Észak-Magyarország, 2005. április (61. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-11 / 83. szám

2005. április 11., hétfő SPORT /10 ÉSZAK HÍRCSOKOR • Szombaton talajon, míg vasárnap ugrás­ban nyert Gál Róbert a tornászok Sao Pau- ló-i Világkupa-versenyén. A magyar verseny­ző korláton hatodik helyen zárt. • Idegenben szerepel a Berek Rolád- Miskolc csapata ma a teremlabdarúgó NB I 23. fordulójában: a Legrand Szentes elleni mérkőzésük 19 órakor kezdődik. NB III Mátra csoport, 17. forduló Tápiógyörgye - Mezőkövesd _____1-1 (0-1) Tápiógyörgye, 400 néző. V.: Tyukodi. Tápiógyörgye: Havasi - Eszes, Fehér, Seruca", Katona, Kiss Cs., Kiss A., Mohácsi (Miskolci), Fedor (Kollin), Túróczi, Viola. Edző: Lódi László. Mezőkövesd: Róza - Nagy, Baranyai, Forgács, Kovács, Orosz, Tari, Besenyei Zs. (Baráth), Árvái (Ragó), Besenyei F. (Szabó J.), Varga. Edző: Koleszár György. Gólszerző: Orosz (0-1) a 30., Kiss Á. (11-esből, 1-1) az 53. percben. Jók: Eszes, Fehér, Kiss A., Fedor, ill. Forgács, Tari. Lódi László: - Nagyon küzdelmes mérkőzés volt. Értékes eredményt értünk el egy jól felkészített csapat ellen.___ Koleszár György: - Az ellenfél egy olyan tizenegyesből egyenlített, amit egyedül a játékvezető látott annak. További eredmények Jászberény - Tápiószecső ______________3-0 Maqyarqéc - Balassaqyarmat2-0 Gyöngyös - Gödöllő2-0 Baglyasalja - Pétervására 1-0 Fót - Túra 2-0 Veresegyház - Gyöngyöshalász2-0 ’XS-s-J'J'j J -* J Az NB II Winner csoport állása 1. Baktalórántháza 20145144-1647 2. Vecsés 19136­37-1045 3. Jászapáti21 127239-2243 4. Szentes20114547-29 37 5. Kazincbarcika20 106453-3636 6. Bőcs20 10 28 58-3532 7. Gyula 2075826-2626 8. Dabas1975731-3226 9. Karcag 19 7 4 8 42-34 25 10. Mátészalka 2074935-3025 11. Kistarcsa19 7 39 28-3624 12. ESMTK 195 4 10 24-4819 13. Salqótarján 195 21220-3417 14. Putnok 19 451025-4317 15. Hajdúböszörmény2032 1517-5711 16. Kiskunhalas 20 2 2 16 23-618 Az NB III Tisza csoport állása 1. Létavértes 19144148-1446 2. Tuzsér 19126 1 42-12 42 3. Ibrány19124351-1840 4. Rakamaz2010 7 3 46-1837 5. Sényő 19 10 3 632-2433 6. Mád 2085 7 34-3129 7. Hajdúnánás197 7 529-2228 8. Abaújszántó20911031-3328 9. Nyíradony20 6 8631-3026 10. Szirmabesenyő19649 33-4522 11. Sátoraljaújhely19 46 9 21-4118 12. Balmazújváros1929827-4915 13. Nyírkárász19261122-4412 14. Miskolci VSC20321521-63 11 15. Szakoly19 1 61221-459 Az NB III Mátra csoport állása 1. Túra 1711 3 341-1736 2. Mezőkövesd 16 9 6 1 26-12 33 3. Jászberény 4. Tápiógyörgye 5. Pétervására 6. Gyöngyös 7. Baglyasalja 8. Balassagyarmat 9. Magyargéc 10. Tápiószecső 11. Veresegyház 12. Gyöngyöshalász 13. Gödöllő 14. Fót 17 8 36 31-23 27 1774624-2925 1773 7 30-19 24 1773727-32 24 1672721-1923 166 3 723-2021 16565 18-2721 1755720-2620 17 47 624-25 19 17 5 4 8 19-3219 16 4 3 9 17-2815 163 4 913-2513 A megyei I. osztály állása 1. Ózd232111 97-2464 2. Erdőbénye23 145452-2447 3. Felsőzsolca22126 4 57-26 42 4. Nyékládháza22126 4 52-24 42 5. Encs23133 762-4142 6. Arnót2313 2'848-3241 7. Onga 22117464-3440 8. Sajószentpéter2211 4742-3437 9. Pálháza2311­12 44-5933 10. Tomor-Lak 2210210 42-39 32 11. Sárospatak2267926-40 25 12. Muhi22731243-5724 13. Varbó23 721430-6723 14. Bogács 226 313 34-5521 15. Karcsa 21 5 11523-7016 16. Holcim22331618-5912 17. Bodroghalom *222­2019-863 Borsodszentgyörgy visszalépett * 3 büntetőpont levonva A 19. fordulóban lejátszott Tomor-Lak - Bogács (1-2) mérkőzés után óvás történt, s még nincs jogerős határozat, ezért az eredmény táblázatunkban nem szerepel. A vissza­lépett Borsodszentgyörgy őszi eredményeit nem törölték, tavasszal az aktuális ellenfél szabadnapos lesz, és 0-0-s gólkülönbséggel kapja meg a 3 bajnoki pontot. Sok gólt láthattak a szurkolók A bodroghalmi Vajda (balra) koncentrál a labdára (Fotó: végh Csaba) ■ A múlt hét végén a labdarúgó megyei I. osz­tály 23. fordulóját ren­dezték meg. Miskolc (ÉM) - A két rangadón, Nyék- ládházán és Felsőzsolcán is döntetlen született. Tomor-Lak - Encs 5-1 (4-0) Lak, 200 néző. V.: Kálmán. Tomor-Lak: Grolmusz (Barnóczki) - Ganyi G., Turcsik, Bokk, Tőszegi, Rozgonyi, Horváth, Dobondi (Parázsó), Kalász, Tóth, Kótai (Ganyi M.). Elnök: Szilvái At­tila. Encs: Verpecz - Fülöp, Szegedi Sz., Meczkó, Orosz I., Molnár, Csorba, Hajkó (Orosz R.), Gregó, Horváth, Szegedi T. Edző: Kuszkó Sándor. G.: Dobondi (3), Horváth, Tóth, ill. Csorba. Jók: Horváth és Dobondi (a mezőny legjobbjai) és az egész csapat, ill. senki. Ifi: 2-4. Szilvái Attila: - Minden sportvezető egy ilyen győzelemről álmodik. Játékosaim egymást múlták felül, ezért nagyon büszke vagyok rájuk. __ Kuszkó Sándor: - Szégyellhetjük magu­kat a teljesítményünk miatt, az első fél­idei akaratgyenge és fegyelmezetlen já­tékunkkal saját magukat vertük meg. Sajószentpéter - Bodroghalom 4-0 (1-0) Sajószentpéter, 100 néző. V.: Nyeste. Sajószentpéter: Brindzár - Balogh B., Mattyák, Oláh (Bastyúr), Varga, Koleszár (Kotány), Mata, Balogh N., Somogyi, Ke­lemen, Garai (Horváth). Edző: Hauberg- er Pál. Bodroghalom: Zubik - Szabó, Ba­logh, Pauli, Ignáth, Kosztyi (Presszoly), Osztroha A., Tóth (Csomós), Perecsényi (Ródé), Vajda, Pálóczi. Edző: Balogh András. G.: Somogyi (2), Garai, Presz- szoly (öngól). Jók: Somogyi (a mezőny legjobbja), Kelemen, Mattyák, Mata, Bastyúr, ill. Osztroha A., Vajda. Ifi: 1t2. Hauberger Pál: - Kiváló játékvezetés mellett egy szimpatikus csapat ellen, az egyetlen jó momentum a győzelem volt. Balogh András: - Gyenge mérkőzésen a játékvezető volt a legkiemelkedőbb. Holcim SC - Erdőbénye 0-2 (0-1) Miskolc, 200 néző. V.: Kopcsó. Holcim: Bukta - Demeter, Bányai, Hor­váth (Thür), Inzsöl, Kovács G., Gilányi, Lénárt, Giák (Kocsis), Éliás, Debreczeni (Vodicska). Edző: Benczés Miklós. Erdő­bénye: Mata - Sajgó, Zuti, Dorgai, Haj­dú, Tóth, Tamás, Bányász, Kecskés (Csikai), Kalász (Asszony), Oldal. Edző: Hlavács Csaba. G.: Dorgai, Tóth. Jók: Bukta, Demeter, Inzsöl, Gilányi, Bányai, ill. Dorgai, Oldal, Bányász. Ifi: 1-1. Benczés Miklós: - Amíg a gólszerző ro­vatunk üres marad, addig csak „szim­patikus" ellenfelek lehetünk. Oláh Zoltán, elnökhelyettes: - Sportsze­rű ellenféllel szemben úgy érzem, megérdemelten nyertünk. A helyzetki­használásunkon még mindig van javíta­nivaló. Pár szurkolónknak tudomásul ké­ne vennie, hogy a saját csapatát buz­dítani kell, nem pedig mocskolni. Muhi - Sárospatak ________0r2 (0-1) Muhi, 120 néző. V.: Buttkai II. Muhi: Kiss - Repka, Nagy, Gergely, Csi­szár, Bene K., Toronyai, Rácz, Tóth, Csanálosi, Bene L. Elnök: Rácz József. Sárospatak: Ujj - Fodor, Ártim, Wachter, Belicza, Géczi, Samók, Térjék, Farkas (Espák), Vécsi (Varga), Tóth (Nagy). Edző: Hermán Tibor. G.: Vécsi, Samók. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-0. Rácz József: - Úgy látszik, előbb-utóbb meg kell bízni a rendőrséget, hogy vé­gezzen egy házkutatást a csapat tagjáinál azért, hogy állapítsa meg, ki vitte el jogtalalnul a tehetséget és a tisz­tességet, ami a sikeres szereplés feltét-' len kelléke. Üzenem mindenkinek, talp­ra fogunk állni. Hermán Tibor: - Siker! Gratulálunk a csapatnak és korrekt volt játékvezetés. Pálháza - Ózd 1-6 (0-1) Pálháza, 150 néző. V.: Nagy R. Pálháza: Repka - Rózsadombi (Fábián), Petercsák M., Erdei, Kovács Cs., Peter- csák G., Harsányi, Pletenyik (Trembulyák), Kovács B., Rendes (Gáli), Bacsó. Edző: Hajdú János. Ózdi FC: Dancsok - Réthy, Balogh (Tóth), Zimmermann, Kiszely A., Budai (Bíró), Kardos, Oltyán (Kis- benedek), Szakács, Konyha, Bakos. Edző: Fitos József. G.: Kovács Cs., ill. Konyha (3), Szakács, Bíró, Oltyán. Jók: Kovács ■Cs., Rendes, Petercsák M., Petercsák G., ill. Réthy, Szakács, Kardos. Ifi: 0;5. Hajdú János: - Nagyon jó első félidőt játszottunk, rosszkor jött az első gól. A másodikban sem volt rossz a játék, de a gólokat az Ózd rúgta. Sok sikert az NB lll-hoz! Fitos József: - Nagyon lelkes és szim­patikus csapat ellen, kiváló játékveze­tés mellett sikerült magabiztos győzel­met aratnunk. Érdekes módon senki nem próbált olyat állítani, ami nem fe­di a valóságot. Úgy tűnik, ez csak Arnó- ton divat. Nyékládháza - Arnót 2-2 (2-1) Nyékládháza, 150 néző. V.: Kiss Z. Nyékládháza: Szabó - Kavecsánszki, Hal- lai, Makó, Koczka (Mezei), Bazsányi, Resetár, Tóth R., Kuzma, Kun, Vidinczei (Tóth T.). Edző: Demeter István. Arnót: Pallai - Kriston, Farkas I. (Kőműves), Soltész, Kiser (Pékár), Farkas A., Szabó V.TGáspár, Ákos, Juhos, Kristóf. Csapat- vezető: Asszony Béla. G.: Hallai, Bazsányi, ill. Gáspár (2). Kiállítva: Kristóf (80.). Jók: Tóth R., Bazsányi, Vidinczei, Hallai, ill. Gáspár, Pallai, Kriston, Farkas A., Ákos, Kőműves, Juhos. Ifi: 3-0. Demeter István: - Helyzeteink kima­radtak, ismét büntetőt hibáztunk, a lelkesen játszó vendégcsapat megér­demelten vitt el egy pontot. Rangadó­hoz méltó játékvezetőt érdemeltünk volna. Tóth János, elnök: - Tartalékos csapa­tunkkal megérdemelten vittünk el egy pontot. Felsőzsolca - Onga _____2-2 (1 -1) Felsőzsolca, 550 néző. V.: Petus. Felsőzsolca: Ravasz - Szobóczki, Kalász, Vodicska, Tamás, Palánnkai, Rácz, Ha­lász (Tóth L.), Krompák, Egry (Pásztor), Nyeste (Molnár). Edző: Bodnár József. Onga: Simon - Képes, Túróczi, Varga L., Tósa, Urbán (Varga P.), Tocsev, Mol­nár, Lója, Váradi, Ruzsvánszki (Katona, Szakos). Edző: Túróczi Attila. G.: Egry, Nyeste, ill. Tósa, Ruzsvánszki. Jók: Szobóczki, Palánnkai, Nyeste, Kalász, Vodicska, Halász, ill. Simon, Túróczi, Tósa, Ruzsvánszki, Szakos, Molnár, To­csev, Lója. Ifi: 6-0. Bodnár József: - A 93. percig vezettünk, 13 mérkőzés óta veretlenek vagyunk, de ezek a balszerencsés döntetlenek annyit érnek, mint tarisznyán a lakat. Túróczi Attila: - Közönségszórakozta­tó játékot produkált ma mindkét csa­pat. A pontszerzésünk megérdemelt, mert kétszer is hátrányból küzdöttük vissza magunkat. Gratulálok mindkét csapatnak. Varbó - Bogács 0-3 (0-2) Varbó, 150 néző. V.: Kónya. Varbó: Kovács Sz. - Tardi, Vass, Ron­tó, Csendi, Horváth F., Kiss J., Cseh (Pálca), Lubai (Turiczki), Szabó K., Má- csi (Darmó). Edző: Kovács László. Bo­gács: Tiszolczki - Petrik, Pribéli, Jankó, Derda, Kántor, Fehér, Pintér (Varga), Papp (Dudás), Sípos, Bóta (Csörgő). Technikai vezető: Ittes Endre. G.: Sípos, Pintér, Fehér. Kiállítva: Tardi (50.). Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat. Ifi: 1-1, Kovács László: - Ez a mérkőzés már Er- dőbényén eldőlt, a vereség ellenére gratulálok a hét ifistával helytálló csa­patnak. Ittes Endre: - Fegyelmezett játékunk fontos három pontot ért, gratulálok a csapatnak az újabb idegenbeli sikerhez. Mivel a Borsodszentgyörgy csapata EiMilit visszalépett további küzdelméktől, így eb­ben a fordulóban a Karcsa együttese sza­badnapos volt. LABDARUGÓ NB II WINNER CSOPORT. 21. F0RDUL0 Kazincbarcikai SC - Putnoki VSE ____________VJ (0-0) Kazincbarcika, 500 néző. V.: Bendik. -KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Szabó S. (Fekete Zs., 46.) - Engi (Badalik, 55.), Ko­vács R., Deák, Odrobéna, Kerekes - Dá­vid, Simkó (Darai, 83.). Edző: Kádár Zsolt. Putnok: Fülöp - Földvári, Rubint, Mar- tis, Calin - Pelyhe, Kovács P., Usvat, Kiss K. (Vicickó, 75.) - Rab, Lázár (Tóth G., 52.). Edző: Őze Tibor. 54. perc: Usvat szerzett labdát a fele­zővonalnál, majd jól indította a bal­További eredmények Gyuja - Salgótarján_________1-2 Szentes - Vecsés___________0-3 ÉSMTK - Kiskunhalas 3-2 Hajdúböszörmény - Baktalóránt­háza_______________________0-1 Mátészalka - Karcag 0-1 Jászapáti - Dabas 2-0 Szerdán pótolták: Gyula - Máté­szalka 4-0, Jászapáti - Hajdúbö­szörmény 2-0, Baktalórántháza - Kiskunhalas 5-1. összekötő helyén kilépő Rabot, aki egy igazítás után 10 méterről a hosszú sa­rokba lőtt, 0-1, 85. perc: A végig jól játszó Kovács R. a tizenhatos sarkáról Badalik elé passzolt aki higgadtan belsőzte a védők között a jobb alsó sarokba a labdát, 1-1. Jók: Kovács R., Kerekes, Dávid, ill. Ru­bint, Calin, Usvat, KissJC__________ Kádár Zsolt: - A csapat a szerdai kü- pamérkőzést nem tudta kipihenni, fá­radtan és tompán mozogtak játéko­saim. A vendégek ezt kihasználták, akik elutasították kérésünket egy vasárnapi módosításra, az eredményre egyébként rászolgáltak. őze Tibor: - A mérkőzés előtt a körül­ményeket figyelembe véve kiegyeztem volna az eredménnyel. Azért két pon­tot Kazincbarcikán hagytunk. Kistarcsai PFK - Bőcs KSC 1-5 (0-4) Kistarcsa, 150 néző. V.: Venczel. Kistarcsa: Kristófi - Szőke, Tábori, Tóth, Moses - Kovács, Földvári, Vágó (Mor­vái, 33.), Molnár Á. (Varga, 61.) - Tas- nádi, Farkas. Edző: Nahóczky Attila. ■Bőcs: Balogh - Fodor, Simon, Takács, Molnár Zs. - Sípos (Buri, 80.), Túróczi, Török (Tóth A., 63.), Vass - Kulcsár, Gaál (Ondó, 46.). Edző: Tóth László. 10. perc: Gaál passzával Kulcsár lépett ki, akit a tizenhatoson belül buktattak: a megítélt tizenegyest Molnár biztosan értékesítette, 0-1. ___ 38. perc: Kulcsár kapott labdát, a ven­dégtérfél közepén kapura tört, amikor a büntetőterületen belül buktatták. A megítélt büntetőt Molnár a bal alsó sa­rokba lőtte, 0-2. 43. perc: Túróczi szerzett labdát, majd a tizenhatos vonalán Gaál elé passzolt, aki 14 méterről a hálóba lőtt, 0-3. 45. perc: Á kapus rossz kirúgása után a labdát Sípos 30 méterről a hálóba lőt­te, 0-4. 72. perc: A vendégtizenhatoson a vé­dők nem tudtak felszabadítani, a lab­da a kaputól 8 méterre álló Tasnádi elé •került, aki nem hibázott, 1-4. 89. perc: Ondó csatázott a hazai védők­kel a labda a Simon elé pattant, aki 24 méterről futtából nagy gól ragasztott a jobb felsőbe, 1-5. Jók: tábori, Tasnádi, Moses, ill, Sípos, Molnár Zs., Túróczi, Kulcsár, Simon. Nahóczy Attila: - A játék képe alapján túlzott az eredmény, bár a bocsi csapat Döntetlen Barcikán (Fotó: v.cs.) nagyszerűen használta ki kapitális hi­báinkat, és ezért teljesen megérdemel­ten nyertek. Tóth László: - Egy hét alatt három rivális ellen kilenc pontot szereztünk, és ez a csapat hozzáállásáról tanúskodik. Bízunk benne, hogy nagyon sok mér­kőzésen tudunk még így szerepelni. LABDARÚGÓ NB III, TISZA CSOPORT, 21. FORDULÓ Szirmabesenyő - Abaújszántó . 2-0 (1-0) Szirmabesenyő, 200 néző. V.: Horváth. Szirmabesenyő: Balázs - Geszti, Csipkés (Pap), Fink, Kerényi (Fazekas), Szuba (Nagy Cs.), Gacsal, Szendrei, Pál, Har­sányi, Zsarnai. Edző: Zupkó Mihály. Abaújszántó: Szerencsi - Konyecsnyik, Paranai, Márkus, Mihálszki, Mató (Kosztek, Soltész), Pachinger, Dóczi (Szőke), Fügéi, Homonnai, Jáger. Edző: Szíjfka Miklós.______________________ Gólszerző: Szuba (1-0) a 15., Pál (2-0) a 55. percbem__ Jók: Geszti, Fink, Szuba, Gacsal, ill. Ho­monnai, Márkus, Pachinger. Zupkó Mihály: - Két harcos felfogásban játszó csapat mérkőzésén a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. További eredmények Létavértes - Szakoly 2-0 Sényő - Balmazújváros 4-1 Nyírkárász - Hajdúnánás 2-2 Szabadnapos: Tuzsér. Szlifka Miklós: - Nagy csatában veszí­tettünk, de készülünk tovább. A hazai meccseinket hoznunk kell. Rakamaz - Miskolci VSC' 6-0 (3-0) Rakamaz, 200 néző. V.: Véber. Rakamaz: Guth - Baka, Gerliczki (Ba­logh), Homman, Riczu, Galambosi, Fe­kete, Leskó (Debróczki), Domokos, Szé­kely, Csernijenko. Edző: Brekk János. Miskolci VSC: Varga - Jóner, Boszák, Barsi (Rimaszéki), Kovács (lllovai), Tóth, Dizmatsek, Németh, Horváth, Hozdik (Scholtz), Csépány. Edző: Szepesi Zsolt. Gólszerző: Domokos (1-0) a 20., Fekete (2-0) a 40., Homman (3-0) a 42., Cserni­jenko (4-0) az 55., Domokos (11-esből, 5-0) a 63., Domokos (6-0) a 71. percben. kiállítva: Németh (65.).__ Jók: Domokos, Riczu, Homman, ill. senki. Brekk János: - A második félidei játékunk alapján rászolgáltunk a győzelemre. Szepesi Zsolt: - A számomra kedves nap vált rémálommá, megérdemeltük, mert nem azt játszottuk, amit kellett volna. Mentségünkre: ennyire sportszerűtlenek nem voltunk, nekünk van három sérül­tünk... Ibrány - Sátoraljaújhely 8-0 (3-0) Ibrány, 150 néző. V.: Tatár. Ibrány: Karászi - Csobán, Kántor, Ko­vács, Nagy, Korsoveczki, Horduca (Szi­lágyi), Besenyei (Milka), Kovács, Imre (Ónodi), Marcsek. Edző: Németh Károly. STK: Szemán - Katona, Bodnár, Balogh, Komlósi, Szabó I., Janikó, Ablonczi, Vá­radi, Dakos (Szabó G.), Pothurszky (Timkó). Edző: Szabó László. Gólszerző: Imre (1-0) a 7., Marcsek (2-0) a 31., Imre (3-0) a 36., Korsovecz­ki (4-0) az 57., Imre (5-0) az 58., Nagy (6-0) a 67., Ónodi (7-0) a 80., Marcsek (8-0) a 90. percben. Jók: Imre, Marcsek, Kovács, ill. senki. Németh Károly: - Nagyon lelkes és szimpatikus csapatot sikerült legyőz­nünk. Nem az ellenfelünk volt ennyi­re gyenge, ma nekünk minden si­került. _____ Szabó László: - Sovány vigasz kollégám nyilatkozata, egy sokkal jobb erőkből álló ellenfél ilyen arányban is megér­demelt győzelmet aratott a hat ifistával felálló csapatunk ellen. Ilyen állapotban ennyire vagyunk képesek. Nyíradony - Mád __, 3-3 (3-0) Nyíradony, 300 néző. V.: Kristán. Nyíradony: Katona - Terdik, Hogya, Tóth (Molnár), Bodovan, Szabó I. (Usztics), Sípos, Kocsis, Kálmán, Babo- tan, Bereczki. Edző: Selyem Nándor. Mád: Braun - Osváth, Toplenszki, Sza­bó P., Turbucz, Balogh, Barna, Babos, Juhász P., Koppány, Bódi. Edző: Osváth László. Gólszerző: Babotan (1-0) a 10., Babotan (2-0) a 20., Hogya (3-0) a 38., Bódi (3-1) az 57., Koppány (3-2) a 70., Bódi (3-3) a 75. percben. Jók: Kocsis, Babotan, ill. Bódi, Babos, Toplenszki, Osváth, Juhász. Selyem Nándor: - Kontrákra építettünk, amit az első félidőben sikeresen véghez is vittünk. A szünetben felhívtam a fi­gyelmet, hogy ez a mérkőzés még nincs megnyerve, sajnos ez be is iga­zolódott. Egy nagyon jó ellenféllel mér­kőztünk. Osváth László: - Egyfélidőnyi előnyt ad­tunk a hazai csapatnak, a második já­tékrészben pedig győzelmi esélyt sza­lasztottunk el.