Észak-Magyarország, 2007. augusztus (63. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-04 / 181. szám

/11 2007. augusztus 4., szombat SPIKTÉSZAK MAGYARORSZÁG JEGYZŐKÖNYV Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 4-1 (1-1) Zalaegerszeg, 4000 néző. V.: Szabó (Kispál, Szalai). ZTE: Babalj - Dudics, Polgár, Mijatovic, Vulin - Davi- dov, Tóth N., Máté, Koplárovics - Pekic, Waltner. Vezetőedző: Slavko Petrovic. _____________________ Diósgyőr: Köteles - Farkas N., Vámosi, Hegedűs, Elek, Fodor - Lakatos, Vitelki, Sipeki - Simon, Douva. Vezetőedző: Pajkos János.________________________ Csere: Simon helyett Kállai a 64., Koplárovics helyett Diawara a 68., Sipeki helyett Rebecsák a 79., Walt­ner helyett Balázs a 83., Tóth N. helyett Majoros a 86. percben. _______________________________ Sárga lap: Polgár az 59., Lakatos a 81., Davidov a 82, percben.____________________________________ Kiállítva: Farkas NI. a 62. percben._________________ Gólszerző: Pekic (1-0) a 18., Douva (1-1) a 28., Walt­ner (2-1) a 70., Waltner - 11-esből (3-1) a 80., Vulin (4-1) a 85. percben. _____________________________ A másik pénteki mérkőzésen: Siófok - Debreceni VSC 1-1 (1-1). Gólszerző: Melczer (18.), illetve (Rudolf (35.). LABDARÖGáS Egy mérkőzéssel pénteken megkezdődött a labdarú­gó boon.hu megyei I. osztály 2007/2008-as küzde- ^lemsorozata. Szirmabesenyő - TGT Tomor-Lak_____1-2 (0-0) Lak, 100 néző, v.: Kálmán._______________________ Szirmabesenyő: Samkó - Geszti (Tóth L.), Mózsik, Urbán, Rakaczki, Csipkés, Jesztrebi, Nyitrai, Tóth I. (Petró), Koppány, lllovai (Tóth B.). Edző: Lasztóczi Péter. TGT Tömör Lak: Grolmusz - Farkas, Mikó, Illés M. (Papp), Molnár, Bokk, Ártim, Tóth I., SzabóKótai F., Kótai N. (Kalász). Elnök: Szilvái Attila. G.: Koppány, III. Kótai F., Farkas. Jók: Urbán, Koppány, ill. Mikó, Farkas, Illés M., Szabó J., Kótai F., Molnár. Ifi: 3-1. Lasztóczi Péter: - Gratulálok az ellenfélnek, három helyzetből két gólt lőtt, mi pedig olyanok voltunk, mint az influenza leggyengébb változata.__________ Szilvái Attila: - A sportszerű hazaiakat helyenként jó játékkal győztük le kiváló játékvezetés mellett. i 1 i f. i Vendégsiker Besenyőben (Fotó: osztie Tibor) LABDARÚGÁS raW xJ 3 WSWPj A pénteki nyoni sorsoláson kiderült, amennyiben a Debrecen továbbjutna a svéd Elfsborggal szemben, ak­kor a spanyol FC Valenciával találkozna a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik, utolsó selejtező körében. A magyar bajnok az első mérkőzésen 1-0-ra kikapott riválisától Debrecenben. _______________________ Az UEFA-kupában csütörtökön este lapzártánk után ért véget a Honvéd visszavágója az első selejtezőkör­ben: Budapest Honvéd - Nistru Otaci (moldovai) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 5-4 Bozsik Stadion, 4500 néző. V.: Michael Svendsen (dán). G.: Abraham (14.), illetve Mekang (50.)._______ A tegnapi sorsoláson a kispestiek a német Hamburger SV-t kapták. Az első mérkőzésre augusztus 16-án, míg a visszavágóra két héttel később kerül sor. A kispes­tiek hazai pályán kezdenek. Tízezredik. Egy érdi édesapa és fia vásárolta meg az augusztus 22-i Ma­gyarország - Olaszország válogatott lab­darúgó-mérkőzés tízezredik belépőjét, s nyerte meg ezzel az MLSZ ajándékcso­magját. Három héttel a várva várt ösz- szecsapás előtt tehát már elkelt a je­gyek ötödé. (Fotó: www.mlsz.hu) A kiállítás eldöntötte ■ A labdarúgó NB I 3. fordulójában tegnap Zalaegerszegen szerepelt a Diósgyőr. Zalaegerszeg (ÉM) - Ala­posan megváltozott a DVTK arculata az előző, Siófok elle­ni hazai mérkőzéshez képest, az eltelt hat nap - láthatóan - elég volt ahhoz, hogy a pi­ros-fehérek levegyék a „nyu­szijelmezt”, és bátran, harco­san induljanak csatába a „Zete” otthonában. A DVTK külsőleg is megújult, szokat­lan, fekete-arany színű mez­ben feszítettek a gyepen Sipe- kiék. Valamivel aktívabb volt az összecsapás elején a hazai csapat, de a vendégek ekkor is szervezetten játszottak, volt összehang a csapatrészek kö­zött. Ennek is volt köszön­hető, hogy nem kellett sokat várni az idény második mis­kolci találatára, amelyet Dou­va szerzett, válaszova Pekic góljára. Pajkos János alakula­ta ezúttal nem kapkodott, jól, jobban zárt a védelem, mint az előző fordulóban, voltak lö­vések, szépnek nevezhető ak­ciók. Az egyenlítést követően kiegyenlített küzdelem folyt a játéktéren, a csapatok egy-egy pont birtokában vonulhattak pihenőre. A szünet után A második negyvenöt perc egy Vámosi szabadrúgással indult, amelyet csak nehézsé­gek árán tudott megfogni a kék-fehérek hálóőre. A ZTE volt a kezdeményező, így az­tán a DVTK-nak jobbára a vé­dekezés jutott osztályrészül. A hazai akciók meddőnek, ered­ménytelennek bizonyultak, de Kötelesnek is volt szép védé­se. A meccs utolsó harmadá­ra megfogyatkozott a Diós­győr, egy buta szabálytalan­ság miatt. Vajon ki tudja-e húzni a borsodi alakulat? Ez volt a kérdés. Nem, az ember­előnyt korán kihasználta a (Fotó: Ádám János) vendéglátó, innen pedig újabb kérdést lehetett feltenni. Tiz emberrel képes-e újítani a miskolci gárda? Nem jött ösz- sze, s bár Pajkos meghúzta az ilyenkor szokásos csatár-védő cserét, az erősebb Egerszeg ki­használta „fórját”, majd újabb gólokkal bebiztosította győ­zelmét. M£K1I813 'tdvtk.boon.hu További cikkek! A TÉNYEK Wffx 18. perc: Tóth N. és Davidov játszott össze, majd az érkező Pekichez ke­rült a labda, a szlovén csatár 16 méterről lőtt, a játékszer a jobb alsó sa­rokban kötött ki, 1-0. ________ ________ 28. perc: Fodor-Sipeki volt a labda útja, aki Douvához játszott, a légiós cse- lezgetés után 10 méterről jobbal a kapuba továbbította a labdát, 1-1. 62. perc: Farkas N. könyökölt Tóth N. arcába, amiért a játékvezető azon­nal a piros lapot mutatta fel a diósgyőri védőnek._____________________ 70. perc: Tóth N. szögletét követően Waltnert találta meg a labda a rövid saroknál, aki néhány lépésről a jobb sarokba csúsztatott, 2-1.__________ 80. perc: Lakatos lökte fel a büntetőterületen belül Waltnert, a játékvezető büntetőt adott a hazaiaknak, amelyet a sértett értékesített, 3-1.________ 85. perc: Tóth N. beívelés után Davidov csúsztatta meg a labdát, Vulin jött és 5 méterről a kapuba fejelt, 4-1. Ismét nagyon megverték Slpekléket (sötétben) EDZŐMÉRKÖZÉSEK ,........................ A 30. után Mezőkövesd (ÉM) - Újabb edzőmérkőzést játszott pénte­ken a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabdacsapata. Ju­hász István együttese hazai környezetben fogadta NB I/B- s megyei ellenfelét: Mezőkö­vesdi KC - Diósgyőri KC 35-25 (17-12). Legjobb dobók: Pető (5), Fügedi (5), Bán (4), Mol­nár (4), ill. Ponyi (9). „A má­sodik felkészülési meccsünket tudtuk le - mondta Juhász Ist­ván, az MKC edzője. - A Gyöngyös ellen jó színvonalú találkozót vívtunk, míg a DKC ellen a kezdés óta a 30. edzésünk után fáradtan mo­zogtunk, ami főleg a helyzet- kihasználásunkban nyilvánult meg.” Az MKC legközelebb is­mét itthon szerepel: jövő szer­dán az ugyancsak élvonalbeli Békési FKC-t fogadják. Mindhárom megyei NB ll-es lab­darúgócsapatunk felkészülési mér­kőzést játszott. Az eredmények: Bőcs KSC - El Wakar Dubai (katari)__________________1-1 (0-1) Bőcs KSC: Matkó (Csák) - Almási, Martis, Molnár, Szakszón - Jeney - Siróczki (Török), Irhás, Kóka (Vass), Lengyel (Gaál) - Urbin (Zsarnai). Edző: Tóth László. _______________ Gólszerző: Szakszón. Mezőkövesd - Felsőtárkány _____________________6-2 (4-1) Mezőkövesd, 1. félidő: Szaiánczi - Toplenszki, Csatlós, Sándor, Olasz D.- Vágó, Busái, Sivák, Somogyi - Ragó, Bogdány. 2. félidő: Szaiánczi- Toplenszki, Csatlós, Sándor, Pál - Sajtos, Vágó, Gilányi, Somogyi - Fekete, Olasz J. Edző: Vojtekovszki Csaba._________________________ Gólszerző: Bogdány (2), Busái, Ragó, Csatlós, Fekete. DVTK ligacsapat - Kazincbarcikai SC___________________1-5 (0-3) DVTK ligacsapat: Dénes (Vass) - Csorba (Sztraka), Kovács, Czövek, Nagy G. - Gaston, Németh D. (Illés), Németh B., Navarrete (Horváth) - Lindák (Nagy D.), Orliczki (Balázs). Edző: Földesi Károly.___________ KBSC: Botló (Tajti) - Hanász, Nagy T., Bányai, Sebők - Engi (Németh), Romhányi (Pintér), Elek (Kerék­gyártó), Kerekes - Deák (Binder), Stevica (Kovács P.). Edző: Kócsi József, Sándor Zoltán.____________ Gólszerző: Horváth, ill. Stevica (2), Bányai (11-esből), Romhányi, Németh. j'j j'Sj'J* „ * J „ „ ^ „ j „ „ Tiszaújvárosban edzőtáborozott a Hajdú János vezette női junior kézilabda-válogatott. Korosztá­lyos nemzeti csapatunk az au­gusztus közepén, a törökországi Izmirben megrendezendő Euró- pa-bajnokságra készült, és a bor­sodi városban az edzések mellett részt vett a nemzetközi Heraklész Kupán. Az eredmények ____________ Románia - Hollandia ________________32-30 (16-15) Magyarország - Hajdúnánás _____________ 39-26 (18-13) Hollandia - Hajdúnánás ________________32-22 (14-12) Magyarország - Románia ________________30-29 (13-17) Románia - Hajdúnánás ________________35-27 (15-14) Magyarország - Hollandia ________________31-27 (17-16). A torna végeredménye: 1. Ma­gyarország 6 pont, 2. Románia 4, 3. Hollandia 2, 4. Hajdúnánás 0. Ma reggel rajtol Tiszaújvárosban a „Nagyhét" ■ Hagyományok és új­donságok Tiszaújváros­ban mától augusztus 12-ig. Miskolc (ÉM - SZIS) - A 9. TVK Triatlon Nagyhét ma reg­gel veszi kezdetét Tisza­újvárosban. A kilencnapos programsorozat egyik újdonsá­gát, a „Turista Triatlont” a TSC természetjáró-szakosztá­lya rendezi meg 2, 3 és 4 fős csapatok számára. A 9,2 km-es gyalogtúrából, a 6,5 km-es víz­itúrából és a 29 km-es kerék­pártúrából álló erőpróba résztvevői ma 8-10 óra között a Közösségi Ház (volt Kazin­czy Iskola) udvaráról rajtolhat­nak el. A hagyományoknak megfelelően az utcai kosárlab­(SZAK a részletes program a WWW.triathlQn.hu r. honlapon olvasható. ÍSlfiKemf/ppefc.boon.hu •Korábbi cikkeink (PDF, 55 kB) da kedvelőinek is játékle­hetőséget kínálnak ma, 10 órá­tól, a belvárosi játszóparkban. Az EcoMissio streetballra je­lentkezni csapatonként (4 játé­kos) 1000 forintos nevezési díj befizetése ellenében 9-9.45 óra között a helyszínen lehet. Ka­tegóriák, korcsoportok: 14 év alatti fiú, 14 év feletti férfi, női és szenior. A szintén újdonsá­got jelentő wakeboard-szabad- edzés 13-15.30 óra között lesz a városi Dísztavon, míg a ver­seny 16.30-kor kezdődik, egy időben a „Magyarország Leg­erősebb Embere” II. osztályú országos bajnoksággal. Hetes kenuk a Dísztavon A vasárnapi folytatásban - reggel 8 órától - elsőként gyermek horgászverseny sze­repel a programban. 10 óra­kor gyújtják meg tüzeiket a Bogratlon-bográcsfőző feszti­válra nevezett csapatok, de lesz Mese-kocsi Színház, Szu- perdáridó és sramli is. Dél­után 2 órától az évről évre nagy érdeklődésre számot tar­tó heteskenu-verseny kínál sportolási lehetőséget a vállal- . kozó kedvű sportbarátoknak. Minden „sportos” résztvevő sorsjegyet kap, mellyel részt vesz a Triatlon Nagyhét aján­déksorsolásán. Hirdetés