Észak-Magyarország, 2005. április (61. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-28 / 98. szám

2005. április 28., csütörtök SiPOüf ÉSZAK MAGYARORSZÁG TOVÁBBI EBEOMÉNYEK Lombard FC Pápa - Előre FC Békéscsaba 2-0 (0-0) Gólszerző: Medved (46.), Hercegfalvi (53.). Pécsi MFC - Vasas 1-0 (0-0) Gólszerző: Pavicsevics (64.). DVSC-AVE Ásványvíz - Matáv FC Sopron 3-0 (1-0) Gólszerző: Éger (11-esből - 42.), Kerekes (67.), Bog- danovics (92.). Ferencváros - Újpest FC 1-1 (0-0) Gólszerző: Rósa (54.), ill. Tóth N. (69.). Kiállítva: Lipcsei (59.). Győri ETO FC - MTK Budapest 1-1 (0-0) Gólszerző: Perics (84.), ill. Juhász (53.). Budapest Honvéd - NABI Kaposvár 1-1 (0-1) Gólszerző: Dobos (37.), ill. Oláh (22 ). Zalaegerszegi TE FC - Nyíregyháza 2-0 (1-0) Gólszerző: Balog (40.), Andorka (72.). A bajnokság állása 1. Debrecen 24 164 4 45-1852 2. Ferencváros 2413 47 47-26 43 3. Újpest FC 24119 4 47-28 42 4. Győri ETO FC 24 126 6 34-25 42 5. MTK Budapest 23126 5 35-22 41 6. ZTE FC 2411 58 37-33 38 7. FC Fehérvár 24 10 77 34-26 34 8. Matáv-Sopron23 968 37-38 33 9. Budapest Honvéd 24 9312 34-52 30 10. DVTK BFC 24 9 114 33-4028 11. Lombard Pápa 247 512 34-33 26 12. NABI Kaposvár 246 810 27-39 26 13. Pécs MFC 246 711 21-29 25 14. Vasas 248 115 30-4425 15. Nyíregyháza 245 8 11 30-46 23 16. Békéscsaba 24 4 614 23-49 18 Az MTK-tól 1, az FC Fehérvártól 3 pontot levontak. imi1 www.boon.hu h ti p ://dvtk.boon.hu További cikkek! Labdarúgó NB II Winner csoport, 17. forduló (pótlás) ESMTK-Bőcs __________________________ 1-1 (0-0) Budapest, 300 néző. V.: Bendik. ESMTK: Gerstebrein - Túri, Varga, Kovács (Besenyei, 60.), Nagy - Takács, Marosfalvi, Házer, Rajz (Takács, 25.) - Simon (Szabó, 60.), Farkas, Edző: Pál József. Bőcs: Balogh - Fodor (Tóth, 10.), Simon, Takács, Molnár Zs. - Irhás, Szakszón, Vass, Turóczi - Török (Sípos, 70.), Kulcsár (Ondó, 85.). Edző: Tóth László. 72. perc: Turóczi jobb oldali beadását az érkező Sípos remek mozdulattal fejelte a kapu bal oldalába, 0-1. 76. perc: A Farkas buktatásáért megítélt büntetőt Maros­falvi rúgta a kapu bal oldalába, 1-1. Jók: az egész csapat, ill. Sípos. Pál József: - Az NB II egyik többre hivatott csapatával találkoztunk, amelytől értékes pontot szereztünk. Tóth László: - Egy szerencséje a csapatnak és nekem, hogy nincs olyan rovat, hogy rosszak. A tudósításban az egész oldalt ez töltené ki, így értékes az egy pont.' Labdarúgó NB III Tisza csoport, 16. forduló (pótlás) Szirmabesenyő - Nyírkárász ______ 3-1 (1-1) Szirmabesenyő, 150 néző. V.: Puskás. Szirmabesenyő: Balázs - Fink, Nagy Cs.; Kerényi (Esztergá­lyos), Gacsal, Szuba, Pál (Csipkés), Szendrei (Nagy G.), Harsányi, Zsarnai, Geszti. Edző: Zupkó Mihály. Nyírkárász: Pekk - Varga (Szántó), Takács, Gazdag, Kapin, Matyi, Tóth, Lelt (Dudás), Vajas (Nádasi), Rákóczi, Mán- doki. Edző: Lelt József. Gólszerző: Pál (1-0) a 38., Gazdag (1-1) a 43., Zsarnai (2-1) az 50., Harsányi (11-esből, 3-1) a 85. percben. Jók: Nagy Cs., Pál, Harsányi, ill. Gazdag, Matyi. Zupkó Mihály: - Ma sem játszottunk jól, de legalább több játékosom akarta a győzelmet az előző mérkőzésekhez képest, ami eldöntötte a meccs sorsát. Lelt József: - Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1 Ózd 26 241 1 110-25 73 2. Erdőbénye 26 17 5 461-26 56 3. Onga 26 15 7 482-36 52 4. Felsőzsolca 26 15 7 467-28 52 5. Arnót 26 15 2 955-35 47 6. Nyékládháza 25 137 5 54-26 46 7. Encs 26 135864-44 44 8. Sajószentpéter 26 135 8 52-39 44 9. Pálháza 2613­13 52-67 39 10. Tomor-Lak 24 102 12 44-46 32 11. Sárospatak 26 8 8 10 35-45 32 12. Bogács 25 8 41337-56 28 13. Muhi 25 73 15 44-73 24 14. Varbó26 7 2 17 32-8423 15. Karcsa __\__ 255 1 1925-82 16 16. Holcim'26 3 419 19-6713 17. Bodroghalom * 26 4-22 25-979 Borsodszentgyörgy visszalépett * 3 büntetőpont levonva A 19. fordulóban lejátszott Tomor-Lak - Bogács (1- 2) mérkőzés után óvás történt, s még nincs jogerős határozat, ezért az eredmény táblázatunkban nem szerepel. A visszalépett Borsodszentgyörgy őszi eredményeit nem törölték, tavasszal az aktuális ellenfél szabadnapos lesz, és 0-0-s gólkülönbséggel kapja meg a 3 bajnoki pontot. A cserék két perc alatt fordítottak ■ A kiesés elől menekü­lő Diósgyőr a középme­zőnyhöz tartozó székes- fehérváriakat fogadta. Berecz Csaba____________________ csaba.berecz@eszak.boon.hu Miskolc (ÉM) - A labdarú­gó NB I 24. fordulójában szer­dán este az FC Fehérvár együt­tesét fogadta a Diósgyőri VTK- BFC csapata. A meccs kilenc- perces késéssel kezdődött, mert a csapatok kivonulása után a játékvezető egyik asszisztense azt észlelte, hogy a fehérvári­ak által választott kapu jobb alsó sarkát stoppolni kell, mert ott kifér a labda. A hibát el­hárították, megválaszolatlan kérdésként csak az maradt, hogy amikor 40 perccel a kez­dés előtt a sípmester és társai még civilben körbebandukol- ták a pályát, vajon miért nem sikerült felfedezni a lyukat. Megtalálni a rést Az a meccs kezdése után hamar kiderült, hogy mindkét csapat túlbiztosította védel­mét, hiszen itt is, ott is négy védő vigyázott két támadóra, így aztán a nézők kíváncsian várták, hogy a hátsó alakza­tok közül melyik lesz a kocká- zatvállalóbb. Ami pedig a kö­g37CJwww.boon.hu emtippek.boon.hu '\_J Percek, események (DOC 23 kB) zéppályát illeti, ebben a csa­patrészben az első félidő első felében a hazai csapat sokkal jobb volt, a piros-fehérek töb­bet futottak és pontosabban is passzoltak, ami azért adott okot az örömre diósgyőri ol­dalon, mert az eddigi meccse­ken ez a sor volt az, amelyi­ket a legkevesebbszer lehetett dicsérni. A félidő derekán, hosszú perceken át a vendé­gek térfelén folyt a játék, a fe­hérvári 16-oson 7-8 játékos „fa­lazott”, a hazai játékosok pe­dig megpróbálták megtalálni a rést a falon. A piros-kékek a hazaiak 16-osáig csak nagy ritkán jutottak el, az első já­tékrészben a kaput mindössze egy alkalommal veszélyeztet­ték. Azonban sikerült nekik száz százalékot produkálniuk, hiszen egy rögzített játékhely­zet után a Diósgyőrben nevel­kedett Kuttor - 450. élvonalbe­li bajnokiján - gólt fejelt: Vincze Z. jobb oldali szögle­tét bólintotta a hazai kapu jobb oldalába, 0-1. Hamar vá­laszolhatott volna a DVTK, de Mogyoródi ziccerben elesett, a szünetig hátra lévő időben pe­dig folytatódott a pozíciós já­ték - helyzetek nélkül. Fordulás után A második félidő is késés­sel kezdődött, a két csapat a három feketeruhást várta két percen keresztül, majd a har­madik középkezdés után nem sokkal diósgyőri csapatkapi­tánya Kövesfalvi először hárí­JEGYZÖKONYV Diósgyőri VTK-BFC - FC Fehérvár _____________________________3-1 (0-1) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Dubraviczky (dr. Kovács P., Nagy I. A.)_________ Diósgyőri VTK-BFC: Kövesfalvi (0) - Mogyorósi (6), Gáspár (6), Máté (6), Dianu (6) - Halgas (6), Katona (6), Sipeki (6), Mogyoródi (6) - Siminic (6), Tisza (7). Vezetőedző: Gálhidi György.__________________________________ FC Fehérvár: Tudor (6) - Csizmadia (6), Fehér (6), Kuttor (6), Vincze Z. (6) - Lattenstein (5), Schwarcz (6-2=4), Bozic (5), Győrök (6) - Tereánszki-Tóth­(5), Magasföldi (5). Vezetőedző: Csertői Aurél.___________________________ Csere: Halgas helyett Egressy (7) az 52., Mogyoródi helyett Virágh (6) a 61., Siminic helyett Vitelki (7) a 63., Bozic helyett Fodor (-) a 76., Tereánsz­k[ helyett Kerek (-) a 78. percben.______ ________ _________________ Sárga lap: Lattenstein a 39., Vincze Z. a 42., Máté az 56., Íereánszki-Tóth az 59., Mogyorósi a 82., Fehér a 89., Kuttor a 90. percben._____________ Kiállítva: Schwarcz a 90. percben. _______ ________________________ Gólszerző: Kuttor (0-1) a 32., Egressy (1-1) a 73., Egressy (2-1) a 75., Tisza (3-1) a 89. percben. Tisza lőtte a harmadikat (Fotó: Végh Csaba) tott, amikor Bozic gyatra kí­sérletét szedte fel. Nem sok­kal később Egressy becseré­lése jelezte, hogy Gálhidi György erőteljesebb támadó­játékot szeretne látni. Aztán - mivel a DVTK játékából hi­ányzott a lendület - újabb já­tékosok érkeztek a kispadról annak reményében, hogy fel­pörög a piros-fehér gárda. Kétségtelen nehéz dolguk volt a hazaiaknak, mert a Fehér­vár ugyanazt játszotta, amit a Pécs három hete: védekezett, védekezett, csak egy picit job­ban, a Diósgyőrnek pedig nem volt területe játszani. De aztán csak bekövetkezett a fordulat, és az is kiderült, hogy a hazaiak edzője jól tud cserélni. Ugyanis a Vitelki, Egressy duó előbb egyenlített: a 73. percben a jobb oldalról érkező beadást Tudor alatt lőtte a kapuba Egressy, majd két minutával később egy az első gólhoz kísértetiesen ha­sonlító akció végén újra ő ta­lált a kapuba Vitelki jobbról érkező beadása után. Nehezen viselték Sokat dolgozott ezért a két találatért a Diósgyőr, a hajrá­ban pedig - értelemszerűen - a vendégeknek lett sürgősebb. A nagy igyekezetükben azon­ban a Diósgyőr előtt adódott lehetőség az utolsó előtti perc­ben, és ha már Fehér megúsz­ta Tisza felvágást egy sárgá­val, a sértett góllal büntetett, a szabadrúgáshoz készülődő fehérvári játékosok között a kapu bal alsó sarkába bombá­zott 20 méterről. Ezt nehezen viselték el a vendégek és a reklamálók közül Schwarcz kapta a legerősebb színű lapot, így a vendégek 10 emberrel fe­jezték be a meccset. A GÓLOK TÖBTÉNETE 32. perc: Vincze Z. jobb oldali szögletét Kuttor fejelte a kapu jobb oldalá­ba,CM. _____________________ _ 73. perc: Tisza középen vezethette a labdát, majd kitünően adott jobbra Vitelkinek, aki egyből középre lőtt, ahol Egressy a védőjét megelőzve Tu­dor alatt a kapuba perditett, 1-1.______________________________________ 75. perc: Ezúttal Gáspár vette észre a jobb oldalon megiramodó Vitelkit, aki megint az alapvonal közeiéig vezetgette a labdát, majd a középen to- porgó Egressy lábára tette a játékszert, aki a léc alá továbbitott, 2-1.__ 89. perc: Tiszát kiállítást érdemlően terítette le Fehér. A szabadrúgást Tisza egyből kapura szúrta, a játékszer pedig a bal alsó sarokban akadt meg, 3-1. 90. perc: A reklamáló vendégjátékosok közül Schwarcz szólt be a legke­ményebben, ezért piros lapot kapott Dubraviczkitől. LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 26. FORDULÓ Bodroghalom - Varbó 3-1 (1-1) Bodroghalom, 200 néző. V.: Vágási. Bodroghalom: Zubik - Szabó, Vajda, Karászi, Reskó (Majoros), Tóth (Cso­mós), Pauli (Ródé), Osztroha A., Pálóczi, Balogh A., Osztroha T. Edző: Balogh András. Varbó: Kiss Cs. - Rontó, Van- tal, Csendi, Cseh (Tardi), Kovács Z., Hor­váth S., Darmó, Mácsi (Szabó), Szöge- di (Lubai), Vass. Edző: Kovács László. G.: Balogh A. (2), Osztorha A., ill. Vass. Jók: Karászi, Osztroha A., Balogh A., ill. Kiss Cs., Vantal, Rontó. Ifi: 1-1. Balogh András: - Küzdelmes mérkő­zésen a helyzeteket jobban kihasznál­va megérdemelten nyertünk. Kovács László: - Szegény embert még az ág is húzza. Az eltiltott játékosok mellett újabb két sérültünk van, és ilyen­kor még a szerencse is elpártol tőlünk. Gratulálok a lelkesen játszó hazai csa­pat győzelméhez. Encs - Felsőzsolca 1-1 (0-0) Encs, 150 néző. V.: Pápai. Encs: Verpecz - Fülöp, Szegedi Sz., Meczkó, Orosz I., Molnár, Csorba, Kuk­ta, Gregó (Mikola), Sárvári (Orosz R.), Hajkó (Horváth), Edző: Kuszkó Sándor. Fel­sőzsolca: Ravasz - Szobóczki, Kalász, Mol­nár, Palánnkai, Vodicska, Halász, Tamás (Krompák), Rácz, Nyeste (Pásztor), Egry (Kundráth). Edző: Bodnár József. G.: Csor­ba, ill. Tamás. Jók: Fülöp, Molnár, Orosz I., Meczkó, Sárvári, ill. Tamás, Kalász, Ha­lász, Vodicska, Palánnkai. Ifi: 4-1. Kuszkó Sándor: - Jó iramú és közön­ségszórakoztató mérkőzésen mindkét csapat győzelmet érdemelt volna a nyílt sisakos játékáért. Ezért lett döntetlen. Bodnár József: - Egy nagy iramú, vál­tozatos mérkőzésen mindkét csapat nyerhetett volna, de az istenek ikszet akartak. Sárospatak - Nyékládháza 0-0 Sárospatak, ,120 néző. V.: Kálmán. Sárospatak: Papp - Fodor, Ártim, Wachter, Belicza, Géczi, Térjék, Kerék­gyártó, Lukács (Farkas), Vécsi, Tóth (Baj­nok). Edző: Hermán Tibor. Nyékládháza: Szabó - Kavecsánszki, Hallai, Péli, Resetár, Bazsányi, Vidinczei (Kurucz), Kuzma, Koczka (Nagy), Kun, Tóth T. Edző: Demeter István. Jók: Wachter, Géczi, ill. Szabó, Hallai, Kavecsánszki, Bazsányi. Ifi: 2-0. Hermán Tibor: - A mai mérkőzésen tompák voltunk, igazságos eredmény született. Demeter István: - Alacsony színvonalú mérkőzésen kitűnő játékvezetés mellett igazságos eredmény született. Ózd - Sajószentpéter 3-0 (1-0) Ózd, 300 néző. V.: Jakkel. Ózdi FC: Dancsok - Balogh, Réthy, Tóth K„ Bíró L„ Kardos, Kiszely (Tóth I.), Sza­kács, Budai (Vass), Konyha (Bakos), Oltyán. Edző: Fitos József. Sajószent­péter: Brindzár - Kocsi (Lázi L.), Mat- tyák, Staviarszki, Mata L. (Koleszár), Ba­logh B., Oláh, Balogh N., Varga, Somo­gyi, Garai. Edző: Hauberger Pál. G.: Oltyán (2), Konyha. Jók: Balogh, ill. Brindzár, Mattyák, Garai. Ifi: 2-4. Fitos József: - A nehezét megoldottuk és ha jobban koncentrálunk, két szám­jegyűvel kezdődött volna a végered­mény. Hauberger Pál: - A mérkőzés összké­pe alapján beleszaladhattunk volna egy nagy zakóba, viszont ha 2-0-nál hi­deg fejjel gondolkodunk, lehetett vol­na iksz is. Erdőbénye - Pálháza 7-1 (4-0) Erdőbénye, 100 néző. V.: Kónya. Erdőbénye: Mata - Sajgó (Dorgai P.), Zuti, Dorgai L. (Asszony), Hajdú, Tóth, Tamás, Bányász, Kecskés (Csikai), Oldal, Boldog. Edző: Hlavács Csaba. Pálháza: Repka - Pásztor, Petercsák M., Rendes, Kovács Cs. (Rózsadombi), Petercsák G., Kovács B., Pletenyik (Bacsó), Hajdú (Gáli), Trembulyák, Csizmár. Edző: Haj­dú János. G.: Tóth (4), Hajdú, Boldog, Bányász, ill. Kovács B. Jók: Oldal, Haj­dú, Boldog, ill. senki. Ifi: 5-0. Kiss József, elnök: - Küzdelmes mérkőzésen egy sportszerű ellenféllel szemben magabiztosan nyertünk. Hajdú János: - Sajnálom, hogy ilyen mérkőzéssel kell búcsút vennünk a na­pokban hirtelen elhunyt Simon István volt pálházi futballistától, egy csupa szív sportembertől. Nyugodjék békében! Bogács - Karcsa 2-0 (1-0) Bogács,-100 néző. V.: Bárczy. Bogács: Tiszóczki - Kántor, Pribéli, Der- da, Jankó, Dudás, Papp (Fehér), Pintér (Guba), Sípos, Makranczi, Bóta. Elnök Csecsődi Imre. Karcsa: Molnár - Nagy J-, Váradi Z., Bányácski, Nagy Zs. (Óorosz), Kovács, Kelemen, György, Kocsmárszki, Váradi G., Simon. Edző: Kocsmárszki Gusztáv. G.: Pintér, Mak­ranczi. Jók: Pintér, Kántor, Dudás, Papp, ill. senki. Ifi: 3-1. Csecsődi Imre: - Egyenlő erők harcából a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Gratulálunk játékosunk, Sípos Jó­zsef most született kisfiához, jó egész­séget kívánunk a családjának az egész csapat nevében. Kocsmárszki Gusztáv: - Gyenge színvo: nalú mérkőzésen a bogácsiak bebizo­nyították, hogy nem a pálya minősége határozza meg a győzni akarást. Arnót - Holcim ’ 2-0 (0-0) Arnót, 378 néző. V.: Czél. Arnót: Pallai - Kriston, Soltész, Gás­pár, Ákos, Gável, Városi, Kiser (Kris­tóf), Juhos (Kovács Z.), Farkas A., Far­kas I. (Kőműves). Csapatvezető: Asszony Béla. Holcim: Szigeti - Demeter, Hor­váth, Bányai, Kovács, Gilányi, Lénárt, Giák, Bukta, Vodicska, Thür. Edző: Benczés Miklós. G.: Farkas A., Gáspár. Jók: Farkas A., Kiser, Gáspár, Gável, Pal­lai, Soltész, ill. Bányai, Gilányi, Kovács, Lénárt, Thür, Vodicska. Ifi: 1-0. Tóth János, elnök: - Nehezen hoztuk a kötelező győzelmet egy meglepően jól játszó fiatal csapat ellen. Sok sikert kí­vánok nekik a bennmaradáshoz és Benczés Miklós edző úrnak. Benczés Miklós: - A vereség ellenére csapatomat csak dicsérni tudom, Far­kas A. élményszámba menő találata helyreállította az erőviszonyokat. Sok si­kert a kupában az Arnótnak! A Muhi - Tomor-Lak találkozó elmaradt, CuUlli mivel a sportlétesítményt a hazai egyesület nem tudta kinyitni, ezért nem lehetett megrendezni a mérkőzést. Mivel a Borsodszent- györgy csapata visszalépett a további küzdelmek­től, így ebben a fordulóban az Onga együttese szabadnapos volt.