Észak-Magyarország, 2008. június (64. évfolyam, 127-151. szám)

2008-06-02 / 127. szám

2008. június 2., hétfő SPORT / HIRDETÉS /11 ÉSZAK hírcsokor • A címvédő Talmácsi Gábor második lett a 125 kcm-esek között a gyorsasági- motoros-világbajnokság hatodik, olaszor­szági futamán, Mugellóban. A 250 kém­eseknél Tóth Imre tizenötödikként zárt, s ezzel szerzett egy pontot. Talmácsi három helyet lépett előre az összetett pontver­senyben, jelenleg a hetedik 52 ponttal, 35-tel marad el az éllovas Corsitól. • A magyar labdarúgó-válogatott barát­ságos mérkőzésen 1-1-es döntetlent ját­szott az Európa-bajnoki résztvevő Horvát­országgal szombaton este a Szusza Fe­renc Stadionban. Magyarország - Horvát­ország 1-1 (1-1). Szusza Ferenc Stadion, 9000 néző, v: Ledentu (francia). G.: N. Kovac (45., öngól), illetve N. Kovac (24.). JEGYZŐKÖNYV Diósgyőri VTK - Győri ETO FC 1-3 (0-1) Diósgyőr, 4000 néző. Vezette.: Bede (Kispál, Farkas B.). Diósgyőri VTK: Köteles (5) - Mogyorósi (4), Sebők. V. (5) , Hegedűs (4), Elek (4) - Pintér (5), Vitelki (5) - Kam- ber (6), Pelecaci (4), Hómmá (4) - Simon A. (4). Edző: Vágó Attila._________________________________________________________ Győri ETO FC: Stevanovic (6) - Nikolov (6), Stark (6), Supic (6), Bank (6) - Völgyi (5), Jaki (5), Józsi (5), Böőr (6) - Bajzát (6), Brnovic (6). Edző: Egervári Sándor. Csere: Hómmá helyett Szélpál (4) a 46., Mogyorósi he­lyett Lipusz (6) az 56., Brnovic helyett Koltai (5) a 60., Vitelki helyett Vida (-) a 82., Józsi helyett Kiss M. (-) a 83., Stevanovic helyett Varga Z. (-) a 84. percben. Sárga lap: Supic a 20„ Vitelki a 70., Kiss M. a 92. percben Gólszerző: Böőr (0-1) a 43. (0-1), Brnovic (0-2) az 55., Bajzát (0-3) a 76., Kamber (1-3) a 86. percben. Vágó Attila: - Gratulálok a Győr tavaszi teljesítményé­hez, és külön Egervári Sándornak a bronzéremhez. Az első félórát úgy kezdtük, ahogy azt szerettem volna, de Simon A. és Pelecaci nagy lehetőségei után a Győr feljött és jobban játszott. A játékosaim, úgy éreztem megtettek min­dent, de ellenfelünk okosan játszott. A minimális elvárást teljesítette a csapat ebben a bajnokságban, de van hi­ányérzetem, vagy 6 ponttal többet kellett volna szerez­nünk. Lesznek változások a nyári szünetben, sokkal ütőképesebb lesz a DVTK, minőségi cserék jönnek és jövőre nem a bentmaradásért, hanem a középmezőny­ben végzésért fogunk játszani. Köszönet a tulajdonosok­nak és azoknak a szurkolóknak, akik bíztak-biznak ben- nünk, a lényeg az, hogy jövőre is NB l-es lesz a DVTK. Egervári Sándor: - Okos, helyenként jó játékkal tud­tuk begyűjteni a 3 pontot. A bronzérem álmaink meg­valósulását jelenti, szép befejezése ez az évadnak. Kö­szönet érte minden segítőnknek, vezetőknek, szurko­lóknak és természetesen a játékosoknak. Köszönjük, Vitelki Zoli! Egervári Sándor is gratulált Vltelkl Zoltánnak Cg] www.boon.hu (Fotó és videó: Bujdos Tibor) ■ A labdarúgó NB I 30. fordulójában szombaton a Győr Diósgyőrben lett bronzérmes. Miskolc (ÉM) - Egy éve az élvonalbeli labdarúgó-bajnok­ság utolsó fordulójában is egy­más ellen játszott a Diósgyőr és a Győr, akkor a Rába-par- ti városban a zöld-fehéreknek a piros-fehérek feletti 4-0-s győzelme a bentmaradást je­lentette az ETO számára. És, hogy mi mindent lehet elérni egy év alatt, azt szombaton bi­zonyították a győriek, akik számára már a bronzérem, és az ezzel együtt járó UEFA-ku- pás indulás volt a tét. Persze ehhez, a diósgyőri győzelmük mellett kellett a rivális, az Új­pest debreceni veresége is. Fordulópont A DVTK az első, Bede játékvezető által a mérkőzés 28. percében elrendelt frissítő szünetig jobb volt ellenfelénél, és ha a 12. percben a fél láb­bal már Újpesten járó Simon A. berúgja a ziccerét, nehéz helyzetbe hozta volna a győrieket, és segített volna jövőbeni csapatán. Úgy tűnt, hogy a frissítő szünet volt a meccs fordulópontja, mert az addig többször is a kispadról felugró Egervári Sándor szemtől szemben eligazíthatta csapatát, és játékosai a folyta­tásban erőszakosabban, bát­rabban futballoztak. így nem érdemtelenül szerezték meg az első félidő hajrájában a vezető találatukat. A második játékrészből tíz perc telt el, amikor a szezon sokadik nagy védelmi hibája után ismét gól­nak örülhetett a DVTK aktu­ális ellenfele, ezúttal a lestak­tika mondott csődöt. Negyed­órával a befejezés előtt végleg eldőlt a meccs, amikor a har­madik B-betűs győri játékos is betalált (még jó, hogy Bank nem érezte úgy, hogy csatla­koznia kellene a Böőr, Brno­vic, Bajzát vonulathoz). Sajnos, a hazai szurkolók­nak ezúttal is kevés okuk volt az örömre, tetszésüket legfel­jebb Lipusz akaraterős játé­ka nyerhette el. Ünneplésben csupán egy játékost részesítet­tek a drukkerek. Vastapsuk egy olyan játékosnak szólt, aki több, mint 20 éven át szol­gálta a pályán a Diósgyőrt, a harmadik, a második és az él­vonalban egyaránt. Vitelki Zoltán 37 évesen, a mérkőzés 82. percében hagyta maga mö­gött labdarúgó-pályafutását, olyan, a mai világra nem jellemző értéket hátrahagyva példaként, mint a klubhűség. KÖSZÖNJÜK, VITYA! ÉSZAK.emtippek boon.hu •A góllövőlista állása (PDF, 43 kB) A GÓLOK TÖRTÉNETE 43. perc: Bajzát fedezte jól a labdát a diósgyőri kaputól huszonegynéhány méterre, majd jól passzolt a felfutó, lendületből érkező Böőr elé. A közép­pályás a jobb oldal felé indult az üres területre, majd a kifutó Köteles fe­lett a kapu bal oldalába csavarta a labdát, 0-1.______________________________________ 55. perc: A lesre játszó védők vonalából Brnovic lépett ki és senkitől sem zavartatva teljesen üresen 8 méterről lőtt a kapuba, 0-2. ________________________ 76. perc: Koltai remek indítása után a bal oldalon Nikolov került helyzet­be, de rendkívül önzetlen módon még tovább passzolt az érkező Bajzát elé, akinek 5 méterről nem volt nehéz dolga az üres kapuba továbbítani a labdát, 0^ _ _ _______________ __________ 86. perc: A jobb oldalról Lipusz végzett el szögletrúgást és az ötösön álló Kamber fejjel a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát, 1-3. Észak-magyarországi Regionális Képző Központ (Nyilvántartási síim: 05-0014-06. Akkr.OOOZ) pályázatot hirdet a következő munkakörök betöltésére- Instruktor /hegesztő/- Instruktor /építész/ A munkakörökkel kapcsolatos részletes információ a www.erak.hu honlapon, illetve 46/530-013-as telefonszámon kapható A hirdetés a legjobb befektetés! Az Inform Média Kft. BAZAR termékek árusítására a megye egész területéről árushelyek, vállalkozók jelentkezését várja (élelmiszerboltok, mini ABC-k, trafikok, újságárusító pavilonok stb.) Magas jutalék, kedvező feltételek, bizományosi rendszer. Árusítson Ön is! INFORM MÉDIA Bővebb információ: Mezei Orsolya 3526 Miskolc, Zsolcai kapu 3. 46/502-900/3529, 20/312-5511 UJMAGYARORSZAG Lakásfeí újítási program HlFtDETÉS PANELPROGRAM Az Önkormányzati Minisztérium idén még több aliami támogatással indította el az Új Magyarország Lakásfelújítási Programot, hogy a korszerűsitó átalakítások­hoz nyújtott támogatással hozzájáruljon a lakásonkénti energiafelhasznalas csökkentéséhez. A Panelprogram olyan felújítási munkát támogat, amelynek köszönhetően a lakók eneigiat takarítanak meg. Ez lehet ablakcsere, homlokzat vagy födém hőszige­telésének felújítása, hogy a hő a lakásban maradjon, szellőző- és melegviziend- szét, lift, elektromos hálózat korszerűsítése, de akár a megújuló energiaforrások hasznosítása is. A pályázaton panel-, közép- és nagyblokkos, alagútzsalus, öntött és vasbeton vá­zas épületek lakóközössegei indulhatnak. Az állami támogatás a költségek 1/3-a, lakásonként legfeljebb 500000 Ft. Pályázati határidő: 2008. szeptember 30. További információ: www.otni.gov.hu