Észak-Magyarország, 2005. augusztus (61. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-15 / 190. szám

2005. augusztus 15., hétfő Észak SPORT /10 NB III Mátra csoport, 1. forduló Ózdi FC - Veresegyház _____________________________ 1-2 (1-0) Ózd, 500 néző. V.: Pap ________________________________~ Ózdi FC: Tarczy - Kiszely, Tóth K., Bakos, Tamás, Zimmermann, Balogh I., Szakács (Bíró), Oltyán (Kardos), Orosz (Tassy), Bazsányi. Edző: Fitos József. ____________ _______________ Veresegyház: Koszta - Szabó 'G. (Hannus), Ócskái, Véghelyi (Katona), Hirt, Zalaegerszegi, Virkler, Hutter, Húszai (Beálló), Tóth L., Lakatos. Edző: Orosz Sándor. G.: Oltyán (1-0) a 22., Virkler (1-1) a 49., Hirt (1-2) a 65. percben. Jók: Balogh I., Bazsányi, Oltyán, ill. Szabó S., Hirt, Virkler. Fitos József: - Az aknamunka szép lassan elérni a célját! Orosz Sándor: - Kis szerencsével nagyon értékes három pon­tot szereztünk. Ezt a fizikálisán és taktikailag jól felkészített csapatot nagyon kevés együttes fogja legyőzni ebben a szép stadionban. Mezőkövesd - Gyöngyöshalász____:_________________________OK) Mezőkövesd, 600 néző. V.: Kristóf._______________________ Mezőkövesd: Róza - Nagy, Gaibács, Csatlós, Bakos, Borsi, Vi- cickó (Szabó), Nyeste, Bódi (Ragó), Badalik (Mészáros), Oláh. Edző: Vígh Tibor.____________________________________________________ Gyöngyöshalász: Szén - Szabó, Molnár, Boosi, Balogh, Bor­dás, Nagy (Szeifert), Veik, Tóth (Nagygyörgy ), Rúzsom (Marázsi), Hevér. Edző: Ács János._________________ Jók: Róza, Gaibács, Csatlós, Oláh, ill. Bocsi, Szén, Molnár, Szabó, Tóth. ________________________________________________________ Vígh Tibor: - Az első félidőben gyengén, futás nélkül próbál­tunk játszani. A másodikban már jobbak voltunk, csak elképesztően nagy ziccereket hibáztunk el. Szabó Gyula, elnök: - Ez az egy pont, remélem, jó gyógysz­er lesz a mesterünknek. Túra - Putnok_________________________________________4-1 (1-0) Túra, 200 néző. V.: Szeles. ' Túra: Nagy G. - Szilágyi, Lilik, Nagy Cs. (Lőrincz), Sukaj, Kuti (Jenei); Osváth, Less K., Less T., Csépányi (Nyíri), Győri. Edző: Aczél Zoltán. Putnok: Csorba - Pelyhe, Földvári, Martis, Sípos, Gál, Fehér, Tö­rök, Sebők, Lázár (Koszta), Rab (Sápi). Edző: Koleszár György. Gólszerző: Győri (1-0) a 44., Rab (1-1) a 46., Győri (2-1) a 49., Less K. (3-1) a 75., Győri (4-1) a 90. percben. Jók: Lilik, Less K., Győri, ill. Martis, Gál. Aczél Zoltán: - Megérdemelten nyertünk a volt NB ll-es csa­pat ellen.__ Koleszár György: - Hathatós játékvezetői segítség kellett a túrái győzelemhez. További eredmények Magyargéc - Gödöllő 3-1, Nagykáta - Jászberény 1-5, Nagy- réde - Baglyasalja 2-1, Kisbágyon - Kistarcsa 2-1, Gyöngyös - Salgótarján 6-0. LABDARÚGÓ-TABELLÁK Az NB II Keleti csoportjának állása 1. Budafok 22-­7-16 2. Vác 211­6-44 3. Soroksár211­4-2 4 Baktalórántháza211­4-2 4 5. Nyíregyháza211­11 3-2 4 Makó 211­3-24 7. Orosháza 11-­3-1 3 8. Jászapáti 21­13-33 Kecskemét2 1­1 3-33 10. Bőcs2 1­1 2-3 3 11. Szolnok 2­115-61 12. Kazincbarcika 1­11-20 13. Vecsés 2­­22-60 14. ESMTK2-­21-50 15. Karcag 2-­2 2-7 0 Szentes visszalépett Az NB III Tisza csoportjának állása 1. Tuzsér11­­5-03 2. Nyíradony11-­6-2 3 3. Szirmabesenyő 11-­4-03 4. Ibrány 11-­3-03 Balkány1 1-' ­3-0 3 6. Mád 1 1­­2-03 7. Rakamaz 11-­2-13 8. Létavértes 11­­1-03 9. Sátoraljaújhely 1-­11-2 0 10. Hajdúböszörmény1-­1 0-1 0 11. Hajdúnánás 1­­10-20 12. Sényő 1­­10-30 Berettyóújfalu 1-­10-30 14. Balmazújváros 1--■ 1 2-60 15. Szakoly1-­10-40 16. Mátészalka1­­1 0-5 0 Az NB III Mátra csoportjának állása 1. Gyöngyös1 1-• r 6-03 2. Jászberény 1 1­­5-1 3 3. Túra1 1­­4-1 3 4. Maqyarqéc11­­3-13 5. Nagyréde11-­2-13 Veresegyház 1 1­­2-13 Kisbágyon1 1­­2-13 8. Mezőkövesd1­1­0-0 1 Gyöngyöshalász1­1­0-01 10. Ózd1­- ­11-20 Kistarcsa1­11-20 Baglyasalja1­1 1-2 0 13. Gödöllő 1­­1 1-30 14. Putnok 1­­1 1-40 15. Nagykáta 1-­11-50 16. Salgótarján1­­10-60 Az ÉM megyei I. osztály állása 1. Onga22­10-1 6 2. Tomor-Lak22-­7-2 6 3. Sajószentpéter2 2-­5-16 Encs 2 2­­5-16 5. Sárospatak2 2-­4-06 6. Miskolci VSC2 1 1­5-1 4 7. Nyékládháza21 1­3-0 4 8. Félsőzsolca 21 1­4-24 9. tolcsva 21 1­1-04 10. Varbó21­14-4 3 11. Abaújszántó2­1 1 3-51 12. Mezőcsát 2­11 1-3 1 13. Pálháza2-­23-5 0 14. Muhi2-­2 0-40 15. Sajóbábony2­­2 1-6 0 16. Arnót 2­­2 0-50 17. Bodroghalom2-­22-80 18. Holcim221-110 LABDARUGÓ ESZAK-MAGYARORSZAG MEGYEI I. OSZTÁLY, 2. FORDULÓ (Fotó: Végh Csaba) Miskolci VSC - Nyékládháza 0-0 Miskolc, 300 néző. V.: Bárczy. MVSC: Kristóf - Jóner, Tamás, Scholtz, Lajtos, Gönczi, Görzsöny, Fink, lllovai, Bar- si (Cinege), Venczel (Horváth). Edző: Sze­pesi Zsolt. Nyékládháza: Szabó - Kavec- sánszki, Hallai, Makó, Vidinczei (Nagy S.), Tóth R., Kuzma, Kurucz (Péli), Resetár, Novák, Tóth T. (Giák). Edző: Demeter Ist­ván. Jók: Scholtz, Jóner, Lajtos, ill. Kavec- sánszki, Makó, Resetár, Hallai. Ifi: 2-1. Szepesi Zsolt: - Az első félidő a Nyéké, a második a miénk volt, így igazságos eredmény született. Úgy érzem, fiatal csapatunk jó irányban halad. Demeter István: - Alacsony színvona­lú, küzdelmes mérkőzésen a helyzete­inket kihagytuk, a büntetőket nem ad­ták meg, Így igazságosnak tartom a döntetlent. Abaújszántó - Felsőzsolca 2-2 (0-0) Abaújszántó, 200 néző. V.: Vróbel. Abaújszántó: Németh (Hornyák) - Paranai, Konyecsnyik, Orosz (Homonnai), Oldal, Szőke, Gyulai (Mató), Pachínger, Mihálszki, Pothurszky, Kecskés. Csap­atvezető: Pachinger János. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár, Szobóczki, Kalász, Rácz, Lója, Staviarszki (Hunyadi), Mező (Tóth L.), Halder, Egry, Tamás. Edző: Bodnár József. G.: Pothurszky, Pachinger, ill. Lója (2). Jók: az egész csapat, ill. Ló­ja, Egry, Szobóczki, Tamás. Ifi: 2-8. Pachinger János: - Izgalmas mérkőzés volt, úgy érzem, győzelmi lehetőséget szalasztottunk el. Gratulálok mindkét csapatnak. Bodnár József: - Tíz perccel a vége előtt meccslabdát hibáztunk, így törvényszerű volt a döntetlen. További sok sikert kí­vánok a Szántónak a bajnokságban. Muhi - Onga 0-2 (0-0) Alsózsolca, 200 néző. V.: Bacsó. Muhi: Demeter - Dorgai P., Kántor, Nagy Z., Zutí, Tóth (Toronyai), Csiszár, Szabó (Vadász), Dorgai L., Nagy A., Vass (Molitorisz). Elnök: Rácz József. Onga: Simon - Nagy (Szakos), Túróczi, Varga (Molnár), Gilányi, Csikai, Debreczeni, Lénárt, Tósa (Barcsai), Bol­dog, Lója. Edző: Túróczi Attila. G.: Ló­ja, Molnár. Kiállítva: Nagy Z. (30.). Jók: Kántor, Dorgai P., Dorgai L., Zuti, ill. Csikai, Gilányi, Lénárt, Lója, Molnár, Túróczi, Nagy. Ifi: 1-1. Rácz József: - Eddigi eredményünk: két mérkőzés, két kiállítás két olyan csa­pat ellen, akikkel szemben nagy szük­ség lett volna mind a 11 főre. Mindkét játékvezetőt lehetne bírálni, de mégsem teszem, mert ők vezetik a mérkőzést, így a döntés joga is az övék. ____________ Túróczi Attila: - A kialakított helyzetek alapján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést egy megerősített hazai csa­pat ellen. Külön öröm, hogy ellenfelünk­nek nem sikerült helyzetet kialakítani, bár egy büntetőt elhibáztak. Holcim - Sárospatak 0-3 (0-0) Miskolc, 300 néző. V.: Kónya. Holcim: Szigeti - Kocsis, Horváth (Kolenc- sik), Szakos, Varga, Szalkó, Vincze (De­meter), Székely, Kozma, Rakvács (Tircs), Thür. Edző: Benczés Miklós. Sárospatak: A Kubikban nem született gól Papp - Fodor, Ártim, Kerékgyártó Cs., Vígh, Géczi, Samók (Punyi), Kerékgyártó K., Lukács (Sántha), Vécsi, Bajnok (Tóth). Edző: Hermán Tibor, Wachter Gábor. G.: Tóth, Vécsi, Sántha. Jók: Szigeti, Kocsis, ill. az egész csapat. Ifi: 2-1. Benczés Miklós: - Elkeserít, hogy egy bekapott gól így meghatározza csapa­tom további teljesítményét. Hermán Tibor: - A mérkőzésen helyen­ként jól játszott a csapat. Rászolgáltunk a győzelemre. Sajószentpéter - Mezőcsát 3-1 (1-1) Sajószentpéter, 300 néző. V.: Buttkai. Sajószentpéter: Sikur - Somogyi (Kocsi), Schnek, Mata, Tóth, Varga, Koleszár, Ba­logh J., Balogh N., Kassai (Auer), Krom- pák. Edző: Szlifka Miklós. Mezőcsát: M. Varga G. - Simon, Kerényi, Keresztúri, Solyóm, Csapó, Lovács, Farkas, Szombati, Balázs, Rontó. Edző: Kőrössy Pál. G.: Kas­sai (2), Krompák, ill. Csapó. Jók: Schnek, Koleszár, Kassai, Balogh J., ill. Kerényi, Ke­resztúri, Simon, Rontó. Ifi: 2^b ___ Szlifka Miklós: - A második félidei mezőnyfölényünket gólokkal realizáltuk. Kőrössy Pál: - Az erősen tartalékos csa­patunkkal csak az első félidőben vol­tunk megfelelő ellenfelek. Arnót - Encs 0-2 (0-0) Arnót, 25Ö néző. V.: Bárczy. ___ Arnót: Pallai - Kriston, Vodicska, Szabó V. (Juhos), Városi (Kristóf), Soltész, Ki­ser, Farkas A., Farkas I. (Ákos), Kőmű­ves, Gáspár. Edző: Orlóczki Tibor. Encs: Bukta - Szegedi Sz., Orosz, Meczkó, Sárvári, Fülöp, Molnár, Prokop, Szent­idai, Hajkó (Gregó), Szegedi T. Edző: Deák István. G.: Gregó, Fülöp. Jók: Far­kas A., Kiser, Soltész, ill. Orosz, Meczkó, Szentidai, Prokop, Sárvári. Ifi: 0-4. Orlóczki Tibor: - Futballban ritkán van­nak csodák. Hatvan percig bírtuk, de lesz ez még jobb is. Deák István: - Az első félidőben pon­tatlanul játszottunk, a gól megnyugtat­ta a csapatot és biztosan nyertünk. Tolcsva - Sajóbábony 1-0 (0-0) Tolcsva, 250 néző. V.: Bárdos. Tolcsva: Lauber - Kiár, Dögéi, Petróczi, Sántha, Bodnár (Gulyás), Kaczúr, Né­meth, Babjak (Milik), Tóth, Agárdi. Edző: Németh Zoltán. Sajóbábony: Ju­hász - Müller, Jesztrebi, Varga L., Ga­lamb, Auer, Kovács, Rózsa, Varga Zs. (Tóth), ?edenszki, Hronyecz (Simon). Csapatvezető: Rózsa Zoltán. G.: Tóth. Jók: az egész csapat, ill. Müller, Varga Zs. Ifi: 1-2. Németh Zoltán: - Hazai pályán hoztuk a kötelező győzelmet. Rózsa Zoltán: - Tipikus egygólos mér­kőzésen mi csak a kapufát találtuk el, az ellenfél pedig kontrából büntetett. Tomor-Lak - Bodroghalom 6-2 (4-1) Lak, 150 néző. V.: Rendek. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány (Far­kas), Turcsik, Szita, Tóth (Kótai), Tősze­gi, Illés G. (Horváth), Rozgonyi, Dobon- di, Kalász, Illés M. Elnök: Szilvái Attila. Bodroghalom: Zubik - Szabó, Balogh (Ródé), Pauli, Perecsényi T., Osztroha T., Osztroha A., Fodor, Perecsényi B., Vajda (Kosztyi), Csomós. Csapatvezető: Balogh András. G.: Illés M. (2), Rozgonyi (2), Illés G., Kótai, ill. Vajda, Perecsényi B. Jók: Szita, Illés M., Dobondi, Roz­gonyi, ill. senki. Ifi: 10-0. Szilvái Attila: - Ma mindkét csapatunk óriási gyásszal a szívében játszott, a tra­gikus hirtelenséggel elhunyt egyesületi alapító tag és edző, Dávid Ferenc em­lékére. Balogh András: - Egy-két játékosom fe­jében úgy látszik nincs rend, túl sokat képzelnek magukról. A második félidőt végigtámadtuk, de a legjobb helyzete­ket is kihagytuk. Pálháza - Varbó 3-4 (1-2) Pálháza, 150 néző. V.: Kalász. Pálháza: Kovács - Dókus, Rózsadombi, Petercsák, Fábián (Csizmár), Rendes, Hajdú Zs., Harsányi, Matusz (Venglár- csik), Rebecsák, Hajdú J. Edző: Hajdú János. Varbó: Samkó - Asszony (Hor­váth F.), Göndör, Rontó, Urbán, Kiss, Horváth S., Kotány, Horváth T., Tocsev, Mácsi (Csendi). Edző: Dálnoki Miklós. G.: Hajdú Zs., Rebecsák, Rendes, ill. Tocsev (2), Kiss, Horváth T. Jók: senki, ill. Kiss, Göndör, Horváth S. Ifi: 4-0. Hajdú János: - Ma a lelkesebb és job­ban játszó csapat nyert. 20 perc jó já­ték kevés a győzelem megszerzéséhez. Dálnoki Miklós: - Izgalmas mérkőzésen a három pont megszerzése volt a lé- s nyeg. LABDARUGÓ NB II KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ Kazincbarcika - Kecskemét 1-2 (1-1) Kazincbarcika, 500 néző. V.: Erdős J. KBSC: Botló - Hanász, Bányai (Hom- poth, 70.), Harnócz - Engi, Kovács P. (Odrobéna, 66.), Simkó I., Kovács R., Kerekes - Dávid (Deák, 58.), Darók. Edző: Kádár Zsolt. Kecskemét: Balázsy - Mojzes (Rádi, 53.), Szamosszegi, Vilotics, Farkas I. - Laczkó További eredmények Vecsés - Soroksár 1-3 Makó - ESMTK 2-1 Baktalórántháza - Nyíregyháza 1-1 Jászapáti - Szolnok 2-1 Budafok - Karcag 4-1 Szabadnapos: 'Orosháza. Á., Simkó T. - Lázár, Kurucsai, Nagy (Uchi- to, 73.) - Tóth, Bállá. Edző: lan Patrascu. 14. perc: Villantott a vendégek ékpár­ja: a középkörben megszerzett labdá­ból Bállá nagyszerűen indította Tóthot, aki 12 méterről a kifutó kapus mellett lőtt a bal alsó sarokba, 0-1. 24. perc: Engi meredeken indította a középen kilépő Dávidot. A hazaiak csa­tára megszerezte a labdát majd rövid vezetés után középről 14 méterről lőtte ki a kapu bal alsó sarkát, 1-1. 79. perc: Darók harcosan szerzett lab­dát, és gólhelyzetben Vilotics a tizen­hatoson belül szabálytalankodott vele szemben. A vendégek játékosát kiállí­tották, míg a megítélt büntetőt a sér­tett lőtte, ám a kapus gyors vetődéssel kiütötte a labdát. 90. perc: Egy hazai szögletrúgást követően indult gyors vendégkontra: LABDARUGÓ NB III TISZA CSOPORT. I. FORDULÓ Mád - Hajdúnánás ____2-0 (0-0) Mád, 200 néző. V.: Bendik.______________ Mád: Lövei - Osváth, Toplenszki, Ta­kács, Szabó S., Balogh, Barna, Szabó J. (Koppány), Babos, Tóth, Bódi. Edző: Osváth László._______________________________ Hajdúnánás: Haász-Brand - Cséke, Magyari, Tarr, Nagy D. (Kovács A.), Ko­További eredmények Mátészalka - Tuzsér___________0^ Hajdúböszörmény - Létavértes ______ 0-1 Balmazújváros - Nyíradony 2-6 Balkány - Sényő________________343^ Ibrány - Berettyóújfalu 3-0 vács I., Kondora, Nagy F., Papp F. (Se­bestyén), Nagy Á. (Mikita), Szemán. Edző: Tóth János. Gólszerző: Szabó S. (1-0) az 51., Ba­bos (2-0) a 88. percben. __________________ Jók: az egész csapat, ill. Tarr, Kondo­ra. Kovács I.__________________________________ Osváth László: - A mai sikerünk az egész csapat jó teljesítményének és a jó csapatszellemnek köszönhető.______ Tóth János: - Egy jó mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert. Szirmabesenyő - Szakoly 4-0 (1-0) Szirmabesenyő, 200 néző. V.: Puskás. Szirmabesenyő: Valkányi - Geszti, Gac- sal, Gável, Pál (Matlyák), Szuba, Bá­nyász, Oláh, Lasztóczi, Tóth G. (Kalász), Harsányi (Mizser). Edző: Zupkó Mihály. Tóth a bal oldalon lefutotta védőjét, és második helyzetét sem hibázta el, 1-2. hatoson belül, a megítélt büntetőt Bán­földi biztosan értékesítette, 1-0. Jók: Bányai, Engi, Simkó, ill. Balázsy, Szamosszegi, Tóth, Kurucsai. 18. perc: A bal oldalról beadott labdát Molnár röviden fejelte ki, amit Rob 14 méterről lőtt a kapu bal sarkába, 2-0. 38. perc: Utolsó emberként Molnár rán­totta le ellenfelét, amiért a játékvezető piros lapot adott. 88. perc: Gaál szabálytalansága után Bánföldi törlesztett, amiért mindkét já­tékost kiállította a játékvezető. Kádár Zsolt: - Ezt a mérkőzést nehéz volt elveszteni, de nekünk sikerült, lan Patrascu: - Óriási szerencsénk volt, egy döntetlengyanús meccsen örülök a győzelemnek. Vác - Bőcs 2-0 (2-0) Vác, 300 néző. V.: Vad II. Jók: Rob, Rusvai, ill. Szakszón, Matkó. Vác: Köteles - Szatmári (Gulyás, 68.), Koszora, Bánföldi, Udvari - Rob, Farkas (Szabó, 74.), Rusvai, Bagó (Körösi, 60.) - Ráki, Gáspár. Edző: Gergely Károly. Bőcs: Matkó - Calin, Rubint, Molnár Zs., Szakszón - Fodor (Gaál, 39.), Fórián, Ir­hás, Kulcsár (Vass, 46.).- Varga (Ondó 77.), Lippai. Edző: Tóth László. Gergely Károly: - A kiállítás minket za­vart meg. Úgy érzem, több helyzetünk volt, ezért megérdemelt a győzelmünk. Tóth László: A mérkőzés elején kishitüen játszottunk, helyezkedési hi­bákat követtünk el, amik végzetesnek bizonyultak. Egyetlen pozitívum, hogy 50 percen át emberhátrányban is pár­15. perc: Bagót buktatta Calin a tize­tiban játszottunk. Szakoly: Lippa - Tardi, Burik, Milbik, Szabó M., Horváth A., Simicskó, Lend- vai (Balogh G.), Kokrák, Csák (Mándí), Balogh, Pásztor (Dakos), Váradi, Trem- bulyák, Petró (Engelbert). Edző: Szabó László. Madzin. Edző: Perdik Ferenc. Rakamaz: Nagy Z. - Székely, Baka, Gólszerző: Pál (1-0) a 7., Pál (2-0) az 50., Gacsal (3-0) a 80., Lasztóczi (4-0) a 86. percben. Galambosi, Göncz, Besenyei, Leskó, Csernyijenko, Szilágyi, Ádámszki, Feke­te. Edző: Brekk János. Jók: Gacsal, Bányász, Pál, ill. Tardi. Gólszerző: Göncz (0-1) a 15., Fekete Zupkó Mihály: - Idény eleji formában helyenként jó játékkal megtettük .a kezdő lépéseket a bajnokságban. (0-2) az 56., Baloqh (1-2) a 70. percben. Kiállítva: Szemán (15.), Göncz (30.).. Jók: Janikó T„ ill. Fekete, Székely. Perdik Ferenc: - A jövőben megpróbá­lunk mindent megtenni a szorosabb eredményért és a győzelemért. Sátoraljaújhely - Rakamaz 1-2 (0-1) Szabó László: - A Rakamaz van annyi­ra jó csapat, hogy ilyen játékvezetői se­gítségre nincs szüksége. Az első góljuk előtt fél méterrel kint volt a labda, és minket büntetett a kiállítással, a máso­Sátoraljaújhely, 200 néző. V.: dik qóljukat pediq lesállás előzte meq. Sátoraljaújhely: Szemán - Szoták (Janikó R.), Ocsenás, Bodnár, Szabó, Janikó T., Brekk János: - Küzdelmes mérkőzésen gyűjtöttük be a három pontot.