Észak-Magyarország, 2003. augusztus (59. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-25 / 197. szám

2003. augusztus 25., hétfő ÉSZAK'MAGYARORSZÁG# SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport Mád - Szakoly 2-0 (1-0) Mád, 300 néző. Vezette.- Krasovszki. Mád: Lóvéi - Toplenszki, Szabó Zs., Haraszin, Turbucz, Badalik, Tassy (Osváth), Harsányi, Csikja (Wachter), Buri, Fazekas (Büttösi). Edző: Veigli Géza. Szakoly: Vrányszki - Holló, Mónus, Boros, Tardi (Balázs), Vass, Fiumei, Szemén (Fülöp), Mitró, Sándor, Ványi. Edző: Boros Gyula. Gólszerző: Szabó Zs. (1-0) a 35., Turbucz (2-0) a 67. percben. Jók: Lóvéi, Toplenszki, Szabó, Haraszin, Buri, ill. senki. Veigli Géza: - A második félidőben már úgy ját­szottunk, ahogy elképzeltem, ennek meg is lett az eredménye. Boros Gyula: - A futball örök igazsága érvényesült: mi kihagytuk a helyzeteinket, amit ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. Gratulálok nekik. Vásárosnamény - Abaújszántó 2-5 (1-4) Vásárosnamény, 100 néző. Vezette: Orosz. Vásárosnamény: Papp - Bíró, Batka, Nagy, Súgta, Kovács, Barnai, Bancsi, Bokor, Szűcs, Tordai. Edző: Tivadar András. Abaújszántó: Szerencsi - Takács, Konyecsnyik, Varga E., Erdősi, Dizmatsek (Mató), Pachinger, Fügéi, Varga M. (Meczkő), Jáger, Novák. Edző: Szlifka Miklós. Gó/szerző.-Fügei (0-1) a 3., Batka (1-1) a 20., Jáger (1-2) a 24., Jáger (1-3) a 30., Jáger (1-4) a 39., Barnai (2-4) a 49., Fügéi (2-5) a 78. percben. Jók: Konyecsnyik, Erdősi, Fügéi, Jáger, ill. Barnai, Bíró. ' Tivadar András: - Gratulálok a szántőiak teljesen megérdemelt győzelméhez. Szlifka Miklós: - Gratulálok a hazaiaknak, hogy cserejátékosok nélkül is becsülettel küzdöttek, ám az első félidei játékunkkal megérdemelten nyertünk. Hajdúnánás - Bocs 1-1 (0-0) Hadúnánás, 300 néző. Vezette: Kiss L. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy T., Papp I., Gerliczki, Kondora, Gombkötő, Tar, Oborzil, Ember (Bartha), Horváth (Szemén P.), Szemén I. (Mikita). Edző: Kondora József. Bocs: Balázs - Simon, Kovács, Takács, Vass, Fink, Farkas J. (Ondó), Sipos, Nagy G. (Török, Irhás), Gaál, Szakszón. Edző: Tóth László. Gólszerző: Kondora 11-esből, (1-0) a 60., Vass (1-1) a 83. percben. Jók: Kondora, Gombkötő, Tarr, Gerliczki, ill. Irhás, Takács, Balázs, Kovács, Simon. Kondora József: - Úgy érzem, egy igen hajtős és jó mérkőzést játszott a két csapat. A játékkal elégedett voltam, a helyzetkihasználással nem. Tóth László: - Döntetlen és döntetlen között óriási különbség van. A mai mérkőzésen a fiatalság a rutinnal csapott össze. Időszakonként mozgá­sunknál fogva mi tűntünk öregebbnek, bár a végére felpörögtünk és rászolgáltunk az egy pontra. További eredmények Tuzsér -Jbrány 2-1 Hajdúdorog - Volán Sényő 2-3 Rakamaz ^Balmazújváros 3-1 Hajdúböszörmény - Létavértes ___________2-1 Szabadnapos: Szirmabesenyő. Mátra csoport Mezőkövesd - Jászberény_____________3-3 (1-0) Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Solymosi. Mezőkövesd: Varga - Soltész, Szabó V. (Nyeste), Bocsi, Kovács, Tari, Oláh, Farkas, Ragó, Dávid (Karancsi), Besenyei (Szabó). Edző: Nyikes Mátyás. Jászberény: Ulvicki - Szerencsi, Luca, Kónya, Boros, Lukácsi, Sziráki, Beszteri, Györki (Bojtos), Gulyás, Nagy (Antal). Edző: Vígh Tibor. Gólszerző: Tari (1-0) a 4., Szerencsi (1-1) az 53., Oláh (2-1) a 72., Antal (2-2) a 73., Oláh (3-2) a 80., Lukácsi (3-3) a 90. percben. Kiállítva: Luca a 23., Ragó a 30. percben. Jók: Oláh, Tari, ill. Szerencsi, Boros, Lukácsi, Gulyás. Nyikes Mátyás: - Nyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Vígh Tibor: - A döntetlent reális eredménynek tartom, annak ellenére, hogy többször is a haza­iak vezettek. Ám ha mi berúgjuk a helyzeteinket, akár győzhettünk is volna. További eredmények 2-1 Jászapáti - Láng SE6-1 Egerszalók - Taksony1-3 Gyöngyös - Magyargéc6-0 Veresegyház - Fót1-2 Túra - Gyöngyöshalász0-0 Gödöllő - RAFCkésőbb játsszák Tabellák w w v CvvVv w v w vVvvvvvvw A Tisza csoport állása 1. Abaújszántó 226-26 2. Hajdúböszörmény22-­5-16 3. Ibrány21­i5-23 4. Mád21i­3-14 5. Tuzsér 21i­3-24 6. Sényö11­­3-23 Ttekamáz21­i 3-2 3 8. Bocs2­2­2-22 Hajdúnánás2­2­2-22 10. Szirmabesenyő1­1­i-ii 11. Szakoly2­1 í 1-3 i 12. Létavértes1 —­í1-20 13. Vásárosnamény 1 . ­í2-50 14. Hajdúdorog2­22-7 0 15. Balmazújváros2 T, 2 1-6 ö A Mátra csoport állása 1. Gyöngyös227-06 2. Főt"22-­4-26 3. Besenyőtelek2 2-­3-16 4. Jászapáti21í 7-24 5. Gyongyöshálász21í­3-14 6. Mezőkövesd21í­6-54 7. Veresegyház 21­1 3-23 Taksony 21­13-2 TT 9. Láng2 1 — 15-73 10. Dunakeszi2­í12-31 11. Jászberény2­í13-51 12. Túra2­í 1 1-4 1 13. Gödöllő1­­11-20 14. RAFC 1­­10-10 15. Egertezalók 2­­22-6Ö 16. Magyargéc2 — — 22-90 i Egy győzelem, egy iksz, egy vereség Vegyes vasárnapot zártak a borsodi NB Il-es futballcsapatok a második fordulóban Gyula, Kazincbarcika, Orosháza (ÉM - ME) - A má­sodik fordulóval folytatódott a küzdelem a labdarúgó NB II-ben. A Putnok Gyulán ka­pott ki, az STK pontot szer­zett Orosházán, míg a KBSC fölényesen verte a Vecsést. Gyulai TFC - Putnok 3-1 (1-0) Gyula, 300 néző. Vezette: Bendik. Gyula: Steigerwald - Somogyi I. (Papp, 17.), Nagy, Géczi, Tamási (So­mogyi II., 70.) - Tóth, Sirbucz, Dobrai, Karda - Zöld, Hutaki. Edző: Fodor Sándor. Putnok: Regős - Bor­si (Farkas S., 56.), Márkus, Szobőcz- ki - Martis, Nagy, Tamás, Gál, Bá­nyász (Tóth, 62.) - Koszta, Farkas T. (Lója, 56.). Edző: Kőrössy Pál. 18. perc: Jobb oldali beadás után Dobrai az ötös sarkáról a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. 70. perc: Kapu előtti kavarodás után Sirbucz két méterről a jobb felső sa­rokba talált, 2-0. 75. perc: Lóját Nagy vágta föl a ti­zenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Koszta a jobb alsó sarok­ba lőtte, 2-1. 88. perc: Pappot Martis húzta el a tizenegyes pontnál. Dobrai a tizen­egyest biztosan értékesítette, 3-1. Jók: Dobrai, Nagy, Sirbucz, Hutaki, ill. senkii Fodor Sándor: - A kulturáltan játszó ellenfelet megérdemelten győztük le. Kőrössy Pál: - Gyengén futballoz­tunk, így más eredmény nem szü­lethetett. K. barclkal SC - Vecsés 7-1 (2-1) Kázincibárciká, 50Ö néző. Vezette: Strehó. KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Sebők - Engi (Szabó S., 80.), Harnócz (Odrobéna, 74.), Deák, Fe­kete, Kerekes - Simkó, Kovács P. (Orosz, 71.) Edző: Kálmán Vilmos. Vecsés: Retezi - Madarász (Eger­vári, 62.), Bereczki, Tar (Nagy G., 38.), Schiller (Zsiga, 68.) - Búzás, A Barclka (sötétben) könnyedén nyert Fotó: Kőhalmi Péter Kun, Sznorra, Péchy - Kiss, Fekete R., Edző: Blasek Árpád. 8. perc: Jobb oldalról Deák végzett el szabadrúgást, a berobbanó Harnócz pedig az ötösről csúsztatott a léc alá, 1-0. 30. perc: Szinte ugyanarról a helyről ismételt Deák, és a rövid sarokra érkező Simkó három méterről fejelt a kapuba, a védőket megelőzve, 2-0. 38. perc: Kiss András lépett ki a ha­zai védők közül, Botló elsőre még mentett, de a kipattanót Nagy Gá­bor huszonöt méterről az üres ka­puba gurította, 2-1. 46. perc: A középkezdés után három gyors passz után jutottak el a tizen­hatosig, ahol Deák két testesei után a kapust elfektetve gurított a hosszú sarokba, 3-1. 55. perc: Egy mintaszerű labdával De­ák kiugratta Englt, aki egy lövőcsel után Retezi hasa alatt találta a hálóba, 4- 1. 57. perc: Jobb oldalon futott a ha­zai akció, Engi élesen lőtt középre, a menteni igyekvő Madarász azon­ban a kapu bal oldalába lőtt, 5-1. 72. perc: Deák három védőt csele­zett ki a tizenhatos előterében, majd tíz méterről kilőtte a hosszú sarkot, 6-1. 73. perc: Deák a bal összekötő he­lyén, meglódult, majd az ötös sar­káról, a vetődő kapus fölött átemel­te a labdát a hosszú sarokba, 7-1. Jók: Deák, Kerekes, Engi, Simkó, ill. Kiss A. Kálmán Vilmos: - Igyekeztünk az el­múlt heti csorbát kiköszörülni, és kiszolgálni a közönséget az első ha­zai mérkőzésünkön. Az eredmény azt mutatja: ez sikerült. Blasek Árpád: - Megérdemelten győzött a Barcika! Gratulálunk az ellen­félnek. Orosháza FC - S. újhely 2-2 (2-2) Orosháza, 350 néző. Vezette: Berettyán. Orosháza: Such - Ferenczi, Molnár R., Serbán, Kovács P. (Dávid, 67.) - Pozsár, Pardi (Ugrai, 60.), Szabó N. - Dobi, Lovas (Csiszár, 60.), Molnár J. Edző: Belvon Attila.' STK: Kiss - Dókus, Ocsenás, Bodnár (Csáki, 87.) - Janikó T., Szabó, Tokár, Barna, Ablonczi (Janikő R., 90.) - Juhász, Pothurszky (Trembulyák, 64.). Edző: Zsófi József. 10. perc: Jobb oldali beadás után Pozsár tizenhat méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 1-0. 20. perc: Kapu előtti kavarodás után Janikó tizenöt méterről lőtt a léc alá, 1-1. 21. perc: Lovas tizennégy méter­ről helyezett a bal alsó sarokba, 2-1. 38. perc: Szép összjáték után Pothurszky a kimozduló kapus mel­lett gurított a hálóba, 2-2. Jók: Szabó N., ill. Ocsenás, Janikő T., Tokár, Pothurszky, Bodnár Belvon Attila: - Az előző két, há­rom hét mérkőzésein jól játszott a csapat, a következő hét feladata, hogy a mai találkozóból okulva visz- szaállítsuk a régi rendet. Zsófi József: - Fegyelmezetten fut­balloztunk, megérdemelten szerez­tünk újabb értékes pontot. További eredmények: Soroksár -Salgótarján 1-2 Baktaíórántháza - Mátészalka 2-i Kiskunhalas - BVSC 4-1 Makó - Szentes 2-0 Kistarcsa - Karcag 1-0 jJ. íj j j j i http://sport.boon.hu fjj fy További cikkek A Winner csoport állása wv;vuvuv-uuv...ya w C vv W V V. v-v V v v c c W V C W C w w w w w 1. Makó22 J _ 7-06 2. Kistarcsa22-­3-06 3. Gyula211 3-14 4. M. szalka21­16-2 3 5. Karcag 21­1 4-23 6. KBSC2 1­1 7-63 7. Kiskunhalas2 1­1 5-53 8. B. lórántháza 21­1 2-2 3 ' 9. Salgótarján 21­1 2-33 Putnok 21 “ ' 12-3 3 11. Orosháza2­2 3-32 12. S. újhely- -2 ­­2­2-22 13. Soroksár 2 — i1E>1 14. Szentes2­111-31 15. BVSC 2­111-4 1 16. Vecsés~~ 2 '21-120 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 4. FORDULÓ Onga - Nyékládháza ____3-1 (1-0) Onga, 250 néző. Vezette: Vágási. Onga: Viszóczki - Varga L., Túróczi, Tósa, Szegedi, Kristóf (Vincze), Ké­pes, Urbán, Molnár, Lója (Kovács), Galamb (Dévai). Edző: Túróczi Attila. Nyékládháza: Varga A. - Kerékgyártó, Kazár, Gál, Tóth T., Kuzma, Mezei, Nyeste, Tóth A., Resetár, Polgári. Edző: Bodnár József. G.: Lója, Túróczi, Tóth T. (öngól), ill. Resetár. Jók: Viszóczki, Lója, Túróczi, Urbán, ill. Kuz­ma, Tóth T„ Gál, Mezei. Ifi: 0-2. Túróczi Attila: - A mai játékunknál csak a vendégcsapat volt gyengébb. Győzelmünk az akarat diadala. Bodnár József: - Az ellenfél élt a tál­cán kínált lehetőséggel kimondottan egyoldalú játékvezetés mellett. Re­Muhl - Sajószentpéter 1-1 (0-0) Muhi, 52 néző. Vezette: Kiss Z. Muhi: Kovács - Szabó S., Csiszár, Tömöri, Repka (Gönczi), Szabó Cs., Horváth (Makó), Ládi (Seres), Bene L., Vass, Bene K. Elnök: Rácz József. Sajószentpéter: Brindzár - Balogh N., Jakkel, Mata B. (Mata R.), Somogyi, Mata L., Lázi (Garai), Madarász, Ke­lemen (Mata G.), Szabó, Király. Edző: Veres Imre. G.: Vass, ill. Mata B. Jók: Csiszár, ill. az egész csapat. Ifi: 0-19. Rácz József: - Nem nyilatkozom. Veres Imre: - A taktika fegyelmezett betartása és végrehajtása megérde­melt ponthoz juttatott minket. Gratu­lálok a csapatnak! MVSC -Holcim 2-1(11) mélem az egyes számú asszisztens jól szórakozott. Bogács - Tomor-Lak 2-1 (0-0) Bogács, 300 néző. Vezette: Pásztor. Bogács: Bencsik - Varga, Pribéli, De­meter, Jablonkai, Ács, Csiki (Molnár, Takács), Dudás, Pintér, Ujj, Bőta (Dengi). Edző: Dorogi István. Tomor- Lak: Grolmusz - Csépány, Kópé (Ganyi), Szita, Kótai, Tőszegi (Tóth), Mogyoró, Szántó, Kalász, Bokk (Mikó), Pavlánszki. Elnök: Szilvái At­tila. G.: Bóta, Ujj, ill. Szántó. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 1-3. Dorogi István: - A kapott gól után fordítottunk, és nagy küzdelemben sikerült hozni a mérkőzést a fiúknak. Szilvái Attila: - 22 évi sportvezetői pályafutásom legmélyebb pontját érezteti most velem a csapat. Erre nem gondoltam, hogy ilyen is van. Encs - Felsőzsolca ___4-2 (2-1) Encs, 3Ö0 néző. Vezette: Szlifka. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Havas, Orosz, Molnár, Csorba (Lakatos), Mika, Gregó, Adu (Konkoly), Szegedi (Török). Edző: Verpecz István. Felsőzsolca: Ra­vasz - Molnár, Szobóczki, Mattyák, Pásztor (Demeter), Tóth (Staviarszki), Kalász, Rácz, Egri, Halász, Palánkai (Nagy). Elnök: Kemény László. G.: Gregó (2), Csorba (2), ill. Szobóczki, Rácz. Jók: Csorba, Gregó, Fülöp, Ha­vas, Szegedi, ill. Ravasz. Ifi: 5-2. Verpecz István: - Két jó csapat küzdelméből jobb játékkal, fegyelme­zetten, a helyzetek alapján biztos győzelemét arattunk. Várjuk a jő foly­tatást. Kemény László: - Gyámoltalan játé­kunknak csak ez lehet az eredmé­nye. Gratulálok a hazai csapatnak. Miskolc, 250 néző. Vezette: Koralovszky. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Pely­he, Tóth, Boszák, Baráth', Kovács, Koppány (Plébán), Lajtos, Hozdik, lllo- vai. Edző: Földesi Károly. Holcim: Kerényi - Varga, Glonczi, Gilányi, Oláh, Kovács (Koleszár), Kozma, Farkas, Broda, Kubicza (Görzsöny), Kocsis (Tersánszki). Edző: Szűcs István. G.: Illovai, Lajtos, ill. Kubicza. Jók: Ko­vács, Hozdik, Lajtos, Baráth, Illovai, ill. Glonczi, Varga, Gilányi. Ifi: 2-1. Földesi Károly: - Végre megszületett az első győzelem. Szűcs István: - Megérdemelt hazai siker. S. patak - Bodroghalom 2-0 (1-0) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kozd- rony. Sárospatak: Jósvai - Nagy (Deák Vé- csi), Király (Laczkő), Espák, Baranyi, Géczi, Belicza (Sánta), Samők, Luk­ács, Vígh, Bajnok. Edző: Sikorszki Gá­bor, Hermán Tibor. Bodroghalom: Sza­kái - Petercsák, Reskő (Tóth P.), Ren­des, Karászi, Osztroha (Perecsényi), Mózes, Tóth R„ Tóth Z„ Vajda, Pálóczi M. (Pálóczi P.). Csapatvezető: Dajka László. G.: Belicza, Géczi. Jók: Espák (a mezőny legjobbja), Jósvai, Baranyi, Samók, Vígh, ill. senki. Ifi: 4-1. Sikorszki Gábor: - A második félidő alapján megérdemelten nyertünk a szimpatikusán és kulturáltan játszó vendégek ellen. A mostani helyze­tünkben ez a győzelem többért ért, mint a három pont. Dajka László: - Sajnos az első húsz percben kihagyott gólhelyzeteink megbosszulták magukat. A Sárospa­tak megérdemelten győzött, gratulá­lok és sok sikert kívánok nekik. Varbó - Pálháza 2-0 (1-0) Varbó, 200 néző. Vezette: Os- csenda. Varbó: Bukovics- Virág, Lipták, Cseh, Schnek, Kiss J.-(Kötény), Tocsev, Rá­kos, Horváth T. (Szabó), Kuron, Krompák (Mező). Edző: Schnek Zoltán. Pálháza: Kol - Perecsényi (Tokár), Er­dei, Kovács T. (Kovács B.), Petercsák, Balogh, Nagy P., Hajdú, Okkel, Trem­bulyák (Vaszlavik), Szabó. Edző: Ko­vács István, Szabó László. G.: Tocsev, Kotány. Kiállítva: Petercsák. Jók: Lip­ták, Schnek, Kuron, Cseh, ill. Kol (a mezőny legjobbja). Ifi: 1-0. Vantal Dezső, technikai vezető: - Az ellenfélnek nem sikerült eljutnia a kapunkig, de pontatlanságunk miatt K. 0. helyett csak „sima” győzelmet arattunk. Kovács úr viselkedését és nyilatkozatát pedig nem értem. Kovács István: - Eltördelik a lábát az egyik játékosnak, szétrúgták a má­sik játékos szemöldökét, mégis mi kaptuk a piros lapot. Gratulálok a ha­zai csapat győzelméhez. Karcsa - Arnót 1-2 (1-1) Karcsa, 200 néző. Vezette: Leveleki. Karcsa: Papp - Váradi Z. (Tóth), Mó­ré, Nagy, Tuss, Szabó P., Kelemen, Váradi I., Szabó S. (Kovács), Térjék, Simon. Edző: Móré Csaba. Arnót: Pallai - Kriston, Vodicska, Városi, Asszony, Drótos, Kiser, Szedlák, Ákos (Kőműves), Tóth (Budai), Gás­pár. Edző: Benczés Miklós. G.: Si­mon, ill. Gáspár, Drótos. Jók: Térjék, Váradi Z., Simon, Szabó P., Papp, ill. Asszony, Pallai, Kiser, Vodicska, Gás­pár. Ifi: 0-5. Móré Csaba: - Változatos, jó iramú mérkőzésen az utolsó pillantokban kapott góllal vesztettünk. A döntet­len igazságosabb lett volna. Benczés Miklós: - A hazai csapat vendégszeretetét köszönjük. Kisimult ráncokkal térhetünk haza egy izgal­mas mérkőzésről. M.keresztes - B.szerrtgyörgy2-0 (0-0) Mezőkeresztes, 200 néző. Vezette: Kopcsó. Mezőkeresztes: Szvercsok - Ko­vács, Nyeste, Búzás, Bedécs, Mol­nár (Kapusi), Szombati, Lövei (Okos), Pásztor (Fazekas), Kun B., Petrik. Edző: Áfra Lajos. Borsod- szentgyörgy: Fekete - Timkó, Né­meth B., Juhász (Vincze), Bíró P., Kozma, Horváth, Szabó, Konyha (Né­meth), Füleki, Bíró L. Edző: Tokár Bé­la. G.: Petrik, Kun B. Jók: Szvercsok, Nyeste, Kovács, Szombati, Kun B., ill. senki. Ifi: 5-1. Áfra Lajos: - Átlagos első félidő után a másodikban közönségszórakozta­tó játékkal legyőztünk egy jó csapa­tot jó játékvezetés mellett. Tokár Béla: - El kell gondolkodnia a csapatnak és nekem is azon, hogy ha csak ilyen teljesítményre vagyunk képesek, akkor érdemes-e ezt így to­vább folytatni. A megyei I. osztály állása w w 'v w w c w v V. C C WWW v VwVvv ww w-w w wvVw wtw w WWW Ww w w V wW WWW WWW w 1. Onga4 4 — _ 12-312 2. Arnót4 3 1­8-2 10 3. Varbó4 3­1 8-5 9 4. Mezőkeresztes4 2 114-37 5. Nyékládháza4 2­27-76 6. Encs 42­26-66 7. Karcsa 42­25-56 8. Bogács4 2­23-5 6 9. Muhi 3 12­5-25 10. Sajószentpéter " MVSC 4 1215-65 4 1215-6 5 12. Felsőzsolca 31114-44 13. Pálháza 4 11 23-44 14. Borsodszentgyörgy 4 1 124-6 4 15. Bodroghalom4 1 126-9 4 16. Sárospatak41­3 3-6 3 17. Holcim 4­133-7 1 18. Tomor-Lak4­1 32-71 Táblázatunkban nem szerepel a 3. fordulóban elmaradt Felsőzsolca - Muhi mérkőzés eredménye.