Észak-Magyarország, 2003. szeptember (59. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-08 / 209. szám

2003. szeptember 8., hétfő ismmmmmmmé SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 4. forduló Tuzsér - Abaújszántó ___________1-0 (0-0) Tuzsér, 400 néző. Vezette: Kegyes. Tuzsér: Szőr - Lakatos, Kosztyu, Dancs, Lupcsa, Iván, Heczku, Petrő (Cseke), Bagin, Gergely (Tóth), Spekker (Babjak). Edző: Révész Attila. Abaújszántó: Németh - Soltész Z. (Matő), Konyeosnyik, Erdősi, Takács, Varga E., Pachinger, Fügéi (Szőke), Dizmatsek, Jáger, Novák. Edző: Szlifka Miklós. Gólszerző: Bagin (1-0) a 87. percben. Jók: Lakatos, Iván, Bagin, Hercku, ill. Konyeosnyik, Erdősi, Pachinger, Jáger. Révész Attila: - Játékunk nem volt olyan ritmusos, mint az utóbbi időben, viszont egységűnket bizonyltja, hogy az ilyen nehéz meccseket is meg tudjuk nyerni. Szlifka Miklós: - Rangadónak beillő mérkőzésen két azo­nos képességű csapat találkozóján egy „bombaszabad­rúgás" döntötte el a mérkőzést a 87. percben. Bócs - Ibrány 2-1 (1-0) Bőcs, 200 néző. Vezette: Tatár. Bocs: Balázs - Simon, Farkas, Takács, Molnár (Ondó), Sipos, Török, Irhás (Nagy), Vass, Szakszón, Gaál (Kovács T.j. Edző: Tóth László. Ibrány: Mudri - Csobán, Kántor, Kovács M., Flerman A. (Pámer), Bárdi, Miika, Imre, Babjak (Korsoveczki), Majchrovics, Szilágyi (Feczkó). Edző: Németh Károly. Gólszerző: Gaál (1-0) a 13., Szakszón (2-0) a 60., Majchrovics (2-1) a 75. percben. Kiállítva: Takács 30., Milka 45. Jók: Vass, Szakszón, Farkas, Balázs, ill. Csobán, Kántor. Tóth László: - A mai mérkőzésen az első harminc per­cet leszámítva nem játszottunk igazán jól, így kiszenved­tük a három pontot korrekt és jó játékvezetés mellett. Németh Károly: - Gratulálok az ellenfélnek. Mád - Volán-Sényő _______________________1-1 (04)) Mád, 300 néző. Vezette: Buczkó. Mád: Lövei - Toplenszki, Szabó Zs., Haraszin, Turbucz, Tassy (Osváth), Badalik, Flarsányi, Babos, Fazekas (Wachter), Csikja (Büttösi). Edző: Veigli Géza. Sényő: Szabó - Rubőczki, Gégény, Leskó, Barna, Aszta­los, Gráf, Fekete (Virovecz), Kiss, Nyisztor (Várnai), Knoblok (Flaburcsák). Edző: Brekk János. Gólszerző: Barna (0-1) az 53., Szabó Zs. (1-1) a 74. perc­ben. Jók: Toplenszki, Lövei, Szabó Zs., ill. Gégény, Kiss, Rubóczki. Velgll Géza: - Nem játszottunk jól, de küzdöttünk és hajtottunk, jutalma az lett, hogy veretlenek maradtunk. Brekk János: - Mindkét csapat tudása alatt játszott, így reális eredmény született. Rakamaz - Szlrmabesenyő ________________2-2 (0-0) Rakamaz, 400 néző. Vezette: Orosz. Rakamaz: Balázsi - Kurucz, Baka, Göncz, Kákóczki, Csernyijenko (Papp), Szécsi, Galambosi, Riczu (Reznek), Kovács (Minczér), Székely. Edző: Kiss Miklós. Szlrmabesenyő: Róza - Geszti, Tamás, Madaras, Ba­logh P. (Máté), Márton (Lázár), Szuba, Barsi, Lasztőczi, Mészáros (Balogh R.), Pap. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Székely (1-0) a 47., Kákóczki (2-0) az 53., Pap (2-1) a 73., Pap (2-2) a 78. percben. Jók: Baka, Göncz, Kákóczki, ill. Tamás, Szuba, Mada­ras, Pap. Kiss Miklós: - Küzdelmes mérkőzésen egyenlő erők küz­delmében igazságos döntetlen született. Zupkó Mihály: - A csapat akaratát mi sem jellemezte jobban, mint az, hogy 2-O-s hátrányból sikerült egyenlíte­nünk, és ez úgy érzem, hogy a jövőre nézve biztató le­het. További eredmények 1-1 Haidúdorog - Balmazújváros1-0 Vásárosnamény - Létavértes 2-2 Szabadnapos: Flajdűböszörmény. Mátra csoport, 4. forduló Mezőkövesd - Veresegyház ________________0-3 (0-2) Mezőkövesd, 900 néző. Vezette: Gyertyás. Mezőkövesd: Varga - Soltész, Bocsi, Tari, Kovács (Árvái), Oláh, Nyeste, Farkas (Besenyei Zs.), Regő (Kurucz), Dá­vid, Besenyei F. Edző: Nyikes Mátyás. Veresegyház: Koszta - Nuka, Balogh, Vízler V., Tettamanti, Valyai, Nádasdy, Virkler, Prukker, Magyar, Tóth (Hutler), Beálló (Vízler Z.). Edző; Oroszi Sándor. Gólszerző: Tóth (0-1) a 4„ Prukker (0-2) a 43., Prukker (0-3) a 48. percben. Jók: senki, ill. Prukker, Tóth, Balogh. Nyikes Mátyás: - A nagy védelmi hibákból kapott gólok megpecsételték sorsunkat. Oroszi Sándor: - Küzdelmes és jó mérkőzésen egy kivá­ló hazai csapatot tudtunk legyőzni. További eredmények Dunakeszi - Gödöllő3-3 RAFC - Láng SE6-0 Besenyőtelek - Gyöngyöshalász2-2 Jászapáti - Taksony 3-2 Túra - Magyargéc2-0 Egerszalók - Jászberény0-3 Gyöngyös - Fót1-3 Tabellák v v'U .ivVUÍV V V V w A Tisza csoport állása 1. Tuzsér 4 3 17-310 2. Abaújszántó 43­1 12-4 9 3. Hajdúböszörmény 33­­8-2 9 4. BŐcs 4 22­9-38 5. Sényő 4 2118-67 6. Mád 4 1 3­5-36 7. Ibrány 41 12 7-54 8. Létavértes 3111 5-4 4 9. Rakamaz 4112 5-64 10. Balmazújváros 41­38-73 11. Hajdúnánás 3­3­3-3 3 12. Hajdúdorog 4 1­34-13 3 . 13. Szlrmabesenyő 3 * 2 14-6 2 14. Szakoly 4­2 2 2-9 2 1L 3 4-iT 1 Az 1. fordulóban elmaradt Sényő - Vásárosnamény mérkőzés 3 pontját, 3-O-s gólkülönbséggel a ha­zai csapat kapta meg. A Mátra csoport állása 2. Jászapáti 4 31­13-4 10 3. Besenyőtelek 431­8-4 10 4. Gyöngyös4 3­1 10-4 9 5. Főt 4 2 “ 1. 1 7-5 7 6. RAFC’ 32­1 8-26 7. Taksony 4 2­27-66 8. Gyöngyöshalász4 1 2 15-6 6 9. Mezőkövesd4 1 21 7-9 6 10. Jászberény4112 7-7 4 11. Túra 4 112 4-6 4 12. Egerszalók41­3593 13. Láng SE41­36-163 14. Dunakeszi 42 2 58 ~T 15. Gödöllő3-­12 5101 T 2-14 0 A 3. fordulóban elmaradt Magyargéc - Egerszalók mérkőzés 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel a ven­dég csapat kapta meg. A 2. fordulóra kiírt Gödöllő - RAFC mérkőzést ké­sőbb játsszák. Fordított a Kazincbarcika az Újhely ellen A putnoki futballcsapat értékes pontot szerzett idegenben, a Kistarcsa otthonában Kistarcsa, Kazincbarcika (ÉM - ME) - A labdarúgó NB II 4. fordulójában két megyei érde­keltségű találkozót játszottak. Kazincbarcikán a Sátoraljaúj­hely vendégeskedett, míg a Put- nok Kistarcsán vendégszerepeit. Kistarcsa - Putnok0-0 Kistarcsa, 300 néző. Vezette: Török. Kistarcsa: Varró - Balázs, Sallai, Sző­ke, Béres (Mózes, 61.) - Adamcsek, Bernáth, Bessenyei, Keresztes (Tábo­ri, 46.) - Gricajuk, Burillák (Máriási, 80.). Edző: Bűcs Zsolt. Putnok: Regős - Szobóczki, Márkus, Tóth, Martis - Borsi, Farkas S. (Vicickó, 70.), Gál, Far­kas T. (Bányász, 72.) - Koszta, Lója (Kiszely, 75.). Edző: Kőrössy Pál. Jók: Sallai, Bernáth, Adamcsek, Béres, ill. Szobóczki, Martis, Tóth, Borsi, Gál. Bűcs Zsolt: - Jobban játszottunk, mint az előző fordulóban, de sajnos a vég­játékban pontatlanok voltunk. További sikereket kívánok a vendégeknek. Kőrössy Pál: - Nagy küzdelemben igaz­ságos döntetlen született. Kazincbarcika - S.üjhely 5-1 (3-1) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Vad. KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Sebők Barclkal gól az újhelyi kapuban (Boczki, 80.), Harnócz - Engi, Fekete, Deák, Kerekes - Simkő (Fehér, 83.), Kovács P. (Bari, 68.). Edző: Kálmán Vil­mos. STK: Kiss - Szoták, Ocsenás, A Winner csoport állása v w V W v'w w wV'w w w w’w W W WWW W W W W W W WWW W'W w WW W w w 1. Makó 4 4 wwwwwwwwwwww 16-012 2. Gyula422­518 3. Kistarcsa 4 22­3-08 4. KBSC4 211 14-97 5. M.szalka4 211 11-67 6. Putnok 4 2117-47 7. B.lórántháza 4 211527 8. Karcag42­27-46 9. Orosháza4 13546 10. Salgótarján41122-44 11. Szentes4­31583 12. BVSC4­3 12-53 13. Kiskunhalas41­35133 14. Soroksár4­2 22-52 15. S.újhely 4­2 23-162 16. Vecsés 4 " “ 42-17 0 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 6. FORDULÓ 0-0 Onga - Arnót Onga, 400 néző. Vezette: Kiss Z. Onga: Viszóczki - Varga, Túróczi, Tósa (Kovács), Szegedi, Kristóf (Vincze), Ga­lamb, Képes, Urbán, Molnár (Dévai), Lója. Edző: Túróczi Attila. Arnót: Pallai - Kriston, Vodicska, Városi, Farkas, Drótos, Kiser, Szedlák (Kőműves), Ákos (Kovács), Gáspár, Tóth (Budai). Edző: Benczés Miklós. Jók: Urbán (a mezőny legjobbja). Szegedi, Varga, Kristóf, Ké­pes, Galamb, ill. Pallai, Farkas, Kiser, Tóth. Ifi: 1-3. Túróczi Attila: - Sportszerű és válto­zatos mérkőzésen a helyzetek alapján nyernünk kellett volna. Sajnálom, hogy szabályos gólunkat nem adta meg a já­tékvezető, ennek ellenére sok sikert kí­vánok ellenfelünknek. Benczés Miklós: - Tipikus egygólos mérkőzésen nem született gól. Gratu­lálok a csapatomnak. Tomor-Lak - Felsőzsolca 2-5 (1-2) Edelény, 150 néző. Vezette: Kurmai. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Hor­váth (Bokk), Szita, Göndör (Mikő) Tőszegi, Mogyoró (Ganyi M.), Szántó Kalász, Pavlánszki, Kótai. Elnök: Szilva Attila. Felsőzsolca: Ravasz - Szobóczki Mattyák, Pásztor, Tóth, Rácz, Nagy Bazsányi (Staviarszki), Egri (Vass), Ha lász, Palánkai (Kalász). Edző Hauberger Pál. G.: Mogyoró, Pavlánszki ill. Nagy (4), Egri. Kiállítva: Szántó. Jók Grolmusz, Tőszegi, Mogyoró, Pavlánszi, Kalász, ill. Nagy (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 3-0. Szilvái Attila: - Infarktus közeli állapot­ban gratulálok a vendégeknek, de a két meg nem adott büntetőt és a sorozat­ban minket sújtó játékvezetői nyomást most már csakugyan nehéz elviselni. Hauberger Pál: - Nagyon jő ellenféllel szemben parádés második félidei játé­kunkkal rászolgáltunk a győzelemre. Muhi - MVSC2-1 (2-0) Encs - Holclm2-1 (1-1) Encs, 250 néző. Vezette: Tóth. Encs: Jakab - Fülőp, Glonczi, Havas (Török), Orosz, Molnár, Csorba (Laka­tos), Mika, Gregő, Adu, Szegedi (Var­ga). Edző: Verpecz István. Holclm: Ke- rényi - Péli, Inzsöl, Gilányi, Kavecsánszki, Oláh (Balázs), Kovács (Görzsöny), Kozma, Farkas, Kubicza, Broda. Edző: Szűcs István. G.: Csorba, Gregó, ill, Kubicza. Jók: Csorba, Gregő, Fülöp, Adu, Mika, ill. Péli, Kavecsánszki, Gilányi, Kozma. Ifi: 5-2. Verpecz István: - Visszafogottabb já­tékkal is a helyzetek alapján magabiz­Muhi, 200 néző. Vezette: Petus. Muhi: Kovács (Újhelyi) - Szabó S., Csi­szár, Tömöri, Makó, Gönczi (Csikós), Ládi (Horváth), Seres, Szabó Cs., Toronyai, Bene K. Elnök: Rácz József. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Boszák (Lajtos), Baráth, Kovács, Tóth, Kop­pány, Hozdik, lllovai (Scholtz), Nagy R., Pelyhe. Edző: Földesi Károly. G.: Sza­bó S., Gönczi, ill. Lajtos. Jók: Csiszár, Szabó S., Szabó Cs., Makó, Toronyai, ill. Tóth, Baráth, Kovács, Koppány. Ifi: 2-8. Rácz József: - Izgalmas mérkőzés volt. Földesi Károly: - Gólokkal kellett vol­na nyerni a mérkőzést a második fél­idő alapján, de az első játékrészben nagy előnyt adtunk a hazai csapatnak. Nyékládháza - Bodroghalom 1-0 (0-0) Miskolc, 100 néző. Vezette: Fridély. Nyékládháza: Szabó - Mezei, Vidinczei, Hallal, Kazár, Kuzma, Nyeste, Resetár, Gál, Polgári (Tóth R.), Tóth T. Edző: Bodnár József. Bodroghalom: Laczi - Petercsák, Sveda, Rendes, Reskó (Tóth P.), Osztroha (Balogh), Mózes, Tóth R. (Karászi), Vajda, Pálőczi, Tóth Z. Csa­patvezető: Dajka László. G.: Kazár. Jók: Szabó, Vidinczei, Kazár, Hallai, Mezei, Gál, ill. az egész csapat. Ifi: 4-0. Bodnár József: - Ma is tovább őszül­tem, de nemcsak a csapat játéka miatt. Jó játékvezetés és sportszerű el­lenfél. Dajka László: - Sajnálom a veresé­get, mert jól játszottunk, de helyzetein­ket most sem sikerült kihasználni. Sárospatak - Pálháza ___2-4 (0-1) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Bacsó. Sárosoatak: Jósvai - Deák Vécsi, Nagy, Espán, Baranyi, Géczi, Belicza, Bajnok, Vígh (Gönczi), Laczkó, Sánta (Lukács). Edző: Sikorszki Gábor, Hermán Tibor. Pálháza: Kol - Tokár (Petercsák), Er­dei, Vaszlavik (Trembulyák), Kovács Cs., Balogh, Nagy, Timkó (Kovács B.), Hajdú, Okkel, Szabó. Edző: Kovács Ist­ván, Szabó László. G.: Bajnok, Laczkó, ill. Trembulyák (2), Okkel, Kovács B. (11-esből). Jók: Baranyi, Jósvai, Espák, ill. az egész csapat. Ifi: 6-0. Sikorszki Gábor: - A mérkőzés folya­mán vétett egyéni hibáinkat az ellen­Bodnár, Janikó T. - Szabó, Tokár (Csá­ki, 60.), Barna, Ablonczy - Pothurszky, Trembulyák. Edző: Zsófi József. 1. perc: A hazaiak helyezkedési hibá­ját kihasználva, rögtön gólt szereztek a vendégek. Janikő iramodott meg az oldalvonal mellett, és a beadását Trembulyák élesen fejelte hét méter­ről a bal felső sarokba, 0-1. 15. perc: Jobb oldali beadás után a felugró védőkről lepattanó labdát a szemfüles Slmkó három méterről bom­bázta a léc alá, 1-1. 33. perc: Simkő szerzett labdát a ti­zenhatoson belül, az elmélázó védők között. Elhúzta a labdát Kiss mellett, (Fotó: Kőhalmi Péter) vei, aki középen kilépett, és a kilépő Kiss mellett a kapuba gurított, 4-1. 82. perc: Bari bal oldalról ívelt kereszt­be, és a jókor érkező Deák lágy moz­dulattal ívelt a jobb felső sarokba, 5-1. Jók: Bányai, Simkő, Deák, Fekete, ill. senki. Kálmán Vilmos: - Az elején egy kicsit ránk ijesztettek a vendégek, de utána gördülékennyé vált a játékunk, amely meghozta a győzelmet. Zsófi József: - A fiatal, lendületes fut­ballt játszó hazaiak megérdemelten nyertek. A forduló további eredményei Vecsés - Baktalórántháza0-3 üresen maradt kapuba, 2-1.Mátészalka - Szentes 3-3 39. perc: Kerekes viharzott el a bal­Makó - Salgótarján 1-0 szélen, a beadását az érkező FeketeOrosháza - Karcag2-1 18 méterről bombázta a jobb alsó sa­rokba, 3-1. 56. perc: Szoták második sárga lap­Soroksár - BVSC 1-1 | oh www.boan.hu ma ját is megkapta, ezért idő előtt mehe­tett zuhanyozni. 65. perc: Engi kényszerítőzött Feketé­http://SBPrt.bp_pn.hu További cikkek tos győzelem a fiatal és agilis ellen­féllel szemben. Szűcs István: - Kicsit bátrabb támadójátékkal jobb eredményt is elér­hettünk volna. fél könyörtelenül kihasználta. Gratulá­lunk az ellenfélnek. Kovács István: - Kemény, de sportsze­rű mérkőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. Varbő - Bogács ___________1-1 (1-0) Varbó, 2ÖÓ néző. Vezette: Vanczák. Varbó: Bukovics - Lipták, Cseh, Schnek, Tocsev, Rákos, Horváth S., Horváth T., Kuron, Kiss J. (Virág), Me­ző (Kotány). Edző: Schnek Zoltán. Bo­gács: Bencsik - Guba, Pribéli, Jankó, Ács, Jablonkai, Molnár, Dudás, Csíki (Bóta), Ujj, Dengi (Jacső). Edző: Doro­gi István. G.: Tocsev, ill. Ujj. Kiállítva: Pribéli. Jók: Kuron, Tocsev, Horváth S., Rákos, ill. az egész csapat. Ifi: 2-2. Vantal Dezső, technikai vezető: - Is­mét jött az elmúlt évi varbói „beteg­ség": a kilencvenedik percig vezettünk, majd elszórtunk két pontot. Dorogi István: - Nagy akarásunkat siker koronázta, gratulálok a csapa­tomnak. Karosa - B.szentgyörgy 2-4 (0-3) karcsa, 250 néző. Vezette: Fotiu. Karcsa: Papp - Dakos (Tóth), Móré, Nagy, Váradi Z., Szabó P., Kelemen, Váradi I., Kovács, Térjék, Simon. Edző: Móré Csaba. Borsodszent- györgy: Fekete - Timkó, Németh B., Kisbenedek, Bíró P. (Vanya), Horváth, Kozma, Füleki (Konyha), Bíró L., Sza­bó. Edző: Tokár Béla. G.: Térjék, Si­mon, ill. Bíró L. (3), Füleki. Jók: Ko­vács, Simon, ill. Bíró L. (a mezőny leg­jobbja), Németh B., Juhász, Horváth. Ifi: 9-1. Kocsmárszkl Gusztáv, technikai ve­zető: - Luxus három gól előnyt adni egy csapatnak. Az első félidei jő játékuk alapján megérdemelten nyertek. Tokár Béla: - Sportszerű és nagyiramú mérkőzésen egy szimpatikusán játszó csapatot sikerült a helyzetek alapján legyőzni. Mezőkeresztes - S.szerrtpéter 1-4(00) Mezőkeresztes, 100 néző. Vezette: Fe­hér. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Bedécs (Tóth), Búzás, Kun R., Molnár, Szombati, Fazekas (Okos), Petrik, Pász­tor, Kun B. Edző: Áfra Lajos. Sajószent- péter: Brindzár - Balogh B. (Mata G.), Mata L., Balogh G., Somogyi, Lehotai, Balogh N., Madarász, Lázi, Garai, Ki­rály. Edző: Veres Imre. G.: Pásztor, ill. Lázi, Király, Madarász (11-esből), Ba­logh N. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-1. Áfra Lajos: - A nyolc perc alatt kapott három gól padlóra küldte a csapatot. Gratulálunk az ellenfélnek. Veres Imre: - A irányítást végig kézben tartva fegyelmezett és élvezetes játék­kal megérdemelt győzelmet arattunk. A megyei I. WWW W W W W W W W W W W W W v W k osztály állása WWW WWW WWW WW W WWW WW W WWW w w w w ......... WW W WWW w w 1. Arnót 64 2 _ 13-414 2. Onga 6 4 11 12-413 3. Encs 6 4­212-1012 4. Nyékládháza 6 4­215812 5. Borsodszentgyörgy 6 31212-810 6. Pálháza 6 3128-610 7. Varbó 6 31211-1110 8. Muhi523­9-59 9. Felsőzsolca522 1 11-88 10. Sajőszentpéter622212-11 8 11. MVSC622210-98 12. Mezőkeresztes6222 7-98 Bogács6222 7-9 8 14. Karcsa621310-12 7 15. Bodroghalom 611 47-144 16. Sárospatak6 1 56-123 17. Holcim 6­24511 V 2 18. Tomor-Lak6­15 4-161 A 3. fordulóban elmaradt Felsőzsolca ­Muhi mérkőzést később játsszák.