Észak-Magyarország, 2003. november (59. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-24 / 273. szám

2003. november 24., hétfő iSai-lilYliORSIÍIf SPORT / 10 LABDARUGÓ NB III Tisza csoport, 15. forduló Szirmabesenyő - Létavértes _________4-0(2-0) Szirmabesenyő, 2ÖÖ néző. V.: Veres. Szirmabesenyő! SE: Róza - Geszti, Lázár, Nagy Cs. (Kerényi), Barsi, Szuba, Márton, Tamás, Balogh R., Pap (Máthé), Tóth G. Edző: Zupkő Mihály. Létavértes: Hamar - Nagy M., Máté F., Horváth M., Szabó P., Nagy Cs., Szabó Zs., Bencsik, Mika- hardi (Tóth A.), Nagy I., Kulcsár (Berecz). Edző: Ár­va Barna. Gólszerző: Tóth G. (1-0) az 5., Pap (2-0) a 30., Tóth G. (3-0) a 48. Tamás (4-0) a 85'. percben. Jók: Balogh R. (a mezőny legjobbja) és az egész csa­pat, ill. Nagy Cs., Szabó Zs. Zupkő Mihály: - Köszönjük a község önkormányza­tának támogatását, lelkes szurkolóink kitartó buz­dítását és nem utolsósorban játékosaink őszi sze­zonban nyújtott önzetlen és áldozatkész munkáját. Ezt a győzelmet az 50. születésnapját ünneplő Ju­hász Lajosnak, egyik főszponzorunknak ajánljuk. Árva Barna: - Nagyon jó és lelkes hazai csapat el­len akaratgyengén játszottunk, így esélyünk sem volt a pontszerzésre. 1-2 (1-1)Tuzsér - Bocs Tuzsér, 700 néző. V.: Kiss J. Tuzsér: Szőr - Bagin, Herczku, Lupcsa, Dancs (Sza­bó), Cseke, Lakatos, Babjak, Iván, Spekker (Petrő), Gergely. Edző: Révész Attila. Bocsi KSC: Balázs - Simon, Takács, Kovács, Vass, Szakszón, Nagy G., Irhás (Farkas), Molnár Zs. (Zsar- nai), Gaál (Fink), Sípos. Edző: Tóth László. Gólszerző: Gaál (0-1) a 23., Cseke (1-1) a 35., Far­kas (1-2) a 67. percben. Jók: Lakatos, Cseke, ill. Farkas, Takács, Balázs, Simon, Sípos, Nagy. Révész Attila: - Az első félidőben gólokkal kellett volna eldönteni a mérkőzést, ehelyett két egyéni hi­bából a vendégeknek sikerült a gólokat és a győzel­met megszerezni. Tóth László: - Óriási iramú mérkőzésen ellenfelünk igazolta, hogy nem a véletlen műve, hogy a Magyar Kupában a legjobb nyolc között vannak. Ehhez va­lamit tudni kell, de nekünk is vannak erényeink. Kár, hogy a hazaiak edzője annyit sem mondott, hogy gratulálunk. Hajdúnánás - Mád___________1-2 (1-1) Hajdúnánás, 200 néző. V.: Sinka. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy Z. (Horváth), Papp, Nagy T., Tarr, Oborzil, Kondora, Barta, Bagoly (Sebestyén), Szemén, Mikita. Edző: Kondora József. Mádi FC: Lövei - Toplenszki, Szabó Zs., Wachter (Tasi), Uray, Osváth, Harsányi, Babos, Badalik, Buri (Turbucz), Fazekas (Büttösi). Edző: Veigli Géza. Gólszerző: Barta (1-0) a 10., Osváth (1-1) a 23., Fazekas (1-2) a 65. percben. Jók: Tarr, Mikita, ill. az egész csapat. Kondora József: - A helyzeteit jól kihasználó Mád megérdemelten győzött. Veigli Géza: - Hátrányból sikerült fordítanunk, de ha jobban összpontosítunk gólarányt javíthattunk volna. További eredmények Hajdúdorog - Szakoly Vásárosnamény - Ibrán; Rakamaz - Volán-Sényi 3L o 3-1 0-3 GO Korábban játszották: HajdúböszörményAbaújszántó3-1 Szabadnapos: Balmazújváros. Mátra csoport, 15. forduló Mezőkövesd - Takson ______________íny___________ Mezőkövesd, 500 néző. V.: Bogár. Mezőkövesdi SE: Varga - Kovács, Szabó V., Bocsi, Árvái, Besenyei Zs., Besenyei F. (Dancs), Karancsi (Kada), Ragó, Dávid (Szabó J.), Forgács. Edző: Koleszár György. Taksony: Salamon - Starcal-Vass (Kőnig), Higner, Szabó, Csékény, Pandúr, Antal, Nagy, Komori (Bitó), Lipcsei, Sándor. Edző: Veimpert István. Gólszerző: Forgács 2., Lipcsei 12., Szabó V. 37., Kiállítva: Higner (85.). Jók: Forgács, Bocsi, Ragó, ill. Sándor, Salamon. Koleszár György: - Gőlarányt kellett volna javítani. Veimpert István: - A mérkőzésen 14 ember ellen 2-1 (2-1) kellett küzdenünk. További eredmények Jászapáti - RAFC 34) Főt - Jászberény1-2 Túra - Dunakeszi 0-1 Egerszalók - Láng SE1-1 Gyöngyös - Gyöngyöshalász5-0 Veresegyház - Magyargéc 1-0 Gödöllő - Besenyőtelek3-5 Tabellák .VVVVVVW V w v Vv V V V C'v w w VL t < A Tisza csoport állása 1. Bőcs 14 113 -37-1236 2. H.böszörmény 14 11- 332-13 33 3. Sz.besenyő1483 3 32-19 2T 4. Tuzsér1473 4 26-20 24 5. Abaújszántó1471 6 3528 22 6. Sényő145 5 4 2522 20 7. Hajdúnánás' 145 5 419-1620 8. Ibrány1454 527-1919 9. Mád1453 6152118 10. fi. újváros1451 8 2525 16 11. Rakamaz144 “3 7 17-19T5 12. Létavértes1436 5 152015 13. Haidúdorog 14 5- 9 23-36 15 14. Szakoly14 3 4 7 17-3013 15. V.namény14 113 10-57 1 A Mátra csoport állása 1. Jászapáti15122 148-1838 2. Besenyőtelek 1593 3 3529 30 3. VeresegyházÍ592 4 2512 29 4. Gyöngyös1581 62514'25 . 5. Túra1573 5 19-13 24 6. Dunakeszi156 6 321-16 24 7. Taksony1564 531-2622 8. Láng SE 15 55 5 21-28 20 9. RAFC 15 5 4 6 19-1819 10. Mezőkövesd155 A 621-27 19 11.- Jászberény 15 " 47 4 17-1619 12. Magyargéc 155 2 824-3017 13. főt15 3 5 7 21-3214 14. Gy.halász153 4 813-25 13 15. Egerszalók 15 3 4 8 17-3113 16. Gödöllő15l 2 12~~ 25465 A szünetben Hajdo „színesítette” Piroska eletet Labdarúgó NB I/B, 16. forduló: FC Tatabánya-AT - Diósgyőri VTK-BS 1-0 (0-0) Tatabánya (ÉM) - A második vonal egyik leggyengébb csa­pata ellen lépett pályára a Diósgyőri VTK-Borsodi Sör csapata a labdarúgó NB I/B 16. fordulójában A kiesés ellen küzdő Tatabánya- amely a legtöbb vereséggel és a legkevesebb rúgott góllal „büszkél­kedik” -, valamint az élmezőnyhöz kapaszkodó Diósgyőr küzdelmére csupán kétszázan voltak kíváncsi­ak a bányászvárosban. Küzdelmes félidő' A találkozót a piros-fehérek kezd­ték jobban: már az 5. percben ve­zetést szerezhettek volna, azonba Piroska szöglete után Horváth T. kapura tartó fejesét a gólvonalról vágták ki a hazai védők. Negyed­óra elteltével magára talált a ven­déglátó és Nagy Z. két bravúrja kel­lett, hogy érintetlen maradjon a diósgyőri háló. A 21. percben Deme- Tóth Z. összjáték után a miskol­ciak kapusa a 16-os vonalánál nagy­szerű mozdulattal lopta le a kec­segtető helyzetben lévő csatár lábá­ról a labdát. Az első játékrész leg­dított, melynek az 57. percben érett be a gyümölcse: a piros-fehér védők hibája után Tóth Z. szökött meg a labdával, és 7 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. A találatot kö­vetően még Inkább magához ragad­Helyzet a tatabányaiak kapuja előtt (Fotó: Homoky György) nagyobb lehetőségét a 41. percben puskázta el a hazai gárda, amikor parázs jelenet zajlott a vendégka­pu előterében: Horváth Z. túljárt a diósgyőriek eszén, de 5 méterről csak gyenge gurításra futotta ere­jéből, így Tejnóra az utolsó pilla­natban menteni tudott a gólvonal­nál. A forró szituációt követő szög­letből a hazaiak kapufát fejeltek, de ezzel nem volt vége: a diósgyőri hí­AZ NB I/B ÁLLÁSA . C V. V. V v. v v V'V l. V Wh W 1 W C W-'C V V V V V W'V V. w w w 1- W W V A. C A 1. Budapest Honvéd16122235-8 38 2. Budapesti Vasas161114 29-14 34 3. Nyíregyháza SFC1684418-15 28 4. Bodajk FC16 82629-2326 5. DVTK-Borsodi Sör1674 523-21 25 6. Balassagyarmat1674 5151725 7. REAC1665 521-2023 8. Dunakanyar-Vác16655 19-1823 9. BKV Előre16727 17-1623 10. Kecskemét 166 4 617-1422 11. Pápai TPELC1564 521-1922 12. Kaposvár 1564518-17 22 13. Szolnok165 4 7 20-2219 14. Dabas FC1647516-25 19 15. Szeged1652 9-17-25 17 16. Tatabánya164 21011-2114 17. Dunaújváros161 5 10 13-278 18. Hévíz FC161 510 14-32 8 A Kaposvár - Pápa (51) mérkőzés eredménye a hazaiak óvása miatt nem vek kedélyét az borzolta fel, hogy a szabolcsi játékvezetői hármas egy gólt ígérő parádés DVTK-akció kö­zepén vetett véget az első félidőnek. Az igazi meglepetés akkor jött, ami­kor Piroska a szünetben tudta meg Veréb György kapusedzőtől, hogy a játékvezető a folyosón kiállította, így a borsodi csapat tíz játékossal kezdte a második játékrészt. Vehemens játék A Tatabánya kihasználva az emberelőnyt, vehemens attakkal in­JEGYZŐKÖNYV További eredmények Budapest Honvéd - Duna­újváros 1-0 (0-0), Dunakanyar- Vác - Balassagyarmat 1-2 (1-0), Bodajk FC - Nyíregyhá­za SFC 4-1 (2-1), Szeged - BKV Előre 1-4 (0-3), Kecskeméti TE - Kaposvári RFC 1-1 (0-0), Bu­dapesti Vasas - Hévíz FC 3-0 (0-0), Dabas FC - REAC 1-1 (1-1), Pápai Termál PELC - Szolnok 1-2 (1-2). szerepel a táblázatunkban. ta a kezdeményezést a kék-fehér együttes, azonban fölényüket nem tudták gólra váltani. A 75. percben Gajda előtt villant fel a gólszerzés lehetősége, de Binder beadását 4 méterről magasan a kapu fölé lőtte. A meccset követően a piros Miku­lás-sapkát viselő Diósgyőr- szurko­lók szomorúan indultak haza, gólt váró puttonyuk ezen a mérkőzésen is üresen maradt. 1-0 (0-0) FC Tatabánya-AT - Diósgyőri VTK-BS Tatabánya, 200 néző. V.: Hajdó (Bendik, Tóth L.j. Tatabánya: Lipták (6) - Máté (5), Sípos (6), Rajnai (5) - Varga (6), Balogh (6), Deme (6), Dupai (6), Pálfi (6) - Horváth Z. (6), Tóth Z. (6). Edző: Török József. DVTK: Nagy Z. (7) - Gáspár (6), Udvari (6), Horváth T. (6), Crnomarkovics (6) - Halgas (5), Tejnóra (5), Vitelki (6), Binder (5) - Piroska (5-2=3), Fábián (4). Edző: Gergely Károly. Csere: Horváth T. helyett Constantin (5) a 46., Fábián helyett Szögedi (5) a 46., Dupai helyett Rézmányi (5) az 56., Tejnóra helyett Gajda (-) a 71., Hor­váth Z. helyett Gyurováth (-) a 76. percben. Sárga lap: Gáspár a 37., Halgas a 87. percben. Kiállítva: Piroska a szünetben. Gólszerző: Tóth Z. (1-0) az 57. percben. Török József: - Gratulálok a csapatomnak, ilyenkor a jó edzők azt nyilatkoz­zék, hogy a játékosai maximálisan betartották a taktikai utasításokat. Gergely Károly: - Becsületesen hajtott a csapat, azonban a játékvezetői hár­massal nem tudtuk felvenni a harcot. Három tizenegyest ítélték a Satoraljaujhely ellen! A Kazincbarcika a hajrában vesztett rangadót, Putnok viszont gólzáporral zárta az őszt Baktalórántháza, Putnok, Kistarcsa (ÉM - ME) - Két ve­reség és egy győzelem a mérle­ge a boráodi NB Il-es csapatok­nak a harmadosztályú labda­rúgó-bajnokság utolsó őszi for­dulójában. B.lórántháza - Kazincbarcika 2-1 (0-1) Baktalórántháza, 200 néző. V.: Nagy L. Baktalórántháza: Petranics - Szenes (Benkő, 59.), Deák, Kiss G., Bodnár - Rákóczi (Gdovin, 30.), Miskolci, Illés, Minyin - Komi, Ádámszki. Edző: Madali- na György. Kazincbarcika: Botló - Ha- nász, Harnőcz (Bari, 75.), Sebők - Sza­bó, Odrobéna, Engi, Orosz, Kerekes - Simkő, Kovács P. Edző: Kálmán Vilmos. 25. perc: Engi kiváló átadását Simkó a tizenhatoson belül lekezelte, egyet iga­zított, és mintegy tíz méterről Petranics mellett a jobb alsó sarokba passzolt, 0-1. 58. perc: Illést utánrúgásért, má­sodik sárga lapja után kiállította a játék­vezető. 70. perc: Simkő a második sár­ga lap után, labdaelrúgásért ugyancsak piros lapot kapott. 76. perc: Egy előreívelt labdát Komi mellel maga elé tett, a kaputól tizenkét méterre, majd úgy lőtt a hálóba, hogy a felső lécet még érintette a labda, 1-1. 78. perc: Bal ol­dali beadás után Gdovin, Sebők rossz helyezkedését kihasználva zavartalanul fejelt hét méterről a hálóba, 2-1. 89. perc: Miskolci csúnyán beleszállt Se­bőkbe, ezért a kiállítás sorsára jutott. Jók: Komi, Gdovin, Petranics, ill. Bot­ló, Harnőcz, Hanász, Kerekes. Madalina György: - A mezőny egyik leg­jobb csapatával találkoztunk, és kis szerencsével, nagy csatában tartottuk itthon a három pontot. Kálmán Vilmos: - Hiába játszottunk jól, de a rutintalanságunkért nagy árat fi­zettünk, elveszítettünk három pontot. Putnok - BVSC 5-0 (2-0) Putnok, 800 néző. V.: Herbáíy. Putnok: Koős - Szobőczki (Borsi, 63.), Márkus, Martis, Kiszely - Nagy Cs., Gál (Tamás, 75.), Bányász, Lója (Vicickő, 46.) - Farkas T., Koszta. Játékos-edző: Far­kas Simon. BVSC: Kristóffy - Szín, Sab- ján, Vágó, Bihari - Kiss, Tasnádí, Nagy, Tóth - Ihász, Némedi. Edző: Futó Tamás. 15. perc: Szabadrúgáshoz jutott a ha­zai csapat, a vendégek kapujától húsz méterre. A labda mögé Koszta állt, és a sorfal fölött úgy csavart el, hogy a lab­da a jobb oldali kapufát érintve, a kapu közepébe csapódott, 1-0. 37. perc: A jobb oldalon, az ötössel egy magasság­ban szabálytalanul szerelték a vendég­védők Gált. A szabadrúgást a sértett vé­gezte el, és a pontos beívelését a védők közül kibújó Koszta öt méterről a kapu­ba fejelte, 2-0. 61. perc: A vendégek ez­úttal 32 méterre a kapujuktól szabály­talankodtak. A szabadrúgást Gál végez­te el, az ötösre ívelt labdát többen el­vétették, az előretörő Bányász azonban az ötösről kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. 78. perc: Farkas Tamás kilépett a védők között a bal oldalon, majd Koszta elé ívelt, aki a kifutó kapus fölött a kapu kö­zepébe pörgetett, 4-0. 89. perc: Néme­di második sárga lapja után, idő előtt mehetett zuhanyozni. 90. perc: A sokad­szor kitörő Kosztát szabálytalanul sze­relték, de a labda Tamás elé került, aki a kivetődő kapus alatt a hálóba passzolt, 5-0. Jók: Koszta, Bányász, Martis, ill. Szín. Farkas Simon: - Gőlgazdag mérkőzé­sen parádésra sikerült a szezonzárő, remélem sikerült kiszolgálnunk lelkes közönségünket. Futó Tamás: - A Putnok pontrúgásai­ra nem voltunk felkészülve, így az ered­mény reális. Gratulálunk a hazaiaknak. Kistarcsa - Sátoraljaújhely 5-1 (4-1) Kistarcsa, 2Ö0 néző. V.: Nyekita. Kistarcsa: Nagy - Sallai, Gricajuk, Máriássi (Béres, 65.), Tóth - Pápai (He­gyi, 75.), Mózes (Fazekas, 60.), Buril­A putnok! drukkereknek volt miért örülni (Fotó: Kőhalmi Péter) Edző: Kovács Kálmán. Sátoraljaújhely: Kiss - Szoták (Tokár, 82.), Csáki, Bod­nár, Dőkus - Janikő T., Szabó, Barna, Ablonczy (Janikó R., 70.) - Juhász, Trem- bulyák (Tóth J., 84.). Edző: Zsófi József. 6. perc: A lesgyanús helyzetben kilépő Czakó tizenegy méterről lőtt a bal al­só sarokba, 1-0. 15. perc: A bal olda­lon elfutó Máriássi elől Szoták becsúsz­va elrúgta a labdát, de a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Bessenyei ér­tékesített, 2-0. 17. perc: Máriássi és Janikó Tamás versenyfutása során a tárcsái játékos a földre került, amiért ismét büntető járt. A 11-est Bessenyei k, Czakó - Keresztes, Bessenyei a bal alsó sarokbaküldte, 3-0. 18. AZ NB II WINNER CSOPORTIÁNAK ÁLLÁSA ' & 1. Makó15103228-933 í 2. Gyula 15951 24-10 32 | 3. Mátészalka1593338-2030 4. Orosháza1575 3 21-1126 í 5. Kazincbarcika1574 4 34-25 25 6. Baktalórántháza15 7 3 525-1324 7. Kistarcsa157 2622-23 23 i 8. Putnok1564 525-1822 I 9. Soroksár1547415-15 19 10. Karcag 1538424-2317 11. Szentes15 447 19-2016 12. Salgótarján 1551910-2216 ! 13. Vecsés1542 9 15-2614 14. Kiskunhalas 15 42 9 19-30 14 15. BVSC 15267 15-2512 f 16. Sátoraljaújhely151 3 1111-48 6 perc: Reklamálásért Dókus a kiállítás sorsára jutott. 24. perc: Egy kapu előt­ti kavarodás után a felperdült labda Csáki kezét érintette, és a harmadik büntetőjét is megkapta a Kistarcsa. Bessenyei megint nem hibázott, a bal sarokba lőtt, 4-0. 37. perc: Juhász in­dításával Trembulyák lépett ki, majd ti­zenegy méterről a kapu közepébe lőtt, 4-1. 74. perc: Burillák keresztbe ve­zette a labdát a tizenhatoson belül, ma­jd a kifutó kapus fölött nyolc méterről a kapuba emelt, 5-1. Jók: Bessenyei, Keresztes, Sallai, ill. az egész csapat. Kovács Kálmán: - Számunkra szeren­csésen alakult a mérkőzés, ritka a há­rom tizenegyes még hazai pályán is. Zsófi József: - Dicséret illeti a csapa­tomat, mert szinte végig emberhátrány­ban is jól játszott, de az idény végi for­mában bíráskodó játékvezető a lesgól­lal, a három tizenegyessel és a kiállítás­sal mindent megtett azért, hogy meg­fosszon minket a pontszerzés esélyétől. A további eredmények Makó - Mátészalka 2-1 Orosháza - Vecsés2-0 Soroksár - Szentes2-1 Kiskunhalas - Salgótarján0-1 •;j jüv, jjjjjjiiJjii http://sport.boon.hu További cikkek