Észak-Magyarország, 2007. február (63. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-26 / 48. szám

2007. február 26., hétfő ÍSZ11 MAGYARORSZÁG HMM JEGYZŐKÖNYV Zalaegerszegi TE FC - Diósgyőri VTK 2-2 (2-2) Zalaegerszeg, 3500 néző. V.: Szilasi (Lémon, Kovács Z.). Zalaegerszeg: Varga 2. - Kocsárdi, Sebők V., Botis, Máté - Nagy L., Molnár B., Ljubojevic, Józsi - Sebők J., Waltner. Vezetőedző: Simon Antal. Diósgyőri VTK: Szalma - Rubint, Katona, Elek - Sipe- ki, Vitelki, Farkas V. - Kethevoama - Halgas, Simon A., Douva. Vezetőedző: Csank János. Csere: Halgas helyett Huszák az 59., Nagy L. helyett Franciskovic a 69., Ljubojevic helyett Lekic a 69., Si­mon A. helyett Rebecsák a 69., Sipeki helyett Binder a 92. percben. Sárga lap: Halgas a 24., Elek a 30., Molnár B. a 85., Farkas V. a 88., Vitelki a 91. percben. Gólszerző: Halgas (0-1) a 24., Máté (1-1) a 25., Simon A. (1-2) a 27., Rubint - öngól (2-2) a 41. percben. Simon Antal: - Nehezen találtuk a Diósgyőr játékának az ellenszerét, ennek ellenére megvoltak a helyzete­ink, amely alapján megszerezhettük volna a győzel­met. Gondot okozott, hogy folyamatosan nekünk kel­lett futnunk az eredmény után. A második félidőben többet birtokoltuk a labdát, de a DVTK továbbra is szívós ellenfél volt. Sajnáljuk, hogy nem sikerült győzelemmel kezdeni a tavaszi idényt.___________________ Csank János: - Értékes pontot szereztünk Zalaeger- szegen. Kár azonban, hogy a bekapott gólok előtt na­gyot hibáztunk. A hazaiak többet támadtak, de hátul jól álltuk a sarat összességében, és voltak veszélyes ellentámadásaink. Kíváncsi vagyok, mi történt volna, ha az utolsó percben, a játékvezető Douva buktatása után meg meri lépni a jogos kiállítást és kapunk egy szabadrúgást. LABDABÚGÓ NB I Vasas - Debreceni VSC G.: Tchana (86.). 0-1 (0-0) Kaposvár - Vác G.: Oláh (22., 77.), Alves (32.). 3-0 (2-0) Pécsi MFC - FC Fehérvár G.: Lukács (8.), Kulcsár (63., 11-esből). 2-0 (1-0) FC Sopron - MTK Budapest G.: Hrepka (26.), Németh K. (37., 59.). 0-3 (0-2) REAC - Győri ETO G.: Torma (7., 76.). 2-0 (1-0) Paks - FC Tatabánya G.: Kouemaha (1.) 0-1 (0-1) Az Újpest FC - Budapest Honvéd találkozót hétfőn 18 órától játsszák. Az NB 1 állása 1. MTK: 18 142 237-12 44 2. Debrecen 18 123334-13 39 3. Zalaegerszeg 18 1134 31-2236 4. Újpest 17 926 23-1529 5. Diósgyőri VTK 18 9 27 26-2429 6. Fehérvár 18 91 8 24-22 28 7. Vasas 18 828 16-2226 8. Pécsi MFC 18 66 621-25 24 9. Tatabánya 18 72929-29 23 10. Paks 18 64 8 16-18 22 11. Sopron 18 6 2 10 15-32 20 12. Győri ETO 18 5 5 8 22-27 20 13. Honvéd 17 54 8 23-25 19 14. REAC 18 549 23-33 19 15. Kaposvár 18 5211 19-25 17 16. Vác 18 1611 12-27 9 Azonos pontszám esetén először a győzelmek száma rangsorol. Teljessé vált London (MTI) - A Toro Rosso csapat beje­lentette, hogy az olasz Vitantonio Liuzzi mel­lett idén is az amerikai Scott Speed vezeti majd az istálló másik autóját a Forma-l-es világbajno­ki sorozatban, így teljes­sé vált a 2007-es idény pilótalistája. A március 18-án, Melbourne-ben kezdődő vb re a több csapat mái korábban megnevezte versenyzőit A Chelsea Cardiff (MTI) - A Chelsea nyert az Ar- senal ellen az angol labdarúgó Ligakupa döntőjében: Chelsea - Arsenal 2-1 (1-1). G.: Drogba (20., 88.), ill. Walcott (12.). Kiállítva: Mikel (96.), Touré (96.), ill. Adebayor (97.). Az 56. percben John Terry, az angol válo­gatott és a Chelsea csapatkapitánya sú­lyos sérülést szenve­dett, amikor az Arse­nal futballistája, Dia- by véletlenül fejbe rúgta. KÉZILABDA NB l/B Férfiak, Keleti csoport 15. forduló Mezőkövesdi KC - Fehérgyarmat 47-24 (23-11) Mezőkövesd, 800 néző. V.: Nagy, Végért. ______________ MKC: BAKOS - PINCZÉS (8), Pető (3), FUGEDI (7), Mi­kulás (-), NYIKES -(7), NÉMETH (8). Csere: György (k), Kocsis Cs. (2), Panyi (2), Drízner (2), Molnár (4), BÁN (4) . Edző: Juhász István.___________________________ Juhász István: - Egész meccsen töltöttünk és lőttünk, remélem, maradt puskapor és töltény a hátralévő for­dulókra is. Ózdi KC - Szeged KKSE 35-23 (16-7) Ózd, 700 néző. V.: Medve, Tóth L. ÖzdíkC: TÉREMY (1) - Harkó (1), Padlal6), CSÖRGŐ (5) , Opacsics (2), Gruca (4), Ölschléger (4). Csere: JÓZSA (k), LOVAS (6), Kucsera (1), Papp G. (3), Bidlek (2), Mé­száros (-), Kocsis R. (-). Edző: Herczeg Béla.___________ Herczeg Béla: - Hétről hétre javulva?! Maradt a közte 7 A labdarúgó NB I 18., tavaszi első fordulójában a DVTK a Zalaegerszeg vendége volt. Zalaegerszeg (ÉM - BCS) - Hét pont és valamivel több, mint 400 kilométer. Ennyi vá­lasztotta el a két csapatot egy­mástól az idei első, szombati bajnoki előtt. A két város kö­zötti távolságot közel 100 diós­győri szimpatizáns küzdötte le azért, hogy lássa, mire men­nek kedvenceik a tabellán előkelőbb, a harmadik helyen álló egerszegi együttes ellen. A két csapat kerete ellentétesen változott a téli átigazolási időszakban, a hazaiaknál Si­mon Antal annak ellenére őszi fiúkat küldött ki a pályára, hogy sok új külföldi került a csapathoz, míg a túloldalon Csank János az őszi vízből volt kénytelen főzni. A ZTE 4-4-2-jével szemben a vendégek mestere vékony keretét úgy próbálta meg összepakolni, hogy ennek Sipeki támadójá­téka látta a kárát. A szervező középpályás jobb híján első­sorban védő feladatot látott el az első játékrészben, az előtte helyezkedő Halgasnak így ke­vesebb jutott étiből a munká­ból. A 24. percben, amikor utóbbi játékos helyzetbe került és végtelennek tűnő idő alatt a kapuba lőtte élete 2. élvonal­beli gólját, igazolódni látszott a döntés helyessége, csakúgy mint Sipeki azt megelőző és azutáni labdaszerzéseinél. A három diósgyőri védőnek besegítő középpályás trió előtt Kethevoama feladata volt ösz- szeköttetést teremteni a táma­dókkal, és ez is kellett az első gólhoz. Aminek nem sokáig örülhettek a vendégek, majd nem sokkal később a hazaiak sem az egyenlítésnek. Ugyan­is a félidő derekán négy perc alatt három gól született. Hal­gas találata után mindket­tőben benne voltak a kapusok, akik ugyanazt a hibát követ­ték el, rosszul saccolták meg a labda ívét, az átszállt a fejük felett, ezt használta ki előbb Máté, majd Simon A. Utóbbi fejjel, ami után szűk negyed­órával később csapattársa Ru­bint is hasonlóan járt el, és bár valószínűsíthető, hogy a fejében a gondolatai nem ar­Megosztozak a pontokon ra jártak, a labda mégsem ki­felé, hanem ellenkező irányba pattant a fejéről, így egy ön­góllal egyenlített a ZTE. Fordulás után A kiegyenlített játékot hozó első félidő után a második ele­jén nagyon nyomott a zalai gárda, de komoly helyzetek nélkül. Bő negyedóra eltelté­vel a DVTK is egyre többször lépett át a felező vonalon, majd húsz perccel a vége előtt Simon A. cseréi azt jelezték, hogy a ZTE-nek a 3 pont kel­lene, míg a Csank cserék első­sorban a biztonsági játék irán­ti igényt erősítették. A talál­kozó hajrájában jöttek is az egerszegi nagy helyzetek, de ezek kimaradtak, és mivel a DVTK is van olyan jó csapat, (Fotó: Végh Csaba) hogy egy-két húzásból fel tud építeni egy-egy támadást, így izgalmasan alakultak az utol­só percek. Az első félidőben kialakult eredmény azonban nem változott, a csapatok megosztoztak a pontokon, ami reálisnak mondható, hiszen az első 45 percben a piros-fehé­rek, a másodikban pedig a ké­kek álltak valamivel közelebb a győzelemhez. Vagyis, ahogy a valamivel több, mint 400 ki­lométer, úgy a csapatok közöt­ti különbség sem változott meg a meccs végére. Maradt a 7 pont, de volt közte egy meccs, ami jó témát adott a hazaútra a DVTK drukkerei­nek. ÜSS? dvtk.hu További cikkek! Otthon visszavágott a Vasas ■ Idegenben, a Vasas otthonában kapott ki vasárnap az Albrecht- Miskolci VSC-MISI. Budapest (ÉM) - A női röplabda-élvonal alapszaka­szának második körének ötö­dik fordulójában Budapesten szerepelt a borsodi együttes. A két gárda miskolci találko­zóján Tímárék nyertek 3:2-re, így fűtötte a visszavágás vá­gya a vendéglátókat. Ennek megfelelően harcosan kezdett a Vasas, ráadásul nagyon jó formában játszottak, és 3-3 után Battlay szervái után zsi­nórban hat hazai pont követ­kezett. 14-10-nél időt kért Ke­rekes Attila, de a különbség nem csökkent a felek között, sőt a végéig még rá is tettek egy lapáttal a hazaiak. A második játékrész elején egymás mellett haladtak a fe­lek, azonban 10 fölé érve Dégi és Mátrai vezetésével meglép­tek az angyalföldiek (22-14), és ezzel a jelentős előnnyel gya­korlatilag el is dőlt ez a felvo­nás is. A harmadik szettben tovább tartott a miskolci hul­lámvölgy, és bár igyekeztek Szabóék, 13-5-nél és 20-9-nél már érezni lehetett, hogy nem tud fordítani a vendéggárda és be is húzta a mérkőzést a Vasas. JEGYZŐKÖNYV Vasas - Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:0 (17, 17, 13) Budapest, 250 néző. V.: Hóbor, Karádi. _____________________________________________ Vasas: SOÓS, Nyári, DÉGI, MÁTRAI V., Battlay, Jáka. Csere: Vatai (liberó), Tormási. Edző: Jókay Zoltán.___________________________________________________________ Miskolc: Szabó A., Szűcs Zs., Grózer, Tímár, Szajkó, Nagy K. Csere: Mosonyi. Edző: Kerekes Attila.______________________________________________________________________ Jókay Zoltán: - Kiváncsi voltam, hogy kitart-e a lendületünk a pénteki Nyír­egyháza elleni mérkőzés után. Szerencsére kitartott._____________________________ Kerekes Attila: - Több gyenge teljesítményünk volt, emiatt nem tudtunk csapatként funkcionálni. LABDABÚ6ÁS Megyénk mindkét NB ll-es labda­rúgócsapata felkészülési mérkő­zést játszott szombaton. A Bőcs KSC a nyíregyházi műfüvén a Brekk és Révész Kupa döntőjében szerepelt, míg a Kazincbarcikai SC az egri műfüvön lépett pályára. Az eredmények: Bőcs KSC - Nyíregyháza _______________0-1 (0-0) Bőcs: Matkó (Sándor) - Szakszón (Simon), Susak, Martis (Vágó), Molnár - Siróczki, Irhás, Török (Vass), Fekete - Urbin, Dobos (Gaál). Edző: Tóth László. Kazincbarcikai SC - Jászberény _ 4-1 (2-1) KBSC: Botló (Fülöp) - Kovács R. (Nagy T.), Bányai, Harnócz - Engi (Kovács P ), Hegedűs, Szögedi, Sebők (Kerekes) - Simkó, Dávid (Nagy G.), Elek. Edző: Kádár Zsolt, Koleszár György. Gólszerző: Dávid, Simkó, Elek, Gulyás (ön­gól). Ismételt a Hocsák-Seregi házaspár ■ Jégmászó-felszerelés- sel és technikával hódí­tották meg a sziklafalat a résztvevők. Miskolc (ÉM - SZIS) - Rendhagyó körülmények kö­zött - az enyhe időjárás mi­att jég nélkül - rendezték meg szombaton a 9. Hámori Jég­mászó Versenyt. A Miskolci Kocsonyafesztivál hivatalos kísérőeseményeként jegyzett, „Béka Trophy”-ra keresztelt viadal délelőtti kezdete előtt a jelenlevők egyperces néma csenddel emlékeztek meg a február 12-én, Olaszországban tragikus balesetben elhunyt két társukról, Kopándi Bélá­ról és Ilku Istvánról, akik tisz­teletére a hámori sziklán lengedező nemzeti lobogó mellé a fekete zászlót is fel­húzták. Bringa a sziklán Elsőként Hímer József főrendező, a házigazda Hámo­Az elnök is megmutatta ri Szikla- és Jégmászó Sport Egyesület elnöke versenyen kívül mutatta be, hogyan kell meghódítani az elődöntő fa­rönkökkel, kerékpárral (nem tévedés!), gumiabronccsal, raklappal „színesített” pályá­ját. Az első „topot”, a pálya (Fotó: Kőhalmi Péter) tetejét, a sorsolás után negye­dikként szerencsét próbáló címvédő, Seregi Ernő érte el. Mint kiderült, 4:18 perces ide­je volt a legjobb, melynek köszönhetően a délutáni dön­tőben, ahol a rönk és a brin­ga lekerült a szikláról, ő raj­tolhatott utolsóként. A női fi­náléban Hocsák Anikó megis­mételte tavalyi elsőségét, fel­adva ezzel a leckét férjének, Seregi Ernőnek, akinek így nem maradt más választása, mint az, hogy az előtte három „topot” mászó fiatal trónkö­vetelőtől rövidebb idő alatt ér­je el a csúcsot. Mivel ez sike­rült neki, idén is kettős győ­zelmet ünnepelhetett a házas­pár. A jól sikerült erőpróbát este a Zafír Túzzsonglőrcso- port bemutatója zárta, mely­hez Tóth Tamás és Béres Já­nos hegesztőtrafóval szolgál­tatott „Hámor Metál" fény-du­ója csatlakozott. EBEDMÉNYEK Nők: 1. Hocsák Anikó (HSZJSE), 2. Szászfái Judit (MAHOE). Férfiak: 1. Seregi Ernő (HSZJSE), 2. Monyók Csaba (HSZJSE), 3. Perjés Gábor (Sajószentpéter), 4. Bűdi Károly (Alsódobsza), 5. Tóth Tamás (HSZJSE), 6. Szálkai István (HSZJSE).