Észak-Magyarország, 2008. szeptember (64. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-29 / 228. szám

2008. szeptember 29., hétfő SPORT /12 ÉSZAK TOTÓ 39. HÉT 1. VfL Bochum - Bayer Leverkusen2-3 2 2. Werder Bremen - 1899 Hoffenheim5-41 3. Borussia Dortmund - VfB Stuttgart3-01 4. Hamburger SV - Bor. Mönchenqladbach1-01 5. Hannover 96 - Bayern München1-01 6. Hertha BSC - Enerqie Cottbus0-12 7. Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1-1 X 8. Karlsruhe - VfL Wolfsburq2-11 9. Sampdoria - Juventus0-0X 10. Fiorentina - Genoa1-01 11. Boloqna - Napoli0-12 12. AS Roma - Atalanta2-01 13. Torino - Lazio1-3 2 +1. Milán - Internazionale lapzártánk után LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 8. forduló Nyíregyháza tartalék - Diósgyőr tartalék Nyíregyháza, 200 néző, v.: Puskás.____________________________ Nyíregyháza tartalék: Tóth N. - Ur, Kántor F., Orgo- ván Gy., Varga K., Lakatos L. (Puskás D.), Markos, Bakos (Farkas M.), Nagy D. (Oláh D.), Fekete Á., Si­mon G. Edző: Balogh Zoltán. Bokros, Kreizler, Nagy ; Á„ Diósgyőr tartalék: Vojinovic G., Trbovic, Balogh D. (Csorba), Takács P., Kovács > Horváth Sz. (Kaponyás), Kánya (Villás), Tchana. Edző: Deák István.______________________________________________________________ Gólszerző: Simon G. (2), Lakatos L., ill. Balogh D.. Jó: az egész hazai csapat, illetve Nagy G., Kovács Á., Takács P. __________________________________________________________________ Balogh Zoltán: - A DVTK egy jól eltalált lövéssel szer­zett vezetést az első félidőben, de nagyszerű játékkal megérdemelten fordítottuk meg az eredményt és nyer­tük meg a mérkőzést._______________________________________________ Deák István: - Az első félidőben megszerzett előnyün­ket szünet után nem tudtuk növelni, így a feljavuló hazaiak megérdemelték a győzelmet. További eredmények Tuzsér - Kemecse Létavértes - Tiszakanyár Balkány - Hajdúszoboszló 0-0 0-0 1-1 Várda SE - Tiszalök Flajdúböszörmény - Sényő Naqyecsed - Berettyóújfalu Ibrány - Nyírmada 5-1 3-0 1-1 1-2 TABELLÁK Az NB II Keleti csoport állása 1. BŐCS8 71 026-722 2. Ferencváros 8701 31-7 21 3.DVSC-DEAC85I218-12 16 4. Ceqléd851213-11 16 5.BKV Előre83 4 110-713 6. Vecsés 8 3 2 320-1511 7.Kazincbarcika832311-1111 8. MTK tartalék 83 14 12-1710 9.Békéscsaba831414-2510 10.Vác-Újbuda822420-208 11.Makó8224 10-16 8 12.Szolnok822 4 11-218 13. ESMTK 82 1516-17 7 14.Jászberény821513-167 15.Baktalórántháza82 157-17 7 16.Tököl820 6 13-26 6 Az NB III Mátra csoport állása 1.Újpest tartalék 8 6 20 17-220 2.Salgótarján8 6 20 17-520 3.Túra 75 0213-515 4. Gyönqyös8 4 1 313-7 13 5. Putnok 834 1 15-8 13 6.Mezőkövesd 8 3 32 9-612 7. Balmazújváros7 32211-1011 8.RAFC 832 38-8 11 9.Eger 8314 10-14 10 10.Tiszafüred 83148-1710 11.Ózd • 8 2337-99 12. Vasas tartalék 82249-98 13. Balassaqyarmat 822 48-14 8 14.Veresegyház81257-145 15.Maqlód8 1 25 5-145 16.Tiszaújváros81167-22 4 A Túra - Balmazújváros mérkőzést október 23-án rendezik meg (újra). Az NB III Tisza csoport állása 1.Naqyecsed861116-6 19 2.Nyírmada 8 6 0 2 17-818 3. Hajdúböszörmény 8 52113-317 4.Diósgyőr tartalék8 50 317-10 15 5.Nyíregyháza tartalék8503 10-6 15 6.Kisvárda 84 22 16-1014 7.Létavértes 8 4 22 11-714 8. Berettyóújfalu7 4 1 2 15-713 9. Ibrány 8 41 3 12-1613 10.Kemecse72 4 19-6 10 11.Tiszalök82249-138 12.Tuzsér821 58-14 7 13. Balkány82 1 5 8-197 14.Tiszakanyár812 5 7-16 5 15. Hajdúszoboszló811 68-18 4 16.Volán Sényő800 8 4-21 0 A Kemecse - Berettyóújfalu mérkőzést október 8-án ren­dezik meg. Az Intersport megyei I. osztály állása 1. Cigánd 9 8 0 124-824 2.Tomor-Lak962 118-720 3.Encs96 1 225-14 19 4.Tállya 95 1 323-16 16 5.MVSC9432 15-11 15 6.Felsőzsolca9423 14-11 14 7. 1Sajószentpéter 9 4 14 15-1613 8. Sajóbábony 941 4 12-1413 9. Sátoraljaújhely940 5 23-21 12 10.Tiszalúc9 4 0520-2912 11.Bodroqhalom93249-1511 12.Múcsony925212-911 13.Mezőcsát9 24 39-1310 14.Onga9 2 34 13-169 15.Sajókaza9 2 2520-21 8 16. Nyékládháza9 22 57-138 17. Szalonna92 2 5 16-25 8 18. Abaújszántó91 1 714-304 INTERSPORT LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 9. FORDDLÚ Tomor-Lak - Sátoraljaújhely 1-0 (0-0) Lak, 150 néző. V.: Bárczy. ______________________ Tomor-Lak: Grolmusz - Városi, Mikó, Tősze­gi, Illés M„ Szita (Tassy), Szabó (Bokk), Mol­nár, Kótai L., Kótai F., Kalász (Tóth). Elnök: Szilvái Attila. Sátoraljaújhely: Dankó - Petró A., Bodnár, Ocsenás, Fodor J„ Balogh, Vára- di G., Barna, Váradi I. (Trembulyák), Timkó, Szabó I. (Petró M.). Edző: Szabó László. G.: Szabó (11-esből). Jók: Kótai F., Kótai L., Tő- szeqi, Molnár, ill. Bodnár, Ocsenás. Ifi: 2-1. Szilvái Attila: - A mérkőzés összképe alap­ján azzal nyertünk, hogy mi rúgtunk egy gólt. Egyébként az Újhely egy jól edzett, összeszedett csapat, nehéz dolgunk volt ellenük,________________________________________________ Szabó László: - Ellentétes félidőket produ­káltunk. Az elsőt átaludtuk, a másodikban mi irányítottuk a játékot és egy 11-es gól döntött. Korrekt játékvezetés volt, további sok sikert kívánok a Tömör csapatának. Sajószentpéter - Ciqánd___________0-3 (0-0) Sajószentpéter, 100 néző. V.: Radványi. Sajószentpéter: Brindzár - Kardos, Mata G., Mattyák, Madarász, Mata L., Balogh, Oláh (Mácsi), Ravasz, Garai, Csikós (Dzsupin). Edző: Hauberger Pál. Ggánd: Szacskó - Fodor, Krá- lik, Ablonczy (Csillik), Rab (Nagy), Csáki, Bol­dog (Tóth), Sikorszki G., Térjék, Vécsi, Janikó T. Edző: Nagy Gábor. G.: Vécsi (2), Boldog. Jók: Brindzár, Kardos, Mata L., Garai, ill. Vé­csi, Boldog, Csáki, Fodor. Ifi: 2-8. ______________ Flauberger Pál: - Az első félidőben taktiku­san játszottunk. Megvoltak a lehetőségeink 0-0-nál a gólszerzésre, de kihagytuk azo­kat és a jó erőkből álló, és a jó futballt ját­szó vendégek felőröltek minket, megérde­melten nyertek._____________________________________ Nagy Gábor: - A második félidei játékunk már hasonlított ahhoz, amit szeretnénk ját­szani. Sajóbábony - Onga 2-2 (0-2) Sajóbábony, 150 néző. V.: Szoboszlai.________________________ Sajóbábony: Valkányi - Sebők, Glonczi, Kéméndy, Balogh, Hronyecz, Farkas (Gál), Horváth S., Horváth T. (Szilágyi), Varga, Mizser. Edző: Tóth István. Onga: Simon - Nagy K., Kriston, Uray, Varga, Tóth B. (Ga­lamb), Farkas, Dévai (Tóth N.), Molnár, Ber­ta., Gáspár. Edző: Szlifka Miklós. G.: Var­ga, Mizser, ill. Uray, Molnár. Jók: Mizser, Varga, Hronyecz, Sebők, ill. Nagy, Gáspár, Molnár, Dévai, Farkas. Ifi: 1-3._________________ Tóth István: - Ellenfelünk az első játékrész­ben helyzet nélkül szerzett vezetést, amit a másodikban sikerült ellensúlyozni, mivel helyzetek sokasága maradt kihasználatlanul. Szlifka Miklós: - Az első félidő jó játéka után ellenfelünknek sikerült egalizálni a küzdel­mes mérkőzést. .,. i ................ .... Mucsony - Abaújszántó 4-0 (0-0) Mucsony, 200 néző. V.: Nagy F.______________ Mucsony: Molnár - Varga, Sípos, Béres, Fe­jes (Silye T.), Körösi, Deák, Pál, Juhász (Páró), Kovács (Túróczi), Szegedi. Edző: Divinszki József. Abaújszántó: Szerencsi - Erdősi, Vo- dicska, Paranai, Pocsai, Matisz, Orosz R. (Va­sas), Pachinger, Koppány (Kovács V.), Mató, Jáger. Edző: Pachinger János. G.: Deák (2), Varga, Pál. Kiállítva: Erdősi (57.). Jók: Var­Cigándi gólöröm Sajószentpéteren ga. Deák, Pál, Túróczi, ill. Mató, Paranai, Va­sas. Ifi: elmaradt.__________________• Divinszki József: - Egy gyenge első félidő után egy jobb második következett, ennek eredménye egy fontos győzelem. Jó volt a játékvezetés. _________________________________________ Pachinger János: - Nem tudunk mit csinál­ni, gratulálunk a hazai csapatnak. Bodroqhalom - Mezőcsát_______1-1 (1-1) Bodroqhalom, 100 néző. V.: Séra. Bodroghalom: Laczi - Petercsák, Mózes, Gá­lya, Balogh A. (Szegedi), Pauli, Dócs (Kiss), Balogh P„ Novák, Perecsényi, Sveda (Négye- si). Edző: Balogh András. Mezőcsát: M. Var­ga G. - M. Varga Cs. (Szalai), Szabó V., Lo­vász, Szombati, Sepsi (Lakatos G.), Bubenkó, Bartók (Farkas), Lakatos J., Bedécs, Rostás. Edző: Szombati Csaba. G.: Pauli, ill. Bedécs. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 5-7. Balogh András: - Jó játékvezetés mellett igazságos eredmény született.____________ Szombati Csaba: - Nem emlékszem arra, hogy mikor játszottunk ilyen jól és dolgoz­tunk ki ennyi helyzetet. De amíg nekünk nyolc-tíz helyzet sem elég, hogy gólt sze­rezzünk, addig nem számíthatunk győze­lemre. A sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Encs - Felsőzsolca ______ ___5-0 (2-0) Encs, 100 néző. V.: Kujbus._____________________ Encs: Bukta (Mittenpack) - Vincze (Sziránsz- ki), Orosz, Vatra, Fülöp, Lénárt, Novák (Han- kó). Gulya, Kosztek, Horváth, Gregó. Edző: Túróczi Attila. Felsőzsolca: Róza - Drótos, Simon, Tóth T., Sztraka (Pólyák), Simkó, Ta­más, Staviarszki, Fekete, Demeter (Tóth N.), Pataki (Lindák) Edző: Bodnár József. G.: Hor­váth (3), Fülöp (11-esből), Novák. Jók: Hor­váth (a mezőny legjobbja), Vatra, Kosztek, Fülöp, Gulya, Novák, Gregó, ill. Róza, Si­mon. Ifi: 1-3.________________________________________ Túróczi Attila: - Győzelmünkkel szakosztá­lyvezetőnket, Dojcsák Mihályt köszöntjük közelgő névnapja alkalmából.________ Bodnár József: - Amíg kihagyjuk ziccerein­ket és a 11-est is, addig esélyünk sincs a győzelemre, mert még az eddig jól teljesítő védelem is összeomlik. Gratulálok az Encs- nek, jól élt a felkínált lehetőséggel. Nyékládháza - Tállya0-2 (0-2) Nyékládháza, 180 néző. V.: Molnár G. Nyékládháza: Németh - Filep, Hallai, Osváth, Koczka), Gilányi, Kavelyecz, Nagy (Banu), Profáncsik, Mida (Lengyel), Borsodi. Edző: Demeter István. Tállya: Hegedűs - Mika, Kuron, Offenbecker (Jakab), Bodnár, Nalesnyik (Kiss), Mihálszki Cs., Vasas (Kon­koly), Orlóczki, Mihálászki N., Tóth. Edző: Barcsa László. G.: Vasas, Orlóczki. Jók: Filep, Koczka, ill. Mihálszki Cs. (a mezőny legjobb­ja) és az egész csapat. Ifi: 7-0._________________ Demeter István: - A korán bekapott gól rányomta bélyegét a mérkőzésre. Hiába akartunk, mentünk, predménytelenek ma­radtunk._______________________________________ Barcsa László: - Küzdelmes mérkőzésen biz­tosan nyertünk a kapura veszélytelen ha­zaiak ellen. Köszönöm a kettes számú Par­tos asszisztens korrektségét. Tiszalúc - Sajókaza_________________4-2 (3-1) Tiszalúc, 200 néző. V.: Horváth G.__________ Tiszalúc: Jaksi - Olajos, Lövei, Glonczi (Pa­taki), Barcsai (Tassy), Végső, Macsó, Ruszó, Vadász, Koczka (Tokaji), Mogyorósi. Edző: ɧ< LŐJ www.boon.hu (Fotó: Osztie Tibor) Majdanics Péter, Vámosi Károly. Sajókaza: Venczel Z. - Dorgai P., Asszony, Menyhért (Rimavölgyi), Zuti, Szikszai, Dorgai L., Tát­rai, Somogyi (Mező), Tamás, Rákos (Már­ton). Edző: Kálmán Vilmos. G.: Ruszó (2), Vadász, Barcsai, ill. Asszony, Dorgai L. Kiál­lítva: Szikszai (60.). Jók: Ruszó, Mogyorósi, Vadász, ill. Tamás, Asszony, Dorgai L., Zuti. Ifi: 3-5.________________________________________________ Majdanics Péter: - Kifogástalan játékveze­tés mellett győzelmünk a játék képe alap­ján teljesen megérdemelt.________________ Kálmán Vilmos: - A játék összképe alapján nem érdemeltünk vereséget, de figyelmet­lenség és balszerencse miatt vesztettünk. Miskolci VSC - Szalonna__________3-1 (2-1) Miskolc, 300 nézőTv.: Butkai I. Miskolci VSC: Ajtay - Jóner, Tamás, Scholtz, Kovács, Szigeti, Bobcsák (Dorogi), Venczel, Jónás, Sári (Barcsai), Plébán. Edző: Kapitány Béla. Szalonna: Varga - Váradi, Kertész Gy., Kalló A., Káló, Lakatos, Hankó, Kalocsai l„ Kertész A., Csemer, Lesinszki. Edző: Horváth Zsolt. G.: Sári, Scholtz, Plébán, ilí. Kertész A. Jók: Ajtay, Scholtz, Szigeti, ill. Kalocsai L, Kertész A. Ifi: elmaradt._______________■ Kapitány Béla: - Nehezen hoztuk , a kötelezőt a kellemetlen vendégek ellen. Ma a rossz felfogás és a gyenge helyzetkihasz­nálás nagyban befolyásolta a teljesítmé­nyünket.______________________________________________ Kertész Gyula, elnök: - Szegény embert még az ág is húzza. Büntetőt hibáztunk, az el­lentámadásból gólt kaptunk. Köszönjük a Szendrői Takarékszövetkezetnek a szerelést. jBHI <»'<’ sport.boon.hu További cikkekl LABDARÚGÓ NB II KELETI CSOPORT, 8. FORDDLÚ j * j j > > > >■>■>•/■> 4 4 Békéscsaba - Kazincbarcika____________0-0 Békéscsaba, 300 néző. V.: Varga.__________ Békéscsaba: Schwarcz - Rubus (Tóth-Kovács, 68.), Szenti, Brlázs, Horváth T. - Sajben, Závoda (Ábel, 60.), Borbély, Ladányi - Ursz (Polczer, 54.), Pozsár. Edző: Kiss János. KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Kovács R., További eredmények Vác-Újbuda - Szolnok 3-0 Tököl - DVSC-DEAC1-3 Vecsés - Makó 6-2 Jászberény - Ceqléd1-2 BKV Előre - MTK tartalék 2-0 Ferencváros - ESMTK3-1 Sebők - Kerékgyártó (Debreczeni, 67.), Kovács P., Olasz, Kerekes (Zimányi, 62.) - Engi (Romhányi, 78.), Binder. Edző: Koleszár György.___________________________________ Jók: Pozsár, Závoda, ill. Bányai, Kovács R., Olasz.__________________________________________________ Kiss János: - Egy jó ellenfél ellen igazsá­qos döntetlen született. ______________________ Koleszár György: - Érződött a lábakban a hétközi kupameccs fáradsága, de fegyel­mezett játékkal igazságos döntetlent ér­tünk el. Bőcs KSC - Baktalórántháza 5-0 (2-0) Bőcs, 300 néző. V.: Szabó Zs. Bőcs KSC: Szabó Á. - Szakszón (Vass, 64.), Martis, Cséke, Molnár - Jeney (Lipták, 46.), Siróczki, Irhás, Zsarnai (Ondó, 71.) - Gaál, Menougong. Edző: Tóth László. Baktalórántháza: Sándor - Vágó, Mező, Márkus, Deák - Tolnai, Rákóczi, Szilágyi (Illés L., 77.), Koskovits (Kozma A., 46.) - Kozma J., Szabó R. (Tóth Sz., 85.). Edző: Kovács János._______________________' _________ 12. perc: Gaál fejelte Menougong elé a labdát, aki Sándort kicselezve a jobb alsó sarokba gurított, 1-0.____________________________ 24. perc: Szakszón húzta meg a jobb szélt, majd középre adott ahol Menougong ér­kezett és 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 2-0._______________________________________ 29. perc: Irhást rántották le tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A lab­da mögé Menougong állt, aki a bal ka­pufát találta el._____________________________________ 45. perc: Gaál és Deák kakaskodott, a játékvezető mindkét játékost kiállította. 57. perc: Zsarnai egyéni akcióba kezdett, J * * t* t * * >» t i * * * * ti »»** it tí l ) tt t ili^. több csel után Menougonggal kénysze­rítőzött, majd 16 méterről a bal felső sa­rokba lőtt, 3-0,_______________________________ 75. perc: Irhás indult meg a vendégvédők között majd Sándort kicselezve Ondóhoz passzolt, aki 6 méterről a kapu közepébe bombázott, 4-0.______________________________ 89. perc: Menougong az alapvonalról Liptákhoz passzolta vissza a labdát aki 10 méterről az üres kapu közepébe lőtt, 5-0._______________________ Jók: Menougong, Irhás, Ondó, Zsarnai, Molnár, Martis, ill. senki._______________________ Tóth László: - Azt nem mondanám, hogy igazán jól játszottunk. Kicsit komikus, hogy a bajnokságban a negyedik büntetőt hagy­tuk ki, míg a kupában tizenegyesekkel ju­tottunk tovább...__________________________________ Kovács János: - Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten nyertek. LABDARÚGÓ NB III MÁTRA CSOPORT, 8. FORDULÓ RAFC - Ózd_________________________0-0 Budapest, 100 néző. V.: Urbán._________ RAFC: Ivancsics - Szőke, Hazai, Janta, Fe­kete, Németh, Pető (Tóth), Hajdú, Barta, Kasinszky, Kalechi (Papp). Edző: Nahóczky Attila._________________________________ Ózdi FC: Csák L. - Tóth K., Tankó, Ács, Bakos, Gacsal, Szatmári, Füleki (Lukács), Konyha, Csák K., Oltyán (Budai). Edző: Al­bert Csaba._______________________________ Kiállítva: Csák K. (45.). __________________________ Jók: Hazai, Németh, Kasinszky, ill. Csák L., Ács, Bakos.______________________________ Nahóczky Attila: - Meddő támadójátékunk miatt nem tudtuk megnyerni a mérkőzést a szervezetten védekező Ózd ellen. Albert Csaba: - A sors igazságtalansága lett volna ha nem szerzünk pontot. Egy félidőnyi emberhátrányunk ellenére több száz százalékos helyzetet is elhibázunk a második félidőben. Putnok - Mezőkövesd____________1-1 (1-0) Putnok, 150 néző. V.: Pap.______________ Putnok: Varsányi - Szabó S., Sándor, Czövek, Boczki, Bányász, Madarász (Zsó­fi), Sípos, Darai, Sápi (Buku), Lázár (Juhász). Edző: Koszta Péter.______________________ Mezőkövesd: Gábor - Nagy, Toplenszki, Kaszás, Borsos (Busái), Újlaki, Vitelki, Ragó, Varga (Ristic), Olasz, Bogdány. Edző: Huszák Géza.____________________ G.: Bányász, ill. Újlaki. Jók: Sándor, Bányász, Sípos, ill. Toplensz- Koszta Péter: - 1-0-nál kétszer vittük a ka­ki, Újlaki, Vitelki. pusra a labdát, elhibáztuk, majd az utol­Vitelkiék (balra) egy pontot szereztek Putnokon (Fotó: Osztie Tibor) só percben egyenlített a Kövesd.____________ Huszák Géza: - Adtunk egy félidő előnyt. A második játékrész alapján meg is nyer­hettük, de el is veszíthettük volna a mérkőzést. Veresegyház - Tlszaújváros 4-1 (1-1) Veresegyház, 100 néző. V.: Tóth.___________ Veresegyház: Kovács Gy. - Répási, Réti (Plachi), Forró, Polcsák, Zalaegerszegi, Kiss B. (József), Deák, Nagy S., Novota, Tesch (Baranyai). Edző: Oroszi Sándor._____________ Tiszaújváros: Molnár - Makó, Barabás (Bodnár), Kovács R., Nyeste, Kovács P., Bo­ros, Horváth, Kovács T., Németh D. (Ba­csó), Németh B. (Tardi). Edző: Orlóczki Ti­bor_____________________________________________________ G.: Kiss B. (4), ill. Nyeste.______________________ Jók: az egész csapat, ill. senki._______________ Oroszi Sándor: - Megtört a jéql_____________ Orlóczki Tibor: - Megint magunkat vertük meg. További eredmények J j /j v j * ./VV JV V V V VVVVV'OvvVVVV'V'V' Balassagyarmat - Gyöngyös 1-0 Eger - Salgótarján_________ 0-5 Újpest tartalék - Vasas tartalék 0-0 Tiszafüred - Balmazújváros 1-1 Túra - Maglód 3-0