Észak-Magyarország, 2004. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-27 / 226. szám

2004. szeptember 27., hétfő ÉSIAK-MA8YABÖBSZÁII* SPORT / 10 HÍRCSOKOR 0 Nem sikerült a magyar férfi kosár­labda-válogatottnak csoportjából kijut­nia a jövó' évi Európa-bajnokságra, miután az utolsó fordulóban 77-70-re kikapott idegenben Ukrajnától, s fgy csak a harmadik helyen végzett a C-jelű négyesben. 0 Utolsó csoportmérkőzésén két pont­tal, 80-78-ra kikapott a magyar női kosár­labda-válogatott Litvániától, fgy egy győzelemmel és öt vereséggel zárta az Eurőpa-bajnoki középdöntőt. 0 Budapesten lép pályára ma a Berek Rolád-Miskolc csapata a teremlab­darúgó NB I negyedik fordulójában. A Cső Montage elleni mérkőzésük 19.30- tól kezdődik. LABDARÚGÓ NO 111 Mezőkövesd - Főt _____1-1 (1-1) Mezőkövesd, 600 néző. V.: Varga. Mezőkövesd: Róza - Baranyai, Bocsi, Forgács, Boczki, Tari, Rágó, Besenyei Zs., Orosz, Varga Z. (Kasza), Besenyei F. Edző: KoleszárJSyörgy. Fót: Rózsás - Miszi, Balogh (Pólyák), Répási, Szalontai (Harmat), Kondora, Csorba, Vida, Pál, May, Nagy (Hegedűs). Edző: Balogh Béla.___ Gólszerző: Tari (1-0) a 11., Hegedűs (1-1) a 36. percben. Jók: Besenyei Zs., Orosz, Tari, ill. Rózsás, Vida, Nagy. Koleszár György: - Eddigi legjobb játékunk sem ért most győzelmet. Balogh Béla: - Fiatal csapatomtól szép bravúr volt ez az eredmény. További eredmények Magyargéc - Baglyasalja ____________________________2-1 Pétervására - Gyöngyös 5-0 Balassagyarmat - fápiógyörgye 3-0 Gödöllő - Jászberény 1-2 Tápiószecső - Veresegyház________ 1-2 fura - Gyöngyöshalász 3-0 Az NB II Wlnner csoport állása 1. Vecsés 7 52­14-5 17 2. Baktalórántháza74316-715 3. Jászapáti 7 4 3­14-815 4. Gyula7 4 2 110-7 14 5. Karcag 7 33 1 22-8 12 6. Bőcs 74­326-13 12 7. Szentes 73 3 121-1012 8. Dabas 7 3 3112-912 9. Mátészalka 721 415-127 10. Kazincbarcika 71 4 217-19 7 11. Kistarcsa 7 2 1 4 11-137 12. ESMTK 72i48-23 7 13. Putnok 7 1 2410-235 14. Kiskunhalas 71157-15 4 15. Salgótarján 7 1 153-124 16. Hajdúböszörmény71 * 69-31 3 Az NB III Tisza csoport állása 1. Létavértes 76120-519 2. Rakamaz 75220-717 3. Abaújszántó 74 1215-9 13 4. Ibrány 6 4 1 1 11-6 13 5. Tuzsér 632 1 12-2 11 6. Nyíradony 724 1 7-6 10 7. Sátoraljaújhely 6312 7-7 10 8. Mád 6 3­3 11-10 9 9. Sényő 72236-8 8 10. Szlrmabesenyő 7 2 1410-15 7 11. Balmazújváros 6519-125 12. Hajdúnánás 612 3 3-75 13. Nyírkárász 7 1 2413-185 14. Szakoly 6 1 5 5-17 1 15. Miskolci VSC 7­164-24 1 Az NB III Mátra csoport állása 1. Túra 6 4 213-4 14 2. Mezőkövesd 6 3 2 1 9-511 3. Tápiószecső6 3 1 29-810 4. Baglyasalja6 3 1 2 8-7 10 5. Tápiógyörgye63 1 2 6-8 10 6. Fót 62 3 1 9-79 7. Pétervására62 1 310-8 7 8. Balassagyarmat 6 2137-5 7 9. Jászberény6213 7-9 7 10. Gyöngyös 62138-11 7 11. Gödöllő6 2137-10 7 12. Magyargéc 62135-8 7 13. Veresegyház613 26-86­14. Gyöngyöshalász61 144-10 4 Az ÉM megyei 1. osztály állása 1. Erdőbénye 1081128-925 2. Onga 107 3 ^ ­35-12 24 3. Encs 10 8 2 33-11 24 4. Ózd871 31-11 22 5. Borsodszentgyörgy1061 3 26-1319 6. Nyékládháza1053 224-11 18 7. Sajószentpéter 105 2 3 16-1217 8. Arnót 95 1 3 19-1216 9. Felsőzsolca1042 4 30-1514 10. Tomor-Lak1041 5 21-2113 11. Pálháza94 5 19-26 12 12. Sárospatak1025 310-15 11 13. Muhi 10316 18-24 10 14. Holcim 10 22 612-30 8 15. Varbó 9 216 10-33 7 16. Bogács 10 12 715-26 5 17. Karcsa1019 7-41 3 18. Bodroghalom9 * 97-39 0 A Varbó - Bodroghalom (1-2) mérkőzést a Varbó megóv­ta, a jogerős határozatig az eredmény nem szerepel a tabellában, A korábban elmaradt Arnót - Ózd találkozót szeptember 29-én, az Ózd - Pálháza mérkőzést november 20-án játsszák le. Labdarúgó Észak-Magyarország megyei I. osztály, 10. forduló fizet „vágott” az Encs a tizedik fordulóban Sok gólt láthatott a közönség az elmúlt hét végén, csupán egy döntetlen született Tomor-Lak - Pálháza 4-2 (3-0) Lak, 1Ö0 néző. V.: Molnár. fomor-Lak: Groimusz - Mikő, Farkas j., Bokk, Turcsik, Tószegi (Ganyi M.), Kiss N. (Juhász), Farkas L., Kalász, Kótai (Vadász), Horváth. Elnök: Szilvái Attila. Pálháza: Zubik - Rózsadombi, Kovács B„ Csizmár, Erdei, Kovács Cs. (Kovács T.), Hajdú, Pletenyik, Petercsák, Pásztor, Fábián. Edző: Hajdú Já­nos. G.: Kótai (2), Horváth (2), ill. Pásztor, Erdei. Kiállítva: Hajdú (88.). Jók: Horváth (a mezőny legjobbja), Kótai, Farkas J., Groimusz, jll. Erdei, Pásztor. Ifi: 3-1. Szilvái Attila: - 4J0-ig a csapat kiválót telje­sített, de a lelkes vendégek két megingásun­kat könyörtelenül kihasználták, így a győze­lem íze egy kicsit kesernyés. _ Hajdú János: - Egyéni hibáink hamar eldön­tötték a mérkőzést és a sok helyzetünkből most csak kettő ment be. Gratulálok a ha­zaiaknak! Muhi - Sajószentpéter 0-2 (0-1) Muhi, 150 néző. V.: Csorba. Muhi: Oláh - Sándor, Nagy Z. (Toronyai), Sza­bó, Seres. Csiszár, Kiss (Filep), Bene K., Bene L., Rácz, Nagy A. Elnök: Rácz József. Sajószentpéter: Viszőczki - Balogh B., Mattyák, Oláh,. Varga, Mata, Staviarszki, Ba­logh N., Krompák (Lázi), Garai (Király), Ke­lemen (Madarász). Edző: Hauberger Pál. G.: Kelemen, Varga. Kiállítva: Seres (78.), Staviarszki (86.). Jók: Csiszár, ill. Viszóczki, Balogh B., Garai, Mattyák, Kelemen, Oláh, Varga. Ifi: 2-1. Rácz József: - Minősíthetetlen hozzáállás és akartgyenge játék jellemezte a csapat 90 perces produkcióját. Sajnos nem ez az első ilyen mérkőzésünk ebben az idényben. Fon­tos döntések születnek szerdán az egyesü­letnél _________________ Hauberger Pál: - kiváló játékvezetői és asszisztensi működés mellett fegyelmezett és jő játékkal megérdemelt győzelmet arat­tunk. Ózdi FC - Nyékládháza 3-2 (2-0) Ózd, 4ÖÖ néző. V.: Bacsó. Ózdi FC: Dancsok (Móra) - Tóth I., Tóth K, Kiszely, Farkas T., Szakács, Budai (Kupecz, Bari), Réthy, Kardos, Oltyán, Farkas G. Edző: Fitos József. Nyékládháza: Szabó Á. - Ma­kó, Hallai, Tóth R. (Kurucz G.), Péli, Kuzma http://sDort.boon.hu További cikkek (Pásztor), Tóth T. (Tóth Á.), Bazsányi, Kavecsánszki, Resetár, Kun. Edző: Deme­ter István. G: Oltyán (2), Budai, ill. Resetár (2). Jók: Tóth I., Réthy, Oltyán,'Kardos, ill. az egész csapat. Ifi: 1-1. Fitos József: - Lelkes és jól futballozó ellen­féllel szemben megmutattuk, hogy nem csak futballozni tudunk, de lelki tartása is van a gárdának. Demeter István: - Ellentétes félidőket látha­tott a közönség, nagy küzdelem folyt a pá­lyán. A második félidőben magunk javára for­díthattuk volna a mérkőzést, de a helyze­teink kimaradtak. Encs - Varbó 10-0 (4-0) Encs, 150 néző. V.: Bozsőki. Encs: Verpecz - Fülöp (Havas), Glonczi, Kuk­ta, Orosz I., Molnár (Orosz R.), Csorba, Sze­gedi Sz. (Meczkó), Gregő, Horváth, Szegedi T. Edző: Kuszkő Sándor. Varbó: Kiss Cs. - Kiss J., Vantal, Rontó (Cseh), Göndör (Tar- di), Horváth F., Rákos, Kovács Z., Szabó L., Dányi, Vass (Szabó K.). Megbízott edző: Ko­vács László. G.: Csorba (3), Horváth (3), Gregő (2), Szegedi T., Havas. Jók: az egész csapat,,_iM. senki. Ifi: 4-0. Kuszkő Sándor: - Á csapat játéka ma 10 est érdemelt. Végre nemcsak jól, de ered­ményesen is játszottunk, melyhez az ellen­fél is megfelelő volt __ Kovács László: - A mai napon nem voltunk egy súlycsoportban a jól játszó hazai csapat­tal. Erőnlét és akarat nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. Bogács - Erdőbénye 3-5 (2-1) Bogács, Í00 néző. V.: Tóth. Bogács: Tiszolczki - Petrik, Kántor, Pribéli, Derda (Varga), Makranczi, Sipos, Dudás, Pin­tér, Újj, Bóta. Elnök: Csecsődi Imre. Erdőbé­nye: Mata - Tamás, Sajgó, Oldal, Asszony, Kalász (Kecskés), Csikai, Zuti, Hajdú, Tóth (Fekete), Boldog. Edző: Hlavács Csaba. G.: Újj, Kántor, Makranczi, ill. Hajdú (2), Asszony, Zuti, Boldog. Jók: az egész csapat, ill. Saj­gó, Hajdú, Zuti. Ifi: 1-7. Csecsődi Imre: - Jó mérkőzésen jó ellenfél ellen nem csak rajtunk múlott az eredmény. Hlavács Csaba: - Jobban akartuk a győzel­met és ezért sokat is tettünk. Arnőt - Borsodszentgyörgy 0-1 (0-1) Arnót, 285 néző. V.: Demeter. Arnőt: Pallai - Kristóf, Gável, Városi, Farkas, Soltész (Szedlák), Kiser, Rácz (Kőműves), Bényei, Kovács (Ákos), Gáspár. Edző: Benczés Miklós. Borsodszentgyörgy: Venczel - Timkó, Tóth, Juhász, Mester, Bíró L., Koz­Az ongaiak nyolc alkalommal örülhettek a karcsaiak ellen (Fotó: a. j.) ma, Agyagási (Varga), Füleki, Konyha, Hol­ló. Edző: Tokár Béla. G.: Konyha. Jók: Far­kas, Kiser, Gável, Kristóf, Városi, Kőműves, ill. Venczel (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 5-1. Benczés Miklós: - Az ellenfél összes bábu­ját sikerült levennünk, mégis mattot kaptunk. Tokár Béla: - Végre a szerencse is mellénk állt, így megérdemelt győzelmet arattunk.^ Onga - Karcsa 8-0 (2-0) Onga, 250 néző. V.: Bárczy. Onga: Simon - Varga L., Engel, Túróczi, Sza­kos (Katona), Molnár, Tósa, Varga P., Urbán, Tocsev (Galamb), Lója T. (Nagy). Edző: Túróczi Attila. Karcsa: Molnár - Orosz, Váradi Z. (Nagy J.), Bartus, NagyZs., Szabó, Kelemen, Simon, Punyi, Váradi I., György (Váradi G.). Megbízott edző: Kocsmárszki Gusztáv. G.: Lója (3), Molnár (2), Tósa, Engel, Túróczi. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 6-2. Túróczi Attila: - Győzelmünk kötelező volt, külön öröm, hogy csapatom megvalósította a begyakorolt taktikát. Sok sikert a sportsze­rű vendégeknek. Kocsmárszki Gusztáv: - Az első félidőben volt tartása a csapatnak, de a másodikban csak edzőpartnerek voltunk. Korrekt volt a játékvezetés. Bodroghalom - Holclm 0-1 (0-0) Bodroghalom, 50 néző. V.: Kopcsó. Bodroghaiom: Dankó - Petercsák, Majoros, Presszoly (Ignáth G.), Sprencz, Tóth P., Pász­tor, Zsiga, Perecsényi (Osztroha T.), Vajda, Tóth Z. Edző: Osztroha Tivadar, Petercsák Márton. Molcim: Kerényi - Inzsöl, Lénárt, Gilányi, Debreceni, Kovács, Giák. Trestyánszki (Székely), Bányai, Farkas, Thür (Éliás). Edző: Szűcs István. G.: Trestyánszki. Jók: senki, ill. Gilányi (a mezőny legjobbja), Kerényi, Lénárt, Bányai, Trestyánszki. Ifi: 0-1. Koncz Mihály, elnök: - Ritkán látott gyen­ge játékvezetés párosult egy gyenge ellen­féllel, és ketten legyőztek minket. Szűcs István: - Fegyelmezett játékunk vég­re eredménnyel párosult. A Sárospatak - Felsőzsolca (0-0) mérkőzést pénteken játszották. Labdarúgó NB II Winner csoport, 7. forduló Labdarúgó NB III Tisza csoport, 7. forduló KBSC-iksz, putnokl vereség Kazincbarcika - Baktalórántháza 2-2 (1-0) Kazincbarcika, 500 néző. V.: Nyekita. KBSC: Varsányi - Hanász, Bányai, Harnócz - Szabó S. (Fehér, 66.), . Odrobéna, Engi (Kerékgyártó, 82.), Kovács R„ Kerekes - Dávid iSebők^SELJ^Badalik. Edző: Kádár Zsolt. Baktalórántháza: Petranics - Márkus, Deák, Bodnár, Pálvölgyi - Gdovlh (Illés, 57.), Karkusz, Rákóczi, Komi - Ádámszki, Szilágyi. Edző: Madalina György. ___ 23. perc: Mintaszerű hazai támadás futott a jobb oldalon: Szabó S. - Badalik - Engi volt a labda útja és a kiugró Badalik okosan helyezett 12 méterről a bal sarokba, 1-0. 55. perc: Engit szerelték szabálytalanul a vendégvédők a büntetőterületen belül, a megítélt tizenyegyest Bányai értékesí­tette, 2-0.________________________________ 72. perc: Bal oldali vendégtámadás végén a belőtt labda átszállt a hazai védőkön és az érkező Ádámszki az ötösről nem hibá­zott, 2-1. 88. perc: Óriási hazai védelmi hiba után egyenlítettek a vendégek: egy elkapkodott barcikai szabadrúgást szereztek meg a Baktaiak és a gyors kontra végén Ádámsz- kl 10 méterről kilőtte a bal sarkot, 2-2. További eredmények Kistarcsa - Karcag 1-0 Hajdúböszörmény - Kiskunhalas 2-1 ESMTK - Vecsés 0-2 Szentes - Salgótarján 3-0 Gyula - Dabas 2-2 Jók: Varsányi, Bányai, Badalik, Kovács R., ill. Deák, Bodnár, Karkusz, Ádámszki. Kádár Zsolt: - Rutintalanságunk miatt a vendégekjdénekelték a sajtot a szánkból. Madalina György: - Á hazaiak magabiztos vezetést szereztek, mindezek után örülök a pontszerzésnek. Mátészajka - Putnok_________6-0 (4-0) Mátészalka, 200 néző. V.: Szabó S. Mátészalka: Nagy K. - Ricsei, Illés, Tőzsér, Sipos (Jóbi, 82.) - Varga (Nagy H., 68.), Balogh, Jávor, Szakács - Gubacsi, Szender (Tóth, 85.). Edző: Tóth Zoltán._____ Putnok: Csorba - Nagy Cs. (Baráth, 60.), Martis, Pelyhe, Tóth D. - Tóth G., Boszák, Gál, Dic (Szobőczki, 55.) - Penti, Koszta. Edző: Földesi Károly.____ ___________ 12. perc: Jobb oldali beadás után Martis lábáról a saját kapujába perdült a labda, öngól, 1-0._______________________________ 14. perc: Bal oldali beadás után Szender 8 méterről bólintott a hálóba, 2-0. 22. perc: Égy hazai szabadrúgást követően az előrehúzódó Ricsei az ötösről a kapuba fejelt, 3-0. 40. perc: Újabb jobb oldali beadást követően az üresen álló Gubacsi közelről a hálóba stukkóit, 4-0.__________*_________________ 56. perc: A középen kitörő Gubacsi lefutot­ta a vendégvédelmet és 15 méterről nem hibázott, 5-0.___________ 79. perc: A hazai csapat 16 méteres szabadrúgása mögé Illés állt, aki a kapuba lőtt, 6-0._________________________________ Jók: az egész csapat, ill. Dic. fóth Zoltán: - Ezen a mérkőzésen minden sikerült,_______________________ Földesi károly: - A hazai csapat'100 száza­lékosan kihasználta helyzeteit, mi pedig sor­ra kihagytuk azokat. Jászapáti - Bőcs____ ____ 2-0 (1-0) Jászapáti, 500 néző. V.: Kórődi. Jászapáti: fajti - Szamosi (Busái, 83.), Horváth, Góhér, Kaszás - Mosonyi, Somodi, Vojtekovszki, Vígh (Berkes, 93.) - Ládl (Németh, 87.), Sivák. Edző: László István. Bőcs: Balázs - Simon (Török, 46.), Zoufal, Molnár Zs., Vass - Sipds, Irhás, Gaál (Kovács T., 78.), Lippai (Ondó, 67.) - Kulcsár T„ Fink. Edző: Tóth László. 3. perc: Szamosi vezette középen a labdát több emberen is átverekedte magát, majd Góhérhoz passzolt, aki 10 méterről a kapu­ba lőtt, 1-0.______________■ 65. perc: Jobb oldali beadás után Ládl lövését védte Balázs, de a kipattanó labdát Szamosi 14 méterről a jobb sarokba lőtte, 2-0. 72. perc: Vass kézzel ért a labdába utolsó emberként, amiért a játékvezető kiállította. Jók: Szamosi,. Mosonyi, Ili. Fink, Zoufal. László István: - Fegyelmezettebbek voltunk, volt időnk várni a megfelelő pillanatot. Nagyon értékes győzelmet arattunk. Tóth László: - Sajnos nem a kiállítás miatt voltunk létszámhátrányban, hanem mert egy­két játékosommal csak az öltözőben találkoz­tam. Ezek a játékosaim is az én játékosaim, ugyanúgy, mint az Nyíregyháza elleni győztes csapat. Nytradony - MVSC____________2-1 (0-1) Nyíradony, 150 néző. V.: Kovács. Nyíradony: Katona - Terdik, Hogya, Szabó S., Bodogan, Szabó K. (Lábas), Babotan, Molnár, Visztics, Balogh (Csák), Kristóf. Meg- bfzott edző: Dormán Mihály. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Csépány, Tóth, Lövei (Soltész), Berki (Buró), Hozdik, Tamás, lllovai, Dizmatsek, Koppány. Edző: Deák István.___ Gólszerző: Dizmatsek (0-1) a 17., Molnár (1-1) az 50Babotan (2-1) a 67. percben. Dormán Mihály: - Ellentétes félidők után szereztük meg a három pontot.___________ Deák István: - Áz első félidőben mi irányí­tottunk és a vezetést is megszereztük. A má­sodik játékrészben balszerencsés körülmé­nyek között egyenlített az ellenfél és végül a győzelmet is megszerezték. Rakamaz - Abaújszántó 5-2 (2-1) Rakamaz, 200 néző. V.: Orosz. Rakamaz: Guth - Czap, Galambosi, Fiumei, Asztalos, Leskó, Fekete (Pap), Riczu (Szilá­gyi), Minczér, Csernijenko, Domokos. Edző: Brekk János. Abaújszántó: Szerencsi - Konyecsnyik, Már­kus, Szőke, Pachlnger, Mató, Mihálszki, Paranai, Fügéi, Jáger, Homonnai (Erdősl). Edző: Szlifka Miklós. Gólszerző: Domokos (1-0) a 3., Mató (1-1) a 20., Leskó (11-esből, 2-1) a 40., Fekete (3-1) az 50., Fekete (4-1) a 76., Szilágyi (5-1) a 86., Fügéi (5-2) a 87. percben. Kiállítva: Szőke (80.). Brekk János: - A második félidő alapján megérdemelten nyertünk. Szlifka Miklós: - Sérült és beteg játékosok­kal felállva az első félidőben egyenrangú el­lenfelek voltunk. Szlrmabesenyő - Sátoraljaújhely 1-0 (0-0) Szirmabesenyő, 64 néző. V.: Kalász. Szlrmabesenyő: Valkányi - Geszti, Lázár, Ke­rényi, Gacsal, Balogh P.. Pál (Nyitrai), Szuba, Barsi, Tóth D. (Ruzsvánszki), Pap. Edző: Zupkő Mihály. ________________ Sátoraljaújhely: Jósvai - Janikó R., Ocsenás, Janikő T., Csáki, Bodnár, Dakos (Komlősi), Ablonczi, Trembulyák, Szabó I., Pothurszky (Tóth J.). Edző: Szabó László. Gólszerző: Barsi (1-0) a 65. percben. Jók: az egész csapat, ill. jósval. Zupkó Mihály: - Irreális talajú pályán egy­más játékát kiegészítve megérdemelt győzel­met arattunk.___ Szabó László: - Irreális talajon nagy küzde­lem folyt a pályán. Rengeteg ziccert kidol­goztunk és ki is hagytunk, az igazsághoz hoz­zátartozik, hogy az ellenfél is kihagyott egy 11-est és jó pár ziccert. Úgy érzem a meccs nagy részében mi uraltuk a játékot, de gra­tulálok az ellenfélnek. További eredmények Létavértes - Hajdúnánás________2-0 Nyírkárász - Balmazújváros 3-3 Volán Sényő - Tuzsér 0-1 Ibrány - Szakoly________________2-0 Szabadnapos: Mád Rubens Barrfchello (képünkön), a Ferrari brazil pilótá­ja rajt-cél győzelmet aratott az 55. Forma-l-es világbajnokság tizenhatodik futamán, a most debütáló Kínai Nagydíjon, ezzel két futammal a sorozat vége előtt bebiztosította második helyét csapattársa, a már világbajnok német Michael Schumacher mögött. Baumgartner Zsolt, a Minardi-Cosworth magyar versenyzője a 16. lett. ^ ...........................—-—............................J