Észak-Magyarország, 2003. szeptember (59. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-29 / 227. szám

2003. szeptember 29., hétfő ÉSZAK-MAGYARQRSZÁG* SPORT / 10 LABDARUGÓ NB III Tisza csoport, 7. forduló Abaújszántó - Szakoly 2-0 (1-0) Abaújszántő, 400 néző. V.: Velzer. Abaújszántó: Németh - Takács, Konyecsnyik, Erdősi, Soltész Z., Dizmatsek (Szőke), Pachinger, Fügéi, Varga M. (Homonnai), Novák (Matő), Jáger. Edző: Szlifka Miklós. Szakoly: Fintor - Mikő, Burik, Boros, Tardi, Vass, Szinnei, Pologa, Sándor (Fülöp), Ványi, Murcsik. Edző: Boros Gyula. Gólszerző: Jáger (1-0) a 36., Takács (2-0) a 83. per­cben. Jók: Takács, Konyecsnyik, Soltész Z., Jáger, ill. Rntor. Szlifka Miklós: - Kiszenvedtük a győzelmet. Boros Gyula: - Gratulálok a hazaiaknak. Ha O-O-nál a kapufánk bemegy egy pontra, esélyesek lettünk volna. Szlnmabesenyő - Tuzsér 1-1 (0-1) Szirmabesenyő, 200 néző. V.: Orosz. Szirmabesenyő: Róza - Geszti, Lázár, Kerényi, Balogh P., Tamás (Balogh R.), Szuba, Barsi (Pap), Lasztőczl, Mészáros, Tóth G. (Valkányi). Edző: Zupkő Mihály. Tuzsér: Szőr - Lakatos, Bagin, Kosztyu, Lupcsa, Iván « , Babjak, Herczku, Petrő, Gergely (Dancs), Tóth kker). Edző: Révész Attila. Gólszerző: Kosztyu (11-esből, 0-1) a 26., Mészáros (1-1) a 62. percben. Kiállítva: Róza (26.). Jók: Valkányi, Geszti, Barsi, ill. Lupcsa, Herczku, Kosztyu, Zupkó Mihály: - A bajnokság eddigi legjobb játékát nyújtva kapusunk fegyelmezetlensége fosztott meg min­ket a győzelemtől. Révész Attila: - Az elmúlt évek hagyományait megőrizve egy színvonalas mérkőzésen igazságos döntetlen született. Létavértes- Mád 2-1 (1-0) Létavértes, 2Ó0 néző. V.: Kiss. Létavértes: Hamar - Nagy M., Horváth, Szabó P., Nagy I Cs., Mikádi (Nagy II Cs.), Szabó Zs., Tóth (Máthé), Kontor, Nagy, Kulcsár. Edző: Árva Barna. Mád: Lövel - Toplenszki, Szabó Zs., Uray, Turbucz, Osváth, Badalik, Harsányi, Babos, Fazekas (Büttösi), Buri. Edző: Veigli Géza. Gólszerző: Uray (öngól. 1-0) a 29., Mikádi (2-0) a 66., Badalik (2-1) a 71. percben. Jók: Hamar, Nagy M., Szabó Zs., ill. Harsányi, Topleszki, Osváth. Árva Barna: - Kitűnő ellenfél ellen szerencsés győzel­met arattunk. Velgll Géza: - A lehetőségeink alapján még az egy pont is kudarcnak számított volna, a vereség egyenesen katasztrófa. Balmazújváros - Bocs 1-2 (1-1) Balmazújváros, 500 néző. V.: Nagy. Balmazújváros: Haász-Brand - Vaszilkó (Nagy 0.), Rédai, Fige, Dobi (Szabó I.), Szabó B., Kovács I, Murák (Kovács II), Angyalos, Bajusz, Nagy Cs. Edző: Berettyón Sándor, Tóth Gábor. Bőcs: Molnár T. - Simon, Farkas, Takács, Vass, Sípos (Török), Irhás, Fink, Nagy, Gaál (Molnár Zs.), Szakszón. Edző: Tóth László. Gólszerző: Sípos (0-1) a 27., Nagy Cs. (1-1) a 36., Vass (1-2) az 54. percben. Jók: Fige, Vaszilkó, Nagy Cs., ill. Irhás, Fink, Molnár T., Nagy. Tóth Gábor: - Kiegyenlített játék volt és a jobb helyzet- kihasználás döntött. Tóth László: -A három pont volt a fontos, a többi pedig történelem. További eredmények Volán-Sényő - Ibrány 1-1 Hajdúböszörmény - Vásárosnamény 6-0 Hajdúnánás - Rakamaz2-1 Szabadnapos: Hajdúdorog. Mátra csoport, 7. forduló Mezőkövesd - Egerszalók 4-1 (0-0) Mezőkövesd, 400 néző. V.: Oláh. Mezőkövesd: Varga - Soltész, Szabó V., Árvái (Ragó), Oláh, Tari Z., Besenyei Zs. (Farkas), Kurucz, Nyeste, Besenyei F. (Szabó J.), Karancsi. Edző: Nyikes Mátyás. Egerszalók: Nagy P. - Hangácsi, Kelemen, Kovács, Fekete, Tari A. (Takács), Helli, Nagy J., Varga, Huszár (Bari), Bata. Edző: Helli Győző. Gólszerző: Tari A. (0-1) a 48., Karancsi (1-1) az 55., Ragó (2-1) a 60., Oláh (3-1) a 75., Szabó J. (4-1) a 88. percben. Jók: Szabó V., Kurucz, Oláh, Soltész, Tari Z., ill. senki. Nyikes Mátyás: - Egy félidőnyi görcsölés után végre beindult a góllövés. Helli Győző: - Tíz perc kihagyás elég volt ahhoz, hogy a Mezőkövesd, eldöntse a mérkőzést. További eredmények Jászberény - Besenyőtelek _______________1-2 Magyargéc - RAFC 2-1 Főt - Jászapáti2-8 Taksony - Dunakeszi 1-1 Gyöngyöshalász - Láng SE 1-1 Veresegyház - Túra 0-1 Gödöllő - Gyöngyös 1-2 Tabellák A Tisza csoport állása 1. Hajdúböszörm. 6 6 V.i.1 W V VVt 17- 318 2. BŐcs752­19- 617 3. Abaújszántő75-2 21-11 15 4. Tuzsér 7 4 2111- 714 5. Sényő7 32216-1011 6. Létavértes 63 1 29- 810 7. Szirmabesenyő 6 23113- 99 8. Hajdúnánás 623110- 89 9. Mád 7 2327-109 10. Balmazújv.7 2­512-116 11. Ibrány 7 13 3 11-116 12. Rakamaz61 1 4 6- 94 13. Hajdúdorog 6 1­57-203 14. Szakoly7­3 4 5-193 15. Vásárosnam. 6 A Mátra csoport állása 1 5 4-26 • 1 1. Veresegyház76 '1 15- 3 18 2. Jászapáti75 2-24- 8 17 3. Besenyőtelek751115-11 16 4. Gyöngyös75­214- 6 15 5: RAFC741 2 15- 713 6. Túra 7 32211- 811 7. Mezőkövesd 7 32213-12 11 8. Taksony73 1 3 14-13 10 9. Dunakeszi7 23 210-109 10. Fól 72 2312-208 11. Gyöngyösh.7 1 4 27- 97 12. Láng SE7214 11-20 7 13. Jászberény7 1 24 9-115 14. Egerszalók 71157-164 15. Magyargéc 7 1156-184 16. Gödöllő 7 168-191 A Szentes ellen tört meg az újhelyi átok « A Putnok dicsekedhet azzal, hogy a bajnokságban elsőként lőtt gólt a listavezetőnek A Putnok (sötétben) a listavezetőtől szerzett pontot (Fotó: Bujdos Tibor) Putnok, Sátoraljaújhely, Budapest (ÉM - ME) - A le­hetséges tizenkettőből négy pontot gyűjtöttek be a borso­di NB Il-es futballcsapatok a bajnokság 7. fordulójában. Putnok - Makó 1-1 (0-1) Putnok, 6Ö0 néző. V.: Telek Ál Putnok: Regős - Szobóczki, Már­kus, Nagy, Martis - Borsi, Vicickő, Tamás (Lója, 55.), Tóth (Bányász, 56.) - Farkas T. (Farkas S., 75.), Koszta. Edző: Kőrössy Pál. Makó FC: Czirbus - Varga, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Pálinkó (Patkós, 83.), Sümegi, Bagi, Kondacs (Brak- szatőrisz, 73.) - Gyenes (Fábián, 63.), Hadár. Edző: Kolozsvári Já­nos. 10. perc: Jobboldali vendégszög­let után, a magasra felugró és tel­jesen üresen hagyott Varga, nyolc méterről egy erőteljes fejessel a jobb felső sarokba küldte a labdát, 0-1. 87. perc: Huszonöt méterre a ven­dégek kapujától szabadrúgáshoz jutott a Putnok. A labda mögé szo­kás szerint Koszta állt és a sorfal mellett, laposan a bal alsó sarok­ba lőtt, 1-1. Jók: az egész csapat, ill. Sümegi, Dálnaki, Varga. Kőrössy Pál: - A listavezető ellen nagy lehetőséget szalasztottunk el, a helyzetek és a játék képe alap­ján gólarányt javíthattunk volna. Kolozsvári János: - Nagy küzde­lemben, nagy szerencsével vittük el az egy pontot. S.aljaújhely - Szentes 2-1 (0-0) Sátoraljaújhely, 300 néző. V.: Bod­nár A. STK: Kiss - Dókus (Szoták, 46.), Ocsenás, Bodnár A., Janikó T. - Szabó, Tokár (Janikő R., 88.), Ju­hász, Ablonczy - Pothurszky (Dakos, 80.), Trembulyák. Edző: Zsófi József. Szentes: Kolláth - Márics, Nyerges (Nana, 60.), Szar­vas, Pálfi - Gyagya, Kerepeczki (Fajkusz, 71.), Taskovics, Ábel - Keller, Szabó. Edző: Bozóki Zoltán. 55. perc: A védők közül Trembu­lyák ugrott ki a labdával, majd nyolc méterről a jobb alsó sarok­ba bombázott, 1-0. 72. perc: Egy baloldali hazai akció végén, Juhász tizenöt méterről, éle­sen a jobb alsó sarokba küldte a labdát, 2-0. 75. perc: Reklamálásért a szen­tesi Ábelt kiállította a játékvezető. 76. perc: Az elmélázó védőktől a labda Szabóhoz pattant, aki egy­ből átemelte Kiss fölött, és a há­lóba hullott a játékszer, 2-1. Jók: Bodnár (a mezőny legjobbja), Ocsenás, Tokár, Trembulyák, ill. Márics. Zsófi József: - Óriási lelkesedés­sel, jó játékot produkálva, nagyobb arányban is nyerhettünk volna, ha a helyzeteink töredékét értékesít­jük. Bozóki Zoltán: - Nem játszottunk jól bár voltak helyzeteink, megér­demelt hazai győzelem született. BVSC - Kazincbarcika 3-1 (3-0) Szőnyi út, 100 néző. V.: Nagy I. BVSC: Kristóffy - Sajbán, Kovács M., Molnár A., Némedi, Kiss Z - Gyurcsányi (Nagy B., 50), Tasnádi, Pálosi (Vágó, 85.) - Tóth Á. (Szóc­ska, 70.). Edző: Futó Tamás. KBSC: Varsányi - Hanász, Bányai, Sebők - Szabó S. (Odrobéna, 60.), Harnőcz, Deák, Kerekes, Boczki (•Fekete Zs., 46.) - Kovács P., Orosz. Edző: Kálmán Vilmos. 26. perc: Jobboldali beadás után Tóth öt méterről fejelt a barcikai kapu jobb oldalába, 1-0. 40. perc: A felezővonaltól felívelt labdát Gyurcsányi vette le, beve­zette a tizenhatoson belülre, és tíz méterről a jobb alsó sarokba he­lyezett, 2-0. 45. perc: Ismét egy előreívelt lab­dát váltottak gólra a hazaiak: Kiss kezelte le a „pettyest", majd nyolc méterről gurított a borsodiak há­lójába, 3-0. 53. perc: Kovács Péter szélről beemelt labdáját Orosz egy patta­nás után tíz méterről küldte a BVSC hálójába, 3-1. 88. perc: Vágó csúnyán odarúgott Odrobénának amiért rögtön kiállí­totta a játékvezető. 90. perc: Molnár Hanászt buktat­ta, az eset súlyosságára való te­kintettel rögtön piros lapot kapott a játékvezetőtől. Jók: az egész csapat, ill. senki. Futó Tamás: - Az első félidei jő já­tékunk alapján rászolgáltunk a si­kerre, de a fordulás után nehéz perceket éltünk át. Kálmán Vilmos: - Az első félidőben történt rövidzárlatunk eredményezte ezt a vereséget. A BVSC a lehetőségeit jól kihasznál­ta. A forduló további eredményei Karcag - Mátészalka1-2 Salgótarján - Vecsés0-2 Kiskunhalas - Soroksár0-0 Gyula - Orosháza2-1 Baktalórántháza - Kistarcsa 2-0 o« www.boon.hu t 1 http://sport.boon.hu V j További cikkek __‘ A W1NNER CSOPORT ÁLLÁSA wkw\.kk«.vvvvvvv\.kvCkvkWkvwkv.».«.ks.wv.kvkkkkk-v.kk,k 1. Makó 7 5 2 19- 1 17 2. Mátészalka 75 1121- 8 16 3. Gyula T~ 43­10- 3 15 4. Baktalórántháza74 12 9- 313 5. Kazincbarcika7 32 219-1411 61 Kistarcsa 7 32 26- 5 11 7. Orosháza724 17- 6 10 8. Putnok7 T32 9- 7 9 9. Vecsés7 3­4 9-19 9 10. Karcag7 2 1 4iö-io’ 7 11. Soroksár ~Tf 4 . 2 5- 7 7 BVSC ~ 7 1 4 ...2.... .......5- 7 7 13. Szentes7 13 3 8-11...6 14. Sátoraljaújhely .. -7­1 24 .......7-24.... 5 15. Kiskunhalas 7115 8-184 16. Salgótarján7 1153-13 ...4 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 9. FORDULÓ B.szentgyörgy - S.-patak 3-0 (1-0) B.szentgyörgy, 200 néző. V.: Pápai) Borsodszentgyörgy: Fekete - Timkó, Juhász, Varga, Vincze T., Szabó, Bíró P., Horváth, Bíró L., Kozma, Füleki (Vin­cze L.). Edző: Tokár Béla. Sárospatak: Jősvai - Deák Vécsi, Baranyi, Espák, Kerékgyártó, Belicza, Géczi, Samók, Vfgh (Sár.tha), Lökös (Nagy), Bajnok. Edző: Sikorszki Gábor, Hermán Tibor. G.: Bíró L. (2, egyet 11-esből), Koz­ma. Jók: Bíró P., ill. Kerékgyártó. Ifi: 2-10. Németh Gergely, elnök: - Kiváló játék- vezetés mellett az első félidei gyenge játék után a másodikban minden tekin­tetben felülmúltuk a lelkes és fiatal ellenfelünket. Sikorszki Gábor: - Gratulálunk a ha­zai csapat megérdemelt győzelméhez, de úgy.érzem, egyenlő feltételek min­den csapatot megilletnek. Muhi - Mezőkeresztes 5-1 (3-1) Muhi, 150 néző. V.: Bozsóki. Muhi: Kovács T. (Kovács L.) - Szabó S., Csiszár, Tömöri, Makó, Horváth, Toronyai (Újhelyi), Seres, Szabó Cs., Bene K. (Bene L.), Vass. Elnök: Rácz József. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Kun B., Kun R. (Okos), Tóth, Molnár (Lövei), Szombati, Bedécs, Petrik, Gulya (Izsőf). Edző: Áfra Lajos. G.: Szabó Cs., Csiszár, Horváth, Vass, Bene L., ill. Szombati. Jók: Csi­szár, Horváth, Szabó Cs., ill. Bedécs. Ifi: 1-3. Rácz József: - Kár azért a súlyos sé­rülésért, hisz győzelmünk ilyen arány­ban is megérdemelt volt. Áfra Lajos: - Péntek éjszakai kispályás futball után aludni kell, nem focizni. MVSC - Tomor-Lak 2-1 (1-1) Miskolc, 100 néző. V.: Fridély. Miskolci VSC: Kristóf - Jőner, Scholtz, Baráth, Tóth T. (Tamás), Lajtos, Kop­pány, Hozdik (Boszák), lllovai, Nagy (Plébán), Pelyhe. Edző: Földesi Károly. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Kó­pé, Bokk (Mikő), Göndör, Tőszegi, Szán­tó (Farkas), Mogyoró, Kalász, Pavlán- szki, KőtaL Elnök: Szilvái Attila. G.: Baráth (2, egyet W-esből), ill. Mogyo­ró. Jók: Baráth, Nagy, Koppány, Pely­he, ill. az egész csapat. Ifi: 1-1. Földesi Károly: - A mai mérkőzésen rossz felfogásban játszottunk és sze­rencsés győzelmet arattunk a szerve­zetten játszó ellenféllel szemben. Szilvái Attila: - A csapatom ma jól ját­szott, vereséget nem érdemeltünk. Ha mi a hazai mérkőzéseinkre ilyen játék- vezetést kapnánk, nem a végén kullog­nánk. Sikerült a jogtalan büntetővel megint lökni egyet. Holclm SC - Harcsa 2-0 (0-0) Miskolc, 150 néző. V.: Bárczy. Holclm: Kerényi - Oláh, Glonczi, Kave- csánszki (Kovács), Broda, Inzsöl, Var­ga, Gilányi, Görzsöny, Kubicza, Kozma (Farkas). Edző: Szűcs István. Harcsa: Szemán - Tóth, Tuss, Nagy R. (Szabó S.), Móré, Váradi, Kelemen, Szabó P., Kovács (Kocsmárszki P.), Térjék, Si­mon. Edző: Móré Csaba. G;: Kubicza, Görzsöny. Jók: Kerényi, Glonczi, Gilányi, Kubicza, ill. Szemán, Tuss, Tóth. Ifi: 4-2. Szűcs István: - Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes mérkőzésen fontos három pontot szereztünk. Kocsmárszki Gusztáv, technikai ve­zető: - Fontos mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem. Sajószentpéter - Varbó 1-0 (0-0) Sajószentpéter, 400 néző. V.: Kiss S. Sajószentpéter: Brindzár - Garai (Mata R.), Jakkel, Balogh B., Somogyi, Leho- tai, Balogh N., Madarász, Kelemen (Mata G.), Lázi (Kiss L.), Király. Edző: Veres Imre. Varbó: Kiss Cs. - Lipták, Kiss A. (Krompák), Schnek, Kiss J. (Cseh), Mező (Kotány), Tocsev, Rákos, Horváth S., Horváth T., Kuron. Edző: Schnek Zoltán. G.: Mata R. Kiállítva: Tocsev (70.). Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 0-1. Veres Imre: - A rangadón végre meg­tört a jég, és ha jó játékkal nem is, de győzelemmel sikerült megörvendez­tetni hűséges és kitartó szurkolóinkat. Vantal Dezső, technikai vezető: - Ba­rátok közötti csatáknak mindig nagy a tétje. Ez a tét minket ma jobban nyo­masztott, ezért szétszórt és csapkodó játékot produkáltunk. Az ellenfél győ­zelme megérdemelt, sok sikert kívánok 'nekik. Felsőzsolca - Onga 3-2 (0-1) Felsőzsolca, 650' néző. V.: Kovács B. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár, Szobócz­ki, Mattyák, Pásztor, Kalász (Palánnkai), Rácz, Nagy L., Bazsányi, Egri (Kundráth), Staviarszky (Halász). Edző: Hauberger Pál. Onga: Viszóczki - Szegedi, Túróczi, Varga (Ruzsbánsz- ki), Képes, Urbán, Kristóf (Vincze), Mol­nár, Tósa, Lója, Galamb. Edző: Túróczi Attila. G.: Bazsányi (2), Palánkai, ill. Molnár (2). Jók: Palánkai (a mezőny leg­jobbja), Ravasz, Kalász, Nagy, Bazsányi, Halász, ill. Molnár, Tósa, Ló­ja, Galamb, Túróczi, Urbán. Ifi: 2-í. Hauberger Pál: - Gratulálok a csapat­nak, a második félidő vizsgamunka volt. Mielőbbi gyógyulást kívánunk a mérkőzésen megsérült Palánkainak. Köszönjük szurkolóink biztatását. Túróczi Attila: - A szomszédvárak rang­adóján méltatlan játékvezetés volt. A döntetlen reálisabb lett volna. Bogács - Nyékládháza 2-2 (1-2) Bogács, 150 néző. V.: Tóth' Bogács: Bencsik - Varga (Demeter), Pribéli, Jankó, Jablonkai, Ács, Molnár (Guba), Dudás, Pintér, Ujj, Csiki (Bóta). Edző: Dorogi István. Nyékládháza: Var­ga - Mezei, Gál, Haltai, Kazár, Kuz- ma, Tóth A., Vidinczei, Resetár, Tóth T. (Szabó), Tóth R. Edző: Bodnár Jó­zsef. G.: Ujj, Bóta, ill. Tóth R„ Gál. Jók: Pribéli, Jankó, Bóta, Jablonkai, Ujj, Pin­tér, ill. Haltai, Kuzma, Tóth R., Gál. Ifi: 0-1. Dorogi István: - Nagy küzdelem volt sok hibával, így igazságos a döntetlen. Bodnár József: - Nyernünk kellett vol­na, de amíg mindkét kapu előtt ilye­neket hibázunk, addig nem érdemelünk három pontot. Arnót - Pálháza 2-0 (1-0) Arnót, 312 néző. V.: Molnár II. Arnót: Pallai - Kriston, Drótos, Váro­si, Farkas, Asszony, Kiser, Szedlák, Ákos (Pékár), Tóth (Kőműves), Gáspár. Edző: Benczés Miklós. Pálháza: Kol - Perecsényi, Erdei, Vaszlavik Timus (Trembulyák), Petercsák, Kovács (Tok­ár), Nagy, Hajdú, Szabó, Balogh. Edző: Kovács István, Szabó László. G.: Ko­vács (öngól), Kiser. Jók: Drótos (a me­zőny legjobbja), Pallai, Kiser, Farkas, ill. Kol, Perecsényi, Hajdú. Ifi: 0-2. Benczés Miklós: - Nem mindig a jobb csapat nyer, van, amikor a szerencsé­sebb, de most a jobb csapat nyert. Kovács István: - Korrekt játékvezetés mellett egy öngól és egy szabadrúgás döntött. Bodroghalom - Encs 0-0 Bodroghalom, 100 néző. V.: Pásztor. Bodroghalom: Szakáll - Petercsák, Ba­logh (Tóth P.), Rendes, Karászi, Osztro- ha T., Mózes, Tóth R., Perecsényi B. (Vajda), Tóth Z., Pálóczi M. Csapatve­zető: Dajka László. Encs: Kozma - Fü­löp, Glonczi, Varga, Orosz, Molnár, Csorba, Lakatos (Mika), Gregő (Hajkő), Adu (Török), Szegedi. Edző: Verpecz Ist­ván. Kiállítva: Fülöp (86.). Jók: Szakáll (a mezőny legjobbja) és az egész csa­pat, ill. senki. Ifi: 3-6. Dajka László: - Gratulálok a csapatom­nak! A mostani helyzetünkben az egy pont is nagyon értékes eredmény. Verpecz István: - Széteső és harmat-' gyenge játék mellett reális eredmény született. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Arnót 9 72­21- 523 2. Felsőzsolca 9 62 124-1320 3. Onga9522 ~17- 917 4. Encs 9 5 22 ' 13-10 “ 17 5. Muhi 9' .....4 ' 3 2........ 20-1315 6. Borsodszentgyörgy 9 4 3218-11 15 7. MVSC ......9 4 3 2........Í6-12....15 8. Pálháza 9 4..... 2.... 312- 814 9. Nyékládháza 9 42 3 13-1414 10. Sajószentpéter 93 ~ 4214-1213 11. Bogács 93 3 311-1312 12. Varbó 932 4 13-1511 13. Holcim 922 5 13-168 14. Karcsa922510-17 8 15. Mezőkeresztes92 2512-228 16. Tomor-Lak 9 1269-205 17. Bodroghalom 91 268-225 18. Sárospatak7-19