Észak-Magyarország, 2007. április (63. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-19 / 91. szám

Az élet kiszámíthatatlan. Attól jó. A tarifád legyen tökéletesen kiszámítható. Új Vodafone FIX tarifák. A havidíjat beszélgetésre és $MS*fe is felhasználhatod, percdíj és SMS éra megegyezik. az egységes díj a csomagban foglalt összeg túltepésekor sem változik. Átlátható, könnyű, egyszerű. Most élhetsz igazán M hmm. Az új Vodafone Fix havidíjas előfizetések április 16-tól érhetők cl. Számlázási cgysöo 1 perc. A havidíj teljes egészében felhasználható normál díjas belföldi mobil- és vezetékes hálózatokba irányuló hívásokra és SMS-ckrc. A fel nem haszftaU összeg a követkézé hónapra nem vihető át A tarifacsomaggal kapcsolatos további információk, dijak, fettételek és részletek az AStf-ben és annak Díjszabás mellékletében 1*70 www.vodafone.hu SAKK. NB I/B Kazincbarcikai VSC - Dunaharaszti ____6,5-5,5. Kazincbarcika. Győzött: ifj. Csoltó, Handó, Markó. Remizett: Grecescu, Dovzik, Mészáros A., Borsos, Zám- bó, Károlyfalvi, id. Csoltó. Első Miskolci Sakkiskola - Sárospataki Elektro­mos ______________________________4-8. Miskolc. Győzött: László Z., Elek E., ill. Könnyű, Szilá­gyi Zs., Sütő G., Braun, Kovács T., Rendi. Remizett: Papp Á., Cselényi, Jánoska, Ágh, ill. Kotán, Balogh L., Isépy, Kundrák G. Vereség Plovdiv (MTI) - A magyar női teniszválo­gatott szoros mérkőzé­sen 2-1-es vereséget szen­vedett Fehéroroszország­tól a Fed Kupa Euro- afrikai zóna I. csoportjá­nak első fordulójában, Plovdivban. A négyes csoportban még Ukrajna és Litvánia szerepel, a magyarok csütörtökön az ukránokkal mérkőz­nek. Schumacher is 1 pályára lép Stuttgart (MTI) - A tavaly visszavonult hét­szeres Forma-l-es világ­bajnok Michael Schu­macher is pályára lép az 1982-es labdarúgó világ- bajnoki döntő nyári „új­rajátszásán”. A 38 éves, futballimá- datáról is híres autó- versenyző természetesen a német csapatot fogja erősíteni, olyan korábbi futballsztárok mellett, mint Littbarski, Breit- ner és Rummenigge. Az annak idején 3-1-re dia­dalmaskodó olaszok részéről biztosan jelen lesz Zoff, Rossi, Tardelii és Gentile, míg az autó­balesetben elhunyt Scirea helyett fia, a 29 éves Ricardo játszik majd. A gálára július 27-én kerül sor a stutt­garti Daimler Stadion­ban. MagBMlifl íttt sport.boon.hu További érdekességek! Kiütöttük a belgákat, az uis­as miskolci Divízió Il/A-s jégkorong-vi­lágbajnokság keddi játéknapján: Ma­gyarország - Belgium 16-0 (6-0, 6-0, 4-0). Gól: Roczanov 5, Popovics 3, Mestyán 3, Jonkl 2, Magosi 2, Hetényi. A magyarok szerda este lapzártánk idején Mexikóval meccseitek, ma szünnap van, a küzdel­mek pénteken folytatódnak. (Fotó: k. z.) B-ben Strasbourg (MTI) - Az Athénban, 2004- ben a 69 kilósok kö­zött olimpiai ezüstér­mes Krutzler Eszter szülés után, az 58 ki­logrammos kategó­riában tért vissza a nemzetközi küzdő­térre a súlyemelők Strasbourgban zajló Európa-bajnokságán. Krutzler Nagy Szilviá­val és Nagy Nikolet­tával együtt a B cso­portban szerepelt szerdán. A BKV Előre versenyzője össze­tettben így 166 kg- ot teljesített, hogy ez mire volt elegendő a súlycsoport teljes rangsorában, csak az A csoportba került legjobbak versenye után derülhetett ki. Ugyanez vonatkozott a kategória másik magyar szereplőjére, Nagy Szilviára, akinek 180 kg lett az össz- produkciója. A 63 ki­logrammos mezőny­ben az ózdi Nagy Ni­koletta 77 és 102 ki­lós fogásnemi rész- eredményeivel alakult ki az összetettbeli 179 kg. Nála is az - oldalzártánk utáni - esti döntők eredmé­nye volt hivatott dönteni végső helye­zéséről. RÖVIBEN • Az 55 kg-os kategóriában szereplő Szabó Emese az ötödik helyen végzett a szófiai birkózó Európa-bajnokságon, miu­tán a bronzéremért rendezett mérkőzésen kikapott a görög Szófia Pomporidutól. A magyar női válogatott ezzel egy-egy ezüst- (Sastin Marianna) és bronzéremmel (Barka Emese), illetve egy ötödik hellyel zárta a kontinensviadalt. Magyar győzelem Negyedszer is jobb volt a BSE snarVhflanJiu További cikkekl ■ A női kosárlabda NB l/A-ban a negyeddöntő 2. meccsét játszotta teg­nap a DKSK és a BSE. A magyarok há rom forcluló után a má­sodik helyen állnak. (Fotó: ÉM) Ljubljana (MTI) - A ma­gyar válogatott győzött a ro­mán csapat ellen a ljubljanai divízió I-es jégkorong-világ­bajnokság 3. fordulójában: Magyarország - Románia 5-3 (1-1, 4-2, 0-0). G.: Vas (15.), Horváth (22.), Tőkési (32.), Pe- terdi (37.), Hoffmann (37.), ill. Elekes (8.), Moldovan (34., 38.). A mieink csütörtökön 16.30-kor a brit együttes ellen lépnek jégre. Tegnap a-Szlovénia - Nagy- Britannia találkozó lapzár­tánk után ért véget. Az állás: 1. Szlovénia 6 pont/2 mérkő­zés (14-2), 2. Magyarország 6/3 : (12-8), 3. Japán 5/3, 4. Nagy- Britannia 3/2 (6-6), 5. Litvánia | 3/3 (6-14), 6. Románia 1/3. (A ! 60 perc alatt elért győzelemért I 3, vereségért 0, a hosszabbí­tásos sikerért 2, az ilyen ve- i reségért pedig 1 pont jár). Miskolc (ÉM - BCS) - A rájátszásban a két nyert mérkőzésig tartó párharc első ütközetét, a múlt héten pénte­ken a Városmajorban a BSE nyerte 80-71-re. Azon a talál­kozón sérülése miatt nem lép­hetett pályára a fővárosiaknál Horti, a DKSK-nál pedig Brantlová. A meccs előtt mindketten melegítettek, hogy aztán csereként pályára is lépjenek. A diósgyőri irá­nyító és a túloldali center visszatérésével tovább maga­sodott a BSE. De nem emiatt vezetett az első tíz perc végén a vendégegyüttes. Leginkább azért, mert a hazaiak szen­vedésen játszottak, sem táma­dásban, sem védekezésben nem nyújtottak ígéretes pro­dukciót. A BSE játékosai - az első meccshez hasonlóan - el­helyeztek néhány triplát a Miskolcon is nyerni tudott a BSE diósgyőriek gyűrűjében, így aztán hárompontos fórral zár­ták az első tíz percet. A második játékrészben rendkívül pontatlanul dobtak a hazaiak, így hiába szedtek le több lepattanót, hiába védekez­tek jobban, mint az első tíz percben, és mint ellenfelük, a hátrányt nem sikerült csök­kenteniük. Egy kis plusz hi­ányzott ahhoz, hogy ez meg­változzon, de ez sehogyan sem akart összejönni. A kapkodás aztán a támadások közbeni passzokban is megmutatko­zott, még jó, hogy a büntetőket hibátlanul dobták a hazaiak, így csak 7 pontos előnyt szer­zett a hosszú szünetre a BSE. Fordulás után A térfélcserét követően sem sok minden változott - leg­alábbis is diósgyőri részről. A hazaiak tüzeltek, de dobószá­zalékuk gyenge volt, távoli do­bási kísérleteteket ezúttal sem láttunk, a palánk alatti gyö- möszölésben csak nehezen ju­IEGYZÓKÖNYV DKSK Miskolc - BSE-ESMA 61-73 (15-19, 18-21, 12-15, 16-18) Miskolc, 700 néző. V,: Cziffra, Győrffy. ______________ DKSK Miskolc: Borecká (4), Fodor (7/3), Kovács K. (3), IMBERGEROVÁ (20), Tyler (8). Csere: KELLER (15), Brantlová (4). Edző: Tapodi Péter, Hajdú Ro­land._________ _________________________________ BSE-ESMA: Fűrész D. (11/6), DJELMIS (10/6), KOSJÁR (8), PAPP (15/3), Vukovic (9). Csere: Horti (5), Andó (6), Vida (9/3). Edző: Farkas Sándor.________ Kipontozódott: Vukovic a 38. percben.______________________ tapodi Péter: - A lányok ismét kitették a szivüket, küzdöttek, hajtottak, de reális a BSE 4 közé jutása. Az eredeti célkitűzésünk az 5-6. hely elérése volt, erre készülünk tovább.___________________________________ Farkas Sándor: - Boldog vagyok, hogy az évközi, mindenféle nehézségünk ellenére sikerült az idén is a 4 közé jutni. (Fotó: Ádám János) tott egyről a kettőre a DKSK. így aztán a harmadik játék­részt is a vendégek nyerték, két számjegyűre hizlalva kü­lönbségüket. Az utolsó negyedben is haj­tottak küzdöttek a diósgyőri­ek, de a BSE valamivel hosz- szabb kispadja és a városma­joriak néhány hármasa nem adott esélyt a hazai piros-fe­héreknek. A 38. percben Kos­jár biztosította be csapata győzehnét, így a BSE ebben az idényben negyedszer is jobb­nak bizonyult a DKSK-nál. A negyeddöntőt 2-0-ra a BSE nyerte, ők jutottak a 4 közé, ahol az elődöntőben az ellenfelük a Sopron lesz. A Diósgyőr az 5-8. helyért foly­tathatja, elsőként a Győr lesz a miskolciak ellenfele. HIRDETÉSEK 41279