Észak-Magyarország, 2004. április (60. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-24 / 96. szám

ESZflK-MflGYflRORSZflG t SPORT HÍRCSOKOR 0 Három meccs. Marcel Desaillyt, a Chelsea csapatkapitányát három mér­kőzésre eltiltotta az Európai Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága, mivel a Monaco elleni keddi Bajnokok Ligája- elődöntő első felvonásán szándékosan megütötte Fernando Morientest, a haza­iak spanyol csatárát. 0 Kiestek. Nem kísérte szerencse a ma­gyar válogatott szereplését a súlyemelő Európa-bajnokság pénteki versenynapján: alig több mint egy óra leforgása alatt ki­esett a 77 kilós súlycsoportban induló Sümegi Zoltán és a 85 kilósok között fel­lépő Cser Norbert is. 0 Rossz kezdés. Rosszul kezdődött a magyarok számára az ankarai szabadfo­gású birkózó Európa-bajnokság: pénte­ken Bánkuti Zsolt, Szabó Gergő, Rozbo- ra Norbert és Hatos Gábor léptek sző­nyegre, s valamennyien vereséget szen­vedtek. Ezzel mindannyiuknak minimális­ra csökkentek a továbbjutási esélyei. Kosárlabda NB I/B, 29. forduló Tlszaújvárosl Phoenix KK - Bajai KK 79-68 (18-21, 16-11, 24-14, 21-22) Tiszaújváros, 200 néző. V.: Gergely, Dulics. Phoenix: Réti (5), Nagy G. (7), GOCS (21/3), MAGYAR (7/3), BRUNYÁNSZKY (14/6). Csere: NAGY T. (4), Jakab (4), Jávorszki (17/6), Orosz (-), Horváth (-). Edző: Szendrey Tibor._____________________________________________ Szendrey Tibor: - Az első két negyedben ellenfelünk ma­gas külföldi centerének semlegesítése szinte megoldha­tatlannak tűnt, de a második félidőben remek zőnavéde- kezésünknek és feljavult támadójátékunknak köszönhetően teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Mégis pályára lépnek Perugia (MTI) - Meggondolta magát Luciano Gaucci, a Perugia elnöke, így a csapat mégis pályára lép az olasz labda­rúgó-bajnokság utolsó négy fordulójában. A Perugia a múlt hétvégén vitatott körül­mények között szenvedett 3-2-es vereséget a Sampdoria otthonában, s a mérkőzést követően Gaucci kijelentette, hogy a so­rozatos bírói tévedések miatt az együttes nem játssza le hátralévő négy összecsapá­sát. Az elnököt végül csütörtökön a szur­kolók győzték meg arról, hogy a csapat visszaléptetése nem a legjobb módja a til­takozás kifejezésének. A Perugia 22 pont­jával a 17. helyén áll a 18 csapatos pont- vadászatban, s öt ponttal van lemaradva a még osztályozót jelentő 15. pozíciótól. Némi meglepetésre a BAR-Honda két versenyzője, Jenson Button és Szato Taku- ma volt a leggyorsabb a Forma-l-es San Marinó-i Nagydíj második szabadedzésén, míg az elsőn még nagy fölényben lévő hat­szoros világbajnok, Michael Schumacher (képünkön) harmadik lett. Baumgartner Zsolt a 23. helyen zárt. (Fotó: EPA) 11. VREDCSTEIN MISKOLC RALLY: A prológgal kezdődött tegnap a futam Keresztbe Lendületben Kanyar-go! (Fotók: Kőhalmi Péter) „Meccsnullról” indul a folytatás Extraliga döntő: Vegyész RC - Dunaferr SE Kazincbarcika (ÉM - PA) - Hazai környezetben szerepel ma 17 órától a Vegyész RC- Kazincbarcika a Dunaferr el­len a férfi röplabda Extrali­ga döntőjének harmadik ta­lálkozóján. A három győztes mérkőzésig tartó párharc állása 1-1, miután a Dunaferr Barcikán, míg a Ve­gyész Dunaújvárosban tudott nyerni, azaz ma „meccsnulláról” indulnak a felek. A lényeg megvolt- Nehéz szülés volt a csütör­töki, de a lényeg, hogy nyertünk - jelentette ki Dániel Oravec, a Vegyész RC vezetőedzője. - Azonban a mérkőzésen már vol­tak biztató momentumok, a má­sodik és harmadik szettben kö­zel azt nyújtotta a csapat, amit valójában tud. Aztán a negyedik felvonásban fejben elfáradtunk, de végül győztünk, és az igazság­hoz az is hozzátartozik, hogy a cserék is sokat hozzátettek a si­kerhez, mert átlendítették tár­saikat a holtponton. A szakember szerint ma min­denképpen győzniük kell.- Azzal, hogy sikerült egyen­lítenünk, most hazai környezet­ben megint mi várhatjuk nyu- godtabban a meccset - folytatta Dániel Oravec. - Szeretnénk „helyreállítani” a rendet, azaz győzni és előnyt szerezni a foly­tatásra. Most is azt gondolom, hogy mindezt egységes és stabil játékkal elérhetjük, és mivel már elég jól ismei’jük ellenfelünket, a megfelelő taktikát alkalmazva elérhetjük célunkat. A trénertől azt is megtudtuk, hogy a találkozón a Schildkraut, Tóth G„ Tomanóczy, Morozov, Jánosi, Safronov hatos kezd majd, míg a liberó Bencsik lesz. www.boon.hu ^ További cikkek Tóthék előnyt szerezhetnek (Fotó: Végh Csaba) Mindenképpen döntenek A Kubikban döntenek Miskolc (ÉM - PA) - A „szo­kásos” helyszínen, a miskolci Csokonai úti csarnokban lép majd pályára vasárnap 17 órá­tól a Miskolci VSC-MISI a Jász­berény ellen a női röplabda Ext­raligában. A két győzelemig tar­tó, 5-7. helyért zajló rájátszásban a párharc 1-l-re áll, azaz amelyik csapat győzelmet arat a mosta­ni találkozón, az a Gödöllővel mérkőzhet majd az 5. helyért, míg a vesztes számára véget ér az idény és a 7. helyen végez.- Több összetevője volt a szer­dai vereségünknek, de már előre tekintünk - mondta Kerekes At­tila, az MVSC edzője. - Ami biz­tos, hogy a korábbiakhoz képest megváltozott felállásban fogunk pályára lépni, mert a Jászbe­rényben csereként pályára kül­dött Kovács nagyon jó formáról tett tanúbizonyságot, így vasár­nap kezdeni fog. Továbblépni A tréner szerint ha az ütőjá­tékuk hatékony lesz, valamint a centerek is hozzáteszik a magu­két, akkor legyőzhetik ellenfelü­ket, ami egyértelmű céljuk is, hi­szen az ötödik helyért akarnak játszani. A találkozón a Szűcs, Tímár, Országh, Kovács, Mátrai, Siker hatos fog kezdeni, míg a li­beró Németh lesz. - A találko­zónak súlya van, de ez remélem, nem nyomasztani, hanem ösztö­nözni fogja a játékosokat, és ha­zai környezetben jó játékkal har­coljuk majd ki a továbbjutást - tette hozzá Kerekes Attila. POmiKAI HIRDETI i m ■ ■ r* i "iw ■ ■ m ■ %/* ■ * « ■ • v* I ü Ezt képviseljük itthon, és ezt fogjuk Európában is. Kérjük, hogy a kitöltött kérdőívet kopogtatócédulájával együtt juttassa el címünkre: Szabad Demokraták Szövetsége Központi Irodaház (1143 Budapest, Gizella u. 36.) Kuncze Gábor az SZDSZ elnöke Demszky Gábor az SZDSZ listavezetője JÚNIUS 13-ÁN SZAVAZZON AZ SZDSZ-RE, A MAGYAR LIBERÁLIS PÁRTRA! További információ: www.szdsz.hu, (06 1) 223 20 50 HIRDETÉS