába, 2-2. Negyedszer emberhátrányban ! A labdarúgó NB I 10. fordulójában szombaton este a Nyíregyháza ven­dége volt a DVTK. Nyíregyháza (ÉM) - A talál­kozó elején a hazaiak csende­sedtek el, örömtüzek a vendég­szektorban gyúltak. Gohér két jó szöglete után, két szép fe­jesgóllal, Milicic és Tóth M. ré­vén a DVTK kétgólos előnyre tett szert. Az eredmény alaku­lása a vendégszektorban is nagy meglepetést okozott, ez azonban nem tartott sokáig, mert a diósgyőri védelem nagy hibája után szépített a hazai együttes. De az előny még min­dig a Diósgyőrnél volt, akik fertályórával később hátrány­ba kerültek. Nem gólhátrány­ba, hanem emberhátrányba. Bede játékvezető a második diósgyőri gól szerzőjét küldte el zuhanyozni, miután a labdát birtokló Tóth M. lefordulását kirívó szabálytalanságnak ítél­JEGYZÖKÖNYV Nyíregyháza SFC - Diósgyőri VTK Bede játékvezető (felemelt kézzel) leparancsolja a pályáról Tóth Mihályt (jobbra)(Fotó: KM) te, a DVTK tábor szerint túl szigorúan. Nem ez volt a já­tékvezető egyetlen hibája ezen az estén, a hazai tábor a 78. percben joggal tüntetett egy olyan szabálytalanság után, ami a diósgyőri 16-oson belül történt, de csak a 16-oson kí­vülről jöhetett szabadrúgással a szabolcsi gárda. Azt már csak mellékesen jegyezzük meg, 2-2 (1-2) Nyíregyháza, 5000 néző. Vezette: Bede (Ring, Tóth). ______________________________ Nyíregyháza SFC: Lazareanu (6) - Belényesi (5), Goia (6), Mboussi (5), Perényi (6) - Zabos (5), Hegedűs T. (5), Ramos (6) - Bárányos (5) - Apostu (6), Stojkov (5). Klubmenedzser: Révész Attila.____________________________________________________ Diósgyőri VTK: Köteles (5) - Lakatos (5), Sebők V. (6), Milicic (6), Gohér (6) - Ahodikpe (5), Pintér (6), Stanic (6), Lipusz (5) - Tóth M. (6-2=4), Szabó V. (5). Megbízott edző: Benczés Miklós._____________________________________________________ Csere: Belényesi helyett Miskolczi (6) a 46., Lipusz helyett Hómmá (5) az 55., Bárányos helyett Sevel (-) a 63., Szabó V. helyett Vranesevic (-) a 66., Ramos helyett Dosso (-) a 69., Ahodikpe helyett Bokros (-) a 78. percben.______________ Sárga lap: Milicic a 24., Ramos a 36., Sebők V, a 45+2., Hómmá a 67. percben. Kiállítva: Tóth M. a 34. percben._____________________________________________________ Gólszerző: Milicic (0-1) az 5., Tóth M. (0-2) a 16., Apostu (1-2) a 19., Miskol­czi (2-2) a 65. percben.__________________________________________________________ Révész Attila: - Az ilyen mérkőzésekre van szükség, hiszen kiváló hangulatban léptek pályára a csapatok. Az első negyedóra két szögletgólja bénítóan hatott ránk, de 1-2-nél úgy éreztem, megnyerjük a mérkőzést. Ez végül nem sikerült, de hatalmasat küzdöttek a játékosok.________________________________________________ Benczés Miklós: - Nehéz értékelni a látottakat, mert hihetetlenül feszült hét van mögöttünk, ami most átcsapott egyfajta örömünneppé nálunk. Azt hiszem, méltóképpen fogadtuk a Tanár urat, Sisa Tibort. hogy amiért a diósgyőri olda­lon sárga járt (labda sípszó utáni elrúgásáért), azért a má­sik csapat nem kapott kártyás figyelmeztetést. Védekeztek Az emberhátrányban a ven­dégek kivédekezték az első félidőt, és a második játékrész sem szólt másról. A Diósgyőr játékosai rombolásban jeles­kedtek, a hazaiak, folyamato­san a DVTK térfelén járatták a labdát, és azon voltak, hogy helyzeteket kidolgozva egali­zálják, megfordítsák az ered­ményt. Az előbbi egy távoli lö­vés után sikerült, majd tovább folytatta a kapu elé préselést a Nyíregyháza. Csakhogy a DVTK játékosairól rendre ki­jött a labda. Újabb találat már nem esett, és a piros-fehér szurkolótábornak volt oka a nagyobb ünneplésre. Jól zárult tehát a DVTK múlt hete, a megbízott edző­vel, Benczés Miklóssal, ugyan­is a Ligakupában a Debrecen éevftu A DVTK legközelebb október 19-én, va- sámap 17.30-től, a listavezető Újpest el­len játszik bajnokit, amit a Diósgyőri stadionban ren­deznek meg. 4-l-es legyőzése után 10 em­berrel szerzett pontot bajno­kin az ősi rivális otthonában. Mától viszont a megbízott edzőből újra pályaedző lesz, aki a szombati meccset a le­látóról figyelő, hétfőn munká­ba álló Sisa Tibor vezetőedző segítőjeként dolgozik tovább. Zsinórban Zsinórban negyedszer fordult elő a Nyíregyhá­zán megrendezett Nyír­egyháza - Diósgyőr élvo­nalbeli bajnokik történel­mében, hogy a vendégcsa­pat nem fejezte be 11 em­berrel a mérkőzést. 2000- ben, amikor 2-0-ra nyert a szabolcsi csapat, akkor DFC-s Ganeát állították ki (2-0-s állásnál), 2005-ben, amikor 2-2 lett a vége, Máté mehetett idő előtt zuhanyozni (2-0-s hazai vezetésnél), az idén ápri­lisban pedig, amikor 2-1- re nyert a hazai gárda, Kamber kapott pirosat (1-0-s hazai vezetésnél). Mit bír az ember, ha sztár? Az RTL Klub legújabb reality kalandjátékéban a nézők minden nap élőben követhetik végig celebjeink megpróbáltatásait. A sztárok a luxus világából a dzsungel mélyére utaznak, hogy bizonyítsák: legyőzik a félelmeiket, bátran harcolnak az élelemért, és mindeközben megőrzik a humorérzéküket. Vagy mégsem? Maradjanak vagy menjenek? Döntsön a sorsukról! ők mindent megtesznek majd a nézők kegyeiért. Sztárok kontra dzsungel. Legyen Ön a híró! Hirdetés \ 918090