Észak-Magyarország, 2005. október (61. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-17 / 243. szám

2005. október 17., hétfő SPORT MAGYARORSZÁG /9 LABDARÚGÓ NB I Újpest - Ferencváros 2-1 (0-1) G.: Vermes (79.), Kovács Z. (92.), ill. Böjté (30., öngól). Vasas - Csőszer FC Tatabánya 1-1 (0-1) G.: Waltner (78.), ill. Filó (32.). Győri ETO FC - Budapest Honvéd 1-2 (1-1) G.: Kenesei (28. - 11-esből), ill. Miro (10.), Takács Z. (87.). MTK Budapest - Lombard FC Pápa 7-0 (3-0) G.: Kanta (4., 55., utóbbit 11-esből), Mutica (16., ön­gól), Balogh (22.), Lambulic (53.), Bori (73.), Czvitkovics (89.). Kaposvári Rákóczi - ZTE FC 1-1 (0-0) G.: Zahorecz (50., 11-esből), ill. Sabo (55.). Pécsi MFC - FC Fehérvár 0-2 (0-1) G.: Koller (43.), Sitku (89.). ....... Rákospalotai EAC - Debreceni VSC 1-2 (0-1) G.: Nyerges (68.), ill. Máté (32.), Sándor T. (62.). A bajnokság állása: 1. FC Fehérvár 8 7­1 14-321 2. Újpest FC 8 53­21-1018 3. MTK Budapest T> 52­19-517 4. Debreceni VSC 7 4 3­14-9 15 5. Zalaegerszeg 8 41 3 14-10 13 6. Vasas 83 32 14-1012 7. Bp. Honvéd 73 3 112-812 8. Győri ETO FC 8 323 12-1311 9. Pécsi MFC 8 3­5 12-14 9 10. Tatabánya82 3 3 9-15 9 11. Kaposvár7 1 4 2 5-57 12. Diósgyőr 82 1 5 5-137 13. Ferencváros813 412-156 14. FC Sopron 8 134 6-126 15. Lombard Pápa 8­44 8-224 16. REAC8­177-201 A 2. fordulóból elhalasztott Kaposvári Rákóczi - DVSC- AVE Ásványvíz mérkőzést szerdán játsszák, míg a 7. for­dulóban elmaradt Budapest Honvéd - MTK Budapest ta­lálkozót későbbi időpontban rendezik. JEGYZŐKÖNYV Diósgyőri VTK - FC Sopron _____________ 1-1 (1-1) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Sápi (L. Tóth Lajos, Víqh T.) Diósgyőri VTK: Kövesfalvi (7) - Farkas V. (5), Katona (5), Gáspár (5), Farkas N. (4) - Halgas (4), Vitelki (5), Sipeki (6), Binder (5) - Horváth F. (4), Tisza (4). Megbízott edző: Zorán Kuntic._________________________________________ FC Sopron: Balogh J. (7) - Bagoly (5), Ibric (6), Costisor (6), Hanák (5) - Demjén (6), Sifter (5), Horváth A. (5), Cotan (5) - Landerl (4), Cigan (4). Megbízott edző: Selymes Tibor. Csere: Cigan helyett Fülöp (6) a 28., Landerl helyett Csor­dás (5) a 46., Halgas helyett Siminic (-) a 75., Horváth A. helyett Ivancsics (-) a 85. percben. ._____________, Sárga lap: Horváth A. a 41., Bagoly a 67., Sifter a 83. percben. Gólszerző: Gáspár - öngól (0-1) a 3., Gáspár (1-1) a 26. percben. Zorán Kuntic: - Nem kezdtük jól a mérkőzést, de a be­kapott gól után voltak helyzeteink, és megérdemelten egyenlítettünk. Ahogy azt várni lehetett, a Sopron beállt védekezni, és közben várt a kontrák lehetőségére, ami egyszer-kétszer sikerült is .nekik. Azért nem nyertünk, mert nem volt igazi gólhelyzetünk, a távoli lövések pedig nem voltak pontosak._______________________________________ Selymes Tibor: - Jól kezdtük a meccset, de utána nem azt játszotta a csapat, amit megbeszéltünk, a földre vitt játék helyett ívelgettek. A második félidőben már nem, és ennek köszönhetően több helyezetet is ki tudtunk alakítani. Diós­győrben az egy pont nem rossz, de lehetett volna több is, ha egy picit higgadtabbak vagyunk a kapu előtt. LIGABAJNOKSÁG Diósgyőri VTK - Sopron____________________3-1 (1-1) Diósgyőr, 50 néző. V.: Takács._________________________ DVTK: Szalma - Mogyorósi, Nagy, Vámosi, Haraszkó (Menyhért) - Lindák (Horváth Á.), Sztraka (Berta), Mogyo­ródi, Lipusz (Matlák) - Krajnc (Demeter), Siminic. Edző: Sárréti Géza___________________________________________ Gólszerzők: Siminic, Krajnc, Mogyoródi.________________ Jók: Mogyorósi, Vámosi, Mogyoródi, krajnc, Siminic. Gáspár volt a gólfelelős Horváth F. (fehérben) és Ibric vetődik a gyepre: ahogy ez a párharc, a meccs is döntetlen lett (Fotó: v cs.) ■ A labdarúgó NB I 8. fordulójában szombaton este az FC Sopront fo­gadta a Diósgyőri VTK. Miskolc (ÉM - BCS) - Erős kezdés: a hangulatfelelősi sta­fétát átadni készülő Veres László „próbajátékosokat” do­bott be, az első, szpikeri ba­bérokra törő fiatalember per­gőén vezette fel a meccset, majd a középkezdésből Deák Bárdos Mihály veszélyeztette a soproni kaput - az ötszörös világbajnoki ezüstérmes bir­kózó végezte el ugyanis a kezdőrúgást és megpróbált gólt szerezni. Nem sikerült neki, nem úgy a vendégek­nek, akinek ehhez rövid időre és egy kis szerencsére is A gólok 3. perc: Az első ven­dégtámadás góllal vég­ződött, a jobb oldali ak­ciónál a hazai védelem röviden és középre szaba­dított fel, a labda Demjén elé került, akinek 17 méterről leadott lövése Gáspáron megpattant, irányt változtatott, így a dermedten álló Köves­falvi is csak nézte, hogy a labda a kapu jobb olda­lában köt ki, 0-1 (öngól). 26. perc: Binder jobb oldali szögletére Gáspár emelkedett a legmaga­sabbra, aki 8 méterről, középről a kapu jobb al­só sarkába fejelt, 1-1. szükségük volt, mert Demjén lövése után Gáspáron meg­pattant a labda, így a hazai­ak kapusának esélye sem volt arra, hogy megfogja a gólvo­nal felé tartó labdát. A hát­rányba került piros-fehér gár­da természetesen elkezdett dolgozni azért, hogy „lenul­lázza” az eredményt, és jó né­hány ígéretes akciót is veze­tett a Diósgyőr, de ezen akci­ók végén nem sikerült a ka­puba találni. Egészen a 28. percig, amikor Gáspár máso­dik gólját is megszerezte, és ehhez jóval több köze volt, mint az elsőhöz. A döntetlen­re változó eredmény után is a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a félidő végéig mégis a vendégek alakítottak - és hagytak - ki veszélye­sebb helyzeteket. Fordulás után A térfélcserét követően is lüktető maradt a mérkőzés, de túlzás lenne azt állítani, hogy a csapatok egyre-másra dol­gozták ki a helyzeteket. A DVTK meddő fölénye fertály­óra elteltével eredményezte az első kapura lövést. A Sopron nem kockáztatott, úgy tűnt, a vendégeknek a döntetlen sem rossz eredmény. A labdabir­toklásban jeleskedő hazai kö­zéppályások és védők nem na­gyon tudták, hogy miként ala­kítsanak ki helyzetet, keres­ték, keresték a rést a falon, de nem nagyon találták. így az­tán távoli lövésekkel kezdtek el próbálkozni, de rendre té­vesztettek néhány centit. Ahogy közeledett a meccs vé­ge, egyre szenvedősebb lett a Diósgyőr focija, míg a vendé­gek támadói a nagy területen kedvükre fickándoztak. Azon­ban gólig nekik ezen a napon nem sikerült eljutni, így ma­radt az 1-1, annak ellenére, hogy a hosszabbítás két per­cében mindkét együttes előtt adódott gólhelyzet. r,efntjj?pe.kLboon,hy Percek, események (DOC 28 kB) ___ DKSK Miskolc: négyből négy ■ A női kosárlabda NB l/A 5. fordulójában, szom­baton Zalaegerszegen lépett pályára a DKSK. Zalaegerszeg (ÉM) - Nincs közel Miskolchoz Zalaegerszeg, de a szombati hosszú buszút nem látszott meg a vendége­ken a mérkőzés elején. A Za­la Volán-ZTE riadtan indítot­ta a meccset, a hazaiak nem nagyon tudtak mit kezdeni a keményen védekező Diósgyőr­rel, ráadásul vészes gólínség­ben szenvedtek, hiszen az első 7 percben csak 3 pontot tud­tak szerezni. Azonban a túl­oldalon sem jeleskedtek a já­tékosok, egy valakit kivéve, ez pedig Daliborka Vilipic volt. A bosnyák-szerb center ebben a negyedben a piros-fehérek 13 pontjából 10-et szerzett, és így a DKSK került kedvezőbb helyzetbe. A második tíz perc elején fej fej mellett haladtak a csapatok, és amikor Vilipic megkapta harmadik faultját, és ezért a kispadra került, ki­ÉSZAK Tapodi Péter, a DKSK vezetőedzője a '“••• ... jövő héten szerdán, október 19-én 11 órától lesz a Borsod Online VIP-chatjének vendége, akitől a www.boon.hu internetes portálon nem csak ebben az időpontban lehet kérdezni, hanem előzete­sen is lehet kérdéseket feltenni. egyenlített lett a mérkőzés. Azonban az egerszegieknél hi­ányzott az a kis plusz, amivel a maguk javára tudták volna fordítani a mérkőzést. A hosz- szú szünet előtti utolsó előtti másodpercben a hazaiak sza­kvezetője kapott technikai hi­bát reklamálásért, Djelmis pe­dig a négy büntetőből hármat bevágott és ezzel egálra hozta a játékrészt. Gyors indítások Fordulás után labdaszerzé­sekkel és az ebből kialakított gyors indításokkal jeleskedtek a vendégek, és ekkor már a kinti dobásaik is bejöttek. Mindez azt eredményezte, hogy ebben a játékrészben gyakor­latilag eldőlt a mérkőzés, hi­szen az utolsó etapra 22 pon­tos fórt gyűjtöttek a vendégek. A befejező negyedben nem vé­dekezett jól a Diósgyőr, Né­meth B. pedig egymás után szórta a triplákat - szám sze­rint négyet -, így a hazaiak egyre közelebb kerültek a DKSK-hoz. De közben az idő is fogyott, a vendégek előnyé­nél jobban, így az összecsa­pást a hullámzó játékot nyúj­tó piros-fehérek nyerték. További cikkek! Hetedikként. Talmácsi Gábor (képün­kön) a hetedik helyen végzett a gyorsasági- motoros-világbajnokság 125 ccm-es géposztá­lyának vasárnapi, ausztráliai futamán. A magyar motoros a vb-pontversenyben két fu­tammal a zárás előtt a harmadik helyet fog­lalja el, vezet a futamon győztes svájci Tho- mas LÜthi. (Fotó: archív) JEGYZŐKÖNYV Zala Volán-ZTE - DKSK Miskolc 67-74 (7-13, 20-20, 15-29, 25-12) Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Bod­nár, Papp. _____________________ Zala Volán-ZTE: NÉMETH B. (25/12), Szélesy (8/3), Szőke (5/3), MOUA (10), Libicova (5). Csere: HELLER (14), Ambrus Sz. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás. DKSK Miskolc: Englert (4), FŰRÉSZ E. (11), Jokovic (11/3), AMBRUS E. (12), VILIPIC (18). Csere: DJELMIS (13), Pavicevic ($), Fodor (-), Halmos (-). Vezetőedző: Tapodi Péter.__________________ Kipontozódott: Szélesy a 40. percben._______ Bencze Tamás: - Gratulálok a Diósgyőrnek, jobb csapat, mint mi, elsősorban Vilipiccsel, akivel nem tudtunk mit kezdeni. Ettől függetlenül büszke vagyok a csa­patomra, nem vallottunk szé­gyent. ____ _____________ Tapodi Péter: - Egy jó ellenfelet győztünk le, erősen hullámzó já­tékkal. Hirdetés