Észak-Magyarország, 2004. május (60. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-24 / 120. szám

2004. május 24., hétfő ÍSai-ilfiflIIBSliS# SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 27. forduló Rakamaz - Bocs 3-4 (2-0) Rakamaz, 200 néző. V.: Tatár. ____________________________. Rakamaz: Kanócz - Kurucz, Baka, Galambosi, Székely, Boldog, Riczu, Minczér, Szilágyi (Szécsi), Csernijenko (Deb­lovszki), Domokos. Edző: Farkas Béla. ____________ Bocs: Balázs - Simon, Vass, Molnár Zs., Sípos, Irhás, Lip- pai, Takács, Fink (Nagy, Kovács), Szakszón (Gaál), Penti. Edző: Tóth László._________________________________________________ Gólszerző: Csernijenko (i-0) a 15., Minczér (2 0) a 37., Sipos (2-1) a 49., Lippai (2-2) az 57., Lippai (2-3) a 82., Gaál (2-4) a 88., Domokos (3-4) a 93. percben. Kiállítva: Boldog (80.). Jók: Minczér, Riczu, Domokos, ill. Lippai, Ta­kács, Nagy, Irhás, Vass._________________________________________ Farkas Béla: - Kapus nélkül nehéz meccset nyerni. A csa­patból 4-5 ember képtelen másfél órán át figyelni és fe­gyelmezetten játszani, de a „zacskóban” benne voltak a csalók is. Tóth László: - Amelyik együttes 0-2-ről öt mérkőzést a ma­ga javára tud fordítani, az joggal jelentheti be igényét a bajnoki aranyra. Játékosaink mind pszichésen, mind fizi­kálisán rendben vannak. Idegileg szurkolóink, vezetőink és mi, edzők fáradtunk bele ebbe a mérkőzésbe. Vásárosnamény - Mád_______________________________2-4 (1-2) Vásárosnamény, 200 néző. V.: Nagy Cs. Vásárosnamény: Papp - Batka, Fejes, Jóni, Hornyák, Tor- dai (Súgta), Tóth, Horváth (Gajda), Bancsi, Kovács, Bar­ta. Edző: Tivadar András.________________________________________ Mád: Braun - Ösváth, Szabó Zs., Haraszin, Öemkovics (Tasi), Toplenszki, Karakaszanov (Pásztor), Buri, Babos, Lója (Turbucz), Fazekas. Edző: Kőrössy Pál^_______________ Gólszerző: Karakaszanov (0-1) a 4., Kovács (1-1 j a 8., Lója (1-2) a 39., Karakaszanov (1-3) a 60., Tóth (2-3) 75., Fazekas (2-4) a 88. percben. Jók: senki, ill. Karakaszanov, Lója, Fazekas, Toplenszki, Szabó Zs._________________________ Tivadar András: - Saját magunkat vertük meg. Kőrössy Pál: - játszottunk jobban is és kikaptunk, most gyengébb játékkal, de nyertünk. Szlrmabesenyő - Volán-Sényő______________________0-2 (0-0) Szirmabesenyő, 105 néző. V.: Kegyes._______________________ Szlrmabesenyő: Róza - Horváth A., Lázár, Nagy, Kerényi, Balogh R., Szuba, Lasztóczi (Danyi), Balogh R. (Máthé), Madaras, Tóth (Kollár). Edző: Zupkó Mihály.________________ Sényő: Szabó - Rubőczki, Barna, Gégény, Göncz, Haburcsák, Gráf, Fekete, Plutyunszkij, Nyisztor (Matejkó), Knoblok. Edző: Brekk János. Gólszerző: Nyisztor (0-1) a 75., Fekete (0-2) a 85. percben. Jók: Horváth, Szuba, ill. Feklete, Göncz, Rubőúczki. Zupkó Mihály: - Nem elég, hogy az utóbbi időben folya­matosan 5-6 játékosunk sérülés miatt hiányzik, ehhez még a mai napon párosult a játékvezetői hármas kritikán alu­li teljesftménye.____________________________________________________ Brekk János: - Nem várt győzelmet arattunk. Létavértes - Abaűjszántó________________________________0-0 Létavértes, 100 néző. V.: Bíró._____________________________■ Létavértes: Hamar - Horváth, Szabó Zs., Szabó P., Féz- er, Ágoston (Nagy Cs.), Kulcsár (Árva), Novotni (Sveda), Nagy M., Nagy I., Bencsik. Edző: Garamvölgyi Lajos. Abaűjszántó: Szerencsi - Varga E„ Soltész Z. (Erdősi), Ta­kács, Konyecsnyik, Fügéi, Pachinger, Szőke (Soltész P.), Mató (Novák), Jáger, Homonnai. Edző: Szlifka Miklós. Jók: Hamar, Szabó Zs., Fézer, Szabó P., ill. konyecsnyik, Varga E., Pachinger, Mató.______________________________________ Garamvölgyi Lajos: - Kiizzadtuk az egy pontot. Szlifka Miklós: - 12 helyzet kihagyásával és a meg nem adott büntetővel vesztettünk két pontot. További eredmények Hajdúböszörmény - Szakoly ________________________________5-2 Hajdűdorog - Tuzsér 0-2 Hajdúnánás - Balmazújváros 2-1 Szabadnapos: ibrány. Mátra csoport, 27. forduló Mezőkövesd - Dunakeszi 2-1 (1-1) Mezőkövesd, 600 néző. V.: Papp._____________________________ Mezőkövesd: Varga - fari, Baranyai (Farkas), Kovács, Karancsi (Kada), Besenyei F., Bocsi, Szabó (Nyeste), For­gács, Besenyei Zs., Lipták. Edző: Koleszár György.________ Dunakeszi: Borszéki - Jávor, Tóth, Oláh, Szűcs, Klement, Mikesy, Cseh (Kovacsik), Ignácz, Lőrincz, Kiss. Edző: Szabó György.____________________________________ Gólszerző: Besenyei F. (1-Öj a 7., klement (1-1) a 35., ka­da (2-1) a 85. percben. Jók: Bocsi, Forgács, Lipták, ill. Tóth, Klement, Mikesy.___________________________________________ Koleszár György: - óriási csatában a szerencsésebb csa- pat nyert.____________________________________________________________ Szabó György: - A játék és a helyzetek alapján egy pon­tot szerezhettünk volna. További eredmények Jászberény - Taksony 0-2 Gödöllő - Magyargéc 4-0 Veresegyház - Láng 4-1 Gyöngyös - RAFC 0-0 Egerszalők - Besenyőtelek 9-1 Túra - Jászapáti 1-2 Fót - Gyöngyöshalász A 17. fordulóban elmaradt mérkőzésen 2-1 Láng - Jászapáti 2-4 A 19. fordulóban elmaradt mérkőzésen Gödöllő - Dunakeszi 3-1 Táblázatok f Az NB III Tisza csoport állása 1 1. Bocs 25 196­69-2463 2, H.böszörmény 25202 356-2162 3. Tuzsér251366 45-28 45 4. Abaűjszántó 26 14 210 60-5044 5. Sz.besenyő25135744-35 44 6. Sényő 26126852-3442 7. Ibrány25126 7 47-30 42­8, Hajdúnánás258 6 11 32-3530 9, Rakamaz258413 37-3628 10. Balmazújváros 269116 39-4928 11. Mád258 41326-3828 12. Létavértes 25 5911 26-4224 13. Hajdúdorog258 1732-5624 14. Szakoly 255812 34-56 23 15. Vásárosnamény252122 25-907 Az NB III Mátra csoport állása 1. Jászapáti 27 21 4 280-2967 2. Veresegyház 27 1566 45-2151 3. Mezőkövesd27155741-3150 4, Túra 27 1431042-30 45 5. Gyöngyös 27126950-2642 6. Taksony2711 8 8 60-4741 7. Dunakeszi27911 743-3238 8. Magyargéc 271051239-42 35 9. RAFC2788 11 30-34 32 10. Láng SE 27 95 1342-6632 11. Fót 278712 41-47 31 12. Besenyőtelek 27 931543-78 30 13. Jászberény 277 8 1224-3629 14. Gy.balász 27771330-42 28 15. Gödöllő27 7 6 14 41-59 27 16. Egerszalők 27561629-60 21 Észak-Magyarország labdarúgó megyei I. osztály, 30. forduló Paprikás hangulatú meccseken döntettek Három hazai kiállítás fűszerezte a Miskolci Vasutas SC sárospataki vendégjátékát (Fotó: Bujdos Tibor) Verpecz István: - Elszántan és nagy aka­rattal végig jő játékkal megtörtük a négy éve tartó nyeretlenséget egy jó Varbó ottho­nában. Sportszerű mérkőzés volt! Sárospatak - MVSC 0-3 (0-1) Sárospatak, 150 néző. V.: Kascsák. Sárospatak: Jósvai - Nagy, Baranyi, Belicza, Kerékgyártó, Espák, Vígh (Deák-Vécsi), Samók, Géczi, Bajnok, Vécsi. Edző: Siko- rszi Gábor, Hermán Tibor. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Dizmatsek (Plébán), Boszák (lllovai), Baráth, Kovács (Koppány), Tóth, Laj­tos, Hozdik, Nagy, Pelyhe. Edző: Deák Ist­ván. G.: Lajtos, Dizmatsek, Koppány. Kiál­lítva: Espák (33.), Baranyi (74.), Vécsi (85.). Jók: Nagy, Baranyi, Samók, Géczi, ill. Jón­er, Tóth, Nagy, Koppány. Ifi: 2-0._____________ Slkorszki Gábor: - Döntöttek felettünk! A Vasútnak szüksége volt a győzelemre, és ezért „mindenkL' megtett mindent. Deák István: - Egy forró hangulatú piérkőzésen, melyen mind a két csapatnak szüksége volt a győzelemre, a vasutasok jöt­tek ki jobban. Nyékládháza - Holclm_______________1-1 (0-1) Miskolc, 200 néző. V.: Molnár. Nyékládháza: Szabó - Mezei, Hallal, Kazár (Tóth A.), Vidinczei, Tóth T. (Tóth R.), Kuzma, Kurucz, Bazsányi (Nagy S.), Nyeste, Resetár. Edző: Bodnár József. Holclm: Szigeti - Inzsöl (Kovács), Glonczi, Gilányi, Kavecsánszki, Péli, Kozma (Broda), Görzsöny, Bányai, Farkas (Trestyánszki), Varga P. Edző: Szűcs István. G.: Bazsányi, ill. Kozma. Jók: Vidinczei, Bazsányi, Tóth R., Hallai, ill. Kavecsánszki, Gllánvi, Görzsöny. Ifi: 2-1.______________________ Bodnár József: - Igazságos eredményt szen­vedett ki a két csapat, de a labdarúgás még mindig nem a játékvezetéséért van, hanem fordítva. Szűcs István: - Öncélú játékvezetés mel­lett igazságos eredmény született. www.boon.hu * ii .............................................................. » ^ http:/7sport.bpon.hu További cikkek Tomor-Lak - Bodroghalom_________4-6 (2-2) Lak, 100 néző. V.: Csorba.____________________ Tomor-Lak: Medve (Horváth B.) - Csépány, Horváth J. (Turcsik), Farkas J., Bokk, Tősze­gi, Mogyoró (Kovács), Szántó, Kalász, Mikó, Farkas L. Elnök: Szilvái Attila. Bodroghalom: Dankó - Petércsák, Rendes, Osztroha B., Osztroha A., Zsiga (Reskő), Pgrecsényi (Pásztor), Pálőczi, Karászi, Tóth Pl, Tóth Z. Csapatvezető: Dajka László. G.: Farkas L. (2), Mogyoró, Kalász, ill. Zsiga (2), Pálőczi (2), Tóth Z. (2). Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Jfk_ 6-2. ______________________________ Szilvái Attila: - Egy hihetetlen gyenge ven­dégcsapat. Három meg nem adott tizenegyes és kapusunk indiszponáltsága eredményez­te azt, hogy nagyon nagy a szégyenérzetem. Koncz Mihály, elnök: - Győzni jöttünk, mert az oroszlánbarlangban is lehet nyerni és nekünk pontok kellenek. A játékvezetőknek is bátrabban és következetesebben kell fúj­niuk. Sárospatakon három hazait Is kiállított a játékvezető Onga - Muhi 3-0 (0-0) Önga, 200 néző. V.: Vanczák.______________ Onga: Simon - Kristóf (Szegedi), Túrőczi, Var­ga, Urbán, Képes, Ruzsvánszki, Molnár (Vincze), Tósa, Galamb, Lója, Edző: Túróczi Attila. Muhi: Kovács - Seres, Repka, Szabó, Csiszár, Gergely, Bene K., Bene L., Rácz, Balogh, Vass. Elnök: Rácz József. G.: Lója (3). Kiállítva: Csiszár (35.). Jók: Lója (a mezőny legjobbja), Varga, Urbán, ill. az egész csapat. Ifi: 1-9.___________________________________ Túróczi Attila: - türelmes játékkal maga­biztos győzelmet arattunk, melyet szurkoló­inknak ajánlunk.______________ Rácz József: - Játékvezető - Csiszár 1-0. Játékvezető - Muhi sárga lap 1-0. Játékvezető - Muhi 1-0. Végeredmény: játékvezető - Muhi 3-0. Gratulálok a Muhi minden játékosának és az Onga minden já­tékosának. Bogács - Borsodszentgyörgy 3-0 (2-0) Bogács, 200 néző. V.: Vróbel. ___________ Bogács: Bencsik - Jankó (Dengi), Kántor, Derda, Pribéli, Ács, Kovács (Demeter), Du­dás, Pintér, Ujj, Bóta. Edző: Dorogi István. Borsodszentgyörgy: Borbás (Kanabé) - Timkő, Varga, Németh, Szabó, Füleki, Bí­ró, Kisbenedek, Horváth, Konyha, Vincze. Edző: Tokár Béla. G.: Ujj, Ács, Bóta. Jók: az egész csapat, ill. Füleki, Horváth, Konyha. Ifi: 3-0.______________________________________________ Dorogi István: - Ma elkaptuk a játék fona­lát a sportszerű ellenféllel szemben. Gratu­lálok a fiúknak!____________________________________ Tokár Béla: - Gratulálok a lelkesen és he­lyenként jól játszó hazai csapatnak. Csapa­tom mélyrepülése, úgy látszik, tovább foly­tatódik, melyből a kiutat a hátralévő mérkőzéseken kell megtalálni. Pálháza - Sajószentpéter___________5-4 (2-1) Pálháza. 350 néző. V.: Nagy Ff______ Pálháza: Repka - Perecsényi (Bacsó), Erdei, Vaszlavik (Kovács T.), Petercsák, Kiss, Ko­vács B., Pletenyik, Hajdú, Okkel (Timkó), Trembulyák. Edző: Kovács István, Szabó László, Sajószentpéter: Brindzár (Lénárt) - Király, Jakkel, Balogh B., Lázi, Lehotaí, Kiss, Madarász, Kelemen, Garai, Balogh N. Edző: Veres Imre, G.: Kovács B. (4), Trembulyák, ill. Garai (3), Kiss. Kiállítva: Pletenyik (70.). Jók: Kovács B. (a mezőny legjobbja), Kiss, Erdei, Ili. Garai. Ifi: 1-0._________________________ Kovács István: - 4-2 után a játékvezető min­dent megtett, hogy fordított eredmény szü­lessen. __ Veres Imre: - Hétről hétre mennyország és pokol. A védekezés krónikus hibái miatt is­mét elbuktunk, a négy rúgott gól is kevés volt az üdvösséghez. Arnót - Felsőzsolca 3-1 (0-0) Arnót. 666 néző. V.: Kálmán. Arnót: Pallai (Juhász) - Szedlák, Kriston, Vod- icska, Farkas (Asszony), Városi, Kiser, Bényei, Kovács (Balogh), Ákos, Gáspár. Edző: Benczés Miklós. Felsőzsolca: Ravasz - Kalász, Szobóczki, Molnár (Mattyák), Ha­lász, Szabó V., Rácz, Tóth L., Palánnkai, Staviarszki (Pásztor), Egry. Edző: Hauberger Pál, G.: Gáspár (2), Ákos, ill. Egry. Jók: az egész csapat, ill. Kalász, Molnár, Palánnkai, Szobóczki, Egry. Ifi: 2-0. Benczés Miklós: - Ellentétes félidők után sikerült igazságosan elosztanunk a ponto­kat. Öllé! Hauberger Pál: - Az első játékrészben el- dönthettük volna a mérkőzést, a második­ban azoknak az embereknek, akiknek kor­rektnek kellene lenni, belenyúltak a mérkőzésbe. Gratulálok mindkét csapatnak! Karcsa - Mezőkeresztes 2-4 (1-1) Karosa, 150 néző. V.: Bacsó. _________________ karcsa: Szemán - Bartus, fuss, Simon, Nagy Zs., Váradi Z., Szabó P. (Kelemen), Koc- smárszki P., György, Lengyel (Térjék), Vára­di I. Edző: Móré Csaba. Mezőkeresztes: Szvercsok - Csanálosi, Molnár A., Nagy B., Bedécs, Molnár G., Dorgai, Smolniczki, Nagy J. (Fazekas), Lövei (Pásztor), Pelyhe. Edző: Áfra Lajos. G.: Váradi I., Tuss, ill. Pelyhe (2), Smolniczki, Nagy J. Jók: Szemán, Nagy Zs., ill. az egész csapat. Ifi: 5-0.___________________ Móré Csaba: - Fontos mérkőzésen sem tud­tunk élni lehetőségeinkkel. Ameddig nem tu­dunk gólt rúgni addig csak ilyen eredmény születhet._______________ Áfra Lajos: - A hatpontos mérkőzésen min­den elismerésem a fiúké. Ilyen szíwel-lélek- kel lehet csak játszani! Varbó - Encs 1-2 (1-1) Varbő, 150 néző. V.: Szigetvári. Varbó: Kiss Cs. - Pesti, Lipták, Cseh, Schnek, Kiss J., Kotány, Tocsev, Rákos, Krompák, Horváth T. Edző: Schnek Zoltán. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Török, Orosz, Molnár, Csorba (Hajkó), Havas, Gregó, Hor­váth (Adu), Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Krompák, ill. Horváth, Gregó. Jók: Kiss Cs., ill. Hon/áth, Gregó, Molnár, Szegedi. Ifi: 1-5. Schnek Zoltán: - Á mérkőzés összképe alap­ján igazságos eredmény született egy küz­delmes mérkőzésen. t Az Észak-Manvarorszáo manvei I. osztálv állása 1. MVSC30206 4 .W'tvvvvv V C 67-34 v «. v. w w * 66 2. Encs30195672-43 62 3. Arnót 30179462-3060 4. Felsőzsolca 3018 5765-4359 5. Onga. 30 176759-30 57 6, Borsodszentgyörgy3013 10766-42 49 7. Nyékládháza301191041-45 42 8. Bogács *3012 7 1140-51 41 9. Varbő 30 11 7 1261-51 40 10. Tomor-Lak30 9101146-57 37 11. Salószentpéter 30 8 12 1048-51 36 12. Holcim30811 ■ 1135-3635 13. Muhi30 871546-5631 14. Pálháza30 7716 32-53 28 15. Bodroghalom30771644-7828 16. Mezőkeresztes306816 49-6926 17. Sárospatak306618 28-50 24 18. Karcsa 3021018 30-7216 * 2 büntetőpont levonva Labdarúgó NB II, Winner csoport, 27. forduló Gólzáporos meccseket játszottak a megyeiek A Putnok hazai környezetben az Újhelyt verte, míg a Kazincbarcika simán kikapott PVSE - STK 7-1 (2-0) Putnok, 500 néző. V.: Szus.___________________ Putnokl VSE: Csorba - Borsi (Réthy, 7Ö.), Martis, Márkus (Molnár, 83.), Tóth D. - Nagy, Vicickó, Gál, Kiszely - Koszta, Farkas (Bányász, 61.). Edző: Földesi Károly. Sátoraljaújhelyi TK: Zubik- Csáki, Ocsenás, Janikő T., Dókus - Ablonczi, Szabó, Janikó R., Balogh (Komlósi, 46.) - Barna Pothurszky (Dakos, 60.)^ Edző: Zsófi József._____ 3. perc: Áfélpályánál szerzett labdát Farkas, majd Nagyhoz passzolt, aki középre játszott, ahol az érkező Koszta közelről a hálóba továbbított, 1-0. 44. perc: Újra Nagy indult meg a jobb szélen, beadását Gál kapta, aki lefutotta a védőket, és okosan a kapuba helyezett, 2-0._________ 47. perc: Koszta pontosan lőtt középre, ahol a támadást kísérő Gál a léc alá lőtt, 3-0. További eredmények \ BVSC - Salgótarján1-2 Baktalórántháza - Karcag2-0 Kiskunhalas - Vecsés2-2 Gyula - Szentes 5-1 Kistarcsa - Mátészalka 0-2 Orosháza - Makó 3-2 A 17. fordulóból elhalasztott mérkőzésen Szentes - Makó 0-0 55. perc: Tóth bal oldali beadását Nagy szép mozdulattal fejelte a hálóba, 4-0. 66. perc: Gál ugratta ki Kosztét, aki a kifutó kapus mellett laposan a hátóba lőtt, 5-0. 70. perc: Bányász visszagurítását Gál a jobb alsó sarokba bombázta, 6-0. 75. perc: Ismét Bányász készített elő, a befejező ismét Gál volt aki közelről nem hibá­zott, 7-0. 89. perc: Á vendégek szépítő gólját Ablonczi 15 méterről érte el, 7-1. Jók: Gál (a mezőny legjobbja), Tóth, Nagy, Koszta, ill. Ablonczi, Janikó T. Földesi Károly: - Az első félidő kapkodása után a másodikban közönségszórakoztató játékot nyújtva nyertünk a lelkes ellenfél ellem_________________ ____ _ Zsófi József: - Amatőröknek a profik között nem sok babér terem, de küzdeni jobban kell tudni. Soroksár - KBSC 6-1 (4-0) Soroksár, 100 néző. V.: Szabő._______________ Soroksár: Frank - Cseri, Elekes (Bacsó, 46.), Géczi, Móra - Kardos, Szőke (Biliczki, 70.), Tóth, Kovács - Nagy, Pálfi (Garics, 70.). Edző Szapor Gábor._____________________________ Kazincbarcikai SC: Botló - Hanász, Bányai, Sebők - Szabó (Bari, 60.), Harnócz (Fehér, 55.), Odrobéna, Deák (Darai, 85.), Kerekes - Simkő, Kovács. Edző: Kálmán Vilmos.______________________________________________ 12. perc: Jobb oldali beadást követően Nagy 20 méterről lőtt a kapuba, 1-0. 32. perc: Egy eladott labdára Nagy csapott le, majd a kapust is kicselezve a hálóba gurí­tott, 2-0. 38. perc: Bányait szerelték a vendégtérfél közepén, és a labdát végül Pálfi helyezte a kapuba, 3-0. 40. perc: Jobb oldali szöglet után Géczi tisztán fejelt: a labdába Botlő még beleért de a partjelző szerint a gólvonalon túlról mentett, 4-0. 57. perc: Erősen lesgyanús helyzetbői Pálfi rajtolt, majd kicselezve a kapust is, nem hibázott, 5-0. __________________________________ 65. perc: Fehér Deákot hozta játékba, aki egy csel után a kapuba lőtt, 5-1. 75. perc: Jobb oldali beadás után az érkező Nagy közelről nem hibázott, 6-1._______ Jók: Nagy, Frank, Elekes, Pálfi, ill. senki. Szapor Gábor: - Frissen, ötletesen és gólerősen játszottunk a jól passzoló vendégek ellen. Kálmán Vilmos: - Szégyenletes első félidei teljesítményünknek csak ez lehetett a vége. A labdarúgó HB II Winner csoport állása 1. Makó FC 27186 364-1560 2. Orosháza FC27 176 445-2157 3. Gyulai TFC 2715 7551-27 52 4. Baktalórántháza 27155 750-2350 5. Mátészalka FC 271269 56-42 42 6. Kazincbarcika2711 88 54-51 41 7. Szentesi TE 2711 7952-3740 8. Putnok 2711 5 11 44-46 38 9. Soroksár279 9939-3036 10. Karcag 27713739-35 34 11. Kistarcsal PFK 27 10 4 13 35-50 34 12. Kiskunhalas 27 8 71235-4631 13. Salgótarján278 31626-46 27 14. Vecsés278 31636-66 27 15. BVSC 273 9 15 29-5718 16. Sátoraljaújhely27 2421 28-9110