Észak-Magyarország, 2005. október (61. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-28 / 253. szám

2005. október 28., péntek HÍRCSOKOR • Vasárnap idegenben szerepel a Tiszaújvá- rosi Phoenix KK együttese a férfi kosárlabda NB l/B-ben. A három mérkőzés után még veretlen Tisza-partiak a Budafoki KK vendé­gei lesznek 18 órától. • A miskolci Zöld Sportok Clubja idén is megrendezte a City-Orom-Ostrom elnevezé­sű lépcső- és hegyifutó-versenyét. A férfiak között Szaniszló Máté (Miskolc) nyert, míg a nőknél Szaniszló Réka (Miskolc) végzett az első helyen. Továbbképzés Miskolc (ÉM) - A Magyar Labdarúgó-szö­vetség szakmai és edző­képző központja és a megyei LSZ edzőbizott­sága november 3-án edzőtovábbképzést tart Miskolcon (a B licenc- cel rendelkező trénerek­nek ez 3 évente kötele­ző). Előadók: Varga Ist­ván és Csank János pro- licences edzők. Jelent­kezési határidő október 31. További információ az instruktoroktól, Bor­bély Pétertől (20/436- 1030) és Koleszár Györgytől (20/491-1702) kérhető. NOB: nem Lausanne (MTI) - A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végre­hajtó bizottsága úgy ha­tározott, hogy nem lesz része a 2008-as pekingi játékok programjának a női ökölvívás, ellenben a női 3000 m-es akadály­futás, valamint a férfi és női 10 km-es nyíltvízi úszás bekerül a műsorba. Teagyártó támogatja Budapest (MTI) - Sebestyén Júlia Euró- pa-bajnok műkorcso­lyázó egyéves szpon- zorációs szerződést kötött egy teagyártó és -forgalmazó cég­gel. A tiszaújvárosi klasszis az idényt ille­tően elmondta, hogy a torinói téli olimpiát tekinti a legfonto­sabb versenynek. „Idén később kezd­tem a felkészülést, mert államvizsgáz­tam. Ennek ellenére azt hiszem, jó prog­ramot sikerült összeállítanunk, amelynek debütálása kiválóan sikerült, ké­sőbb azonban az amerikai Világkupán csak 8. lettem, mert több hibát is elkövet­tem" - mondta Se­bestyén. Szlovák siker Miskolcon Miskolc (ÉM) - Radicsai-kupa elnevezés­sel junior férfi röplabdatornát rendeztek Mis­kolcon, a Holcim-csarnokban. A tornán a szlovák Késmárk csapata diadalmaskodott, miután a fináléban legyőzte a kazincbarci­kai Surányit. A harmadik a Kunhegyes, a negyedik a miskolci Bláthy Szakközépisko­la, az ötödik a Debrecen, míg a hatodik a miskolci Lévay Gimnázium lett. A résztve­vők az első alkalommal lebonyolított viadal után úgy nyilatkoztak, hogy hagyományt sze­retnének teremteni a korosztályos tornának. Márciustól húzzák. A Nemzetközi Motorsport Szövetség nyilvánosságra hozta a jövő évi gyorsasági világbajnokság prog­ramját. 2006 március 26-án Jerezben, a Spa- 1 nyoí Nagydíjjal kezdenek Talmácsi Gáborék, míg hozzánk legközelebb augusztus 20-án, Brnóban (Cseh Nagydíj) meccseinek a fiúk. (Fotó: Talma.hu) A mínuszban mínusz 20 lett ■ Idei első vereségét szenvedte el a szezon első idegenbeli Ek-mecs- csén a DKSK csapata. Orenburg (ÉM) - A női ko­sárlabda Európa-kupa D cso­portjának 2. fordulójában, csütörtökön - magyar idő sze­rint délután 3 órától - Oroszországban, a Nadezda Orenburg vendége volt a DKSK Miskolc együttese. A mérkőzés napján vízszintes hóesés „boldogította” a diós­győri delegációt, igaz a jég­csarnokban, a mérkőzés hely­színén már nem volt mínusz - a hőmérsékletben. Az elején A piros-fehérek nem kezd­ték túl jól a magassági fölény­ben lévő hazai együttes ellen A TÉNYEK a mérkőzést, hiszen 5-0 után Ambrus szerezte a vendégek első gólját. Mivel a Diósgyőr védőmunkája elmaradt a vá­rakozásoktól, az orenburgiak folyamatosan növelték elő­nyüket, és még jó, hogy a 9. percben a 21-9-et követő Jokovic büntetők után nem született újabb orosz találat a negyedben, mert így „csak” tíz volt közte. A második já­tékrész elején, másfél percen belül 27-13-ra módosították az eredményt a hazaiak, majd a piros-fehérek játéka összesze­dettebb lett, és előbb a társai közül kiemelkedő Ambrus ta­lált be, majd Djelmis egy trip­lával iratkozott fel a pontszer­zők közé, aztán pedig Englert büntetői következtek (27-20). A folytatásban azonban két hazai büntető után Ovcsa- renko hármasa hútötte le a Nadezda Orenburg - DKSK Miskolc 77-57 (21-11, 18-14, 18-20, 20-12) Orenburg, 800 néző. V.: Oved (izraeli), Volejnik (cseh). __________________ Nadezda Orenburg: Berseneva (3/3), GOROGYETSZKAJA (15/3), OVC- SARENKO (18/3), Samanina (7), KUZINA (12). Csere: Durejka (-), Maszilonene (10), Prohazkova (-), VERAMAJENKA (4), Maksimenko (2), Slijakova (6). Edző: Alexander Kovalev.__________________________________________ DKSK Miskolc: Englert (2), Fűrész E. (4), Jokovic (12/6), AMBRUS (11), Vilipic (15). Csere: DJELMIS (11/9), Fodor (2), Halmos (-), Pavicevic (2), Keller (-). Edző: Tapodi Péter, Hajdú Roland. _____________________________________ Kipontozódott: Ambrus a 33. percben.___________________________________ Alexander Kovalev: - Jól kezdtünk, és végig kontroll alatt tartottuk a mér­kőzést. A harmadik negyedben ellenfelünk triplái egy kicsit elbizonytalaní­tottak minket, az utolsó öt perccel azonban újra elégedett voltam._______ Tapodi Péter: - Az Orenburg nagyon erős csapat, ahogy ezt sejtettük, de a mi sutaságunk is kellett ahhoz, hogy elveszítsük ezt a mérkőzést. Jokovic sem brillírozott diósgyőri reményeket, a 18. percben pedig már nagy vere­ség nézett ki, hiszen a Nadez­da 17 ponttal is vezetett, ame­lyet három diósgyőri büntető csökkentett a negyed végéig (39-25). Fordulás után A térfélcserét követően is az oroszok pörögtek, a 23. percben 46-27-es eredmény állt az eredményjelzőn, amikor elindult a miskolci hár­maseső: Djelmis és Jokovic triplája után Kuzina termelt egy kettest, majd ismét Jokovic következett egy hár­massal (48-36). A 25. perctől kezdve a negyed végéig a 12 pontos különbség körül mo­(Fotó: Bujdos Tibor) zogtak a csapatok, de a Diós­győrnek egy nagy felzárkózó lépést nem sikerült tennie. A piros-fehérek játékban ekkor már partiban voltak a ha­zaiakkal, de ez csak arra volt elég, hogy ezt a tíz percet megnyerjék. A záró játékrész elején is kiegyenlített volt a mérkőzés, de a félidő derekán már látni lehetett, hogy ezen a napon a Diósgyőrben nincs meg a fordításhoz szükséges plusz. Ennek ellenére megle­petésként hatott, hogy a 35. percben 69-57-nél következő kontratámadásokra nem tu­dott válaszolni a DKSK, az utolsó öt minutában nem si­került a gyűrűbe találniuk a vendégeknek. SPORT ÉSZAK MAQYARORSZÁQ A labdarúgó Ma gyár Kupa nyolcaddöntő- jének 1. mérkőzésein: ZTE- Sopron 1-5, Vasas - Pá­pa 3-3, Szentlőrinc - Pécs 0-2, Tatabánya - Debrecen 0-2, Kaposvár - REAC 1-1, Újpest - Makó 8-1, Honvéd- BKV 2-1, Fehérvár - MTK 1-1. (Fotó: nbl.hu) Labdarúgó-fegyelmik 4 bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Be­nő Lajos (Karcsa). ______________ 2 bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Görzsöny Tamás (MVSC)._______ 1 bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Farkas Attila (Arnót). Dobondi Le­vente (Tomor-Lak), Lehotai Árpád (Dédestapolcsány), Lakatos Csa­ba (Borsodszirák), Dankó Norbert (Karcsa), Nagy Róbert (Cigánd), Tóth Adorján (Tiszakeszi), Aszta­los Zsolt (Sajósenye), Kovács At­tila (Sajóvámos), Hajkó Zsolt (Sa- jóvámos), Balogh Sándor (Prügy). Egyéb fegyelmi határozatok:- Orlóczki Tibor, az Arnót fel­nőttcsapatának edzője Írásbeli meg rovásban részesült. ■_______- a Tolcsva ifjúsági csapatától jo­gosulatlan játékos szerepeltetése miatt egy büntetőpont levonva. emtippek.lttKm.hu Fegyelmi határozatok (DOC 26 kB) 2005. október 28-30. DEBRECEN KULTURÁLIS FESZTIVÁL A REFORMÁCIÓ ÜNNEPÉN <k HSokíi Gumit i faunnit RP-JtTutm i(rth..'totutr pinpilc.. ÓM brHr n fcní Ijp, towcrii WWfP Mr. ««■« Zenés felvonulás és megnyitóünnepség Zenés Istentiszteletek Debreceni Kollégiumi Kántus, Karasszon Dezső orgonamúvész, Orbán Dénes tárogatóművész Nagytemplomi koncertek Gryllus Dániel. Gryllus Vilmos és Sebestyén Márta közös koncertje Sonatores Pannóniáé, Ikcnyi Katka es a Bolyki Brothers közös konc értje Színházi előadások Dürrenmatt: Fizikusok, ,lmé az ember ‘ - Passiójáték Filmvetítések Ökumenikus FilmfesztrváL A.Passip", és a .Luther" c. hímek. Rendhagyó éjszakai némafímveötés a Reformációról Vitadélutánok Négypárti egyházpolitikai vita. beszélgetés Paul Ricoeor francia filozófusról Koncertek a Csillag Music Clubban Koncert a Főnix Csarnokban Trade Over Shoes, Kálvin tér. Budapest Klezmer Bánd és a Muzsikás tgyüttes Dr. Valter Blues Társasága. táncház a Szeredás Együttessel Tabak Színház. Step Time Bánd. Hétfő Este Bánd Továbbá: Bíbliakiállítás, Képzőművészeti kiállítás, Iparművészeti kiállítás. Fotókiállítások. Protestáns Könyvvásár, az Országos Református Gyermekrajzpályázat értékelése. Tündérkert Művészeti Gyermekfoglalkoztató Kulturált! FwütivAI A Rütormúóó Ünnup— uermöft a tttrrltiwwttfti REFORMÁTUS KÖZfiETI ti KULTURÁLIS KÖZPONT . IwtalM Orttt. 1054 Budapest, Alkotmány u. 15. u ÍOt» ftsrmH ** Tál: (061) 354-0006 *Mc»«»** Fax:(061)354-0007 Email: rkkktfr.axalaro.hu További információkat talál *2 RKKK honlapján. www.rkkk.rHormalut.híj Kiemelt támogatónk: Támogatóink: (Vtort m Mroyei V.üm Out. -..'.i'i !!,.■ >f-ift-nt Technikai partnereink: NAfVAt M OiiVTU Médiapartnereink: hírűn HijtiirWi'i 7A57IK HIRDETÉS