Észak-Magyarország, 2005. április (61. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-07 / 80. szám

2005. április 7., csütörtök SPORT /10 TÁJFUTÁS Gánt térségében rendezték meg a tájfutók idei első orszá­gos bajnokságát, a hosszútávút. A kemény pályák erősen próbára tették a résztvevőket. Az egyetlen, nem szenior érmes helyet a térdsérüléssel küzdő Zsigmond Száva (DTC) szerezte a junior nők mezőnyében, aki harmadikként végzett. A mezőny erősségét jelzi, hogy jobb kilométerátlagot kel­lett futni ebben a kategóriában a győzelemhez, mint a fel­nőtteknél. A felnőtt férfiak között Szundi Attila negyedik, Balabás Péter pedig hatodik lett (mindkettő DTC). A szenior eredmények: F40 3. Gyallai János (MEAFC); F50 5. Bokros György (MEAFC); N40 5. Várady Szilvia (DTC). JJ Í J JJ_*b J Ü JL ÍJ!! \Yu\ http://sport.boon.hu További cikkek! Teniszezés Miskolc (ÉM) - A te­niszsport kedvelői ápri­lis 2-től ismét igénybe vehetik a miskolci Sem­melweis Kórház tenisz­pályáját, mely reggel 6 órától sötétedésig áll az érdeklődők rendelkezé­sére. Bejelentkezni a kórház Bottyán János utcai portáján vagy te­lefonon a 46/555- 666/1021-es melléken le­het. A pálya bérleti dí­ja 700 forint/óra, de bér­letet is lehet váltani. Le­hetőség van a teniszok­tatásra is, előzetes meg­beszélés a 30/904-6195-ös telefonszámon. Beckham játszhat Madrid (MTI) - Az el­múlt napokban izomhú­zódással bajlódó Dávid Beckhamet teljesen egészségesnek nyilvání­totta a Reál Madrid lab­darúgócsapatának orvo­si stábja, így pályára léphet az FC Barcelona elleni vasárnapi örök- rangadón. Az angol középpályás felépülése után már csak a lábsé- f rúléssel bajlódó Raúl pályára lé­pése kérdéses a Reál Mad- m ridnál. S fa r 7 Eltiltva Két évre Budapest (MTI) - A Magyar Atlétikai Szö­vetség (MASZ) elnök­sége szerdán hatá­lyon kívül helyezte az athéni olimpián dop­pingvétség miatt aranyérmétől meg­fosztott diszkoszvető, Fazekas Róbert és ka­lapácsvető, Annus Adrián ügyében ta­valy november 24-én hozott döntését és a két versenyzőt két év­re eltiltotta. Rábold Gusztáv MASZ-elnök elmondta, a két atlé­ta büntetése 2004. szeptember 7-től szá­mít, amikor felfüg­gesztették versenyzési engedélyüket. A MASZ elnöksége ta­valy november 24-én Annust felmentette, Fazekast pedig egy évre tiltotta el. A NOB Fazekast elégte­len mintaadás, An­nust az utólagos el­lenőrzés megtagadá­sa miatt zárta ki az olimpiáról és fosztot- ■ ta meg aranyérmétől. Megvan a nyertes Miskolc (ÉM - JLI) - Mint arról már la­punkban korábban beszámoltunk, három pályázat érkezett be Miskolc Város Önkor­mányzata által kiírt azon nyílt pályázatra február 10-ig, amely arra kereste a választ, hogy „miként fedné be a népkerti I-es szá­mú műjégpályát?”. Akkor a pénzügyi, épí­tészeti és sportszakmai tagokból álló bizott­ság annak rendje és módja szerint megvizs­gálta a beérkezett anyagokat, azonban ki­derült: nem javasolják egyik pályázatot sem- Káli Sándornak, Miskolc polgármesterének „továbbgondolásra”, mivel több szempont­ból sem feleltek meg a támasztott kritériu­moknak a pályaművek. A továbbiakban - az újabb fordulóban - a meghívásos pályá­zatok kerültek „képbe”, amelyeket március 10-íg várt Miskolc Város Önkormányzata. Nyár végén start Információink szerint az elmúlt hónap vé­gén megszületett a döntés az ügyben, vagyis értékelték a beérkezett pályaműveket és „zárt körben” kihirdették a végeredményt.- Igaz a hir; megvan a fedett jégcsarnok projektben a pályázat végeredménye, azon­ban egyelőre többet nem mondhatok, de a sajtón keresztül hamarosan tájékoztatjuk a közvéleményt a részletekről - jelentette ki az Észak-Magyarország érdeklődésére Ve­res László, a miskolci városháza szóvivője.- Szerdán egyébként a tervtanács vélemé­nyezte a pályázatot. Ugyanakkor ügy tudjuk, hogy a pályázat 1000-1200 ülőhellyel számol a csarnokban és az első kapavágásra a nyár végén kerülhet sor a Népkertben. Sőt! Miskolc egyik test­vérvárosa, a finnországi Tampere már most ígéreteit tett az ob I-es Miskolci Jegesmed­vék Jégkorong SE elnökségének, hogy segít a fedett jégcsarnok „berendezésében”. Sira gólját sirathatják Barcikán ■ Bár kikapott NB l-es ellenfelétől, egyenrangú partnere volt a KBSC a Sopronnak a kupában. Kazincbarcika (ÉM - ME) Kiválóan és nagy lendülettel kezdte a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjét az NB (I ben szereplő hazai csapat az NB i-es Sopron ellen, már az első percektől kezdve bátran futballoztak Simkóék. A sok kezdeményezés már a 7. perc­ben eredményre vezethetett volna hiszen büntetőhöz jutott a Barcika: Engi szöktette a ki­lépő Harnóczot, akinek a tizen­hatoson belül rossz ütemben csúszott be Bagoly. A jogosan megítélt büntető mögé Deák állt, de néhány centivel a bal JEGYZŐKÖNYV Magyar Kupa, negyeddöntő Kazincbarcikai SC - Matáv-Sopron______________________________t-2 (1-1) Kazincbarcika, 2000 néző. V.: Sápi (Szabó II J., Vékony). _____ KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Flarnócz - Engi, Kovács R„ Deák (Szabó S., 87.), Odrobéna (Darók, 76.), Kerekes - Dávid (Fekete, 83.), Simkó. Edző: Kádár Zsolt. ______________________________________ Sopron: Balogh - Bagoly, Fehér, Szekeres, Szabó O. - Sifter (Földvári, 46.), Bárányos, Pintér Z., Lazic (Somorjai, 64.) - Tóth M. (Sira, 46.), Bal­askó. Edző: Pintér Attila._______________________________________________ Sárga lap: Bagoly a 7., Pintér a 40., Odrobéna a 60. percben, Gólszerző: Sifter (0-1) a 15., Deák (1-1) a 17., Sira (1-2) a 66. percben. Küzdelemben nem volt hiány a mérkőzésen kapufa mellé gurított. Az elsza­lasztott lehetőség után előny­höz jutott a Sopron: Szabó O. a bal oldalról ívelt a hosszú sa­Kádár Zsolt: - Minden dicséretet megérdemel a csapat, méltó ellenfelei vol­tunk a Sopronnak. Sőt, helyenként jobb teljesítményt is nyújtottunk, ezért is bosszant, hogy nagyon balszerencsés és elkerülhető két gólt kaptunk, ______ Pintér Attila: - Igazi kupamérkőzés volt, ahol ellenfelünk bebizonyította, hogy vannak még Magyarországon fiatal és tehetséges játékosok. Sok si­kert a hazaiaknak a továbbiakban. rokra, majd a visszatett lab­dát 6 méterről Sifter helyezte a kapuba, 0-1. A hátrány elle­nére a KBSC nem tört össze, amit a gyors egyenlítés is bi­zonyított. A 17. percben Deák cselezgetett a vendégek térfe­lén, majd 16 méterről kemé­nyen kilőtte a bal alsó sarkot, 1-1. A vezetést is megszerez­hette volna a borsodi csapat, ám az adódó lehetőségek kima­radtak, így 45 perc játék után 1-1 állt az eredményjelzőn. Sira eldöntötte A fordulás után az élvonal­beli csapat többet kezdeménye­zett, a friss emberek jót tettek a Sopron játékának. A 66. perc­ben Szabó O. lépett ki a bal szélen, majd egy csel után kö­zépre gurított és a kapu előtt (Fotó: Kőhalmi Péferj| álló Sira pedig 5 méterről a hálóba passzolt, 1-2. Vezetésé'; tudatában visszaállt a Sopron^ és többet kezdeményezett ág borsodi gárda, így többször 1© eljutottak a kapuig a vendég1 látók, de a helyzeteket nem sife került értékesíteni. A hajrában- Kádár Zsolt még cserékkel pró­bálta meg frissíteni csapatát!' de a soproniak már megtartot­ták előnyüket, így ők jutottak* a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. BKV Előre - Bodajk 3-2 B. Honvéd - Fehérvár 1-1, 1 Lesekkel: 2-0 Ferencváros - Kaposvár lapzárta után LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY 19. forduló (pótlás) Sajószentpéter - Erdőbénye1-1 (1-0) Sajószentpéter, 100 néző V : Kalász. Sajószentpéter: Viszóczki - Balogh B (Kocsi), Jakkel, Oláh, Varga, Koleszár, Kotány (Bastyúr), Balogh N , Somo­gyi, Garai, Kelemen (Horváth). Edző: Hauberger Pál. Erdőbénye: Mata - Sajgó, Zuti, Dorgai, Hajdú, Tóth, Tamás, Bányász, Kecskés, Kalász, Csikai. Edző: Hlavács Csaba. G.: Garai, ill. Hajdú. Jók: Jakkel, Oláh, Somogyi, ill, senki. Ifi: 5J0. Sólyom Sándor, szakosztályvezető: ­Erősen tartalékos csapatunktól szép eredmény a mai. Hlavács Csaba: - Gratulálok a haza­iaknak, egy súlyos egyéni hibát kihasználtak, míg mi helyzeteink sokaságát puskáztuk el. Amíg ezen nem javítunk, a győzelem is elmarad. http://ekntippek.boon.hu \i __J Focipótlások a megyében (DOC 26 kB) LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 17. forduló (pótlás)__________________________________ Miskolci VSC - Tuzsér_________________________________1-3 (1-1) * Miskolc, 200 néző. V.: Szűcs. ___, ________________ _________ Miskolci VSC: Varga - Boszák, Barsi (Géczi), Tóth, Kovács, Hozdik, Dizmat- sek, Németh, Plébán (lllovai), Csépány, Horváth (Scholtz). Edző: Szepesi Zsolt. Tuzsér: Fintor - Lakatos, Mitró, Dancs, Lupcsa, Iván, Babjak, Cseke, Bagin (Petró), Gergely, Spekker (Kosztyu). Edző: Révész Attila. Gólszerző: Dizmatsek (1-0) a 15., Spekker (1-1) a 18., Bagin (1-2) az 57., Bagin (1-3) a 68. percben^ _______________ ■ Jók: Boszák, Csépány, ill. Bagin, Dancs, Cseke.__________________________ Szepesi Zsoít: - 2-1-ig nagyon fegyelmezetten játszottunk, erőnkből most ennyire telt. Azt mondom, hogy vannak még lehetőségeink és tartalékaink. Révész Attila: - A megszokottól tompábban játszva, sok helyzetet elpuskáz­va egy fegyelmezett ellenfelet megérdemelten győztünk le. Szenvedés a Szolnok ellen ■ A vártnál jóval szoro­sabb volt a Diósgyőri KSK - Szolnok női ko­sárlabda-mérkőzés. Miskolc (ÉM - MI) - Ko- cogós, amolyan edzéstempó­ban indult a meccs, a fiatal szolnokiak nagyon akartak, aminek az lett az eredménye, hogy Kocsisék ott loholtak a néhány dobást elhibázó Amb- rusék nyakán (5. perc: 11-10). Miután Farmer egy labdáért való futás során elveszítve egyensúlyát némileg átrendez­te a zsűriasztalt (majd segített a rendrakásban), Tapodi Pé­ter irányítót váltott; Englert lejött, Halmos pedig be. A „kisszünetre” csendben vo­nultak a piros-fehérek, miu­tán Somogyi egy hárompon­tossal egyenlített. A miskolciak mestere a pi­henőben ismét frissített, töb­Végül hozta a kötelezőt a DKSK bek között Fodorral, aki egy triplával nyitott. A negyed kétharmadánál már mind a tíz kosaras szerepet kapott a feltűnően pontatlan DKSK-nál, amely jó pár bosszantó hibát vétett. Szalay két duplája után négy ponttal ellépett a Szolnok (27-31), s ebből egy egységet si­került is megtartaniuk. Somogyi szórta a ketteseket, majd egy szolnoki ellenakció után Tajkov zuhant az egyik reklámtáblába - pont nem született. Fűrész triplája szép volt ugyan, de az állást csak Eördögh tempójával sikerült egalizálni (39-39), aki tapsot kapott, amikor kintről célzott remekül. Ambrus szerelése is ebbe a kategóriába tartozott, de a DKSK továbbra is jóval valós tudása alatt teljesített (51-47), igaz, hozta első negye­dét a mérkőzés folyamán. Tudásuk alatt Az összecsapás előtt arra le­hetett számítani, hogy az utol­só tíz percben már legalább 20 pont lesz a két gárda között, a piros-fehérek javára, ezzel szemben volt izgulnivaló bő­ven. S bár a játékvezetők ténykedését sem ítélte magas színvonalúnak a közönség, nem ezen múlt, hogy a hétvé­gi Magyar Kupa-döntő főpró­bája igen rosszra sikeredett. LABDARÚGÓ NB II A labdarúgó NB II Winner cso­portjának 16. fordulójában elma­radt mérkőzést pótoltak be teg­nap Bőcsön. Bőcs - Szentes 3-0 (1 -0) Bocs, 200 néző. V.: Vida. Bőcs: Balogh Z. - Fodor, Molnár, Takács, Vass - Irhás (Tóth A., 70.), Szakszón (Ondó, 72.), Tö­rök, Turóczi, Gaál (Sipos, 85.) - Kulcsár. Edző: Tóth László. Szentes: Kiri - Marics, Kádár, Gyagya, Koncz - Kislőrincz, Kerepeczki, Ábel (Tasi, 65.), Pus­kás - Anka (Kovács, 72.), Pribisalio. Edző: Török László. 30. perc: Egy hosszan felívelt lab­da Szakszont találta üresen 18 méterre a kaputól, aki a játék­szert egy pattanás után a kapu­ba vágta, 1-0. 60. perc: Egy formás hazai tá­madás végén Gaál sarokkal Kul­csár elé passzolt, aki kicselezte a kapust és az üres kapuba lőtt, 2-0. ____________a 65. perc: Gyors hazai támadás fu- > tott a pályán a tizenhatoson be­lül, Szakszón hozta helyzetbe Turóczit, aki 8 méterről a háló­ba helyezett, 3-0. _ g Jók: Balogh, Fodor, Takács, Irhás,,!. Turóczi, ill. senki. Tóth László: - Két olyan csapat találkozott ma, amely af támadójáték híve. Lehetett volna vízilabda-eredmény is, de ebből mi jöttünk ki jobban.__ Török László: - A mai napon na- !| gyón gyengén játszottunk, de a lehetőségeink megvoltak a gól-.. szerzésre. A Bőcs több helyzetet kihasznált, így megérdemelt győ­lolmot aratntf http://sport.boon.hu További cikkek! JEGYZŐKÖNYV Diósgyőri KSK - Szolnoki NKK 64-57 (17-17, 15-16, 19-14, 13-10) Miskolc, 500 néző. V.: Papp, Kis. Diósgyőr: Englert (1), Fűrész E. (11/3), JOKOVICS (21/3), Ambrus (6), Far­mer (7). __________________________ Csere: Halmos (2), Eördögh (9/3), Fodor (5/3), Hadzovics (2), Horváth Á. (-). Edző: Tapodi Péter. _ _ ___■________ Szolnok: Kocsis (8), Tajkov (4), Farkas (7/3), SOMOGYI (11/3), HORTI (14). Csere: Vida (6), SZALAY (7/3), Takács (-), Kmézics (-). Edző: Gálos László. Kipontozódott: Tajkov a 27., Fűrész E. a 32., Farmer a 38. percben. Tapodi Péter: - így jár az a csapat, amelyik dekoncentráltan áll egy mér­kőzéshez, bárki is legyen az ellenfél. Gálos László: A Diósgyőr kicsit félvállról vette a találkozót, s azt már korábban is nyilatkoztam, hogy ebben az esetben, s akkor, ha mi a maxi­mumot nyújtjuk, bárkinek kellemetlen ellenfelei lehetünk. Gratulálok a lá­nyoknak és sok sikert kívánok a DKSK-nak a kupadöntőben.