Észak-Magyarország, 2003. október (59. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-27 / 250. szám

2003. október 27., hétfő SPORT / 12 KÖRZETI LABDARÚGÁS Dél-Borsod körzet 9. forduló: Tárd - Vatta 1-3, Szentistván - Mezőnyárád 0-3, Szomolya - Bükkzsérc 2-1, Sajókeresztúr - Cserépfalu 2-5. Az él­csoport állása: 1. Mezőnyárád 22 pont, 2. Vatta 18, 3. Szentistván 15. Edelény körzet 7. forduló: Edelény - Szendrőlád 2-0, Sza­lonna - Szendrő 4-1, Szín - Perkupa 1-1. Az élcsoport állása: 1. Szalonna 19 pont, 2. Edelény 13, 3. Martonyi 12. Encs körzet A osztály 10. forduló: Abaújdevecser - Vilmány 2-1, Garadna - Boldogkőváralja 0-2, Ináncs - Sza- laszend 1-2, Kázsmárk - Vizsoly 2-0, Hernád- kércs - Novajidrány 3-4, Forró II - Hernádvécse 3-0. A Kiskinizs - Bérét talál­kozó félbeszakadt. Az élcsoport állása: 1. Vilmány 22 pont, 2. Hernádkércs 19, 3. Novajidrány 19. B osztály 9. forduló: Abaújkér - Boldogkőújfalu 0-3, Büttös - Telkibánya 2-1, Fulőkércs - Hidas­németi 1-3, Encs II - Szemere 5-0. Az élcso­port állása: 1. Boldogkőújfalu 24 pont, 2. Encs II 16, 3. Telkibánya 15. Hegyalja körzet ___________________ 9. forduló: Bekecs - Szerencs 1-1, Golop - Mezőzombor 6-2, Tiszaladány - Bodrogkisfa- lud 0-4, Rátka - Monok 3-2, Tokaj - Tállya 1-3. Az élcsoport állása: 1. Tállya 22 pont, 2. Bodrogkisfalud 19, 3. Megyaszó 16. Kazincbarcika körzet 10. forduló: Ormosbánya - Rudabánya 2-1, Izsőfalva - Trizs 2-3, Nagybarca - Tardona 1-1, Alsószuha - Mályinka 1-2, Bánhorváti- Kurityán 2-1, Zádorfalva - Felsőkelecsény 1-1. Az élcsoport állása: 1. Trizs 21 pont, 2. Felsőkelecsény 20, 3. Tardona 19. Coop-Mezőcsát körzet 10. forduló: Muhi II - Tiszapalkonya 2-4, He- jőszalonta - Tiszakeszi II 3-1, Szakáid - Ig­rici 2-3, Hejőkeresztúr - Tiszaújváros 3-2. A Sajóörös - Tiszabábolna találkozó elmaradt. Az élcsoport állása: 1. Tiszapalkonya 25 pont, 2. Tiszaújváros 22, 3. Hejőkeresztúr 21. Miskolc körzet 9. forduló: Miskolci Rendész - Gesztely 1-1, Mályi - DVTK SE 3-0, Borsodszirák - Pa- rasznya 4-1, Aszaló - Sajólád 1-3, Hangács- Köröm 2-3. Az élcsoport állása: 1. Sajó­lád 18 pont, 2. Mályi 18, 3. Parasznya 18. Ózd körzet 9. forduló: Sáta - Uppony 1-1, Center - Somsály 3-1, Gömör FC - Bánréve 1-5, Uraj- Sajópüspöki 3-1, Tábla - Sajóvelezd 4-1. Szabadnapos: Borsodbóta. Az élcsoport ál­lása: 1. Center 24 pont, 2. Bánréve 21, 3. Sáta 16. Egy játszmára volt jó most a Vasút Női röplabda Extraliga, 7. forduló: MVSC-Cronus - Nyíregyházi NRK 1:3 (-14, -22, 23, -18) Szűcs (jobbra) üt el Lengyel (10) mellett (Fotó: v. Cs.) Miskolc (ÉM - BG) - A női röplabda Extraliga hetedik fordulójában hazai pályán egy játszma erejéig megmu­tatta közönségének a Vasút, hogy „pariban” tud lenni a bajnok Nyíregyházával. Az első hazai pontot egy rossz nyírségi nyitás hozta a meccs első játszmájában (1-3). A Vasút ebben az időszakban be­mutatót tartott abból, hogy nem szabad röplabdázni. 5-12 után többször is erősen takart a nyír­ségi sánc, így egyre jobban nőtt a különbség. 11-22-nél tapsolha­tott először szép hazai produk­ciónak a közönség, amikor Szűcs a négyes helyről minta­szerűen ütötte meg egyenesen a sarkot. Tímár ütésével és ejté­sével még kicsit zárkóztak a vasutasok, de ezt észlelve beerő­Kőhalmi a „főnök” Az MVSC röplabdázóinál korábban már többször is megfordult Kőhalmi Ri- chárd. Ezúttal a bajnok Nyíregyháza kispadján ült edzőként. Kőhalmi Richárd lapunknak elmondta, nem történt edzőváltás csapatá­nál, ott továbbra is Ludvig Zsolt segítőjeként dolgozik. Ezen a mérkőzésen a Lu­xemburgban tartózkodó ve­zetőedzőt helyettesítette. sített a bajnokcsapat és hozta a játékrészt. A szorongatás A második szettben Erdős és Országh vívott nemes párbajt, amely döntetlenül zárult (3-3). 5-8-nál úgy tűnt, ismétlődik az első szett koreográfiája, de Or­szágh Larissza egyre inkább be­lemelegedett a játékba, a hozzá felzárkózott Sike segítségével 1EGYZÖKÖNYV MVSC-Cronus - Nyíregyházi NRK 1:3 (-14, -22, 23, -18) Miskolc, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász, László. MVSC-Cronus: Mátrai B., ORSZÁGH, Sike, TÍMÁR, Szűcs, Szajkó. Csere: Németh (liberó), Balázs^ Edző: Kerekes Attila. Nyíregyháza: SCHLÉGL, ERDŐSNÉ, Lengyel, Botos, Mátrai V., Zamfir. Csere: Merkószki, Bodnár. Edző: Kőhalmi Richárd. Kerekes Attila: - A harmadik szettben játszottunk úgy, ahogy az egész meccsen kellett volna. Kőhalmi Richárd: - Nagyon sajnálom az elvesztett játszmát. Ak­kor viszont jobb volt a Vasút. előbb egyenlített, majd Szajkó remek nyitásával a vezetést is átvette a Vasút (10-9). A nyírsé­giek ezt nem hagyták annyiban és Schlégl hathatós közreműkö­désével ismét távolodni kezdtek. 14-22-nél megtorpant a vendég­csapat és a publikum legna­gyobb meglepetésére a lendület­be jött zöld-fehérek két pontra megközelítették ellenfelüket (22-24), Erdősné azonban hozta magát és blokkjával a második szettet is. Országh parádéja A harmadik játszmát a követ­kezőképpen lehetne jellemezni: Országh - Nyíregyháza. A ha­zai ütő félelmetes teljesítményt nyújtott ütésben, blokkban, nyi­tásban, mezőnyben és lelkese­désben. A nyíregyháziak nem találták ebben a szettben a rendkívül szervezetten és összeszedetten játszó hazaiak ellenszerét, ettől egy kicsit el is bizonytalanodtak, nyitásban és nyitásfogadásban is halványabbak voltak, így jogo­san kapott szurkolótáborától vas­tapsot a Vasút. Ezzel azonban a lendület is el­fogyott, a negyedik szettben is­mét visszaállt a régi rend, a baj­nokcsapat meggyőző fölénnyel hozta ezt a játékrészt és az ez­zel járó két bajnoki pontot. 2/ VJ Jl/.íiüiUhiliJ http://sport.boon.hu A világ és a régió sportja! Nagy legyőzte Chacont Nagy János (balra) megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) nagypehelysúlyú kisvilágbajnoki címét, miután a 10. menetben technikai K. O.-val legyőzte az argentin Julio Pablo Chacont. Nagy jól kezdett, és bátran ment előre, ugyanakkor nem feledke­zett meg a védekezésről sem. Chacon nem tudott előnyt szerez­ni, bár a mérkőzés közepén Nagy holtpontra jutott. A 28 éves győri öklöző azonban újítani tudott, és taktikusan harcolt. A 10. menet­ben egy mélyütés után Chacon látványosan összeesett: a mérkő­zésvezető a WBO-szabályok értel­mében 5 percet adott az argen­tinnak, hogy folytassa a küzdel­met. Chacon ezt nem tette meg, így kihirdették Nagy technikai K. O.-győzelmét. (Fotó: MTI) Mind a két magyar Szeged, Mataro (MTI) - Az FTC-Jégcsillag együttese Spa­nyolországban csoportgyőztes­ként, a Szeged-Beton VE gárdá­ja hazai környezetben csoport másodikként jutott tovább a hét­végi LEN-kupa vízilabda-selejte­zőkből, amelynek tétje a 16 közé kerülés volt. A magyar együtte­sek eredményei: F csoport: Jégcsillag-FTC - Rapid Bucuresti (román) 9-7 (2-2, 3-0, 3-2, 1-3), Jégcsillag-FTC - Heybeliada Istanbul (török) 16-6 (5-0, 3-1, 5-1, 3-4), Jégcsillag-FTC- CN Mataro (spanyol) 7-6 (3-2, 1-1, 2-1, 1-2). D csoport: Szeged-Beton VE - Polar Bears Ede (holland) 10-5 (1-1, 3-3, 3-0, 3-1), Hania (görög)- Szeged-Beton VE 7-6 (3-1, 2-2, 0-0, 2-3), Szeged-Beton VE - Duisburg (német) 9-7 (1-2, 2-1, 3-2, 3-2). Öt tizenkilenc pontos Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I/B 12. fordulójának pénteki nyitó mérkőzése a Budapest Honvéd - Budapesti Vasas (1-0) találkozó után szombaton hat, vasárnap pedig két mérkőzést rendeztek. Az ered­mények: FC Szeged - Bodajk FC 2-1 (1-1) Kecskeméti FC - BKV Előre 0-0 Pápai TPELC - Dunaújvárosi FC 2-1 (1-0) Szolnoki MÁV - B.gyarmati SE 1-1 (0-0) FC Tatabánya-AT^REAC 2-3 (1-2) Dunakanyar-Vác - Ny.h. SFC 0-1 (0-1) Dabas FC - Hévíz FC2-1(1-0) AZ NB 1/B ÁLLÁSA 1. Budapest Honvéd 121021 30-629 2. Budapesti Vasas12714 16-1022 3. Nyíregyháza SFC 12 64.2 12-722 4. Pápai TPELC1254317-1419 5. DVTK-Borsodi Sói • 12 b4317-1519 6. Kaposvári RFC126 1 516-1519 7. Dunakanyar-Vác12 5 4314-13 19 8. B.gyarmati SE 125 4 311-1219 9. BKV Előre1252511-1117 ÍO. Bodajk FC12 52517-18 17 11. FC Szeged1252514-1517 12. REAC1244 4 17-17 16 13. Dabas FC123 63 11-1415 14. Kecskeméti TE12 33 6 10-12 12 15."Szolnoki MÁV 12 3 36 14-17 12 16. FC Tatabánya-AT12327 9-15 11 17. Hévíz FC1214 7 12-24 7 18. Dunaújváros FC 12 “ 4 810-234 Hosszú hetek után kapott ki a Diósgyőr Labdarúgó NB I/B, 12. forduló: NABI-Kaposvári Rákóczi FC - DVTK-Borsodi Sör 2-1 (0-1) Kaposvár (ÉM) - Ellentétes félidőket láthatott Kaposvá­rott a gyér számú publikum a labdarúgó NB I/B 12. for­dulójában. A házigazdák egy- gólos hátrányt fordítottak a maguk javára és tovább őr­zik hazai veretlenségüket. Hazai pályán még nem veszí­tett pontot ebben a szezonban a Kaposvár. A pozitív statisztiká­tól azonban nem ijedtek meg a diósgyőriek, és már az első ka­pura lövésükből megszerezték a vezetést. A 17. percben Halgas- Kovacsics összjáték után Piros­kához került a labda. Az őrző nélkül maradt középpályás 15 méterről zavartalanul lőtt a ka­pu bal alsó sarkába, 0-1. A ka­pott gól után a kaposváriak visszahúzódtak kapujuk elé és kontrákból próbáltak meg ered­ményesek lenni. A 27. percben Oláh, majd Bank lövése kerülte el kevéssel a diósgyőri kaput. A DVTK-nál a Kovacsics-Varga Z. csatárduó rémisztgette a hazaia­kat, azonban az előnyt nem sike­rült növelni. A 40. percben Szögedi cselezte végig magát a pályán, de 18 méterről leadott lö­vését Balajcza hárítani tudta. Kihagyott büntető Nagy elánnal kezdett a Rákó­czi a második félidőben. A 49. percben Farkas érkezett hatal­mas lendülettel Nagy Z. kapuja elé, azonban 8 méterről leadott bombáját a diósgyőri kapus lát­ványos vetődéssel tisztázta. Az 55. percben góllá érett a hazaiak fö­lénye. Tóth B. Oláht találta meg, aki a kapu bal oldalába helyezett, 1-1. Kettős cserével próbálta fris­síteni csapatát a diósgyőriek mes­tere, azonban továbbra is lendü­letben maradt a Kaposvár. A 74. percben Piroska távoli lövése szí­nesítette a szürke diósgyőri támadójátékot, azonban a labda fél méterrel elkerülte a hazai ka­pu jobb oldalát. A 87. percben a csereként beállt ifista Galgóczi szerezte meg a hazaiak vezető gólját: Nagy Z. Farkas bődületes bombáját még kiütötte, a labda azonban a fiatal kaposvárihoz ke­rült, aki közelről nem hibázott, 2-1. Két perccel később Fábián egyenlíthetett volna, 5 méteres lövése azonban elszállt a bal ka­pufa mellett. A hosszabbítás per­ceiben Galgóczit buktatta Crno- markovics a 16-oson belül. A megítélt büntetőt azonban Ba­lassa csúnyán a kapu mellé lőt­te, de ennek ellenére nyert a Rá­kóczi és így a DVTK-BS hat mér­kőzés óta tartó veretlenségi soro­zata megszakadt. Piroska (fehérben) ez alkalommal Is gólt lőtt (Fotó: ÉM-archív) JEGYZŐKÖNYV NABI-Kaposvári Rákóczi FC - DVTK-Borsodi Sör 2-1 (0-1) Kaposvár, 3ÖÖ néző. Vezette: Dubraviczky (Béna, Balogh). Kaposvár: Balajcza (0) - Flnta (5), Balassa (4), Mező (5) - Farkas N. (6), Bank (5), Máté (6), Tóth B. (5), Horváth Z. (5) - Petronovics (5), Oláh (6). Vezetőedző: Prukner László. DVTK: Nagy Z. (6) - Gáspár (5), Udvari (5), Horváth T. (5), Crnomarkovics (5) - Halgas (4), Szögedi (4), Tejnóra (5), Piroska (6) - Kovacsics (3), Var­ga Z. (5). Vezetőedző: Gergely Károly. Csere: Tejnóra helyett Vitelki (6) az 56., Varga Z. helyett Mogyoródi (4) az 56., Horváth Z. helyett Andruskő (5) a 62., Petronovics helyett Dávid (5) a 63., Oláh helyett Galgóczi (-) a 75., Piroska helyett Fábián (-) a 85. perc­ben. Sárga lap: Gáspár a 36., Tejnóra a 45., Crnomarkovics a 91. percben. Gólszerző: Piroska (0-1) a 17., Oláh (1-1) az 55., Galgóczi (2-1) a 87. perc­ben, Prukner László: - A Diósgyőrt háromszor láttam az elmúlt két hónapban ját­szani. Ismertük erős pontjaikat, mozgékony cseréink sikeresnek bizonyultak. Gergely Károly: - A végén sajnos elúszott a mérkőzés. A második félidőben ellenfelünk erőteljes játéka révén fölénk kerekedett.